Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 214676 vremena)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #270 u: 14. 03. 2010. 21:10:47 »
Ma kao što je rekao Kalnik radi se samo o nespretno (nesretno) sročenom oglasu da lovci idu loviti štetočine pse i mačke.

Da je samo to bolje stavljeno u celofan moglo se napraviti bez ikakve buke

npr. - lovci će (dana tog i tog) na području lovišta vršiti pojačani odstrijel divljih štetočina (lisice, čagljevi, vragovi itd) a da je također praćenjem stanja problematike u lovištu uočeno da se u zadnje vrijeme povećao broj mačaka i pasa lutalica koji također pričinjavaju znatne štete u lovištu.
Shodno tome se upozoravaju vlasnici svojih kućnih ljubimaca pasa i mačaka, da spomenutog datuma zatvore svoje ljubimce kako nebih došlo do neželjenih poljedica... i tako dalje i tako dalje...

I kada ti doslovno sa suzama u očima  paci objasniš ljudima koliko strahuješ za njihovim ljubimcima ma i da ti se slučajno desi nedaj Bože  ;) neželjeni odstrijel čovjek ti neće zamjeriti već će sam doći pokupiti svoga ljubimca i sahraniti ga uz najveće počasti.  happi


 uf A jesam se razfilozofirao  fre

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #271 u: 14. 03. 2010. 21:26:55 »
Sad moram upozoriti koliko je opasno rasprave na forumu previše uzimati k srcu...

sve novinare...ako ih tako možemo nazvat treba  dois dois---ne to !  treba im "reći" kako to treba radit    d4 d4

Ovo bi se moglo okvalificirati kao govor mržnje ili netrpeljivost prema određenoj populaciji i kao takvo može biti dovoljan razlog za oduzimanje oružja u smislu čl 10 stavak 5 i članak 48 stavak 1 Zakona o oružju.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #272 u: 14. 03. 2010. 21:33:40 »

 a kolega 50AE....ja se samo šalim...nisam tako mislio...to je u prijevodu bilo ovako nekako kao post od HARRY.P...pokazat im kako se njihov posao radi...
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #273 u: 14. 03. 2010. 22:00:48 »
a kolega 50AE....ja se samo šalim...nisam tako mislio...

Tako si napisao i tako su to ljudi pročitali, a kako si mislio, znaš samo ti. Teme na forumu su većinom dostupne za pregledavanje i bez registracije, pa je za pretpostaviti da ga prate razni prijatelji životinja, novinari, a lako moguće da i veliki brat navrati povremeno.
 zagi
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #274 u: 14. 03. 2010. 22:06:36 »

 mržnja i agresivnost su prekriženi u mom životu dok god želim biti nosioc oružja tako da u svakom mojem postu nema ni jedne stavke usmjerene na agresivnost i mržnju...ako je netko pomislio da ima ja se ispričavam na krivom izjašnjenju  sor sor i još jednom ponavljam da nema.

                       z14 z14 z14             z10
 
               
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #275 u: 15. 03. 2010. 08:12:21 »
Ma kao što je rekao Kalnik radi se samo o nespretno (nesretno) sročenom oglasu da lovci idu loviti štetočine pse i mačke.

Da je samo to bolje stavljeno u celofan moglo se napraviti bez ikakve buke

lovci uopče nisu trebali niti su morali javno objaviti šta če po slovu zakona raditi tih dana... u ovom slučaju su upozorenjem tj.obaviješču išli na ruku mještanima kojima se zna dogoditi da im "kučni ljubimci" lutaju po okolnim njivama...nerijetko u zločinačkim čoporima...ovako organizirani čopori uopče nisu rijetkost za vidjeti i na ulicama,parkovima ali i u blizini dječijih vrtiča i igrališta...
da zaključim.. u ovom slučaju je grupa besposličara pod nazivom"društvo za zaštitu životinja" sebi organiziralo zabavu za nedjeljno dopodne jer da je išta drugo u igri oni bi se naprimjer ponudili da u pratnji lovaca pođu u lovište te na neki svoj način pohvataju te čopore i uklone ih iz lovišta...
volio bih vidjeti njihove besposličarske njupalice kad bi se suočili sa šarplanincem ili njemačkim ovčarom ili tornjakom koji im prilazi iskezenih zuba lagano spuštene glave jer mu se nesviđa ideja da napusti svoj srneči,zečiji,praseči i dr. ulov...
mislim da tim udrugama koje su tako zabrinute za kučne ljubimce treba objasniti razliku između kuče/dvorišta te lovišta ali treba im ispostaviti i račun za naknadu šteta koje njihovi kučni ljubimci počine kad nisu kod kuče !! 

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #276 u: 15. 03. 2010. 08:20:46 »
Ma čini se da ta obavijest uopće nije trebala ni biti napisana, a umjesto "celofana" treba koristiti zakonske okvire i sve 5. zagi

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #277 u: 15. 03. 2010. 08:42:24 »
Točno, nije trebalo ništa ni pisati. Zaštitnici su samo čekali i čekaju samo najmanji krivi potez i odmah skaču za vrat.

Ali što ćeš uvijek ispadne  pesi onaj koji želi biti pošten

Zato se ja držim one stare Šuti i radi

P.S.

Kad već naklapamo o ovoj temi...

Nisam baš neki obožavatelj modnog stiliste Marka Grubnića tzv. Modni mačak, ali mi se čovjek svidio neki dan kad je odjeb.o zaštitnike životinja.
Ovi su ga počeli nešto  pesi kao u stilu da stalno fura krznene bunde i slične stvari, a on im je odbrusio kako je uvijek nosio i nositi će takve stvari,a oni neka pogledaju sebe i ne dolaze u cipelema i čizmama koje su također napravljene od kože neke jadne životinje.  happi



P.S.

Modnog Mačka za glasnogovornika HLS-a  hao hao hao



« Zadnja izmjena: 15. 03. 2010. 08:45:04 od Harry P. »

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #278 u: 15. 03. 2010. 10:07:42 »
Krivi su oni koji rade zakone i koji ih provode..

Ako neko želi zaštititi pse lutalice i mačke neka ih i hrani i brine se o njima a ne na račun države opet nas ..
Kod mene u selu nekoliko desetaka pasa napadaju po noći ljude ili djecu kada idu u školu ..
Zvali smo šinteraj oni ih nemogu pohvatati ( moš si mislit ), lovci nesmiju pucati .

 slL slL slL slL slL sve ovo mi ide na povračanje.

Kod nas se veli vidla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu..

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #279 u: 15. 03. 2010. 12:33:32 »
A vidite ovo. Pa do čega je to došlo?
http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/03/15/0201006.html
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #280 u: 15. 03. 2010. 12:42:01 »
A vidite ovo. Pa do čega je to došlo?

 uf  a poslije ćemo se čuditi kada nam narastu škrge i rep. fre
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #281 u: 15. 03. 2010. 12:51:15 »
Do sad smo nosili uzorke, da ispitaju meso na trihinelu, a od sada će ga ispitivati na mišju groznicu hao
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #282 u: 15. 03. 2010. 13:47:15 »
Svasta, ti ameri stvarno nisu normalni, a ni kanadani nisu nista bolji ččč...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #283 u: 15. 03. 2010. 14:01:27 »
A vidite ovo. Pa do čega je to došlo?
http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/03/15/0201006.html
Nisam čitao do kraja jer mi se takve stvari gade. Negdje sam pročitao (ako se, obzirom na godine, dobro sječam) da je razlika u genetskoj strukturi između čovjeka i štakora nekih 7%. Ovi se idioti igraju stvarima koje sasvim sigurno dobro ne razumiju i još nas uvjeravaju da nema nikakve opasnosti za ljudski rod, jer je to naravno u interesu onih koji ih plačaju i na tome predebelo zarađuju. Prije par godina sam na TV gledao emisiju o nekakvim hormonima okoliša ili sl., u kojoj je bila priča da su tek nedavno u Japanu shvatili da je materijal od kojeg su radili dude i bočice za bebe (mislim PVC) imao presudan utjecaj na spermatogenezu (zbog degeneracije u testisima) djece koja su hranjena iz takvih bočica!!!!! Dan danas npr. ne znaju je li rajčica kancerogena ili ne, a uvjeravaju nas da je posve bezopasno igrati se Boga - iako su s tim počeli nedavno i nemaju nikakvih rezultata dugoročnih istraživanja!!!!! To je valjda "Vrli novi svijet"!  zagi

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #284 u: 15. 03. 2010. 14:42:33 »
Ja mislim da bi trebali križati stonogu sa svinjom. Zamislite 100 pršuta, a samo hranite jedno gicu hao
ŽENE I RAKIJA