Autor Tema: HLS vs HKS - mišljenja forumaša  (Posjeta: 45923 vremena)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #15 u: 16. 11. 2009. 22:59:28 »
probat progurati pored HKS i HLS u članstvo, a da li će dobit moš misliti.

Neće proći. Pogledaj statut fci-a. Prema statutu članica fci-a može biti samo jedna kinološka udruga po državi, a da bi se radi nečije  pesi mjenjao statut fci-a ne vjerujem (uostalom za to im trebaju glasovi većine članova).
U nekom nevjerojatnom slučaju da to prođe (veće su šanse da space shuttle padne na mene na -2 etaži u nekoj podzemnoj garaži koju koristim jednom u 10 godina  ;D), može se očekivati da će se iz svake države javiti bar 10 kinoloških udruga sa zahtjevom za članstvo u fci-u (što znači da bi se pred skupštinom fci-a našlo nekih 3000 molbi za prijem u članstvo), što bi značilo raspad sistema (ili it riječnikom rečeno ddos napad  ;) ). Zamisli noćne more u tom slučaju - skupiti kvorum.
Ako ikojim slučajem to prođe (ma kako nevjerojatno zvučalo), osnivam i ja kinološku udrugu i odmah tražim članstvo u fci-u, a znam još najmanje pedesetak ljudi koji će učiniti isto.
 zagi

ARMAGEDON scenarij  hao

šalim se malo..
btw teme.. mislim da su i igri SAMO NOVČEKI, nista drugo, niti ce netko suditi za badava, niti će nam netko plaćati ispite..
nama će biti sve isto, a kesa je druga..
a da se nadovežem na scenarij kolege 50AE, već vidim razne discplinske postupke, i sl. jer sad se treba svrstati na jednu stranu,,, a ja član i HKS i HLS..  pesi

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #16 u: 17. 11. 2009. 07:15:06 »
pa bilo je lipo druženje, i ne vrti se sve oko 4 čovjeka kao i kad organizira HKS, a šta se tiće onih 200 kn nekome oni znaće npr. onima šta imaju desetak pasa , ako treba sa svakim položit IPO pa onda računaj. . . a šta se tiće ÐURE dobar čovik

Prijatelju, ja sam taj koji npr. ima 10 pasa pa znam kako je to. A treba polagatii dalje od IPO-a, o tome nitko ne raspravlja.
I znam da ću morati platiti i ovima i onima.
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #17 u: 17. 11. 2009. 11:31:19 »
znači ok svi mislimo isto ajmo na zagi
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #18 u: 17. 11. 2009. 13:20:46 »
znači ok svi mislimo isto ajmo na zagi

Dakako  zagi sauf z10 čim opet budem u blizini.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #19 u: 17. 11. 2009. 13:54:20 »
Imao sam tu sreću da sam prije tjedan dana sudjelovao u lovnokinolškom kupu Sv.Hubert u Dardi prvi put pod organizacijom HLS kao predstavnik Splitsko dalmatinske županije, gdje sam na večeri pomno pratio govor od Ðure Dečaka koji govori da HLS stalo samo do toga da lovci imaju besplatan IPO , koji HKS naplaćuje, te da je HLS plačao sve priredbe dosad za koje je HKS dosad sebe stavljao kao glavnog organizatora i platišu , međutim moje mišljenje je da će lovci tu najviše gubit jer će moć imat besplatan IPO, a ponovo ako budu trebali imat leglo morat će sa tim istim psom polagat IPO pod HKS

Mislim da ste vi nešta pomješali jer ako pas položi IPO onda je položio a netreba polagati još i kod HKS -a

Mislim da niste dovoljno upučeni u cijelu stvar .

Po meni bi gospodin Dečak trebao malo više pritegnuti lovne inspektore da rade svoj posao i kazne sve one koji love sa đukelanima ili nepoloženim ispitima .. Tako jedino kinologija može naprijed . a HKS treba pritegnuti sudstvo da nemože popuštati na ispitima.

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #20 u: 17. 11. 2009. 18:02:55 »
[quote author=TUROPOLJE link=topic=4242.msg119155#msg119155 date=1258462460

Mislim da ste vi nešta pomješali jer ako pas položi IPO onda je položio a netreba polagati još i kod HKS -a

Mislim da niste dovoljno upučeni u cijelu stvar .

Po meni bi gospodin Dečak trebao malo više pritegnuti lovne inspektore da rade svoj posao i kazne sve one koji love sa đukelanima ili nepoloženim ispitima .. Tako jedino kinologija može naprijed . a HKS treba pritegnuti sudstvo da nemože popuštati na ispitima.
[/quote]

A ja mislim da si ti dobrano pobrkao lončiće i totalno si neupućen a čini mi se i zaluđen sa gospodinom Dečakom koji bi jedino trebao uštimati tipke harmonike i time se baviti jer je jedino u tome bio, recimo, uspješan (možda).
Polagat ćeš ti Lolo moj, ako se ovako nastavi i više IPO-a nego što misliš. Jedan (a koji je za mene pravovaljan i uvijek će biti) pri HKS-u, a drugi pri HLS-u ako harmonikašu i pripadajćem bendu na pamet padne da ne možeš u lov bez njihovog). A onda će ti sudit tamo ISKUSNI lovci koji drže pse 2-3 godine, njihove žene, tetke, stričevi, ujne, bake, dide....i ostala rodbina.
No kako bilo da bilo,  pesi smo u svakom slučaju!!! d4
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #21 u: 17. 11. 2009. 19:31:03 »
Živijo govornik
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #22 u: 17. 11. 2009. 22:09:14 »
Živijo govornik

Pozdrav prijatelju! zagi
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #23 u: 18. 01. 2010. 19:24:14 »
Po meni je venator rekao sve,ali ako dopusti ja bih dodao kome vredi IPO koji ne vredi i za uzgoj ako bude kako harmonikaš kaže pravićemo rodovnice svako za sebe ili po klubovima pa ono kao to je nama dovoljno i što će nam neki tamo HKS,a što se tiče novčanih olakšica to je šuplja priča džaba ima samo posla i batina,ma nanjušio neko neke pare pa sad .......

Zoran

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #24 u: 18. 01. 2010. 20:10:48 »
[quote author=TUROPOLJE link=topic=4242.msg119155#msg119155 date=1258462460

Mislim da ste vi nešta pomješali jer ako pas položi IPO onda je položio a netreba polagati još i kod HKS -a

Mislim da niste dovoljno upučeni u cijelu stvar .

Po meni bi gospodin Dečak trebao malo više pritegnuti lovne inspektore da rade svoj posao i kazne sve one koji love sa đukelanima ili nepoloženim ispitima .. Tako jedino kinologija može naprijed . a HKS treba pritegnuti sudstvo da nemože popuštati na ispitima.

A ja mislim da si ti dobrano pobrkao lončiće i totalno si neupućen a čini mi se i zaluđen sa gospodinom Dečakom koji bi jedino trebao uštimati tipke harmonike i time se baviti jer je jedino u tome bio, recimo, uspješan (možda).
Polagat ćeš ti Lolo moj, ako se ovako nastavi i više IPO-a nego što misliš. Jedan (a koji je za mene pravovaljan i uvijek će biti) pri HKS-u, a drugi pri HLS-u ako harmonikašu i pripadajćem bendu na pamet padne da ne možeš u lov bez njihovog). A onda će ti sudit tamo ISKUSNI lovci koji drže pse 2-3 godine, njihove žene, tetke, stričevi, ujne, bake, dide....i ostala rodbina.
No kako bilo da bilo,  pesi smo u svakom slučaju!!! d4

[/quote]

a šta je to sad nešto drugacije?

Zoran

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #25 u: 18. 01. 2010. 20:16:35 »
meni iskreneno niej jasno zasto ti treba i hls a ni hks! isto sranje drugo pakovanje!
hls ja bi to uredio kao muzej i zaposlijo 2-3ljudi i to je to!
hks preimenovo da spase domace pasmine

a za nesto drugo netrebaju ni jedni ni drugi!

šta se nemože udružiti 10-20 uzgajivac a iste pasmine i osnovati svoj klub? i da oni u svojim redovima sve imaju od rodovnika do utakmica sudaca itd?? kako to funkcjonira po svabskoj, austriji bal bl abla.,. šta su oni pošteni a nam treba komuništicki rezim?

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #26 u: 18. 01. 2010. 22:37:01 »
meni iskreneno niej jasno zasto ti treba i hls a ni hks! isto sranje drugo pakovanje!
hls ja bi to uredio kao muzej i zaposlijo 2-3ljudi i to je to!
hks preimenovo da spase domace pasmine

a za nesto drugo netrebaju ni jedni ni drugi!

šta se nemože udružiti 10-20 uzgajivac a iste pasmine i osnovati svoj klub? i da oni u svojim redovima sve imaju od rodovnika do utakmica sudaca itd?? kako to funkcjonira po svabskoj, austriji bal bl abla.,. šta su oni pošteni a nam treba komuništicki rezim?

Gledaj ovako!
Ja, kao osob koji držim i uzgajam lovne pasmine pasa trenutno poštujem organizaciju priznatu od FCI. To je naš HKS, organizacija koja nam daje rodovnice i sva ostala uvjerenja za pse. Među njima i radna.
Ovo što harmonikaš priča je, moram reći, velika glupost i od toga neće biti ništa.
Zelenadolina, rodovnice nećemo pravit svaki za sebe jer to nema nigdje.
Zorane, i Njemački klub lovnih terijera i Njemački klub jazavčara su uistinu velike organizacije, da navedem još ptičare.... veće su pojedinačno od našeg cjelokupnog lovnog i kinološkog saveza zajedno . NO RODOVNICE I SVE DOBIVAJU OD KROVNE NJEMAČKE ORGANIZACIJE KOJA SE ZOVE VDH.

http://www.vdh.de

Dakle, postoji samo jedna krovna organizacija!!!
Pozdrav
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Zoran

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #27 u: 18. 01. 2010. 22:46:39 »
meni iskreneno niej jasno zasto ti treba i hls a ni hks! isto sranje drugo pakovanje!
hls ja bi to uredio kao muzej i zaposlijo 2-3ljudi i to je to!
hks preimenovo da spase domace pasmine

a za nesto drugo netrebaju ni jedni ni drugi!

šta se nemože udružiti 10-20 uzgajivac a iste pasmine i osnovati svoj klub? i da oni u svojim redovima sve imaju od rodovnika do utakmica sudaca itd?? kako to funkcjonira po svabskoj, austriji bal bl abla.,. šta su oni pošteni a nam treba komuništicki rezim?

Gledaj ovako!
Ja, kao osob koji držim i uzgajam lovne pasmine pasa trenutno poštujem organizaciju priznatu od FCI. To je naš HKS, organizacija koja nam daje rodovnice i sva ostala uvjerenja za pse. Među njima i radna.
Ovo što harmonikaš priča je, moram reći, velika glupost i od toga neće biti ništa.
Zelenadolina, rodovnice nećemo pravit svaki za sebe jer to nema nigdje.
Zorane, i Njemački klub lovnih terijera i Njemački klub jazavčara su uistinu velike organizacije, da navedem još ptičare.... veće su pojedinačno od našeg cjelokupnog lovnog i kinološkog saveza zajedno . NO RODOVNICE I SVE DOBIVAJU OD KROVNE NJEMAČKE ORGANIZACIJE KOJA SE ZOVE VDH.

http://www.vdh.de

Dakle, postoji samo jedna krovna organizacija!!!
Pozdrav

ok ajd za rodovnice sam zajbo,,,ali manje vise mislim---ali to cu jos jednom da provjerim!
ali ipak cak mislim da je klub izdaje a ovjeru njih samo da napravi vdh!
a to sad stvrmo moram da provjerim pa  javim!
no to je manje više!
ove sve poslice utakmice i to se radi u krugovima kluba!

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #28 u: 18. 01. 2010. 22:58:47 »
Evo pogledao na export rodovnici od psa kojeg sam kupio u Njemčkoj.
Jazavčar je u pitanje, oštronja, na prednjoj stranici VDH, tek unutra DTK(deutche teckel klub).
Misllim da ti klubovi (član sam jednog-Dachshund Nord Bayern) vode cjelokupnu politiku oko uzgoja ali im ne mogu dati rodovnicu.....kao što neki žele..... jedan HLS hao.
Mi smo za njemcima pun kufer godina iza, a tražimo (zapravo neki) više od njih.
Lijepi pozdrav!!!
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Zoran

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #29 u: 18. 01. 2010. 23:03:11 »
Evo pogledao na export rodovnici od psa kojeg sam kupio u Njemčkoj.
Jazavčar je u pitanje, oštronja, na prednjoj stranici VDH, tek unutra DTK(deutche teckel klub).
Misllim da ti klubovi (član sam jednog-Dachshund Nord Bayern) vode cjelokupnu politiku oko uzgoja ali im ne mogu dati rodovnicu.....kao što neki žele..... jedan HLS hao.
Mi smo za njemcima pun kufer godina iza, a tražimo (zapravo neki) više od njih.
Lijepi pozdrav!!!


joj imam ja i rodovnicu i sve pizdarije ...
imam exposrt i imam jos neki papir ekxstra od njih da je pas moje vlasnistvo koji nema veze sa rodovnicom!