Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 214596 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1305 u: 31. 10. 2014. 20:06:52 »
Moji nikada nisu zaključavali oružje zbog mene, čim sam imao dovoljno snage i znanja za to dobio sam pušku u ruke i šišaj. Najprije uz pok. dida i oca pokoji metak, kasnije sve sam. Da sam bio "krivolovac", jesam. Ali na način da to bilo koji normalan čovjek tako ne bi doživio. Dijete ako ima interesa za lov treba ga nadzirati i gurati naprijed, previše kočenja nije dobro jer bi mogao izgubiti volju. Najvažnije od svega je utuviti mu u tikvu da se od oružja gine i da samo jednom može pogriješiti, ostalo je lako. Moji nisu baš zainteresirani, što mi je jako žao. Starijeg sina ponekad pitam bi li sa mnom u lov, a on da je to bez veze!! (čiji si mamu ti tvoju??)) Ganjaju loptu od jutra do sutra, tek bi poneki metak u metu i to je to.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1306 u: 31. 10. 2014. 21:52:28 »
I moji ganjaju loptu, dosta uspješno.... nemaju smisla za lov, pa možda koji unuk, nadam se

Offline Mladen Vasic

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1307 u: 31. 10. 2014. 22:14:55 »
Grom, leon blago vama..  ref
Moj stariji "ganja" loptu svaki dan, jos prati i lov, mladji takodje  uf
JA nikad' nisam krio oruzije od djece, uvjek sam govorio da to ne treba dirati i nikad nisu dirali da ja ne znam.  d4
U lovu stariji je oprezniji od 90% lovaca koje love u mome L.D.
Dijete treba od malih nogu upozoravati da je oruzije opasno... (tako sam ja radio) i nisam pogrijesio.  z10


Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1308 u: 31. 10. 2014. 22:26:37 »
Ja dodem iz lova....puska mokra...orosena..zmazana..izvaim iz futrole..smjestim u dnevnu sobu u kut i cekam jutro da napravim posao..navecer samo malo wd-a u cijev i to je to..ujutro..kava..a posao zove..kazem a poslije cu..odoh ivo na posel..ostaje kolac tamo gdje sam ga ostavio...ne diraju moji partizani niti ih ne zanima...dok su jos manji bili znao sam cistiti pa su se okupili oko mene ali ..dam jednom..dam drugom..no ...a tata to je tesko...i takve stvari.Meci po dzepovima...nekad ostane u autu.no ne kazem da je okej..no ako mu branis a on hoce..onda c iskoristiti prvu priliku dok te nema da proba.Svog sam htio na glinene golubove uzet.....ma kakvi..to je glasno,to lupa o rame..i takve stvari....ali ako je dijete rodeno na selu recimo primjer...suma..pa i van sela...pa ako je u gnima to..ma pusti ga..pokazi mu..poduci ga...sada nebi djeca mogla uz pratnju dakako u lov ako bas ne odstrijeliti ali biti prisutan..zar smo mi mao stariji puno npametniji..pogledate crnu kroniku...susjed upucao susjeda iz sacmarice....koliko je dobna granica da je 100% sigurno da nece dignuti cijev na drugog..... uf.e sad molim komentar
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1309 u: 31. 10. 2014. 23:00:45 »
Slazem se Springo da me je vrijeme pregazilo.
Imam dvije kceri pa ne znam sto je to mulca od 11 godina voditi u lov. zagi

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1310 u: 02. 11. 2014. 20:55:32 »
Ej,Neno..padelal si djecu prije lova i zurilo ti se.evo sada moras patit radi toga..pa nije decec mulac ak ima 11 godina....ako ga tata ljepo posavjetuje...pokaze..nije lov samo puska u auto,metak u cijev i povuci okidac....ti si bar stari lisac(ne mislim na godine)...pa znas o cemu pricam teaa
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1311 u: 03. 11. 2014. 17:28:19 »
Ivek ,pod mulac sam mislil na klinca , nista uvredljivo  zagi
Kad bi se ljudi tako odnosili prema djeci kako kazes onda bi odrasli u prave ljude i kasnije povce
A godine koje imam , imam . Nemrem tu nist napraviti , dugo se sjecam..

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1312 u: 04. 11. 2014. 11:06:28 »
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1313 u: 04. 11. 2014. 16:48:44 »
Tyger ..vuk sit a ovce na broju.
Sto i jedna stvar se mora utvrditi, jesu bili u lovu, jesu poslije liva bili u birtiji/kleti, jel namjesteno....

Offline RUSKI

  • K 100
  • **
  • Postova: 397
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1314 u: 04. 11. 2014. 21:38:31 »
Bilo kako bilo ja mislin da bi oni mogli još malo naje... od strane policije.
Ostavljanje oružja bez nadzora  :shok: ajme njima.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1315 u: 04. 11. 2014. 22:00:37 »
Ne bi išlo, ako je oružje bilo vidljivo u autu možda ih se može teretiti. Možda, a i to je upitno na sudu. Ako je bilo zaključano u gepeku nema prekršaja nikakvog, ali kako je lopov znao da imaju oružje u autu ako nije bilo vidljivo?? Jedino ako ih poznaje. Ili su sami sebi ukrali oružje jer vide ljudi kuda ide ovo sve.

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1316 u: 05. 11. 2014. 08:35:16 »
grda situacija za lovce, em nemreju u lov, em ih nadležne institucije tlače

prije neog vremena ostavil sam auto na cesti u sredini lovišta jer nismo mogli s njim do čeke, išli smo radit na čeki, i tih dva sata samo sam mislil da neko ne provali i mazne puške  ili čak cjeli auto...

mjesto je prva liga, ali auto mora ostat na cesti, eventualno s terencem se može do nje..
x=o

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1318 u: 05. 11. 2014. 17:51:47 »
I kod nas je neki dan zaginuo vepar od 100 kg, šetao se oko kuća mjesec dana i nitko ga nije upucao. Prelazio cestu i zviz. Ostao na mjestu.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909