Još kad bi ta lampa imala potenciometar, da se može postupno pojačavati svjetlo to bi bilo savršeno.
Lampa ima u sebi laser, a kod lasera nema postupnog pojačavanja snage, tj ima ali je 1% razlike u napajanju skoro 100% razlike u količini svjetla, pa je to skupo za izvesti. Zelene laser diode je vrlo teško proizvesti i imaju vrlo kratak vijek trajanja, pa se koristi ir laser dioda i udvostručivač frekvencije. Udvostručivač frekvencije (najčešće LiNbO3) je osjetljiv na promjenu temperature, pa je to i glavni razlog zašto lampa ne radi ispod nule. Osim toga snaga lasera varira sa temperaturom (pa je tu dodatna komplikacija sa elektronikom koja će održavati konstantnu snagu), a sam laser ima određeni životni vijek koji jako ovisi o snazi....npr 50mW poluvodički laser (baš gledam papire od jedne laser diode) ima životni vijek 50000 sati pri 50mW a samo 30 sati pri 60mW dok pri 40mw ima skoro 100000 sati rada. I još jedan mali trik...zelena boja je odabrana zato što je ljudsko oko na nju najosjetljivije (i do desetak puta osjetljivije nego na crvenu).
na minus stavis obican potenciometar, na minus ti stoji inace i prekidas da spakujes sve to lepo kupis potenciometar sa prekidacem ali obicno on cakne
Za obične žarulje treba u cijeloj priči još 2-3 komponente i onda sve radi savršeno i bez crkavanja. Sa laserima vrlo teško (vidi gore).