Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213227 vremena)

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2580 u: 28. 07. 2021. 22:28:22 »
Inicijativa oko tog u ceskoj je dosla od udruge (organizacije) koja zastupe interese vlasnika oruzja, i koje pokupila 100.000 potpisa u peticiji. (inace imaju oko 300.000 legalnih vlasnika oruzja). peticiju je podrzao predsjednik i otisla im je u pralament na proceduru, te je tako i izglasano.

Kad se kod nas raspravljalo o udruzi ili organizaciji koja bi zastupala interese svih legalnih vlasnika oruzja, industrije oruzja, trgovaca, puskara, kolekcionara i struke, te krovnih saveza. - ta udruga nije zazvivjela kod nas. Pogledajte diskusiju na forumu o tome. takvo tijelo nisu podrzali niti savezi, niti struka, niti pojedinci.
Jer jednostavno, nisamo jedinstveni.
Gente Balcanico!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2581 u: 29. 07. 2021. 08:18:47 »
Roger možda ćemo čak i morati aktivirati navedenu udrugu jer nam je to zapravo svima u interesu. Kada je to bilo aktualno, pokušao sam svojima to prezentirati. Međutim, dogodilo se odmahivanje rukom i totalna nezainteresiranost. Na žalost. Došlo je vrijeme da je lovac ili bilo koji legalni vlasnik oružja crna ovca, a što nikako nije istina jer svi znamo o kojem profilu ljudi se radi u 99% slučajeva.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2582 u: 29. 07. 2021. 16:35:28 »
Roger možda ćemo čak i morati aktivirati navedenu udrugu jer nam je to zapravo svima u interesu.
Poslao sam ti poruku na pm, sa nekim komentarima.
Inace, vidim u registru udruga da udruga ljubitelja i vlasnika oruzja se vodi kao aktivna, medjutim mandati predsjednistva i uprave nisu produzeni, istekli su 2016. Tako da je vjerojatno neaktivna.

https://forum.lovac.info/okupljanja_forumasa/osnivanje_hrvatske_inaice_nra_1748.60.html
Gente Balcanico!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2583 u: 30. 07. 2021. 09:17:05 »
Česi imaju proizvodnju oružja i to dosta utjecajnu u politici .

S druge strane Plenki nema šanse da ode u HS produkt kao jednog od većih izvoznika  jer mu to ne savjetuju PR stručnjaci, a budimo realni zaboli njega kuki za cjelokupnu naciju a kamoli za nas par tisuća s legalnim oružjem.
Imam upalu volje.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2584 u: 30. 07. 2021. 09:42:44 »
Kolinda se vrlo cesto slikala sa VHS puskom, mislim i Milanovic,
To nije problem. Politicari se ne srame nase industrije.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/predsjednica-grabarkitarovic-postoji-interes-za-hrvatsku-vojnu-industriju/966100.aspx

https://obris.org/hrvatska/hs-produkt-outside-the-box/

Problem je taj da ni jedna nasa organizacija - streljacki savez in HLS, ne znaju artikulariti u javnosti probleme koje susrecu legalni vlasnici oruzja  i lovci(dakle njihovi clanovi).

ovo se odnosi i na cehove zastitara ili trgovaca, pa ni puskara od kojih takodjer vecina nije zadovoljna sa zakonskom regulativom, ali niko nije u stanju da izadje sa problemom na kvalitetno prikazanim nacinom u javnost u ime cijele struke.

Kad problema nema definrianih u javnosti, onda se politicari oko tog ni ne brinu, niti mogu poromovirati rjesenja.

Stvar je da krovne organizacije koje nas zastupaju moraju otvoriti javni dijalog, tribine i slicno i tovoriti komunikaciju o problemima s kojim se susrecemo.

Ali to ne rade. (ja mislim iz ciste nesposobnosti)




Gente Balcanico!

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2585 u: 30. 07. 2021. 12:14:44 »
Naše krovne organizacije , pritom mislim na HLS su najobičniji uhljebi , a za uhljebe se zna kako funkcioniraju. Ne tresi gdje ne treba ništa što ti gazda nije rekao ni ne pomišljaj i to je to . Plaća redovna do penzije, bez straha od gubitka posla ili statusa i što je onda Amerika prema njihovu poslu . Nigdje na svjetu ne može se bolje živjeti uz manje rada , pa sad da ih bude briga za vlasnike oružja , ma moš mislit . Hrvatski streljački savez ne znam prilike pa njega u ovaj koš ne trpam .
A to da kod nas čak i vlasnici puškarskog obrta nemaju gdje legalno mušteriji upucat lovačko oružje bez da se voze stotine kilometara je stvarnost. Pa onda po lovačkim društvima i njihovim improviziranim strelištima to rade dok im ovi dozvole .
Dok se god svi koje problem muči ne udruže i ne skupe potpise ali svih ništa se neće ni pomaknut . Pitanje s obzirom na situaciju i tada ,no ipak bi tako postojala realna šansa da legalni vlasnici oružja pokrenu kod nadležnih neku inicijativu.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2586 u: 05. 09. 2021. 07:59:15 »
https://www.index.hr/vijesti/clanak/muskarac-kod-omisa-lovackom-puskom-ubio-psa-uhicen-je/2301759.aspx

Za odstrel pasa ili macke, odusimanje oruzja. To znamo.
Ali sad ispada, jos i kazneno gonjenje + uhicenje za lovca. Krasno.
Gente Balcanico!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2587 u: 06. 09. 2021. 08:03:41 »
400 metara od naselja, ćovjeka napala dva psa na koje je vlasnik već bio upozoren da ih obuzda , pobjegao do auta , otišao doma po pušku vratio se I dohvatio jednog.

Greška.

Trebao je pustiti da ga izgrizu pa onda na sudovima tražiti pravu još 20 godina.
Imam upalu volje.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2588 u: 06. 09. 2021. 20:07:54 »
Šteta samo kad je već nagrbusio da nije oba. Inače kod nas kojekakve džukele imaju daleko veća prava od ljudi .

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2589 u: 07. 09. 2021. 09:02:17 »
400 metara od naselja, ćovjeka napala dva psa na koje je vlasnik već bio upozoren da ih obuzda , pobjegao do auta , otišao doma po pušku vratio se I dohvatio jednog.

Greška.

Trebao je pustiti da ga izgrizu pa onda na sudovima tražiti pravu još 20 godina.
Krivo postupanje totalno, na rubu kaubojstine. Da je imao kod sebe oruzje u trenutku "napada" pasa jos bi i razumio da je pucao u samoobrani ali ova prica da su ga napali, pa on isao kuci po oruzje i vratio se te pucao u pasa....ne opravdavam. Mislim da ce covik nahebat i pomalo si je sam kriv za to, postupao je u afektu. Nemojte me krivo shvatit ako su pasi agresivini i teroriziraju okolicu svakako treba nesto napravit, prvi gazda treba odgovarat ali ovo nije nacin.   

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2590 u: 07. 09. 2021. 09:18:54 »
Da, mislim da je vrijeme da se drugacije lovci ponasaju. Posljedice su vidljive.
Gente Balcanico!

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2591 u: 07. 09. 2021. 12:58:37 »
Da je imao oružje kod sebe u trenutku kad je napadnut isto bi ostao bez oružja . Trebao bi imat gomilu svjedoka  da se dogodilo baš da je već napadnut i da nije imao drugog izbora.
Čovjek se je trebao suzdržat kad se već ohladio no opet ko zna možda je nečiji život spašen sa njegovim činom . Ne bi bilo ni prvi ni zadnji put da je neko od napada psa smrtno stradao ili ostao doživotni invalid.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2592 u: 07. 09. 2021. 17:49:46 »
Za direktni napad od psa, elektroshoker, ili spray suzavac.
Medjutim, ovo ne rjesava problem kad pas goni i kolje divljac i radi stetu po lovistu.
Gente Balcanico!

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2593 u: 08. 09. 2021. 10:31:13 »
Za direktni napad od psa, elektroshoker, ili spray suzavac.
Medjutim, ovo ne rjesava problem kad pas goni i kolje divljac i radi stetu po lovistu.
Hm, isto nisan siguran da ti gazda dotičnog psa ne bi ispostavio veterinarski račun . I još bi trebao bit sretan da si samo sa tim prošao.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2594 u: 08. 09. 2021. 10:43:11 »
Za direktni napad od psa, elektroshoker, ili spray suzavac.
Medjutim, ovo ne rjesava problem kad pas goni i kolje divljac i radi stetu po lovistu.
Hm, isto nisan siguran da ti gazda dotičnog psa ne bi ispostavio veterinarski račun . I još bi trebao bit sretan da si samo sa tim prošao.
Ajmo se STROGO drzat zakona.
Ako lovocuvar nema ovlasti legitimirat krivolovce ni nikog u sumi, na osnovu ceg bi neki neodgovorni vlasnik psa legitimirao nekog u lovistu?
A ako ga ne legitimira, kome onda da posalje racun?

Moze poslikati tablicu auta, na primjer auto od lovca.
Ali to je samo dokaz da je lovac bio u lovistu, a ne da je spricao sprey po psima.
Gente Balcanico!