Autor Tema: Osnivanje kinološke udruge  (Posjeta: 6181 vremena)

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Osnivanje kinološke udruge
« u: 21. 02. 2008. 09:50:22 »
Skupilo se nas par entuzijasta u LD pa bi osnovali kinološku sekciju u društvu dali netko zna jel se to može ili treba osnovati posebnu kin. udrugu. Pitam zato jer mislimo organizirati ispite i utakmice u gateru pa me zanima dali sekcija može funkcionirati i koje su procedure ako netko zna.
Hvala unaprijed na svim odgovorima i savijetima.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Osnivanje kinološke udruge
« Odgovori #1 u: 21. 02. 2008. 09:57:18 »
kao i za svaku Udrugu morate je osnovati sukladno odredbama ZAKONA O UDRUGAMA. A zatim morate kao regiistrirana Udruga tražiti od HKS da vas primi u članstvo .
E sad ukoliko u vašoj blizini postoji neko od Kinoloških društava teško da će Vas primiti u članstvo HRVTASKOG KINOLOŠKOG SAVEZA, a samim time nećete moći održavati služebene priredbe tipa IPO, SMOTRE, UTAKMICE U GATERU.
Član sam KD i moje društvo je član HKS, primam časopis MOJ PAS, pa sam ove godine primjetio da je HKS na svojim sjednicama odbio primiti nekoliko novoosnovanih KD zbog toga što u blizini postoji KD koje djeluje na tom području..Također su odbili primiti nekoliko pasminskih klubova u svoje članstvo zbog malog broja jedinki pasmine( mislim da je riječ bila o DOGO ARGENTINO)

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Osnivanje kinološke udruge
« Odgovori #2 u: 21. 02. 2008. 10:11:23 »
kod nas nema ni jedna kd u krugu 30 km pošto smo novopećeni grad mislim da bi mogli proći, znaći ipak treba zasebnu udrugu osnovati

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Osnivanje kinološke udruge
« Odgovori #3 u: 21. 02. 2008. 10:23:10 »
Tako je i kod mene, svi članovi KD dolaze iz LD, praktički je LD osnovalo KD ali ipak je to zasebna udruga, registrirana prema Zakonu o udrugama, sa svojim tijelima, pečatom, MB...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Osnivanje kinološke udruge
« Odgovori #4 u: 22. 02. 2008. 11:36:11 »
Samo naprijed sa osnivanjem!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Osnivanje kinološke udruge
« Odgovori #5 u: 29. 04. 2008. 12:35:37 »
Gdje ste zapeli sa kinološkom udrugom?