Autor Tema: Kamera za noćno snimanje divljači  (Posjeta: 153363 vremena)

Offline mario0

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #375 u: 08. 04. 2019. 15:05:31 »
Pozdrav kolega vezano za kameru, prijatelj je kupio preko ibaya i jako jako lose slike. Mislim da ugradjuju stare softwere u nova kucista i tako povecavaju prodaju..

Offline mario0

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #376 u: 08. 04. 2019. 15:07:34 »
Kolega Volodymyr ti zna dosta o tome mislim da cak i prodaje kamere pa ga kontaktiraj..

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #377 u: 30. 05. 2020. 16:58:47 »
Kako funkcionira kamera sa dvije antene i oznakama GPS,4G ? Kaj se dobije sa tim GPS,u globalu znam kaj je GPS,ali čemu služi u kameri?
Gogo

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #378 u: 24. 02. 2021. 17:59:39 »
Ima li koja kamera da šelje vidio na e-mail ili sve šalju samo sliku,a video spremaju na SD karticu?
Gogo

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #379 u: 25. 02. 2021. 12:33:06 »
Ima li koja kamera da šelje vidio na e-mail ili sve šalju samo sliku,a video spremaju na SD karticu?
Ima
ovaj model naprimjer
https://lionshop.si/product/2019-lovska-kamera-bolyguard-mg984g-36m-1080p-4g-kamera-s-cloud-app-support-2/

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #380 u: 25. 02. 2021. 22:28:11 »
Hvala kolega
Gogo

Offline Niksa88

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #381 u: 02. 04. 2021. 12:31:35 »
Dečki, molim pomoć ako netko zna. Kamera HC801LTE nikako ne salje slike na mail. Pokusao sve zivo, odlazni server od gmaila, hotmaila, AOL. Nikako da stigne mail. U programu mmsconfig sve postavke po uputama napravim ali nista. Kad na kameru posaljem SMS komandu, vrati mi poruku sa stanjem baterije i memorije. Tako da vezu ima
U pitanju je BONBON kartica

Offline dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #382 u: 03. 04. 2021. 11:51:36 »
Dečki, molim pomoć ako netko zna. Kamera HC801LTE nikako ne salje slike na mail. Pokusao sve zivo, odlazni server od gmaila, hotmaila, AOL. Nikako da stigne mail. U programu mmsconfig sve postavke po uputama napravim ali nista. Kad na kameru posaljem SMS komandu, vrati mi poruku sa stanjem baterije i memorije. Tako da vezu ima
U pitanju je BONBON kartica
U postavkama gmaila omogući "prijave s manje sigurnih uređaja".
Kad upišeš parametre ne smiješ više formatirati karticu.
Provjeri preko displaya na kameri jesu li prametri ok.
Kad uključuješ kameru, prvo stavi u TEST mod i čekaj da završi prijavu na mrežu, a onda prebaci u ON mod.
Lp

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #383 u: 04. 04. 2021. 23:34:35 »
Recenzija na solarni panel za hc300m:
Znaci ovako dobar je solarni panel ako je direktno izlozen suncu, dovoljno se nadopunjava a izdrzi slikanje po danu i po noci, ali ako je panel postavljen na stablu u hladu ispod krosnji i ako nema direktnog sunca na panel, nemoze vise od tjedan dana izdrzati te ga je potrebno nadopunjavati na stuju te tada gubi svoju funkciju kao stalni izvor napajanje.
Zakljucak: obavezno postaviti solarni panel da bude direktno izlozen suncu jer u hladu ne dobiva dovoljno svjetlosti da bi nadopunilo bateriju.
Nije mi jasno da se sam panel puni?? Obično on puni baterije koje su u kameri. Ili je to nešto novo? Meni ne troši baterije pretjerano, 8 komada pak iz Lidla traje oko mjesec dana, nekad i više. Zavisi koliko slika i šalje. Znam da može raditi i na 4 baterije, to bi bilo 6V, zato kužim zašto dva akumulatora od 6v. Neki su spajali na ulaz od solara akumulator od 9v, isto funkcionira. I ja razmišljam nekakvo napajanje malo bolje staviti jer mi je dosta daleko od kuće. Iako obiđem tu i tamo, nadopunim kukuruz i sl, svakako bi akumulatori bili puno bolje rješenje. E sad, spojiti ih na onaj box od baterija ili ipak odozgo na jack od solara? Jeste radili šta takvo? Ploču imam ali mi se ne da žice razvlačiti po stablima.

Offline Niksa88

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #384 u: 05. 04. 2021. 22:44:51 »
Dečki, molim pomoć ako netko zna. Kamera HC801LTE nikako ne salje slike na mail. Pokusao sve zivo, odlazni server od gmaila, hotmaila, AOL. Nikako da stigne mail. U programu mmsconfig sve postavke po uputama napravim ali nista. Kad na kameru posaljem SMS komandu, vrati mi poruku sa stanjem baterije i memorije. Tako da vezu ima
U pitanju je BONBON kartica
U postavkama gmaila omogući "prijave s manje sigurnih uređaja".
Kad upišeš parametre ne smiješ više formatirati karticu.
Provjeri preko displaya na kameri jesu li prametri ok.
Kad uključuješ kameru, prvo stavi u TEST mod i čekaj da završi prijavu na mrežu, a onda prebaci u ON mod.
Lp

Ma sve sam to napravio. Bila je fora u APNu Bonbon tj tmobile mreze. Posto nije mobitel, treba umjesto internet.ht.hr staviti fms.ht.hr kao za tablete.
Ali sad je novi problem. Kad je mod da samo slika, onda posalje na mail. A kad je photo+video, ne dođe mi slika na mail. Za popiz***

Offline dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #385 u: 07. 04. 2021. 10:26:01 »
Ali sad je novi problem. Kad je mod da samo slika, onda posalje na mail. A kad je photo+video, ne dođe mi slika na mail. Za popiz***

Mod ne smije utjecati na slanje slika. Meni je uvijek u photo+video modu i uredno šalje slike.
Jedino što treba nešto više vremena dok pošalje sliku jer dok snimi video pa ga spremi na karticu, tek onda kreće sa slanjem. Nemoj biti nestrpljiv, zna potrajati i po nekoliko minuta, a i brzina slanja ovisi o jačini/kvaliteti mrežnog signala.

Offline Niksa88

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Kamera za noćno snimanje divljači
« Odgovori #386 u: 07. 04. 2021. 21:07:45 »
Ali sad je novi problem. Kad je mod da samo slika, onda posalje na mail. A kad je photo+video, ne dođe mi slika na mail. Za popiz***

Mod ne smije utjecati na slanje slika. Meni je uvijek u photo+video modu i uredno šalje slike.
Jedino što treba nešto više vremena dok pošalje sliku jer dok snimi video pa ga spremi na karticu, tek onda kreće sa slanjem. Nemoj biti nestrpljiv, zna potrajati i po nekoliko minuta, a i brzina slanja ovisi o jačini/kvaliteti mrežnog signala.
Evo, prebacio na mod foto+video. Kamera slikala sliku i snimila video. Proslo sat vremena, mail nije dosao. Tako da neznam do cega je