Autor Tema: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H  (Posjeta: 39332 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #105 u: 28. 12. 2012. 18:19:42 »
citat pd lovca:
Opet aj kazem uclaniti se u bks da predjete kriticnu masu i rasturite taj monopol!!!

Pa zar čitavo vrijeme ne primječuješ da lik grčevito neda nikome iz "opozicije"u BKS  jer zna šta slijedi mada mu je nuđeno da zadrži poziciju sekretara BKS - ali doduše bez onog"generalni".

Meni je i tada kao i sada smetala intervencija koja je išla ka FCI -u i zato sam bio ogorčen .što se iz mojih ranijih pisanja vidi i dok su stvari tekle drugačije  a ovo sam nagovještavao več.Vi ste bili protiv "9 veličanstvenih" a sada ima "3"i opet je među njima  1.koji je "ideolog" i prve zbrke i ove sada pa o nekakvom "osveščivanju" se ne može meni govoriti nego ja govorim tebi i nekima koji ne razumiju.A evo još !"privitaka" koji govore o potpisu na sadržaj statuta  <<<<<<<<<<<<2zbrkanoj" priči u prilog.Isto se ponavlja i isti je ministar kao i ranije .........
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #106 u: 28. 12. 2012. 18:24:12 »
evo još "prigovora" tako da se zna u u takvoj poziciji "još uvijek KS u BiH " nije u pravom kapacitetu to što javnost misli da jeste .Dakle  neophodna je korekcija sadržaja odredbi Statuta KS u BiH što prije to bolje za dobrobit svih...samo se gubi vrijeme .........u interesu koga ?
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #107 u: 28. 12. 2012. 18:25:49 »
e kad s e srede "diskriminirajuče" odrebe statuta onda neče biti ni mogučnosti monopola o kojem je rijeć........
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #108 u: 28. 12. 2012. 18:51:36 »
Dakle da rezimirimo BKS neče u svom članstvu tkz "opoziciju"ali ih istovremenu ne prihvata ni kao partnere u krovnoj na što su "nagovoreni" i ostali savezi osnivači KS u BiH...............A ljudi jednostavno neće da " umru"..........
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #109 u: 15. 01. 2013. 20:55:45 »
 Nesto mi se avdzija ucutao?!
Na svim popularnim forumima osvanuse slike o potpisivanju ugovora o primanju  BiH u clanstvo FCI-a.... datum na dokumentu  bi 01.12.2012 te ce se ovo smatrati kao datum ponovnog pristupanja BiH u clanstvo FCI-a
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #110 u: 16. 01. 2013. 11:11:54 »
Što se tiće ostvarenja mogućnosti ljudima da posjeduju FCI rodovnike to je sada najvažnije i ispred svega i neka je konačno skinuto sa dnevnog reda.
Što se tiče ostalih unutrašnjih odnosa oni nisu ni izdaleka sređeni i to ostaje i dalje problem.Istina neki misle da im je ovako dodano dat"vjetar u leđa" međutim između korica ugovora ima svašta što piše a KS u BiH treba ispuniti a najvažnije da se svima mora omogučiti demokratski pristup i članstvo.Kao što sam ranije pisao i govorio ne mogu poneki kinolozi" umrijeti" samo zato što bi to neki na "pozicijama" željeli i u tu svrhu iskoristiti prijem u FCI (partnerski ugovor) radi lakšeg "obračuna" sa neistomišljenicima.
Evo mi imamo "čvrsta uvjerenja" iz nekih krugova da su protiv prijema u članstvo "krovne" Udruženje "Barak" u BiH dvojica od trojice članova Upravnog odbora?????????Takvi istupi sasvim sigurno nisu u skladu sa sadržajerm koji je potpisan i nalazi se između korica ugovora .Ali kao što rekoh neka sada kinološka"raja "ne trpi, neka mogu ljudi normalno servisirati kinološke usluge u svojoj zemlji ostalo o tom po tom...Biće iznenađenja.....
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #111 u: 16. 01. 2013. 22:47:08 »
al kad masa zatalasa? treba kroz postojece strukture rjesavati postojece"unutrasnje" probleme, tiha voda brijege roni a ne pljusak.sva dokumenta nekog udruzenja gradjana su podlozna mjenjanju, od statuta pa na dalje(ovaj clan se doda ovaj izmjeni, a sve u skladu sa zakonom i zahtjevima FCI-a) a  kamoli ljudi! zato su i izmisljene "zasluge" oni koji su zasluzni za nesto polako odlaze, mjenjaju se onima koji zele biti zasluzni  i tako....lagano jovo nanovo
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #112 u: 08. 02. 2013. 18:32:18 »
al kad masa zatalasa? treba kroz postojece strukture rjesavati postojece"unutrasnje" probleme, tiha voda brijege roni a ne pljusak.sva dokumenta nekog udruzenja gradjana su podlozna mjenjanju, od statuta pa na dalje(ovaj clan se doda ovaj izmjeni, a sve u skladu sa zakonom i zahtjevima FCI-a) a  kamoli ljudi! zato su i izmisljene "zasluge" oni koji su zasluzni za nesto polako odlaze, mjenjaju se onima koji zele biti zasluzni  i tako....lagano jovo nanovo
slažem se i nikad ti to nisi skontao da SAM OD PRILIKE TAKO MISLIO A LJUT SAM ŠTO SE RADI TOGA MORALO BITI IZBAČENO IZ FCI PA SMO SAMO ĐABA IZGUBILI GODINE I OPET KAKO KAŽEŠ jopvo na novo SVE SE MOGLO A DA NISMO MORALI BITI NOGIRANI IZ FCI .......JA SAM SVJESTAN TOGA DA SE BIOLOŠKI MORA SVE MIJENJATI I VJERUJ AKO HOČEŠ DA JEDVA ČEKAM DA SE SREDE STVARI DA SE POVUČEM I SA ČELA UDRUŽENJA BARAK ALI ONOM ŠTO JE TREBALO BITI OBAVLJENO PRIJE VIŠE GODINA NIJE JOŠ NI NA REDU I U TOME JE PROBLEM,ALI šta češ guračemo kako može ......I još nešto čuvao sam se lično da se ne uhvatim u klupko korupcije r5adi funkcija odbio sam te pozicije jer se kontalo da me se ima u šahu tada držao sam se samo svoga kluba i svoje raje koja je htjela da ostanem na čelu kluba i ništa više ............Zna se ko je hvatao funkcije i hvata a ko ore ko konj.....
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #113 u: 08. 02. 2013. 22:38:17 »
Polako Redzo....ko nema oraha u dzepu ne sekira se ni najmanje...
Nego ja sad obratih paznju na tuzbu, nece proci po tackama diskriminacije jer nigdje se ne kaze "clanova srpske, bosnjacke ili hrvatske nacionalonosti" vec 10 clanova saveza sa teritorije na kojoj je vecina.....bla, bla, bla....
oko ostalih tacka moguce svasta
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #114 u: 25. 03. 2013. 13:11:34 »
Polako Redzo....ko nema oraha u dzepu ne sekira se ni najmanje...
Nego ja sad obratih paznju na tuzbu, nece proci po tackama diskriminacije jer nigdje se ne kaze "clanova srpske, bosnjacke ili hrvatske nacionalonosti" vec 10 clanova saveza sa teritorije na kojoj je vecina.....bla, bla, bla....
oko ostalih tacka moguce svasta
Lovac pd padali smo ponekad u "vatru"više jer se međusobno nismo razumjeli:
 Samo iznosim materijal do kojeg sam došao u nekoj izvještajnoj  formi kako ljudi osječaju i doživljavaju određena zbivanja nisam ni pravnik a ponajmanje sudija pa da donosim sud.Ostajem pri stavu da postoje problemi koji se moraju riješiti nekim kompromisom jer svi ostali  koji drugačije "misle" o nekim likovima "moraju"riješiti svoj status u BH kinologiji naravno "unutra u kinologiji" svi poštujemo pravila zajednička
Inače, ostaje suštinski BH kinološki problem zbog kojeg su se u suštini i "zatalasale mase"a nije priveden kraju  problem .sada kada nismo opterečeni odsustvom iz članstva FCI ( protiv čega sam ja uvijek bio kao osnovnim  modelom" rješavanja unutrašnjih problema u kinologiji)ipak moraju neke stvari da se poslože prije ili kasnije.Što se mene tiče lično, lakše mi je bilo lagano izbjeći sve konfrontacije ostati na sudijskoj listi baviti se uzgojem u odgajivačnici sa svojim psima koliko mogu i "uživati u sistemu" ali nisam eto,nisam pobjegao od svog kluba a dokazao sam da ga (sa saradnicima) mogu vodit i sve organizirat bez " babe iz rajvojsa" .Mislim da ima još posla da se uradi i "smetlja " pomete....... Ja lično nikada neču prihvatiti da budem pod "čizmom" lika koji je prvo mene za svoje interese zavadio sa "pola države"a onda na jednu jeftinu prevaru ostatka tog saveza  došao do statusa isključivog vladara priskrbivši sva "statutarna" ovlaštenja.Radije ču izači iz kinologije ,eto to je moj principijelni i konačni stav.Neka sada svako ocijeni koliko je lično moralan.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #115 u: 18. 04. 2013. 14:46:16 »
eto vidiš šta se događa ......jednostavno akomje čeif nekima u vrhu ks u bih nema člasntva pasminskom udruženju i svaki drugi bojkoti j.... našu kinologiju šta smo to radili proteklih godina i gdje smo to bili..............
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #116 u: 24. 07. 2013. 12:24:05 »
Avdzija ste se desava? vidim da se komplikuje mnogo toga....??? mjenjajte generalnog....nije bogom dan
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)