Autor Tema: senzor za doček divljači  (Posjeta: 43473 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #15 u: 27. 04. 2007. 10:04:22 »
Možda ne smiješ ali tko zna da si ga baš ti slikaoč
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #16 u: 27. 04. 2007. 10:27:45 »
Kako to misliš "da si ga baš ti slikao"č čemu slikanje ako mu nečeš dati do znanja da je slikan i da je uhvačen u krivolovuč Možda drugi put dobro razmisli i odustane od krivolova ili zna svoja prava pa tuži, ne pojedinca, več LU. Ma danas čovjek ubije čovjeka, pa se nače neka usrana rupa u zakonu i ubojica ode slobodan, a di neče za krivolov. Dobije neku novčanu kaznu samo da ga se riješe koju ionako nikad ne plati jer je nezaposlen i to je to. Znam ja jednog uhvačenog u krivolovu. Dva dana su (bilo ih je više ali ja znam samo jednog) u susjednom lovištu gonili svinje po snijegu sa psima usred bijele dana. Kao to je na granici lovišta pa nikom ništa. Netko ih je prijavio, policija otišla direkt u čovjekovu kuču i tamo čekala. Nisu ih hvatali po lovištu. Nisu to ni krivolovci za mene več mesari.

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #17 u: 27. 04. 2007. 19:01:39 »
po kom to zakonu i u kojoj drzavi nije dozvoljeno potajno snimanje ovdje se ni negovori o potajnom snimanju niko nije rekao niti da ima kamera niti da nema kao i u trgovinama niko ti nekaze u trgovini nemoj nista da ukrades snimaju kamere tako i u lovistu to je samo zastita imaovine

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #18 u: 27. 04. 2007. 20:03:40 »
po kom to zakonu i u kojoj drzavi nije dozvoljeno potajno snimanje ovdje se ni negovori o potajnom snimanju niko nije rekao niti da ima kamera niti da nema kao i u trgovinama niko ti nekaze u trgovini nemoj nista da ukrades snimaju kamere tako i u lovistu to je samo zastita imaovine
Upravo tako,zastita imovine.Pa i policajci slikaju ako se nevaram.Kameru ima pravo staviti svaki lovoovlastenik ili privatna osoba u svrhu zastite imovine ili sprijecavanja kriminala.To su samostojece kamere postavljene na par pozicija koje se same ukljuce i covijek s njima ne manipulira.Znaci krivolovac ili osoba se tamo zatekla "slucajno ili s razlogom" nitko je nije pratio,potajno snimao,ugrozavao njezinu privatnost itd.
Znam i ja puno njih koji su se izvukli jer nije bilo pravde.Zato priznao sud ili ne lokalni ljudi i lovci ce znati tko je bio los,a to je najgora kazna.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #19 u: 27. 04. 2007. 23:29:13 »
Postoje kamere u bankama, trgovinama itd. ali svugdje i piše- prostor je pod video nadzorom. Zaštita imovineč čiječ Velika večina lovišta su ipak privatni posjedi. Šume oranice, vočnjaci i sl. Što ako ljudi počnu ogračivati svoju imovinuč Razlog- zaštita usjeva od divljači. Smije li netko preko ograde pa preko njegovih usjevač
Totalno sam protiv svake nezakonite radnje u lovištu i opčenito, ali ipak mislim da nije dozvoljeno tajno snimanje, a ako se postave kamere na njih svi moraju biti upozoreni znakom, u protivnom je to tajno snimanje.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #20 u: 27. 04. 2007. 23:34:05 »
Sad sam sam sebi ko neka baba. Samo sam napisao ono što je rekao trgovac kamerama.
Ne krivolovim pa me nije briga snima li me itko.
Ispričavam se ako sam nekoga uvrijedio.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #21 u: 28. 04. 2007. 10:45:25 »
Nisi ko baba vec je to tako.Stavis natpis Video nadzor i to je to.Preko ograde smijes ali s tim da je ne ostetis ili ne unistavas posjed preko kojega prolazis. ;D

Offline skud

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #22 u: 01. 06. 2007. 08:42:12 »
[quote author=nazime link=topic=45.msg414#msg414 date=117744965Prvo da vas pozdravim sve.Htjeo bi nesto da kazem na ovu temu.Posto lovim evo vec treca godina-ovo sa senzorima za mene nije lov.Sto se mene tice nema ljepseg uzitka od promatranja i docekivanja srnece divljaci golim okom.Naravno dvogled ili dalekozor je neizbjezan.Upotreba tehnike (senzora i slicno)je za mene nelovacki.Pratiti srnjaka gdje izlazi i u koje vrijeme izlazi je nesto posebno i jedan dozivljaj koji se nezaboravlja lako.Evo primjera da ni tehnika toliko nekoristi.31.05 tj.sinoc sam izisao u loviste da pratim da li ce izaci na pasu srnjak kojeg dugo pratim.Tacno u ono vrijeme kad je trebao da izadje zacuo sam sum iza ledja.Lagano se okrenuh i nekih 6-7 metara od mene sam vidio kunu zlaticu.Pokusao sam da uzmem kameru al bez uspjeha okrenula se i otisla nazad.Prvi put sam u prirodi vidio kunu i vjerujte nije mi zao sto nije bila na snimku kamere.Kda sam se vracao nasao sam tragove medvjeda ,i zakljucio sam da su se srnjaci iz tog djela lovista povukli.Jos jedno divno iskustvo za mene BEZ TEHNIKE.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #23 u: 13. 06. 2007. 09:32:01 »
senzor za divljačč pih. ljudi, pa nismo glupi amerikanci. BESMISLICA!

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #24 u: 13. 06. 2007. 09:38:17 »
Senzor za doček divljači kažu služi da se pripremiš kada nailazi divljač, pa ljudi kada idem na čeku , stalno sam pripreman da mi divljač izače, nema se šta posebno koncentrirati za nailazak divljači. Ili si spreman ili nisi.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #25 u: 13. 06. 2007. 09:59:11 »
ISTINA

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #26 u: 13. 06. 2007. 20:51:37 »
Slazem se ako se radi o nama ali ako imas gosta koji dobro placa onda sam za.Gosti nisu uvijek spremni ;D ;D ;D

Offline Sir-Miroslaw

  • K
  • *
  • Postova: 10
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #27 u: 09. 02. 2009. 20:53:49 »
Ja podrzavam nazima i ja u lovu nosim projektile zemlja-zemlja ili zemlja-vazduh (u slucaju da promasim) eventualno miniram podrucije oko sebe, sto je sigurno,sigurno je. Salim se kolega,oprosti. Ja sam mlad covek i iskonski volim lov i uzivanje u lovu i neka ovu sto cu reci posluzi nekim lovcima dakle: spadam u vrstu lovaca koji nose pusku staru 40 i vise god(sto starija po meni vise vrednija),nosim lulu, pljosku sa malo domace rakije. Drugim recima lov je tradicija gde treba pruziti fer sansu divljaci inace u suprotnom to vise nije lov vec klasicno ubijanje. Pozdrav.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #28 u: 09. 02. 2009. 21:02:13 »
senzor za divljačč pih. ljudi, pa nismo glupi amerikanci. BESMISLICA!

Ovo koristi dosta Novokomponovanih!
Zasto i gde???

Pa otprilike sve se svodi na Toplu ceku i Mrciniste, negde se cekaju i Svinje, ali cilj je da se Lovac dobro naspava z6 i onda bunovan pripuca na Gladnu divljac d7.
Poznajem pojedince koji koriste senzor pri cekanju Medveda,Vuka itd.
Po meni nije Lovacki mad.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #29 u: 10. 02. 2009. 15:08:44 »
Ok, ne pridržavam vodu nikome, i sve vas više manje u ovoj raspravi poznam, pa mi objasnite sljedeče, koja je razlika ( u pogledu humanosti i etike ) između sata koji se postavi na meku, pa znate tocno u koje vrijeme će svinja doči, automatske hranilice koja je naštimana na 8,15 h, a vi dolazite na čeku u 7,30 i ove elektronske naprave!

 pesi



Nema razlike ;D