Autor Tema: Utakmica na DS Dvor 2008  (Posjeta: 9324 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Utakmica na DS Dvor 2008
« Odgovori #30 u: 29. 04. 2008. 12:29:22 »
Možemo mi sebi postavljati kriterije, ali ne sudimo jedni drugima nego nama sude sudci! Zato se ne takmičim. Pas mi je kaj se tiče DS izvan konkurencije jer nije pas glasnog gona. Ja s njim lovim i to je meni veliko veselje, a utakmice su druga stvar!
Otvaram temu naši kinološki sudci, pa možemo tamo o tome u detalje i tančine.

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: Utakmica na DS Dvor 2008
« Odgovori #31 u: 29. 04. 2008. 19:18:12 »
Kinoloski suci su osobe koje bi trebale objektivno ocijeniti (IPO) psa i procijeniti dali je pas za uzgoj ili ne.
Dok vlasnik psa, koji je dobar za uzgoj, odlascima na utakmice dodatno dokazuje kvalitetu svog psa i kvalitetu svog rada.

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Utakmica na DS Dvor 2008
« Odgovori #32 u: 29. 04. 2008. 19:35:45 »
Nije potrebno da sudimo jedni drugima! Trebali bi se sastajat, trenirat, educirati jedni druge i da sve ostane na prijateljskom nivou, bez obzira na kvalitetu mog ili tvog psa!
Utakmice i Ispiti su kakvi jesu, suci su kakvi jesu, tu si mi nemožemo pomoč. Na organizatoru je da zove suce koji su objektivni i kvalitetno sude!
Ja izbjegavam Ispite gdje sude suci koji ne cjene pasminu, kojima nije stalo do objektivnog i kvalitetnog ocjenjivanja, več im je bitno da sve što prije završi i uzmu dnevnicu.Ima i onih koji se napiju i u 10. ujutro više ne vide, pa sude sami vodići.Sve to prolazi u Savezu jer ljudi koji tamo rade sa tim nisu upoznati.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Utakmica na DS Dvor 2008
« Odgovori #33 u: 02. 05. 2008. 12:17:17 »
Nije potrebno da sudimo jedni drugima! Trebali bi se sastajat, trenirat, educirati jedni druge i da sve ostane na prijateljskom nivou, bez obzira na kvalitetu mog ili tvog psa!
Utakmice i Ispiti su kakvi jesu, suci su kakvi jesu, tu si mi nemožemo pomoč. Na organizatoru je da zove suce koji su objektivni i kvalitetno sude!
Ja izbjegavam Ispite gdje sude suci koji ne cjene pasminu, kojima nije stalo do objektivnog i kvalitetnog ocjenjivanja, več im je bitno da sve što prije završi i uzmu dnevnicu.Ima i onih koji se napiju i u 10. ujutro više ne vide, pa sude sami vodići.Sve to prolazi u Savezu jer ljudi koji tamo rade sa tim nisu upoznati.

Ako je to tako, zakaj nisi prijavio nepravilnosti savezu? Ili onome tko je iznad njih?
Ja se ne takmičim sa psom ali idem po utakmicama i vidim svakakvih stvari, ali me ne boli jer nije riječ o mom psu i meni.

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: Utakmica na DS Dvor 2008
« Odgovori #34 u: 02. 05. 2008. 12:23:33 »
Nije potrebno da sudimo jedni drugima! Trebali bi se sastajat, trenirat, educirati jedni druge i da sve ostane na prijateljskom nivou, bez obzira na kvalitetu mog ili tvog psa!
Utakmice i Ispiti su kakvi jesu, suci su kakvi jesu, tu si mi nemožemo pomoč. Na organizatoru je da zove suce koji su objektivni i kvalitetno sude!
Ja izbjegavam Ispite gdje sude suci koji ne cjene pasminu, kojima nije stalo do objektivnog i kvalitetnog ocjenjivanja, več im je bitno da sve što prije završi i uzmu dnevnicu.Ima i onih koji se napiju i u 10. ujutro više ne vide, pa sude sami vodići.Sve to prolazi u Savezu jer ljudi koji tamo rade sa tim nisu upoznati.

Ako je to tako, zakaj nisi prijavio nepravilnosti savezu? Ili onome tko je iznad njih?
Ja se ne takmičim sa psom ali idem po utakmicama i vidim svakakvih stvari, ali me ne boli jer nije riječ o mom psu i meni.
Zvuci malo sebicno za jednog kinologa!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Utakmica na DS Dvor 2008
« Odgovori #35 u: 02. 05. 2008. 12:26:01 »
Zašto sebično? Ja sam prije svega lovac, a ne kinolog, a kako je kinologija dio lovstva, želim i moram o njoj nekaj znati. Ja mislim da je to pošteno.

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: Utakmica na DS Dvor 2008
« Odgovori #36 u: 02. 05. 2008. 12:30:15 »
Oprosti mislio sam da te kinologija ozbiljnije zanima, jos jednom nemoj se ljutiti nisam dobro shvatio

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Utakmica na DS Dvor 2008
« Odgovori #37 u: 02. 05. 2008. 12:36:43 »
Oprosti mislio sam da te kinologija ozbiljnije zanima, jos jednom nemoj se ljutiti nisam dobro shvatio

Nema beda!  z10
Znaš da ja volim pse, ali uzgoj puštam onome tko ima znanja, vremena, i ne znam čega ne kaj je za to sve potrebno. Ja ću samo loviti za sad.