Autor Tema: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H  (Posjeta: 39351 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #15 u: 21. 12. 2008. 22:17:33 »
Znaći opet ja moram.Pusti močnike  ne močnike.Vidiš fino iz ove konstrukcije da se predlaže da se obostrano dogovori unija i asocijacija za krovnu za koju se predlaže naziv kin.sav.BiH. unutra da niko nije izgubio i niko nije ponižen i dalje prijedlozi kako paše ali sve strane zastupljene pa je li u redu.Da nebi išli negdje od teme u personalne probleme ostalo ti objasnim na p.m.A ovo do sada bi ljudski trebalo u nekim ovim okvirima da prođe je li tako,trebalo bi u interesu mnogih koji se bave kinologijom a na margini su i nepoznati su..........ali ččč
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #16 u: 17. 01. 2009. 08:50:00 »
I tako....povuci, potegni, kriv ovaj, kriv onaj, zbog njega je, a ne zbog mene......
dodje 15-ti  i dodje do:

TERMINATION OF PARTNERSHIP CONTRACT WITH BOSNIA-HERZEGOVINA

The FCI General Committee informs all the FCI members and contract partners that the partnership contract signed with the Unija Kinoloskih Saveza Bosne I Hercegovine on February 6th, 2002 in Belgrade is terminated with immediate effect as the Committee is unable to determine who and what club currently and by our own criteria represents the interests of cynology in Bosnia-Herzegovina.

I sta sad? Ko je kriv?
Kako vratiti povjerenje kinologa i kinofila u BiH?
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #17 u: 17. 01. 2009. 13:42:15 »
Ja..........moj druže......svi koji su "ućestvovali u zajebancijama"trebali su progutat knedlu naći zajednićki bar minimum,uvažiti se međusobno bar do te mjere a kafu ko s kim može pit nek pije.......ali jok.pa ćitavo vrijeme sam i ukazivao na taj problem egoizma.sad u BiH postoje 4.saveza koji vode rodovne knjige morali su naći naćina za krovnu i priznati jedni druge.pa koliko je ko imao rodovnika nek da delegata ili već šta treba moralo se naći rješenje.jbg ko je kriv.
Šta sad........?ako neko vidi rješenje bez i minimuma građanske opcije neka ga ponudi........nema ga,građanska opcija i pritisak.ako ljudi hoće da održe neki status nacionalnog nemam protiv ali u mjeri koji neće koćit opći interes kinologije.Tvrdim i stojim iza toga da nacionalne kinologije nemaju perspektive nema tu kinologije svega drugog ima ali najmanje kinologije.Treba li nam više dokaza.Pa eto sada,imaju i mlađi i pametniji na potezu ste,dižite glas i tražite rješenje.Krivci za stanje mi nisu bitni više,bitan je koncept,sadržaj novi koji će pokrenuti ponovo stvari.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #18 u: 13. 03. 2009. 00:14:15 »
Dakle stvari su jasne.Ponovno aplikacija za prijem u FCI se može uputiti ia ista treba da sadrži(po zahtjevu FCI dokaz o sudskoj registraciji kinološke(krovne)organizacije u matičnoj zemlji što Kinološka asocijacija unija u BiH naravno ispunjava.Bosanskohercegovačkim kinolozima koje su istinski zaljubljenici predstoji i otvorena je mogučnost ponovnog ostvarenja zajedničkih interesa.
Traženje opravdanja od određenih grupacija kod kinološke javnosti(onu kojoj su nešto obečali i zaveli ih uz istovremeno utrošeno mnogo novčanih sredstava)i sazivanje nekakvih kongresa kinologa je vještačko stvaranje nove krize i pokušaj izvlačenja iz neuspjeha prebacivanjem pronalaženjem "krivaca "za vlastiti neuspjeh u principu ne pije više vode.
Činjenica je takođe da FCI neće dozvoliti izdavanje rodovnike nekoj od svojih članica državljanima BiH iako imaju dvojno državljansto u nekoj od zemalja članica FCI ako isti državljani imaju mjesto prebavilišta u BiH(i državljanstvo BiH)Dakle sve je jasno krovna organizacija postoji i registrovana je u Ministarstvu pravde te druge neče biti sasvim je izvjesno.Igara i kupovine vremena više nema.Pamet u glavu pa po naraodnoj "u se i u svoje kljuse" i kroz postoječu krovnu svi naći svoje kinološke interese.Naravno kome je do kinologije.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #19 u: 13. 03. 2009. 08:56:34 »
Dakle stvari su jasne.
Činjenica je takođe da FCI neće dozvoliti izdavanje rodovnike nekoj od svojih članica državljanima BiH iako imaju dvojno državljansto u nekoj od zemalja članica FCI ako isti državljani imaju mjesto prebavilišta u BiH(i državljanstvo BiH)

Da li to znaci da ce biti ponisteni i rodovnici izdani prosle godine u nekoj od susjednih drzava?
pogledaj ovdje diskusiju clana apolon i njufaunlend
http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=21&t=7925&start=990

Toliko o vjeri u kinologiju BiH od zagovornika jedne strane price....a do januara ove godine mogao se izvaditi FCI priznat rodovnik u BiH, zar ne?
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #20 u: 13. 03. 2009. 08:58:30 »
REDZO--- ukratko , hoće li biti CACIB-a ili CAC- izložbi u BIH?
Relativno blizu su mi NOVIGRAD, PRIJEDOR i BANJALUKA..

Offline Terza

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #21 u: 13. 03. 2009. 19:04:02 »
REDZO ako moze pitanje,ja sam iz Travnika,i prodao sam stenad u hrvatsku uz moju garanciju da cu poslat rodovnike medjutim jos ih nisam dobio,a leglo je prijavljeno u prosloj godini. Izdaju li se uopste rodovnici kod nas?

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #22 u: 13. 03. 2009. 20:35:01 »
Odgovaram Nikoli:Bit če CAC izložbi svakako FCI odobrava i štiti samo međunarodne (CACIB)  njih neće biti bar do 7-8 mjeseca.Naime aplikaciju koju je uputila Kinološka asocijacija -unija u BiH bit će u junu razmatrana usekciji jugoistočne Evrope(ne vidim zašto nebi bila usvojena)a potom će je razmatrati Generalni komitet FCI i tu se nadamo da opet bude sve o.k.(dakle krovna mora biti registrirana na najvišoj sudskoj instanci u državi što i jeste a to sada traži Generalni komitet)Evo CAC organiziramo i u Vitezu odnosno 2.
Ne vodi svak svoju politiku kako kaže lovacpd nego sinhrozivano funkcionira krovna Kinološka asocijacija unija u BiH sa svojim članicama:Kinološkom asocijacijom Republike srpske,Kinološkim savezom Herceg Bosne i Bosanskim kinološkim savezom (i čine krovnu organizaciju)Krovna KAU u BiH je otvorena svim bosanskohercegovačkim kinolozima pa i odmetnutim naravno ako prihvataju pravila ponađanja ali je problem što gube možda pozicije koje imaju.
Dakle miniranja su ponovo zakazana u Laktašima odnosno pokušaj pravdanja pred zavedenim kinolozima a naraočito članovima iz KS RS ali treba shvatiti da je BiH država i da ima zakonodavnu,sudsku i izvršnu vlast.Dakle KAU u BiH je registrirana dakle pravno postojana i sad to FCI ne može ignorisati.KAU u BiH ne ganja"vještice" nego funkcionira.
Kolega lovacpd nije BiH izbačena iz FCI nego Unija kinoloških saveza koja eto nije ni pravno valjana u svojoj domovini.
Odgovor LOVCU BiH:prijave legala i rodovnici se naravno izdaju i vodi rodovna knjiga uz normalnu prijavu legla dobiješ rodovnike (memorandum na rodovnicima možeš da vidiš na www.kkbarak.com koji stoje u vrhu prijavnica za izložbu i utakmicu u Vitezu)samo mi nije jasno preko kojeg društva funkcioniraš kinološki,možda su ti problemi tu.Moj KK Barak funkcionira i nema problema za rodovnike,naravno uz kinološke propise.Ja lično na primjer dajem rodovnike uz štenad koja su tetovirana u lijevo uho i garantovano su iz mog uzgoja a ponegdje i uz ćip.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #23 u: 13. 03. 2009. 21:36:00 »
Odgovaram Nikoli: FCI odobrava i štiti samo međunarodne (CACIB)  njih neće biti bar do 7-8 mjeseca.
Kako je moguce u pola godine dobiti saglasnost na CACIB izlozbe, ako se zna procedura za to?
Kolega lovacpd nije BiH izbačena iz FCI nego Unija kinoloških saveza koja eto nije ni pravno valjana u svojoj domovini.
U pravu si!
A ko nas je predstavljao u FCI do nedavno? Zasto nije, po logici, UKS BiH samo registrovana kao krovna organizacija, nego se osnovala privatna organizacija? Zasto je Asocijacija pokusala promjeniti ime u Uniju???
I sta su bili osnivaci (9 fizickih lica su inace prvi osnivaci te krovne orgnizacije) KAU BIH u toj istoj UKS BIH(kojoj su osnivaci bili 3 saveza: KSRS, BKS i KSHB)?
Po cemu se neko odmetnuo?
Da li po tome sto je ostao samo clan vec postojeceg saveza koji se odmah pobunio protiv svog rukovodstva koji su kao fizicka lica postali osnivaci KAU BiH i iste smjenio, tj izbacio iz svog clanstva, a oni brze bolje osnovali "UG" KA RS, koja odjednom zastupa sve kinologe iz RS?
Mozemo ti i ja ovako danima....ti jednu pricu (iz tvog ugla gledanja, sudije, kinologa, nekog bliskog rukovodstvu nekad UKS BiH a sad KAU BiH), a ja drugu iz ugla malih, ostecenih ljubitelja pasa koji trpe mnogo toga, ne mogu dobiti export rodovnike za stence, moraju da biraju gdje i na koju izlozbu(koji savez je organizuje) da izvedu psa, da ih pogresno ne shvate u drugom savezu (a ja sam isao i na jedne i na druge, da li si ti?), trenutno ne mogu izvaditi vazeci FCI rodovnik u svojoj zemlji, samim tim psi ne mogu da se takmice van granica saveza, ili eventualno drzave, a o prodaji van da se i neprica (ko ce da kupi stene bez export rodovnika?), osudjeni su na domace sudije....jer njedan sudija iz inostranstva ne smije da sudi dok je BiH pod suspenzijom...
Iskreno koliko sma clan KD-a(samim tim i saveza i saveza), nisam imao pojma kako sve to funkcionise, platim clanarinu, prijavljujem legla, izlazem pse....i posto je to uglavnom ko svih obicnih clanova tako, desilo se to sto se desilo, pojavio se INTERES, valjda u zaru ove privatizacije u BiH, sve se privatizuje pa tako i neprofitabilne organizacije, jer kad se privatizuje stvari su drugacije.....
« Zadnja izmjena: 23. 03. 2009. 11:21:47 od lovacpd »
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #24 u: 13. 03. 2009. 22:06:50 »
Mozda djelujem da ne razumijem, ali
ovo si ti napisao.....
Činjenica je takođe da FCI neće dozvoliti izdavanje rodovnike nekoj od svojih članica državljanima BiH iako imaju dvojno državljansto u nekoj od zemalja članica FCI ako isti državljani imaju mjesto prebavilišta u BiH(i državljanstvo BiH)
Sta tu nije razumljivo, sem da neko moze i zeli dobiti rodovnik u srbiji iako je u vrhu KAU BIH i drzavljanin BIH sa dvojnim drzavljanstvom, "a FCI to nece da dozvoli....."

Nikola druze, izlazi pse bilo gdje, bolje nego da govoris kao vecina nije to nista , sta je kod mene u dvoristu......Ali u BIH niposto, jer ti te titule (u ovoj godini) trenutno nisu priznate nigdje van BiH....

A ta prica o naknadnim exportima, ne pije vode....kako ce u HR neko da uradi nostrifikaciju rodovnika bez export rodovnika,kako ce da izlaze psa kao domaci izlagac a samim tim i da udje u priplod....mozda i to retroaktivno, parite pse pa cemo sve naknadno....u trecoj generaciji rjesiti....cuda su moguca
Pozdrav

« Zadnja izmjena: 16. 03. 2009. 09:27:46 od lovacpd »
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #25 u: 14. 03. 2009. 07:38:29 »
hvala na informacijama, meni nisu toliko itne titule koliko mi je bitno da izložba bude korektna..

@lovacpd- izlažem samo onda kad mislim da imam odličnog psa, ove godine imam  zanimljiva mužjaka, siguran sam da ćemo se negdje vidjeti na izložbama...

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #26 u: 14. 03. 2009. 08:27:55 »
hvala na informacijama, meni nisu toliko itne titule koliko mi je bitno da izložba bude korektna..

@lovacpd- izlažem samo onda kad mislim da imam odličnog psa, ove godine imam  zanimljiva mužjaka, siguran sam da ćemo se negdje vidjeti na izložbama...
Druze ja dolazim u Trgove, cim organizujete nesto, ima se nesto i za takmicenja....

A zasto me zanima exportni rodovnik...pa ljut sam na sebe sto ih ne izvadi za sve svoje pse cim su ostenjeni....sad bi me bolilo uvo za situaciju u BiH kinologiji.....
« Zadnja izmjena: 14. 03. 2009. 08:32:15 od lovacpd »
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Zoran

  • Gost
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #27 u: 14. 03. 2009. 08:31:33 »
hvala na informacijama, meni nisu toliko itne titule koliko mi je bitno da izložba bude korektna..


a šta je više korektna,,,, ja sam gledo i one koje osvoje sve naj bolje,, opet nisu sa sudcima zadovoljni  uf

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #28 u: 31. 03. 2009. 19:04:42 »
Zoka ode u o.t. a tema je krovna kinološka organizacija u BiH pa da podsjetim.
Nakon iskljućenja Unije kinoloških saveza BiH iz FCI ponovo je moguća aplikacija iz BiH naravno između ostalog uslovljena registracijom (dakle legalnom kinološkom organizacijom koja je javna i zakonski funkcionira).Naravno pošto je  samo takva Kinološka asocijacija unija u BiH sa svojim članicama savezima  i to Bosanskim kinološkim savezom.Kinološkim savezom Herceg Bosne i Kinološkom asocijacijom Republike srpske ista je već uputila aplikaciju o kojoj će se izjasniti sekcija FCI za jugoistoćnu Evropu i potom Generalni Komitet FCI u julu u tom smislu ne treba puno objašnjavati da ista krovna organizacija u zemlji legitimno organizira CAC i CACT i naravno uvažava i štiti samo priredbe svojih članica a disidentske ne priznaje.
A što se Zoke tiće ostaje otvoren poziv za tebe i tvoje vajmarce o kalendaru si već obavješten
« Zadnja izmjena: 31. 03. 2009. 19:07:48 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #29 u: 01. 04. 2009. 20:39:07 »

Nakon iskljućenja Unije kinoloških saveza BiH iz FCI ponovo je moguća aplikacija iz BiH naravno između ostalog uslovljena registracijom (dakle legalnom kinološkom organizacijom koja je javna i zakonski funkcionira).Naravno pošto je  samo takva Kinološka asocijacija unija u BiH sa svojim članicama savezima  i to Bosanskim kinološkim savezom.Kinološkim savezom Herceg Bosne i Kinološkom asocijacijom Republike srpske ista je već uputila aplikaciju o kojoj će se izjasniti sekcija FCI za jugoistoćnu Evropu i potom Generalni Komitet FCI u julu u tom smislu ne treba puno objašnjavati da ista krovna organizacija u zemlji legitimno organizira CAC i CACT i naravno uvažava i štiti samo priredbe svojih članica a disidentske ne priznaje.
A što se Zoke tiće ostaje otvoren poziv za tebe i tvoje vajmarce o kalendaru si već obavješten
Samo sta cete se KSRS...jedinom organizacijom koja ima ovlastenje resornog ministarstva RS da u ime RS predstavlja kinologe iz RS u zajednickim nastupima ka FCI-u.....
Ko je KA RS???
Par izbacenih i disciplinski kaznjenih ljudi iz KSRS (od onih 9 velicanstvenih osnivaca) i nekoliko njihovih pristalica, koji misle da su bitni i da se bez njih ne moze u BH kinologiji, te imaju i ogromnu pogrsku od ostatka 9 velicanstvenih.....
Kolega nema smisla se vračat unazad a naročito nema smisla to spočitavati meni ja sam uvijek imao svoj stav a on vjeruj nije nikad bio crno bijel kako ga ti vidiš,mene uopće ne vesele nićiji ni tkz.porazi niti pobjede niti mi je neko naročito bitan personalno na bilo kojoj strani,treba spuštati lopticu i tražiti načina da svi savezi zajednički funkcioniraju i da ljudi nisu podvojeni.I shvati konačno ne postoji 9.veleičanstvenih ni ja nisam bio za njih ali sam drugačije funkcionirao da se dođe do rješenja.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović