Autor Tema: POJAČIVAĆ ZVUKOVA  (Posjeta: 39080 vremena)

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #15 u: 11. 03. 2010. 09:58:20 »
Ajmo dečki !
Fali vam još samo termovizija, radari , satelitsko praćenje i baterija Patriota da se pukne neko nazime.
Svaka čast Fazan! Dečki pa gdje je tu ljepota lova. Slažem se sa pojačivaćem zvukova za snimanje zvukova prirode, ali za lov ččč ččč ččč. Kakav je to lov kad je sve predvidljivo, zar nisu iznenađenja ono što diže naš lovački adrenalin ili bi možda bilo najbolje opremiti čeku uređajima koji bi registrirali, odstrijelili, odrobili divljač i da nas nazove da dođemo po to ako imamo vremena.Dečki zar nije najljepše kad ti srnjak dođe ko duh, ili kad se probudiš na čeki, a on pase na 50 m, a ti ne znaš što ćeš sam sa sobom, ili ti vepar dođe odakle nikad nije došao i u vrijeme kad nikad nije došao, ili ti škanjac sleti na glavu na čeki ili, ili, ili. Ali nije sve to bitno i nisam ja taj koji bi trebao držati lekcije, ja ću bez pojačivaća, a vi kako hoćete. d1 d1 d1 zagi

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #16 u: 11. 03. 2010. 11:29:45 »
Skroz si u pravu! Gdje je tu onda ljepota?
Gdje je ljepota lova imati Swara na pušci kad i Pro Lux odradi istu stvar?
Gdje je ljepota lova imati krov na čeki? Nezamjenjiv je adrenalin kad gledaš nebo iznad sebe i gledaš oće li ruknut pljusak po tebi ili ne.
Gdje je ljepota lova imati lampu sa sobom kad ideš dole s čeke? Nezamjenjiv je adrenalin kad hodaš do auta po mrklom mraku, a ne znaš dal ćeš stat u kakvu rupčagu i slomit nogu ili ne.
Gdje je ljepota imati dobrog terenca s kojim se možeš dovesti do mjesta odstrela? Ne zamjenjiv je adrenalin kad vučeš 100 kg svinče po blatu 2 km do auta.

O ovim perverzijama sa zatvorenim čekama sa krevetom, grijanjem i kabelskom TV ne želim ni pričati.  zagi


Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #17 u: 11. 03. 2010. 11:46:46 »
Sve je to super sti uređajem ali nitko nespominje kako reagira na KOMARCE ,jer oni su prava napast u našim krajevima.

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #18 u: 11. 03. 2010. 11:51:38 »
Komarce dois dois dois hao hao hao

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #19 u: 11. 03. 2010. 11:51:56 »
Bemti sve! Ovo je dosad najbolja buba u uho u ovoj temi. Majke ti mile, zamisli ljetna čeka, ja sa slušalicama, a trilijarda komaraca oko mene. Glava bi mi se raspuknula majke ti. Al možda imaju ugrađenu elektroniku nekakvu po frekvencijama. Da zujanje ne registrira, a lom grančice registrira. Pojma nemam. U svakom slučaju, jako jako dobra primjedba.  d4

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #20 u: 11. 03. 2010. 11:53:01 »
Dobro, ajte sad vi dušebrižnici na misu, a oni koji su isprobali ovakav uređaj iz prvog posta molio bih da kažu svoja iskustva jer si ja moram naručiti ne jedan već dva komada pa ukoliko netko ima nekakav popust negdje ili je pronašao ovakav Yukonov uređaj, a da je cijena oko 100 eura (ne viša) može mi se slobodno javiti na PP.

P.S.

Treba mi za osluškivanje ptičijeg pjeva...  fre

P.S. poslje P.S.-a

Ljudi moji nesmije čovijek ništa pitati,a da ga odman ne razapnete... pa gdje piše da se ovaj uređaj mora baš koristiti za lov. Evo konkretno, meni treba dva komada iz razloga što mislim sebi uzeti jedan da osluškujem ptičiji pjev, a drugi bih dao svojoj babi koja ima 90 godina da bolje čuje televizor ili kad joj mobitel zvoni.


 

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #21 u: 11. 03. 2010. 12:07:24 »
Ukusi su razliciti i treba ih postivati,neko voli plavuse neko crnke ;),a ja sve ;D,tako je i u lovu neko ko hoce optimalne rezultate u lovu imace i dobar dzip,i Swara i dobar karabin i municijupa i ovaj POJAČIVAĆ ZVUKOVA.Meni licno takve stvari ne trebaju i necu ih nikada koristiti,a ko hoce i ima sredstva za to uopste ne osporavam ako je zakonom dozvoljeno. zagi
Moja puska,moj pas i ja

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #22 u: 11. 03. 2010. 12:14:18 »
Bože oprosti im jer ne znaju što čine! uf

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #23 u: 11. 03. 2010. 12:21:21 »
Da tema ne ode u Off t..i etiku... zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #24 u: 11. 03. 2010. 13:33:02 »
Sve je to super sti uređajem ali nitko nespominje kako reagira na KOMARCE ,jer oni su prava napast u našim krajevima.

Pa to ti je tek za komarce ko izmišljeno. Lijepo sjedneš staviš slušalice i jednostavno ih ne uključiš. Čovječe, za ne vjerovati, ne čuješ ni jednog komarca tako da te uopće ne nerviraju pa u miru loviš  uf hao hao
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline MEÐED

  • K
  • *
  • Postova: 95
  • Zoran
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #25 u: 11. 03. 2010. 13:36:44 »

sreca da nisam sudjelovo u temi bio bi problem opet u meni   hao hao hao hao
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2010. 13:50:21 od Nosler »
E moj Zoki, ruke su ti masne, trbušina nikako da splasne.

Offline steyrzg

  • K 100
  • **
  • Postova: 274
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #26 u: 11. 03. 2010. 16:01:21 »
Ukusi su razliciti i treba ih postivati,neko voli plavuse neko crnke ;),a ja sve ;D,tako je i u lovu neko ko hoce optimalne rezultate u lovu imace i dobar dzip,i Swara i dobar karabin i municijupa i ovaj POJAČIVAĆ ZVUKOVA.Meni licno takve stvari ne trebaju i necu ih nikada koristiti,a ko hoce i ima sredstva za to uopste ne osporavam ako je zakonom dozvoljeno. zagi

Kolega, mudro zboriš ..

Pitanje je bilo da li to netko koristi i kako funkcionira a ne da li se nekom sviđa ili ne ..

Ocito je da su dežurni " dušebrižnici" cijepljeni od evolucije .. i stalno imaju poriv za prosipanjem ogorčenih komentara.

Prije nekoliko desetaka godina , kad su se pojavile prve optike u lovu vjerojatno su pričane iste priče , a dežurali su slični tipovi ..

Iskreno me čudi što ti isti danas koriste  sofisticirane karabine i optike u lovu obzirom da ima dosta oštrog i zašiljenog kamenja u prirodi od kojeg se može napraviti krasno koplje ili sjekira .. Pardon , koplje ili sjekire su tek 2 faza lovstva ...

Nes ti adrenalina ...

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #27 u: 11. 03. 2010. 18:51:00 »
Je fakat, ako koristimo instrumente da bolje osmotrimo zasto onda nebi nesto koristili i bolje osluhnuli. Nemora se to odmah intrepetirati u negativnom kontekstu.Do sad je vec svasta iskemijano da lovac nadoknadi prirodni hendikep u nekim disciplinama naspram divljaci.Napredak se nemoze ignorirati , a opet o lovcu zavisi koliko ce ga i u koju svrhu iskoristiti.

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #28 u: 12. 03. 2010. 09:05:02 »
Poštovani kolege! Ne ispričavam se zbog svog mišljenja, jer je takvo kakvo je, a ne želim ga nametati nekom drugom. To što se meni ne sviđa upotreba takvih tehničkih pomagala je apsolutno moja stvar, ali time ne umanjujem lovačko znanje kolega koji to koriste. Možda je moj odgovor  malo i promašio temu ali zato nisam neki "tip" ili "dušebrižnik" i ne lovim oštrim i zašiljenim kamenjem nego sam samo neki tamo lovac koji švrlja po forumu i ima svoj stav. Znam da je ovo otišlo u OT, ali nisam mogao prešutjeti, zagi

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #29 u: 12. 03. 2010. 09:34:23 »
Nije strasno malo raspravljati jer je sve to "tema"...ima varijacija ali da se vratimo na diskusiju o pojacivacu zvukova i sve je u redu. zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.