Autor Tema: HLS vs HKS - mišljenja forumaša  (Posjeta: 45677 vremena)

Offline bagi

  • K
  • *
  • Postova: 40
HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« u: 13. 11. 2009. 22:20:13 »
Poštovani kolege lovci i kinolozi! Želio bih čuti Vaša mišljenja o sukobu (barem se meni tako čini) između HLS-a i HKS-a oko organiziranja IPO-a za lovačke pse, vođenja evidencije lovačkih pasa, izdavanja uvjerenja o položenim ispitima za pse i ostalo (da ne prepisujem cijeli članak iz zadnjeg Lovačkog vijesnika).
Ja osobno mislim da će oko toga biti velikih problema zbog kojih ćemo na kraju ispaštati mi vlasnici lovačkih pasa.
Još se više bojim da će zbog tih problema koji će nastati biti unazađena lovna kinologija koja ruku na srce i nije na nekom nivou (čast izuzecima).
Nadam se da ću potaknuti zanimlivu raspravu i unaprijed se radujem Vašim mišljenjima.
Najvećeg uresa prijateljstvo lišava onaj tko iz njega uzme poštovanje!

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #1 u: 14. 11. 2009. 14:19:08 »
Bila je jedna lijepa tema sa početkom konstruktivne rasprave a koja se nekom nije svidjela, reklo se očito nešto što je nekog zabolilo pa je izbrisana.

Jednom rečenicom ću ovo objasniti: ne vjerujem ni jednima ni drugima, sve se vrti oko novca (ne oko naših interesa) te gledaju kako bi zagrabili više na svoju stranu.
A imaš i temu pod nazivom: Patuljci pojma nemaju. To ti je tvoja tema.
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #2 u: 14. 11. 2009. 15:04:29 »
lova radi čuda i svađa ljude z4
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline bagi

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #3 u: 14. 11. 2009. 17:58:32 »
Hvala kolega Venator. Moram priznati da nisam pročitao cijeli forum.
Vidim da smo na istoj liniji što se tiče mišljenja o razlogu zbog kojeg je došlo do ove zakonske promjene (novac).
Najvećeg uresa prijateljstvo lišava onaj tko iz njega uzme poštovanje!

Offline dr.don

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #4 u: 14. 11. 2009. 18:29:26 »
Imao sam tu sreću da sam prije tjedan dana sudjelovao u lovnokinolškom kupu Sv.Hubert u Dardi prvi put pod organizacijom HLS kao predstavnik Splitsko dalmatinske županije, gdje sam na večeri pomno pratio govor od Ðure Dečaka koji govori da HLS stalo samo do toga da lovci imaju besplatan IPO , koji HKS naplaćuje, te da je HLS plačao sve priredbe dosad za koje je HKS dosad sebe stavljao kao glavnog organizatora i platišu , međutim moje mišljenje je da će lovci tu najviše gubit jer će moć imat besplatan IPO, a ponovo ako budu trebali imat leglo morat će sa tim istim psom polagat IPO pod HKS

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #5 u: 14. 11. 2009. 18:44:09 »
moš mislit kako ćemo imat nešto besplatno, samo će procvijetat crnilo
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline dr.don

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #6 u: 14. 11. 2009. 19:03:36 »
biti će besplatno od nove godine vjeruj mi

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #7 u: 14. 11. 2009. 19:07:52 »
Tko če platit suce ,kako sa terernima za utakmicu ,rodovnice dali če HLS svoje izdavat ?

Offline dr.don

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #8 u: 14. 11. 2009. 19:16:01 »
lovačko društvo će organizira suce tj. nadležne osobe , i to će bit IPO prvenstveno za dopuštenje za lov s tim će se moć lovit. međutim tko bude želio pravit legla to HKS neće uvažavat i onda će se morati radit IPO i ocjena kod njih jer naravno da će oni bit dalje zaduženi za rodovnice , jeli razumiš

valdop

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #9 u: 14. 11. 2009. 21:46:36 »
biti će besplatno od nove godine vjeruj mi

stotinu puta smo se uvjerili da je "ono besplatno - uglavnom najskuplje"

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #10 u: 15. 11. 2009. 20:17:12 »
Imao sam tu sreću da sam prije tjedan dana sudjelovao u lovnokinolškom kupu Sv.Hubert u Dardi prvi put pod organizacijom HLS kao predstavnik Splitsko dalmatinske županije, gdje sam na večeri pomno pratio govor od Ðure Dečaka koji govori da HLS stalo samo do toga da lovci imaju besplatan IPO , koji HKS naplaćuje, te da je HLS plačao sve priredbe dosad za koje je HKS dosad sebe stavljao kao glavnog organizatora i platišu , međutim moje mišljenje je da će lovci tu najviše gubit jer će moć imat besplatan IPO, a ponovo ako budu trebali imat leglo morat će sa tim istim psom polagat IPO pod HKS

Reci ti meni prijatelju, kakva je to SREĆA da si tamo sudjelovao
Po meni, to je bila sprdačina od menifestacije iz jednog jedinstvenog razloga: suci. Kako može tamo suditi čovjek koji psa ima unazad 2-3 godine, uz to sudi i njegova žena (jedini uvjet je bio da imaš položen lovački ispit i odjednom postaneš sudac na tzv prvenstvu).
Meni je to što radi Ðuro Dečak prava farsa(ma neradi to on jer on se samo u tamburu razumije, no netko ga pumpa dobrano sa strane, kojekavki seratori koji ne znaju šta drugo nego izmišljati barut koji je davno izmišljen), tako da ja to njemu ni ne zamjeram. A dobit od FCI-a neće ništa.
No svi vole lovu, i HKS i HLS pa ćemo opet mi na kraju naj.b.t.i. koji držimo pse.
Zapravo, mene uistinu zaboli da li će mi netko dati taj j.b.ni Ipo za badave, jer šta ti tih 100-200 kn znači u životu?!
Do sada sam ga sam plaćao i sam ću to činiti i dalje, tako da mi ne treba niti pomoć Dečaka, niti predsjednika mog LSŽ niti bilo koga drugog.
Držim i uzgajam pse prvenstveno zbog sebe, a majstori predsjednici neka lome koplja preko svojih leđa, a ne naših.
Uz to, isto mišljenje imam i o HKS-u.
Lova do krova - put oko svijeta
To je njihov moto i jednih i drugih... d4
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline dr.don

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #11 u: 16. 11. 2009. 20:04:37 »
pa bilo je lipo druženje, i ne vrti se sve oko 4 čovjeka kao i kad organizira HKS, a šta se tiće onih 200 kn nekome oni znaće npr. onima šta imaju desetak pasa , ako treba sa svakim položit IPO pa onda računaj. . . a šta se tiće ÐURE dobar čovik

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #12 u: 16. 11. 2009. 20:23:07 »
lovačko društvo će organizira suce tj. nadležne osobe , i to će bit IPO prvenstveno za dopuštenje za lov s tim će se moć lovit. međutim tko bude želio pravit legla to HKS neće uvažavat i onda će se morati radit IPO i ocjena kod njih jer naravno da će oni bit dalje zaduženi za rodovnice , jeli razumiš

Razumin ja tebe  ;), ali tu
 pesi lud zbunjenog. Ili pas ima ipo ili nema. Daj si zamisli da obaviš lječnički za oružje a teta na šalteru ti kaže "znate, mi ne priznamo lječničke iz tog doma zdravlja, dajte odite obavite to tamo i tamo".
Činjenica je da FCI prizna samo jednu kinološku udrugu u državi, i ako je to godinama bio hks, neka i ostane hks. Ne sviđa mi se rad hks-a, ali mi se još manje sviđaju ova nad pesi hls-a i hks-a.
Mala bara, mnogo krokodili (a golemi gladni krokodili i na jednu i na drugu stranu).
Ako netko slučajno zna kako je u Francuskoj podjeljena nadležnost i koji su uvjeti za lovačke pse, neka napiše. Manje je bolno učiti na tuđim greškama, a ne na vlastitima.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #13 u: 16. 11. 2009. 22:32:18 »
o tome što govori Ðuro to su samo bedastoće, neće nikom biti zabadave. Ponajviše što je krovna udruga za kinologiju FCI, on će jedino preko kuma Ditera Šrama probat progurati pored HKS i HLS u članstvo, a da li će dobit moš misliti. Od svih u lovačkom vjesniku koji su o tom govorili najpametniji je bio predsjednik LS Splitsko dalmatinske koji je rekao da smo već trebali podnijet zahtjev u FCI a ne ovako naslijepo mi ćemo ovo mi ćemo ono itd.   
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #14 u: 16. 11. 2009. 22:49:07 »
probat progurati pored HKS i HLS u članstvo, a da li će dobit moš misliti.

Neće proći. Pogledaj statut fci-a. Prema statutu članica fci-a može biti samo jedna kinološka udruga po državi, a da bi se radi nečije  pesi mjenjao statut fci-a ne vjerujem (uostalom za to im trebaju glasovi većine članova).
U nekom nevjerojatnom slučaju da to prođe (veće su šanse da space shuttle padne na mene na -2 etaži u nekoj podzemnoj garaži koju koristim jednom u 10 godina  ;D), može se očekivati da će se iz svake države javiti bar 10 kinoloških udruga sa zahtjevom za članstvo u fci-u (što znači da bi se pred skupštinom fci-a našlo nekih 3000 molbi za prijem u članstvo), što bi značilo raspad sistema (ili it riječnikom rečeno ddos napad  ;) ). Zamisli noćne more u tom slučaju - skupiti kvorum.
Ako ikojim slučajem to prođe (ma kako nevjerojatno zvučalo), osnivam i ja kinološku udrugu i odmah tražim članstvo u fci-u, a znam još najmanje pedesetak ljudi koji će učiniti isto.
 zagi
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...