Autor Tema: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H  (Posjeta: 39352 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Kinologija u BiH je nedvojbeno u problemima.Personalni nesporazumi u procesu registracije
krovne organizacije su doveli do suspenzije od strane FCI.Neki pokušaji da dođe do dogovora još traju jer ako se ne postigne dogovor o jedinstvenoj krovnoj organozaciji do 31.12.2008.godine postoji mogučnost trajnog isključenja iz FCI.U interesu BH kinologa niko nema pravo držati taocima hiljade ljubitelja i vlasnika pasa opsedjudnut svojim egom.Odgovorni ljudi ćine napore da do konačnog dogovora kompromisom dođe te su čelnici kinološke asocijacije unije u BiH saćinili konstrukciju prijedloga sporazuma koji je ponuđen kao osnova za zdogovor uniji kinoloških saveza u BiH oko koje su okupljeni kinolozi koji nisu prihvatili postojanje sada zakonski registrirane asocijacije unije u BiH.Članice kinološke asocijacije unije u BiH KAU u BiH su Kinološki savez Herceg Bosne,Bosanski kinološki savez iKinološka asocijacija Republike srpske a u bivšoj sudski neregistriranoj Uniji kinoloških saveza BiH Kinološki savez Republike srpske i nekoliko klubova i pojedinaca suspendovanih iz članstva BKS-a i KS HB.
Ponuđena konstrukcija platforme je dobra i realna osnova za konačno prevazilaženje problema i donošenje odluke o jedinstvsnoj krovnoj organizaciji sa novim nazivom i jedinstvenim članstvom i obezbjeđenje daljnjeg članstva i djelovanja u FCI kada bi Generalni komitet verifikovao postignuti sporazum o jedinstvenij krovnoj organizaciji.Prijedlog koji potiće od KAU u BiH trebao bi se razmatrati 11.12.2008.godine.U prilogu konstrukcija prijedloga platforme od 10.tačaka.
Prijedlog sporazuma
sačinjenog između Kinološke asocijacije – unije u BiH i Unije kinoloških saveza u BiH


1.   Kinologiju BiH predstavljaju dvije organizacije: Kinološka asocijacija – unija u BiH, sa sjedištem u Sarajevu Nusreta Šišića Dede 7, i Unija kinoloških saveza u BiH, sa sjedištem u Banjoj Luci, Vidovdanska 49.
2.   Obje organizacije su ravnopravne i prihvataju i poštuju međusobno postojanje, te neće se međusobno opstruirati.
3.   Niti jedna od ovih kinoloških organizacija nema prava pojedinačnog predstavljanja kinologije BiH na državnom nivou ni kod Svjetske kinološke federacije – FCI, i trajno se odriču takvih mogućnosti.
4.   Prava i obaveze, prostekle iz kinološkog naslijeđa BiH dosadašnjeg i budućeg članstva u FCI-u, obje organizacije ravnopravno nasljeđuju i koriste.
5.   Kinološka asocijacija – unija u BiH, sa sjedištem u Sarajevu Nusreta Šišića Dede 7, i Unija kinoloških saveza u BiH, sa sjedištem u Banjoj Luci, Vidovdanska 49, osnivaju i čine Kinološki savez Bosne i Hercegovine koji u budućem periodu predstavlja kinologiju BiH kod državnih organa i FCI-a kao jedina krovna kinološka organizacija u BiH.
6.   Kinološki savez BiH, u skladu sa aktuelnim stanjem, imaće dva sjedišta; jedno u Sarajevu, a drugo u Banjoj Luci; odnosno drugim gradovima po izboru osnivača.
7.   Do registracije Kinološkog saveza BiH kod nadležnih državnih organa, njegovim radom upravljaće koordinacioni odbor sačinjen od jednakog broja predstavnika Kinološke asocijacije – unije u BiH i Unije kinoloških saveza u BiH.
8.   Kinološki savez BiH radiće po jedinstvenom pravilniku o stručnom radu, jedinstvenom kalendaru, cjenovniku usluga, izdavati jedinstveni rodovnik pod istim uslovima i cijeni, a njegovi osnivači obavezni su provoditi navedeno kod svog članstva.
9.   Pojedinci, klubovi, društva i savezi mogu biti u članstvu samo jedne od organizacija, ili Kinološke asocijacije – unije u BiH ili Unije kinoloških saveza u BiH. Ukoliko iz bilo kog razloga izgube to članstvo nije im dozvoljeno da budu članovi druge organizacije, potpisnice ovog sporazuma.
10.   Obje organizacije će dati svoj maksimum na stvaranju uslova za registraciju Kinološkog saveza BiH kod nadležnog državnog organa, te će sa po tri svoje članice uzeti ulogu osnivača Kinološkog saveza BiH kada će i prestati potreba za postojanjem ove dvije organizacije, s obzirom na to da će Kinološki savez BiH, krovna kinološka organizacija, biti otvoren za sve kinologe pod jednakim uslovima i jednakim pravima.



Mr. Stjepan fra Petar Krasić, predsjednik


Sarajevo, 5.12.2008.godine
« Zadnja izmjena: 07. 12. 2008. 22:48:28 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #1 u: 07. 12. 2008. 22:28:19 »
Jao meni je to nalik na veliku komplikaciju....

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #2 u: 08. 12. 2008. 00:47:18 »
Mireci se sa cinjenicom da je BiH moja domovina i mjesto gdje lovim moram dati neki komentar na ovaj REDJIN text a ne znam sta bih napisao a da bude pametno a pogotovo mudro.
Znajuci kako se nasi predstavnici(politicari) dogovaraju cini mi se da nema od ovoga nista.
Ideja je fakat dobra i izvodljiva ali ima tu nekih stvari koje bi se morale graditi na medjusobnom povjerenju a kojeg kod pojedinaca nema.
Znaci po svemu sudeci od ovoga nece biti nista a ispastat cemo kao i obicno mi lovci i zaljubljenici u pse.
Situacija je odavno zabrinjavajuca i strpljenje je odavno na crvenom jer jednostavno napretka na planu kinologije nema.bar ne u RS.
Ja bih bio sretan i zadovoljan da se sve kinoloske organizacije ujedine,naprave zajednicke baze podataka i da na svakom dokumentu bude udaren pecat Bosne i Hercegovine a ne neki od entiteta pa kad se dodje u inostranstvo pitaju te a gdje je ta RS ili F.ili moras prevoditi sa cirilice na latinicu itd.
Isto tako ovo sa sjedistima bi bilo problem.Trebalo bi otvoriti u vise gradova a ne samo u sarajevu i bl jer to je premalo da bi normalno funkcioniralo.
Ali najgore od svega je to da vremena nema,mora se brzo djelovati i dogovoriti a znamo kako takve stvari brzo idu kod nas.
Pogotovo ove komplikovane kao sto je ovaj slucaj.
Ne znam ali cini mi se da plan nije los,ostaje nam da vidimo sta ce biti od svega.
Ja se nadam pozitivnom ishodu.pozitivnom za nas lovce,uzgajivace,kinologe i za sve ostale.
Jedino tada mozemo da radimo na usavrsavanju,gradjenju i prilagodjavanju nase kinologije evropskim standardima.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #3 u: 12. 12. 2008. 21:12:02 »

pozdrav!!!
 Čitajući ovaj prijedlog oko ustrojstva KS BiH ne mogu a da se ne otmem utisku da tu ipak preovladavaju politički, a prije svih osobni interesi pojedinaca, kojih nije briga za kinologiju,a vjerovatno o njoj i ne znaju ništa,čim se tako postavljaju prema ovome gorućem problemu. Iako sigurno znam da nam je dat rok sa 31.12 2008.god, bojim se da do dogovora neće doći iz razloga što isti ljudi sjede u istim klupama, koji se do sad (godinama) nisu mogli dogovoriti,pa se bojim da neće ni u ovom kratkom vremenskom periodu. Ako se ne dogovore do Nove godine bit ćemo trajno isključeni iz svih asocijacija, a to naši psi nisu zaslužili , mada mnogi pojedinci jesu! mišljenja sam da je trebalo mnogo ranije izabrati "normalne" ljude da se normalno dogovore i da i naša kinologija bude rame uz rame drugih "normalnih" kinoloških organizacija.
Takođe sam i mišljenja da je ovaj prijedlog dobra osnova za početak, zaživljavavanja  KS BiH  a kasnijom nadogradnjom sa pravim ljudima -i mi bi mogli normalno da živimo-i bavimo se onim što volimo -tj-hundovima!!!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #4 u: 13. 12. 2008. 11:28:50 »
Ne pratim ovu problematiku iz zdravstvenih razloga jer "puknem"  slL i nerviram se bez potrebe. Ako je ovaj prijedlog prelazno rješenje podržavam ga a ako će zabetonirati dvije pod organizacija vječno protivim se ovom rješenju. Svako normalan zna da je jedinstvena organizacija DECENTERALIZOVANA jedino rješenje za nas. Po ovom smo hundove podijelili na Bošnjake, Hrvate i Srbe ... a da postavimo pitanje šta je sa Bihaćem, Bijeljinom, Goraždem, Mostarom, Livnom . Jedinstvena organizacija gdje se u svakom većem gradu mogu ostvariti kinološke usluge sa zajdničkom platformom rada, cjenovnikom usluga, programom unapređenja kinologije....je po meni jedino pravo rješenje. Svjestan sam da je ovo neostvarivo jer mnogi od silne brige prema nacionalpolitičkim interesima svojih pasa neće se lako odreći para koje marišu.
Što se tiče FCI trebaju da nas odjebu jer nismo kako treba i tačka.
Što se tiče lovaca, kinologa, zaljubljenika u pse mi ćemo izvući najveći teret opet stoga se ne sikirajte "Biće i gore..."
Pozdrav

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #5 u: 13. 12. 2008. 11:35:19 »
Stvar je u tome sto je malo vremena da se dodje do kompromisa.Nemogu se sloziti oko vaznijih stvari a da se sloze oko toga.nece ni pokusati.
sto se tice gradova to je malo problem jer bi ja morao ici u Sarajevo recimo za svaku sitnicu ili Banjaluku itd.
Za Bihac i Cazin nije problem jer gore imamo jako upriste.gore ionako misle da su u EU  hao

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #6 u: 13. 12. 2008. 12:58:00 »
Nisam imao namjeru davati komentare(mada znam svaki detalj od početka do danas)ali moram nešto pojasniti tj.za FCI u svim članicama postoji jedno centralno predstavništvo s kojim komuniciraju a to u glavnom gradu države.Kad su u pitanju servisiranje usluga prema članstvu onda stvari stoje ovako:rodovnici se izdaju preko tri saveza(i u osnutku je Brčko Distrikt)pa se rodovnici izdaju u Širokom Brijegu,B-Luci,Bijeljini,Sarajevu.Napominjem to su želje članstva što nije problem samo u tim kancelarijama,uredima neko mora biti a to praktično znaći skuplje kinološke usluge.No to je druga da tako kažem unutarnja problematika.FCI zanima jedinstvena krovna organizacija a ne unutarnji način ustrojstva pa vas molim da to imate na umu kod komentara.Problem unutarnje organizacije i jeste personalno pitanje nekih ljudi koji vladavinu baziraju hm.a da pri tome nemaju naročitog ili nikakvog sluha za opći interes svih.Sada je problem što su normalne snage tj.članstvo taoci a po oprobanom receptu kada su bilo koje institucije (mešunarodne)u pitanju spram interesa u BiH imaju diplomatski stav(zdogovorite se) bez imalo volje i truda da prepoznaju i priznaju normalne snage koje bi priznali i tako lišili mogučnosti da su iste taoci ovih drugih.Napomene radi da kažem.U slučaju izbacivanja nas iz FCI te snage će svoje kinološke usluge ostvarivati u susjednim zemljama članicama dok će velika večina običnih normalnih(snaga)biti narodski rečeno pušiona,e to je to moji drugari.To npr.takođe praktično znači da se u dogledno pa i možda sva vremena možemo"halalit"sa našim autohtonim pasminama.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #7 u: 13. 12. 2008. 15:00:44 »
 problem je u foteljama niko neće da se odrekne fotelje, svi bi da imaju dnevnice i razne mogućnosti za pljačku nas običnih smrtnika!!! Siguran sa da 90% ovih što odlučuju nemaju svog psa!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #8 u: 13. 12. 2008. 21:39:42 »
problem je u foteljama niko neće da se odrekne fotelje, svi bi da imaju dnevnice i razne mogućnosti za pljačku nas običnih smrtnika!!! Siguran sa da 90% ovih što odlučuju nemaju svog psa!!
100% si u pravu! Nemaju svoje pse a nama hoce da sude o psima, i kako i kuda da idemo i sto je najbitnije njima da placamo....a da ne znamo kud ide novac od svega toga, i kako se trosi...
Imali smo krovnu organizaciju UKS BiH i odjednom nije bila ok, nije pravno postojala, pa onda par ljudi se sjeti da osnuje svoju organizaciju i da to proguraju na mala vrata, drugih pa se tome usprotive, tu negdje pukne, i sad opet ajmo isto iz pocetka sad bi ti isti ljudi podijeljeni u dve saveza pravili jedan...do sljedece prilike...a prave ga samo zato jer moraju!!!
Po meni je rjesenje izmjena svih rukovodecih ljudi koji su ucestvovali u ovim previranjima, naci "normalne ljude, koji vole pse prije svega, i nek se krene ispocetka!
Te zasluge iz nekakve proslosti mi mnogo lice na ono, on je prvoborac i mora imati sve....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #9 u: 13. 12. 2008. 23:10:22 »
..Pošteno rečeno..evo ja bi od pozada komentara lovacpd ako čemo o tkz.prvoborcima onda mi ti na koje misliš dobar dio ni meni samom nisu ni do koljena ni u tom pogledu jer ih večina i nisu"prvoborci"nego novi nadobudni,i ne samo meni nego i dosta njih drugih ali aktivnijih kinologa koji ne lobiraju niti razmišljaju o pozicijama nego su jednostavno prirodni ljudi.Unija kinoloških saveza u BiH jeste bila samo u stvari ugovor između 3.saveza ali ne i pravno lice i to se moralo izmjeniti kada su stvoreni uvjeti tj.usvajanjem Zakona o udruženjima građana na nivou BiH.Da nije na najbolji način urađena registracija Kinološke asocijacije -unije u BiH slažem se ali niko nije smio namjerno (a znao se rizik)gužvati u FCI samo da bi bili suspendovani.Nešto drugačiji naziv nije problem jer je tako sugerisano od strane pravnika naime unija i savez se kao pojmovi prepliču pa ne idu zajedno.Međutim ja ću  iznijeti jednu činjenicu (a mnogi licemjerno neče i ne smiju)naime žalosno je što se te povlastice koje su pojedinci sebi namaknuli štite tobože nacionalnim interesom a ustvari su svi (mislim na ostalu običnu raju)pušiona.Evo i na zadnjem sastanku je tako pa ako ništa ne bude od FCI biće oni drugi su krivi i tako manipulanti sigurno i suvereno vladaju i ostaju u "svom korpusu" i šta ih briga a budala i trnja neće nikad nestat.Evo konkretnih pitanja tebi lovacpd.1.Smiješ li ti reći svom prvoplasiranom u kinologiji KS RS da se riješi ega jer je tebi bitno članstvo u FCI krovne organizacije iz BiH?2.Sa kakvim si rodovnicima izlagao pse na CACIB Zagreb 2008.3.Ako si izlagao sa BH rodovnicima kako te organizator pustio da izlažeš na CACIB-u?4.Ako si izlagao sa BH rodovnicima kako misliš da će ti se ovjerit kandidatura CACIB za psa u FCI?
Jer ako si izlagao pse sa BH rodovnicima (bez da je izdat exported)radi izlaganja što bi bila obaveza do sada kroz naše pridružno članstvo a definitivna suspenzija to ionako sve stavlja van snage onda mi nije jasno ništa jer znam da neko krši pravila neko nam laže a i samom sebi laže.
5.Da su te vratili iz Zagreba bi li i dalje slijepo vjerovao M.B.iako je glavni uzročnik naše suspenzije  iz FCI-Pretpostavljam da bi.Zašto?Pa već sam to obrazložio naprijed u tome je poenta.Moja konstatacija:laž koja je sa elementima istine u sebi je najperfidnija laž a mnogi su slijepi i gluhi iako misle da nisu pa da bi laž spoznali.No ne brinem ja za tebe ti imaš alternativu i predpostavljam je prihvatiti jednostavno riješite članstvo kod KS S.ni tvoj predsjednik KS RS se zato ne sikira jednostavno sve prenese kod Dagistanija j... Bosnu.E,a onda Bosna nije mirna a kad Bosna nije mirna nije dobro.U narodu ima poslovica (kad se otarase neki ljudi) pa se kaže" i mirna Bosna".Ti tipovi dobro znaju da ih nema ko uklonit nema za to kritične mase i nema "mirne Bosne".
Ti normalni ljudi su kritična masa ali teško da će je biti i za narednih 10.godina jer će se svi razići najmanje na 3.strane a ako je ikada i bude onda ponovo sve ispočetka od pridružnog članstva sa skoro nikakvim pravima pa onda 4-5 godina posmatranja,truda,pa se u međuvremenu pojave nove budale i sve skrše i tako u nedogled.Bilo kako bilo imamo šansu još koji dan i onda kud koji mili moji............
« Zadnja izmjena: 13. 12. 2008. 23:35:36 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #10 u: 14. 12. 2008. 18:57:50 »
Druze, zato sam te i pitao otkud sad u novmbru export rodovnik, meni  nece da izdaju, kazu ne moze se, ni za pse stare preko 3 godine(ovi "moji" iz KSRS)....a ti dobijes za stene od 7 mjeseci....toliko o alternativnim rjesenjima. A vec tragam za partnerom za odgajivacnicu sto blize EU
Problem je koliko ja znam nastao zato sto su osnivaci KA-U fizicka lica, 9 velicanstvenih a ne 3 vec postojca saveza!!!
Sto se tice mene i mog stava oko toga, poznat je i to sam rekao u Zg, gdje smo stajali nas par na metar dva od Colaka, M.B, kako ga ti pises, a malo poslije, malo dalje skupili se fra, R.H i opet Colak....a jedini M.B izvodi pse na izlozbe i utakmice
Meni je bitno da budemo u FCI-u ali isto tako mi je bitno ko ce da nas predstavlja tamo, gdje smo mi obicni mali kod tih sto nas predstavljaju, a bojim smo da smo kod svih trenutnih u zapecku.
Izvodio sam psa sa BH rodovnikom, drugi ima exportni iz Srbije, niko nije reagovao, stavise placao sam kao domaci izlagac, a ne stranac
A organizator je trebao da na prijavi naznaci ko smije a ko ne smije da ucestvuje, jer nas je iz BiH bilo oko 40
Ali bilo kako bilo...svi smo gdje smo, mi mali....dok veliki mogu sve!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #11 u: 14. 12. 2008. 22:57:22 »
Da ne odemo daleko od teme ko je uopće tvrdio za izvađeni exported,ti si to sebi bio umislio a ja se našalio a o upučivanju pasa u druge zemlje npr.Norvešku o ćitavom postupku i peripetijama nisi me ni upitao(tu su postupci druge prirode tj.u cilju zaštite zdravlja i to sam naveo)Drugo ako je 9.ljudi i formiralo KAU uBiH nisu joj vlasnici i nas u principu treba da zanima Statut a ne imena ljudi.Sa Statutom (koji nije Božija kjniga)se može poslije praviti izmjene šta nam ne paše i ja gledam na to tako.Međutim i M.B.i još nekima je veći problem iz nekih njima znanih razloga više stalo skidanje "glava" tih ljudi bez obzira na koleteralnu štetu pa su išli i do FCI-ja a svako pametan i normalan zna da će nas stranci odj...t ko "stoku balkansku" i njima se j..e  fre  za nama ko za lanjskim snijegom.Naravno kada dođe do toga svi optužuju one druge da bi učvrstili pozicije u vlastitoj sredini.Ja jako dobro znam kako je funkcionirala i Unija.Ali je bolje bilo taktički prihvatiti promjene ostati stabilni u FCI gdje smo već"zaradili" viši status a svoje probleme rješavali kod nas.
Mi smo mlad savez koji se neće ustabilit možda ni za 30.godina i kad bi sve išlo u kontinuitetu jer moramo naći svoj specifičan put.To što neko trenutno negdje ne izlaže ne mora da znaći da ne izlaže treba se raspitati samo.
Mi možemo sada i pljuvati po nekim ljudima ali kada se sve rezimira mnogo je toga urađeno bilo i pitanje je hočemo li i kada više dostići taj nivo.Treba ipak sve pretvoriti u pozitivnu energiju a  kako vidim te neke nove snage donijele samo negativnu.Sada večina hoće jake nacionalne saveze što znaći samo formalno krovnu organizaciju.O.K.ako tako ljudi hoće neka bude ali će tek sada pogotovo utvrditi svoje pozicije vodeći ti isti koji to zagovaraju.Dobro neka bude i to cijena FCI-u je svejedno bili mi ne bili mi smo mala zemlja i nemaju neke velike nafake od nas a i tamo su čelnici birokrati koji su na toj poziciji po 30.godina i bolje im je nego gen.sekretaru UN-a.Koja to budala očekuje pravdu od FCI-a to je samo izgovor da se razvali što se više razvalit može.
Kad te pitam za rodovnik to je zbog toga ako smo suspendovani onda u pravilu se nebi mogao ovjerit tj.dodjelit kand.CACIB u FCI-u.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #12 u: 14. 12. 2008. 23:23:10 »
 pozdrav!!!
  ja se slabo razumijem u konologiju al iz ovih vaših postova sam zaključio da nam je zajebato bato, i da smo mi ovi obični smrtnici najebali!!!
 A još evo 15 dana roka koji nam je dat!!!
 Ne znam šta bih rekao!!! ččč
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #13 u: 20. 12. 2008. 12:42:58 »
ha evo i kolega lovacpd je izgleda ostao bez teksta nema više komentara niti ideja. ččč
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #14 u: 21. 12. 2008. 21:37:52 »
ha evo i kolega lovacpd je izgleda ostao bez teksta nema više komentara niti ideja. ččč

Bas tako Redzo nemam ideja...komentara....
Bar ne jos, umoran sam od priprema za slavu, same slave i mnogo gostiju....ali noc moze svasta da donese...hehehe
A posto znas mnogo vise od mene ajde napisi sta se desi u Sarajevu ovh dana, da li je bio sastanak i tvoje misljenje o tome.
Da li ce stici da se registruje Unija koju su neki pol.mocnici blokirali a po bratskoj nagovori, a sad po FCI treba da se registruje kao rjesenje krize
Pozdrav
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)