Autor Tema: POJAČIVAĆ ZVUKOVA  (Posjeta: 39086 vremena)

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #30 u: 12. 03. 2010. 09:42:54 »
Ja mislim da je to dobra stvar i da vam isto još pojačava adrenalin .
a ako još štiti sluh kud bolje .

Pa ta sprava nije za masovno uništenje divljači .
Kako su neki mislili na poluautomate ( ja ih osobno nevolim niti bi ih ikad kupio jer mi je draži moj ,, šarajzlin,, ) pa kad su vidjeli da se sa time treba znati i pucati opet nose repetirke ...


Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #31 u: 12. 03. 2010. 11:13:00 »
Lov je jedna od najstarijih (ako ne i najstarija) čovjekovih zanimacija. Normalno je da je tokom godina (desetljeća / stoljeća i tisućljeća) njegovo umijeće lova evoluiralo i to najviše u tehničko-tehnološkom smislu.
Nemoguće je potegnuti crtu i reći "ovo je granica do koje se prihvaća tehničko-tehnološki napredak u korištenju lovnih pomagala".
Kao što je skyangel rekao, gdje je onda granica ??

Zar treba izbjegavati i termo odjeću, kvalitetnu obuću, dali smijemo uopće nositi i naočale (ili nedaj Bože slušni aparat).
Svatko od nas ima pravo na svoje poimanje etičnosti korištenja sredstava u lovu, ali ih smije koristiti do granice koje su regulirane Zakonom.  teaa
Kako u ovom slučaju, Zakon ne zabranjuje upotrebu ovakovih uređaja (pojačivać zvukova), svakom od nas je ostavljeno na volju dali će isti koristiti u skladu sa svojim etičkim (i financijskim) načelima ili ne.

Mislim da bi se više trebali posvetiti raspravi (u okviru ove teme) o upotrebljivosti i srsishodnosti takovih uređaja, a manje držati moralne prodike u smislu "kako lovac koji koristi takova pomagala nije PRAVI lovac".
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #32 u: 12. 03. 2010. 11:28:56 »
Da tema ne ode u Off t..i etiku... zagi

Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #33 u: 12. 03. 2010. 13:02:40 »
Kako god da bilo, ja sam odlučio kupiti tu stvarčicu pa kad ju isprobam, napravit ću kratki review. Makar neću niš ni pisati jer je u zadnjiih nekoliko mjeseci skoro bilo kakav review predmet je provokacija i osuđivanja. Potrošio sam x novaca i isprobao 4-5 različitih lampi i nosača da bi savjetovao best buy za lampe, a naišao na osuđivanje da to nije lovački, ovak onak i ne znam kak. Potrgao sam se i potrošio novaca da nađem liniju dobave KG-12 koji je najbolji solvent za čišćenje bakra iz cijevi na svijetu, a u Hrvatskoj ga je nemoguće kupiti, i kad sam postavio oglas za prodaju, opet pitanja i podpitanja koja su čista provokacija. I kad oćeš pomoć ljudima savjetom ili nečim, jer nas naši trgovci deru godinama, većina onih koji pljuju te naše trgovine popljuje i tebe. I naravno da je dosada već x pravih i starih forumaša ovdje polako zatvorilo vrata foruma.

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #34 u: 12. 03. 2010. 13:17:03 »
To je bilo samo "drugo mišljenje", a zašto to netko smatra provokacijom, ne znam ččč ččč ččč. Jel možda provokacija da ja to moram privatiti kao dobro ili sam lovac iz kamenog doba. I dalje tvrdoglavo ne prihvaćam taj način, a da li je uređaj dobar ili kvalitetan - vjerojatno da zagi

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #35 u: 12. 03. 2010. 13:33:23 »
U tim drugim mišljenjima i je problem, znači npr. protivni si pojačivaća zvuka ne otvaraj temu i ne komentiraj ništa jer te to ne zanima svačaš...

Tema vrijedi onoliko koliko se na njoj piše i čita ako si protivnik nečega ne pomaži toj temi sa svojim postovima...  d1
Ćaća viče mater plače!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #36 u: 12. 03. 2010. 13:39:39 »
Još jedan odgovor samo i mičem se pa nek admini brišu il šta već.

Miro, čovjek je pitao za taj aparat da li ga tko koristi ili ne i da li ima iskustva s njim ili ne, da li valja ili ne valja, kvaliteta nekvaliteta. To sam i ja pitao.

Na naša pitanja "drugo mišljenje" bi bilo da, koristim ga, valja, ne valja, ne isplati se, nije kvaliteta, kvaliteta je i slično.

A tvoj i još neki odgovori nisu ništa od toga sadržavali već su se bazirali na ljepoti lova, lovnoj etici i ne znam čemu još. Prema tome, logično je da će se takav post smatrati provokacijom i osuđivanjem, a ne "drugim mišljenjem". Mi smo svi položili lovački ispit na sličan način, neki od nas smo godinama stažirali da bi zaslužili pravo da polažemo, a neki su platili 2000 kn il kolko već i položili ga. Tako da o lovnoj etici mislim da ne moramo jedni druge podučavati jer smo svi iz istih knjiga učili i isti predavači su nam predavali kaj se tiče teorije, a u praksi kakav si karakter osobe, u skladu ti je i lovačka etika. A kaj se tiče adrenalina, svakog nešto drugo pere, tj. de gustibus non est dispudantum, ili po domači, svaka budala ima svoje veselje.

Ja se osobno nisam uvrijedio na vaše postove i to je nemoguće postići od bilo koga na moj račun u ovome cyber svijetu. Logički sam prosudio da su postovi više provokacije jer nisu pisani kao odgovori na postavljena pitanja. u svakom slučaju,  z10

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #37 u: 12. 03. 2010. 14:30:17 »
Na jednom sajmu su pustali filmice iz lova u Madjarskoj mislim,pa svaki i jedan vodic ima taj aparatic i slusalicu u uhu.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #38 u: 12. 03. 2010. 14:46:40 »
To me jedino i muči. Dal da naručim tu slušalicu kaj ide u uho ili antifone. Slušalica je zgodna jer je mala i praktična, a antifone su glomazne. Ljeti ak ću imat antifone na ušima, para će mi počet na oči izalzit van od vrućine valjda hehe. A s druge strane, ako imam slušalice zimi, smrznut će mi se uši, a ak navučem kapu prek njih, pitanje je dal će mi šumit kapa cijelo vrijeme ili bum čuo i vanjske zvukove. Pa sad ti vagni bokte looool

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #39 u: 12. 03. 2010. 14:52:11 »
ja bi svakako kupio slušalice te ih koristio na streljaštvu i u lovu
Ćaća viče mater plače!

Offline jatagan

  • K 100
  • **
  • Postova: 380
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #40 u: 12. 03. 2010. 15:16:25 »
Imao sam priliku koristiti ovaj pojacivac zvuka mogu reci da je koristan onoliko koliko lovac umije sa njime rukovati.U lovu cekanjem na DS dok se cuje cvrkut ptica ili u blizini naselja gdje se cuje lavez pasa nije bas ucinkovit.Kad utihnu ptice a vi ste jos na ceki e onda dolazi njegova funkcija do izrazaja,divlje svinje se cuju najmanje 10-15 min.prije nego dodju na ceku.Naravno lovac mora imati uho da razlikuje zvukove npr. srne,lisice,vepra,macke...Ovakav slusni aparat kosta u Austriji
120 eura.Ima ga kupiti u trgovinama elektrotehnike-elektronike,marka Yukon/Bjelorusija.

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #41 u: 12. 03. 2010. 19:07:07 »
Uređaj koji se "gasi" u trenutku pucnja je vjerojatno napravljen s vrlo osjetljivim (i u stvari jeftinim) mikrofonom čija se membrana u trenutku jakog ulaznog zračnog pritiska "zalijepi" za magnet (obično su elektrodinamički) i tada mikrofon ne može stvoriti nikakav napon koje bi pojačalo iza njega moglo pojačati i reproducirati u slušalicama. (Mogući si i dodatni limiteri signala u skupljim verzijama.) Za vrijeme dok su ulazni signali (zapravo zračni tlak) vrlo mali - mikrofon radi normalno i proizvodi adekvatan napon, a uređaj na taj način pojačava slabe zvukove. Koliko mi je poznato ovakvi uređaji jeftinije izvedbe dvojbeno su upotrebljivi jer pojačavaju sve ulazne zvukove i šumove pa djeluju dezorjentirajuće na onoga tko ih koristi. Lavež psa u udaljenom selu čini se mnogo bliže i sl. Također je bitan položaj mikrofona (obavezno dva ili dobar stereo mikrofon) jer ako nisu prilagođeni čovjekovoj ergonomiji - kvare zvučnu sliku i ne možete znati odakle zvuk koji čujete dolazi.
Nemam osobnih iskustava s ovakvim napravama ali budući da ih nedvojbeno spominjete u Forumu Lovac za pretpostaviti je da ih želite koristiti za lov s čime se ne slažem jer smatram da divljači ipak treba pružiti šansu, a ne joj dodatno oduzimati i ono malo prednosti koju pred lovcem još ima! Ne bih to nazivao vraćanjem u kameno doba nego - "fer play", ako je o nečem takvom još moguće govoriti! zagi
« Zadnja izmjena: 12. 03. 2010. 19:21:07 od Jedan »

valdop

  • Gost
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #42 u: 12. 03. 2010. 20:19:48 »
cijela tema polako odlazi u OT, na donjoj slici je uređaj o kojem govori ova tema

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #43 u: 18. 05. 2010. 08:28:30 »
Iako sam rekao da neću, al hoću ipak. Dakle isprobao sam taj pojačivač u obliku slušnog aparata. 2 komada stignu u paketu, jednostavni su za koristiti i ne smetaju u uhu. Sve u svemu, radi taj mali stvorček kak bi trebao. Istina i bog da nekak čudnovato i šumi, ali na to se privikneš. Čuješ sve oko sebe, i avione, i lavež pasa iz sela, i proklete komarce za koje ti se čini da će ti uletit u uho, a ipak nisu tak blizu. No i to sve filtriraš nakon 10 min korištenja. Ono što je najjebenije su oni zvukovi koje stvarno trebaš čuti. Roktanje se čuje fakat predobro. Bilo koji zvuk koji divljač ispusti se čuje jasno i glasno, e sad na kak daleko, ne znam, ali uglavnom, dovoljno daleko. A najbolje od svega je da čuješ sve i jednu grančicu kad pukne. Kao da je i programirana frekvencija na toj stvarčici baš za takve zvukove. Uglavnom, ima i mana, ali i prednostim i dajem joj ocjenu 7/10. Za te novce se isplati. Isprobao sam, vidio kaj je, sad me ne piče više crvi u guzici i mogu dalje. Prodajem tu stvarčicu vrlo jeftino ako netko oće kupit. Ako uspijem prodati to, onda naručujem antifone da i njih testiram. Pa sad ruljo navali, cijena je 500 kn. Dobijete 2 slušalice, nekoliko rezervnih nastavaka za uši i jedno 5 rezervnih baterija, ne znam točno kolko ih je u paketu. Samo sam ja par puta koristio da testiram, dakle stanje je novo de facto.






P.S. Inače tko se kuži u te stvari, riječ je o Walker's Game Ear - Ultra Ear

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: POJAČIVAĆ ZVUKOVA
« Odgovori #44 u: 18. 05. 2010. 22:06:36 »
Ja sam bio naručio ova dva Yukonova i mogu reći da je uređaj prva liga. Nažalost, nisu dugo bili kod mene. Primorala me "banda" da im prodam i sad sebi moram naručivati ponovno.  happi

Pojačava zvuk fenomenalno...prigušiva pucanj, ali ne i repetiranje puške i pad čahure na haubu automobila  ktiz