Autor Tema: HLS vs HKS - mišljenja forumaša  (Posjeta: 45669 vremena)

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #135 u: 17. 02. 2011. 07:13:33 »
Pasminski klubovi, samo to i ništa više! To je budučnost hrvatske kinologije, tako funkcionira cijeli svijet tako moramo i mi.
Brigu o pojedinoj pasmini moraju preuzet sami uzgajivači i ljudi koji to vole.
Ti isti klubovi moraju vodit svoje rodovne knjige, vodit evidenciju uzgoja i sami izdavat svoje rodovnike, ti isti klubovi u svom članstvu moraju imat suce isključivo za tu pasminu!
Kad to bude tako onda kinologija može ići naprijed, a nas neće biti briga za sukobe na relaciji HLS i HKS.
Gospodo počnite radit, treba im pokazat da se bez nijh može!
Po mom mišljenju su nepoželjni, jer su svojim (ne)radom uništili hrvatsku kinologiju!





Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #136 u: 17. 02. 2011. 07:15:39 »
 d4

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #137 u: 17. 02. 2011. 07:24:34 »
madhunter dobro zboris ali samo ima tu mali problem a to je da se mi sami ne mozemo dogovoriti i osnivati pasminski klub i naravno da to tzv. rukovodeci to vide pa iskoristavaju na sve moguce nacine, zao mi je ali tako funkcioniraju neradnici  zagi

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #138 u: 17. 02. 2011. 07:28:34 »
Problem je što bi mi to sve nabrzinu ,ali ništa neide preko noči .

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #139 u: 17. 02. 2011. 08:31:35 »
pasminski klubovi da ali na koji način kako ima li da neko zna pravila klub istarski goniča ima u istri a to je isto ko da je u rusiji nikakvi kontakt nikakvi pravila utakmica ocjena eksterijera,zasad najbolje prolaze oni šta kote papire ili možda i imaju ženku pa kote i prodaju za sto eura i tržište je puno takvi loši pasa

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #140 u: 17. 02. 2011. 17:25:29 »
moje lovačko društvo je član HLS i ŽLS i negdi prije par mjeseci dobija obavjest o zabrani ustupanja terena HKS i sada kada počinju kinološke manifestacije eto problema i šta dalje prijetnje na sve strane.mi lovci koji imamo pase za lov smo ujedno i kinolozi ali ovi u vrhu šute i čekaju a mi snosimo posljedice neodržavanja IPO, utakmica ,HKS nema svoje terene ali ima međunarodno priznanje HLS ima terene a priznanje samog sebe.i šta dalje velika većina nas su i lovci i kinolozi zar opet po nama
Radane da li je tvoje lovačko društvo o tome obavješteno pismenim putem. Pitam to zbog toga jer sam pitao mnoga LD da li su dobili kakvu pisanu odluku od HLS-a i nitko mi nije rekao da su dobili tako nešto, već se svi pozivaju na članak iz lovačkog vjesnika.
što bi bilo kad bi bilo

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #141 u: 17. 02. 2011. 21:14:23 »
dobiveno je pismeno od ŽLS.

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #142 u: 17. 02. 2011. 21:27:31 »
I mi smo dobili pismeno gdje se prijeti lovačkim društvima koji izdaju teren HKS da če biti tuženi sudu i da če društvo biti izbačeno iz HLS  ,sutra ili preksutra ču postaviti pismo na forum .

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #143 u: 17. 02. 2011. 22:42:02 »
Radane i Antonio hvala, baš me zanima to pismo jer ga stvarno nisam vidio.
Vidim na portalu da je objavljen novi pravilnik o pasminama, broju i načinu korištenja lovačkih pasa za lov,
tu su neke male izmjene koje su i nebitne jedino je dodano da u lovu mogu prisustvovati i psi koji polože odgovarajuće ispite u HLS-u.
Po meni taj pravilnik treba mijenjati jer ovom odlukom HLS-a treba brisati HKS.
Možda nam jednog dana HKS bude izdavao uvjerenja o položenom lovačkom ispitu
što bi bilo kad bi bilo

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #144 u: 18. 02. 2011. 10:58:11 »
izdan je naputak od ministra o radu pasa goniča,time da imaju pravo održavati IPO Utakmice i Krvni trag HLS i HKS ali po pravilniku FCI koji je međunarodna organizacija a time i međunarodno i priznat i još je jedna izmina a to je da potvrde o položenim utakmicon ipo i krvnom tragu izdajr državna agencija koja je zadužena za to znači da će biti iste za oba saveza.to sam pročita u dobron kobi i interesantno niko se nije oglasio na taj članak a po meni je jako značajan jer i ujedno i minista uvidio problem i dao nam mogućnost dogovora.znači HLS nemože održavati sve ovo sa sadašnjim sucima jer ih FCI ne prizna,a ujedno može organizirati sa priznatim sucima,ali vidi čuda a šta sa ovim sudcima koje ne priznaje FCI.