Autor Tema: Uvođenje poreza na oružje  (Posjeta: 24246 vremena)

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #180 u: 24. 10. 2016. 21:38:00 »
Daj me nemojte  pesi. Pa Goga je moj zamjenik u drustvu, sve zna prije mene  hao.
Slobodno se javite kad ste gore.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #181 u: 24. 10. 2016. 22:36:57 »
I toga ima samo u propalim drzavama da beru lovu.

liječnički podržavam.
Ljudi se razbole u par mjeseci i umru,a di neće biti nekakvih promjena  za deset godina.

A biljezi (takse) su ostale iz onog sistema. Treba zaraditi za te sve silne uhljebe.


Mi ga u Njemackoj nemamo, nema ga ni u Austriji, Svicarskoj, Engleskoj, Francuskoj itd. i ne pada nikome na pamet da ga uvedu, pa cak ni vlastima nit policiji. Htjeli su ga EU birokrati iz Brisela, pa popusili! A ako ti smatras da je to ok, super. Ali jel nije pravilo u RH, ako se netkom zdravstveno stanje pogorsa npr. sa psihom, da ljecnici moraju to javit? Ako je tako, zasto onda ljecnicki?

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #182 u: 27. 10. 2016. 20:57:45 »
Ali jel nije pravilo u RH, ako se netkom zdravstveno stanje pogorsa npr. sa psihom, da ljecnici moraju to javit? Ako je tako, zasto onda ljecnicki?

Je u zadnjih pola godine, ali to još nisu počeli primjenjivati. Šogorica mi je doktorica i kaže da stvarno puno papirologije imaju za proučiti šta i kako. I ne samo psihičko stanje, već i masu drugih promjena.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #183 u: 27. 10. 2016. 21:44:34 »
mislim da je to vec puno duze na snazi, to da je odabrani lijecnik primarne zdravstvene zastite duzan obavijestiti policiju o 'bilo kakvim' zdravstvenim  promjenama pacijenta, vlasnika oruzja..

Offline BacheJaeger

  • K
  • *
  • Postova: 92
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #184 u: 28. 10. 2016. 10:19:58 »
mislim da je to vec puno duze na snazi, to da je odabrani lijecnik primarne zdravstvene zastite duzan obavijestiti policiju o 'bilo kakvim' zdravstvenim  promjenama pacijenta, vlasnika oruzja..

Kako bi on mogao znati tko mu ima oruzje a tko ne????? dok sam ja uzimao potvrdu da nisam dusevno bolestan hao, tad je to napisao na komadu papira i nigdi nije uneseno da je takvu potvrdu i izdao!!!!! 

Offline calicem

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #185 u: 28. 10. 2016. 11:04:40 »
Vaš doktor obiteljske medicine zna tko ima oružje jer dobiva obavjesti od policije čim se oružje registrira. Kad otvori profil pacijenta, kod osnovnih podataka o njemu piše i da je vlasnik oružja. U Zagrebu se čak automatski unese u sustav bez neke posebne papirnate obavjesti iz MUPa, ne znam dali je sve umreženo i izvan ZG ili ide starim načinom preko obavjesti.

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #186 u: 28. 10. 2016. 12:29:00 »
Kad ti doktor otvori digitalni karton, velikim crvenim slovima mu pise da si vlasnik oruzja...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #187 u: 28. 10. 2016. 16:12:34 »
Puno je oruzja vani i sve se radi da ga sto vise pokupe.nazalost od krivih ljudi

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #188 u: 09. 05. 2018. 20:32:52 »
Baš me zanima da li narodna milicija ide po kučama provjeriti da li imaju propisane ormare ovi veseljaci šta po Splitu treniraju brzo potezanje?
Imam upalu volje.