Autor Tema: "Novi" Lovački vjesnik by Robert Maleković  (Posjeta: 17045 vremena)

Offline Predator

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #15 u: 19. 05. 2009. 11:35:39 »
 Lovački vjesnik za svibanj je na webu HLS-a..
Baš me interesiraju komentari..

Inače za one koji ne mogu "prolistati" LV:
Instalirajte Flash Player i sve radi..
Pozdrav

Offline Predator

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #16 u: 19. 05. 2009. 11:42:52 »
U teškoj banani loool! Vidi se da je nestručna ruka uploadala pdf hehe. Nadajmo se da će idući broj biti uređen za jednostavno prelistavanje...

Neznam zašto vam .pdf nije dobar?
postavljen je u rezoluciji da se može ispisati i komotno čitati..

Dobrodosli na Forum LOVAC. Red bi bio da se predstavite u rubriku namjenjeu za to. Srdacan pozdrav Schultz
« Zadnja izmjena: 20. 05. 2009. 16:37:10 od Schultz and Larsen »

Offline thunderbolt

  • K
  • *
  • Postova: 43
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #17 u: 19. 05. 2009. 13:38:41 »
Pa LV je bolji neg sto je bija i vidi se uticaj Lovocuvara. Nek samo nastave samo da nije po staron. Nadan se da je bar ovi urednik lovacjer prosli to nije bija d4

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #18 u: 19. 05. 2009. 14:54:55 »
Istina je da bi lovac puno bolje razumio materiju i znao bolje što čitatelji žele od časopisa i slično, ali nije baš nužno da mora biti lovac. Dovoljno je samo da ima volju učiti o lovu i da je zainteresiran slušati želje čitatelja. Od časopisa ne može biti ništa ako uredniku konstantno prolazi u tisak izraz poput onog novinarskog od neki dan "ženski vepar". Greške će se događati i to je ljudski, ali je poanta učiti iz njih.
Najbitnije je prepoznati materiju o kojoj čitatelji žele da se piše. Kao primjer je recimo balistika koja je donedavno bila totalno nepoznati izraz u LV-u. Slike ovog događanja, slike onog događanja, ovaj bio ovdje, onaj bio ondje, al da bi se možda napisala recenzija o učinku GROMA na divljač, to je bila naučna fantastika. Čovjek osvane na slici u LV-u, pogleda sliku, joj vidi me to sam ja, kak sam si lepi, zatvori LV i baci ga. Čovjek naiđe na temu recenzija kalibra 7x64 sa balističkim podacima i nečijim dugogodišnjim iskustvom napisanim, uzme si vremena i pročita cijeli članak.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #19 u: 20. 05. 2009. 08:44:07 »
Izašao novi  broj 5 2009 (1174 broj u 118 godina izlaženja) "Lovačkog vjesnika" za svibanj.
 

TEMA BROJA: srna

REPORTAŽA IZ LOVIŠTA - PROLJETNA PRASKOZORJA

KINOLOGIJA   - UZGOJ ŠAMPIONA

ODRŽAVANJE STANIŠTA  - REMIZE

BALISTIKA - 7,62 x 39 mm... i druge teme

 

PREGLEDAJTE ONLINE IZDANJE



Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #20 u: 20. 05. 2009. 10:06:36 »
Po prvi put u životu vidim da je naslovnica u crnom obrubu.
Izgleda kao osmrtnica srnjaku s naslovnice. Ja neznam kaj se događa s Marijanom , ali tekstovi su sirovi ko bukva u travnju.
Imam uvezane sve lovačke od br. 1 iz 1973 kad sam počeo stažirati i odgovorno tvrdim da slike iz tog doba kako u Vijesniku , tako na kalendaru bez mogućnosti ...pointa djeluju bolje, zapravo životno za razliku od ovoga što se danas objavljuje
Hrvatske Domovine Sin.

Offline dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #21 u: 20. 05. 2009. 10:12:15 »
Kako je krenulo, još malo pa će i neki znani forumaši moći objaviti pokoji članak u Lovačkom vjesniku. Nije važno tko uređuje list, važno je tko piše i što se piše.
U Dobroj kobi je već počelo, Medo ima članak o "srnećim kalibrima". Još da se i ona može listati na netu .. eh.

Offline imota

  • K
  • *
  • Postova: 19
Svaka čast
« Odgovori #22 u: 20. 05. 2009. 12:23:48 »
Ja vidim novi lovački kao veliki napredak. Teme broja detaljno opisuju divljač i obiluju velikim brojem podataka što lovima omogućava da nauče o određenoj vrsti divljači. Novi koncept LVa mi se sviđa i doživio je pravu revoluciju u odnosu na stari u kojem si po mom mišljenju mogao pročitati samo o feštama, gozbama i ubačenim slikama da bi se ispunio prostor. Izvještaj iz Senjskog lovišta izgleda fantastično, a i onaj muflon izgleda vrhunski. Konačno list kojeg mogu čitati a ne prolistati. Za Damira Majnarića i Igora Ilića sam čuo i koliko znam to su pravi eksperti po pitanju lovstva pa vidim da su im i teme na takav način obrađene. Jedina zamjerka na listu je prevelik broj reklama ali kao i drugi listovi ovo mogu shvatiti jer je to ipak nešto štodonosi profit.

Čestitam uredniče i želim Vam da nastavite u istom tonu


Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #23 u: 20. 05. 2009. 12:46:39 »
Pozdrav kolega. Daj se predstavi u rubrici za to, kao kaj su se i svi drugi forumaši...  d4
P.S. Tek došao, a već nekoga hvali... To cijeloj priči daje malo čudan ton...
Dobro nam došao!  z10

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #24 u: 20. 05. 2009. 12:47:25 »
Baš, malo čudan ton hehe  fre

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #25 u: 20. 05. 2009. 13:09:04 »
Forum čita puno ljudi iz županijskih saveza i HLs-a. Komentari kolega su uglavnom pohvalni . To što se napiše u određenom momentu u pojedinoj temi  , nije upereno osobno protiv nekoga , već je  želja da Savez i Vjesnik  ide naprijed.
Uvjeren sam da većina kolega iz saveza to tako i shvaća. Baza ,pogotovo mladi ljudi koji nisu u rukovodećim strukturama društva ili saveza  , koriste ovaj forum ne samo za stjecanje znanja i upoznavanje s lovstvom već da iskažu svoje stavove i razmišljanja koje možda nemaju mogućnosti iznjeti u društvima gdje su članovi.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #26 u: 20. 05. 2009. 13:42:43 »
Imam informacije da su dobronamjerne kritike Lovačkog vjesnika upućene s Foruma Lovac ozbiljno shvaćene i prihvaćene od strane uredništva. To je sada jedno puno bolje glasilo u kojem koje ima mjesta za još puno poboljšanja.
Što se tiče Meda i njegovog odličnog članka u Dobroj Kobi o srnećim kalibrima i tu su prema mojim informacijama upalile neke njegove veze ostvarene preko Foruma Lovac. Dakle pohvale Forumu Lovac i iznošenju raznih osobnih mišljenja i stavova svakako bez bilo čijeg osobnog vrijeđanja. Kao što bi rekao Mao Ze Dong "neka cvate tisuću cvjetova".

Offline imota

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #27 u: 20. 05. 2009. 13:51:59 »
Novi bas i nisam samo sto nisam pisao po forumima. Zasto bih se trebao nekom predstavljati kad neznam nikoga od vas a da budem iskren kad vidim ponasanje na forumu nisam toga ni zeljan? Zar covjek nesmije iznijeti svoje misljenje?  

Fazan@ u potpunosti se slazem s tobom i ovdje sam izrazio samo svoje misljenje - a za ove ostale mislim da uopce nisu lovci zbog njihova ponasanja. Koliko vidim ljudi se tu ponasaju kao neki prijeki sud - interesantno, a prvi put da sam nesto upisao na forumu. Cini se da sam ipak pogrijesio tj. mislio sam izraziti svoje misljenje koje imam o LV koji po meni sadrzi prilican broj dobrih tekstova. Zao mi je gospode ali moj dozivljaj lova je poseban i nezelim biti satisfakcija za vase hireve.


Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #28 u: 20. 05. 2009. 14:37:46 »
U moj selu se ljudi predstavljaju, tako i na našem forumu. To je jedno od pravila ponašanja. Jer su ljudi u suprotnom jako hrabri u ovom virtualnom sivjetu, ja se zato krijem iza pravog imena...
Nitko od tebe ne traži JMBG, ali nekaj tipa... Ja sam Ivan, imam 30 godina, 2 psa, tri puške, lovim u okolici Zg, a najviše volim loviti srnjaka dočekom. Pozdrav i želim Vam dobru kob!
Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna i nadam se da ničiji ego nije povijređen...
Još jednom, dobro nam došao..  d4  z10  zagi
« Zadnja izmjena: 20. 05. 2009. 14:39:34 od dean »

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #29 u: 20. 05. 2009. 17:07:58 »
deane, sjedi 5!!!  happi