Autor Tema: HLS vs HKS - mišljenja forumaša  (Posjeta: 45697 vremena)

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #60 u: 25. 01. 2010. 11:23:17 »
Fruki nemoj tako ,daj reci gdje to tako rade vođe uzgoja i ovo što si nabrojio.
KD Vinkovci, KD Ðakovo, KD Vukovar, KD Županja, KD Slavonski Brod, KD Nova Gradiška, KD Grubišno Polje itd, jako mi smeta kad se tu netko pravi pošten i pljuje po drugima a on je među najgorima. Daj već jednom shvatite i priznajte da je naša kinologija sve osim onoga što bi trebala biti. Cijelo društvo nam je korumpirano i sad će mene netko uvjeravati da je u KD drugaćije. Nepišem ovo radi toga da bi netko rekao kako sam ja pošten a svi ostali ne pošteni, već da zaboravimo što je bilo i krenemo već jednom da se bavimo pravom kinologijom, jer su nam sve rase katastrofa, uglavnom naše pse najviše mi sami hvalimo, to nije dobro, kad naše pse budu drugi hvalili onda će to biti pošteno.
što bi bilo kad bi bilo

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #61 u: 25. 01. 2010. 21:42:14 »
pa ovdje smo da razmjenimo mišljenja i da sagledamo ovu situaciju naša kinologija je u jednom velikom usponu pogledajmo autohtone pasmine koje se dižu iz zaborava legla su u porastu pa naši  uspjesi na međunarodnim takmičenjima izgleda svi priznaju a mi ne,a ovo sada da će biti jeftinije?neko spomene da ima deset pasa  imam i ja a neidu svi odjednom na ipo,po meni da se pveća kriteriji ocjena tribalobi ,ali mislim da će nas ovo sa HLS samo unazaditi,evo sad se pojavio novi savez koji izdaje čudne rodovnice neke bolje od HKS.uvik će biti oni koji su nezadovoljni i tražit onu drugu stranu a to mi sliči onom svadi pa vladaj šta više udruga više muljanja.Pa sad kad je nekako dobro krenulo kad znam di su izložbe di je IPO di su utakmice i kojeg tipa e to triba sad sve rasturit.dali nam je to potribno?

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #62 u: 29. 01. 2010. 16:42:12 »
Fruki ako je neko bio general,neka ,domoljublje nema veze s ovim o čemu pričamo,ja recimo više cjenim koliko čovjek radi za dobrobit nečeg ,nego titulu koju u životu nosi,ovo o čemu mi ovdje komentiramo nema veze s nekim osobno jer ova tema je interes šire društvene mase,a što se tiče izobrazbe tih kao sudaca,znaš li kako je to prošlo,došli dečki na vet. faks i dobili kulturnu pedalu,niti će oni suditi,a niti će to funkcionirati sve ćemo mi to imati priliku vidjeti,pozdravljam sve članove HKS-a,i sve ljubitelje pasa.

Offline uskok

  • K 100
  • **
  • Postova: 181
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #63 u: 08. 02. 2010. 02:09:10 »
Neka radi i jedni i drugi sto hoce(a hoce novce).
Ljudi mi trebamo,oni kao ja kojima je stalo do pasmina(meni njemackih lovnih terijera) ali vjerujte ništa manje i drugih pasmina,svi organizirat ili se uclanit u maticne klubove(npr.KNjLT,Klub posavskih gonica itd.) i radit na svom psu po programu svoje pasmine i svog kluba. I gotovo.  zagi

A riješenje HKS i HLS su upravo ti klubovi. zagi

Samo nema onda sudaca za 10 pasmina pa da sudi terijeru i za pola ure posavcu,baraku itd. sor

Oni dobiju novce a mi ispitujemo u radu i ocijenjujemo pse po pravilnicima(kinološkim standardima).
Svi sretni. I onda ce biti i rezultata(pustimo izlozbe na kratko,jer više cijenim ocijenu od maticnog kluba sa smotre nego Cacib Zagreb).
Lijep pozdrav  zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #64 u: 08. 02. 2010. 12:00:10 »
To je u redu Uskok što ti predlažeš,ali mislim ako si obratio pažnju na temu onda, vidiš da je cilj jedne grupacije ljudi ,degradiranje kinologije i vrijednosti koje uz nju idu,sad  tamo neki nadri lovac u zgodnom odijelu, ocjenjuje tvog ili mog psa nije bitno,i on odlučuje da li je to za lov ili ne,da li je to realno.

Offline uskok

  • K 100
  • **
  • Postova: 181
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #65 u: 08. 02. 2010. 13:18:22 »
Pozz zelena dolina
Ja samo hocu bolje za lovne pasmine,ništa drugo.
Evo ti jedan primjer. U Njemackoj,u dijelu bivšeg DDR imaju jedan ispit zove se Brauchtbarkeitprufung. To ti je legendo ispit bez kojeg pas ne smije prakticki u lov.Polazu ga lovne pasmine s papirima,lovne pasmine bez papira te mješanci lovnih pasmina. Ponavljam mješanci lovnih pasmina(vidio puno mješ.jack-russell terijer x njem.lovni terijer). I to i mi trebamo uvest. Nema ocijena,bodova itd. i na kraju piše polozio ili nije polozio. I gotovo.
Evo primjera HKS ili HLS. zagi

Ali taj ispit ne priznaju klubovi pojedinih pasmina(npr.Klub NjLT) i vlasnik terijera da bi mogao uzgajati mora ici na ispit i ocijenu od strane kluba.
I to je bit.
Ako ceš samo lovit onaj ti je papir dosta a ako ceš uzgajati e onda ceš morat imat i kvalitetu kakvu zahtijeva svaka pojedina pasmina.
I svi zadovoljni...
Jer smetaju me,oprosti na izrazu ,vašari sa puno pasmina,loših sudaca(cast izuzecima) i još da se pasmine slobodno pare na temelju toga. sor
Lijep pozdrav

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #66 u: 08. 02. 2010. 13:28:02 »
 hao  hao   hao
kako samo nagađate
koja panika a bezveze
 uf

Zoran

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #67 u: 08. 02. 2010. 14:09:38 »
To je u redu Uskok što ti predlažeš,ali mislim ako si obratio pažnju na temu onda, vidiš da je cilj jedne grupacije ljudi ,degradiranje kinologije i vrijednosti koje uz nju idu,sad  tamo neki nadri lovac u zgodnom odijelu, ocjenjuje tvog ili mog psa nije bitno,i on odlučuje da li je to za lov ili ne,da li je to realno.

pa daj ti kolega opiši KOREKTNOG UZGAJIVAČA sta bi trebo da bude primjer jedne uzgajivacnice!!!

ja sammmm puno pricao sa uzgajivacima puno puta slušo njihovu filozofiju ali na kraju krajeva ni jedan se nedrži cak pa ni svoje filozofije!!!
jer u vecini kojekakvih slucajeva nemože predviditi neka događanja koje se dese u uzgajivacnici?
sad tu ima mali milijun situacija!
od onih stvri koej se zataškaju, od onih situacija sa rodovnicim, od onih situacija bla bla?
pa koje bi se stvri trebala presutiti kod prodaje pasa a koje se nebi smjele???
recimo okoti se 3 štenca 2uginu a jedno je na prodaju?
ili osteni se 9 pa za sve ima rodovnik, bla bla bla
da ne nabrajam!
a takih nekih uzgajivacnica na prostorima ex,tuge ima 90%
ili ja opet nisam na necijoj valnoj duzini???

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #68 u: 08. 02. 2010. 14:26:01 »
Pozz zelena dolina
Ja samo hocu bolje za lovne pasmine,ništa drugo.
Evo ti jedan primjer. U Njemackoj,u dijelu bivšeg DDR imaju jedan ispit zove se Brauchtbarkeitprufung. To ti je legendo ispit bez kojeg pas ne smije prakticki u lov.Polazu ga lovne pasmine s papirima,lovne pasmine bez papira te mješanci lovnih pasmina. Ponavljam mješanci lovnih pasmina(vidio puno mješ.jack-russell terijer x njem.lovni terijer). I to i mi trebamo uvest. Nema ocijena,bodova itd. i na kraju piše polozio ili nije polozio. I gotovo.
Evo primjera HKS ili HLS. zagi

Ali taj ispit ne priznaju klubovi pojedinih pasmina(npr.Klub NjLT) i vlasnik terijera da bi mogao uzgajati mora ici na ispit i ocijenu od strane kluba.
I to je bit.
Ako ceš samo lovit onaj ti je papir dosta a ako ceš uzgajati e onda ceš morat imat i kvalitetu kakvu zahtijeva svaka pojedina pasmina.
I svi zadovoljni...
Jer smetaju me,oprosti na izrazu ,vašari sa puno pasmina,loših sudaca(cast izuzecima) i još da se pasmine slobodno pare na temelju toga. sor
Lijep pozdrav

Bravo Uskok d4 i velika podrška d1

Naime prije par postova sam i ja tako napomenuo a radi se u ovome slučaju i o Italiji i njihovim radnim ispitima i rodovnicama d1 d1 d1(o njemačkim da ne pričam)

Tam je sve tak vidljivo da nemreš pogriješit iz koje uzgajivačnice buš uzel psa i sve ti je jasno dok vidiš rodovnicu(kad kupuješ psa).

Dok je u talijanskoj rodovnici u niz generacija puno točkica u tabeli campionato del lavoro i campionato di reproduttore -odmah se zna o čemu se radi. d1

A kaj piše u našima?- i zakaj se naša rodovnica smanjila ? po pitanju predaka i osvojenih šampionata - i radnih i eksterijernih - već piše samo "zadnja potvrda" d1

A predmetne ispite sude pasminski ili suci za rad (kao npr.što želi g.Dečak i HLS- lovci suci)  d1

a ne suci iz kinološkog saveza (jedino ako su članovi lovačkog saveza) d4

Pozz svima velikiiiiiiiii zagi

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #69 u: 08. 02. 2010. 14:47:52 »
poštovani gospodine best of habek evo gledam na vašoj stranici vi se bavite kinologijom
koliko sam ja star. Ja ne da čestitam na živcima nego skidam šešir
samo meni tu neke stvari nisu jasne pa bi volio da mi netko objasni najbolje vi jer mi djelujete
potpuna osoba tj. desetlječima ste u sistemu
Zašto se svi divite radu njemaca i talijana a nitko ništa nije poduzeo da im se makar približimo????
Kakve veze ima HLS sa rodovnicama koje izdaje HKS???
Imam rodovnicu kuje u kojoj su sve sami šampioni rada i izgleda a upisano je IPO odličan
Kako je moguče da uzgajivač popuniti onaj papir za prijavu legla i upiše ispite pa čak i bodove
da mu se u rodovnik neupiše ništa???
Zašto se do sad šutilo na ispitima kad su se puštale đukele da polože IPO i s istima se uzgajalo a sad je problem ako če položit "UPORABNU DOZVOLU"???
Zašto sad neki pljuju po HKS a bili su godinama članovi istog i ostat če jer bez njega neće moć
funkcionirat???
Iskreno se nadam da če mi netko odgovorit



Zoran

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #70 u: 08. 02. 2010. 16:01:56 »
almir ja cu ti rci zasto,,,, jer su kolege zaluđeni sami sobom bili dok im se nije stalo na rep!
jer dok se bar kod nas pokušava nesto promjeniti,, susjedne drzave su jos više zaluđene samim svojim radom i njezim ispravnošcu!
a ovdje ako se treba nesto promjeniti, onda ja mislim da su radili do sad kako treba nebi se ništa trebalo mjenjati!
znaci jedina promjene koja bi se trebal desiti u HKS i cak HLS bi trebala biti ta da rade kako trebaju!
ali taj sindrom, ne da imaju samo te dvije organizacije!
vec sve i jedna i sve i jedno ministarstvo!
od uvođenja nekih EU zakona koje se moraju mjenjati, do toga da ih niko nekuzi, i da ih niko nemože povezati, da bi se mogli sprovoditi! bla bla bla
ali valjda se trude da nam bude bolje¨!!
¨
koliko sam ja kroz svoja iskustva neke stvari vidio u zadnjih par godina da izađe ili neki novi pravilnik ili neki novi zakon pa cak i do 3 puta u 4mjeseca za jednu te istu stvar,, da treba 5-6mjeseci da se pocne raditi po tome zakonu i pravilniku kako treba! zasto??? zato jer nema niko pojma da je se izmjenio ili pravilnik ili zakon a to su službenici koji to neznaju! pa tako da neko od obicnih građana treba nesto da svati njemu treba jos 12-do 24 mjeseca da skuzi da je nesto promjenjeno, a do tada mu niko nije mogu reci šta i kako da napravi, jer niko nije imo pojma šta treba! jer ko je lud da cita NN... kad je 24sata in  hao


pa tako fucka se njima svima, za nesto da se bolej napravi, zasto ce bolej kad ovako rade vec godinama!
i nevide da bi trebale promjene itd,,,

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #71 u: 08. 02. 2010. 16:36:28 »
Uvažavam Habeka jer čovjek ima iza sebe rezultate,mada se ne slažem u potpunosti s njim oko ovog   HKS vs  HLS,  a neke komentare po ovoj temi ne želim i neću OPISIVATI jer..........

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #72 u: 08. 02. 2010. 16:43:28 »
Uvažavam Habeka jer čovjek ima iza sebe rezultate,mada se ne slažem u potpunosti s njim oko ovog   HKS vs  HLS,  a neke komentare po ovoj temi ne želim i neću OPISIVATI jer..........
Ako tu pucaš na moj post zajbo si se ja samo pitam ono šta me zanima i ništa nisam uputio direktno
best of habeku
Ako je netko 28 godiona u kinologiji bilo bi jadno da nema znanja i rezultata

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #73 u: 08. 02. 2010. 17:36:31 »
Oprosti Almire, ne odnosi se na tebe ni slučajno.

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #74 u: 08. 02. 2010. 20:25:05 »
Pozz kolege

Evo mišljenja sam da vam je zoran laički objasnio o čemu se radi.

A vezano na ispite kako je tko i čim prošao e to je tema da se napiše knjiga a po toj temi sam se osobno nagledao svega i svačega od sudaca i na utakmicama, na smotrama i na izložbama.

Isto tako podržavam da HKS i HLS "stave glave skupa" d1
 a ne da jedni drugima kroje sudbinu o čemu ne bih pisao na ovome portalu , i da slučajno ne bih neke ozbiljne stvari spomenuo što se tiče gore navedenog. d4

Pozz svima  z10