Autor Tema: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H  (Posjeta: 39569 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #90 u: 13. 08. 2012. 23:59:28 »
Ne treba ugađati nikome i niko nije taj ko "ugađa" i kome se "ugađa" jednostavno treba lične animozitete svako zadržati za sebe a nači realno rješenja da ima prostora za sve koji djeluju i koji su organiozovani i koji če biti organizovani a krovna organizacioja da je tako"skrojena" da je zaista realan servis a ne monopolna struktura rezervisana za garanciju opstanka birokratizovanih kinologa,inače nikad dobra i napretka.Na kraju krajeva ovo je kinologija i to treba da ljude raduje rto je hobi a ne vječiti naboj i belaji.......... zagi
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #91 u: 14. 08. 2012. 00:08:41 »
eeeeeeeeee avdzija, ko ce nama svima ugoditi!!!
uostalom da smo znali odavno bi i bili članica FCI ali mislimo da možemo uvijek nekoga Z ...... a sami na kraju  "ispušimo" i tako če uvijek biti dok se stvari ne slože kako treba.........čak i da smo članica FCI
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #92 u: 28. 10. 2012. 10:32:31 »
Zna li ko ima li šta od "ekskluziviteta" krovne kinološke organizacije u BiH i prijema u FCI ??????????????
Gdje je zapelo?????????
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #93 u: 31. 10. 2012. 23:42:19 »
Dzado danas rece da je potvrdjen povratak u FCI!!!
a ako nije zapelo u Bugarskoj onda ne znam gdje bi moglo! ;)
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #94 u: 06. 11. 2012. 14:38:10 »
Dzado danas rece da je potvrdjen povratak u FCI!!!
a ako nije zapelo u Bugarskoj onda ne znam gdje bi moglo! ;)
ako je to taj lik potvrdio onda je to ko "bugarska skupština" hao hao hao hao
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #95 u: 20. 11. 2012. 15:58:27 »
Krajnje je vrijeme da ti ljudi odu a dođu drugi neopterečeni pa da sve okupe i nađu konsenzus kako funkcionirati ravnopravnije  u BiH kinologiji i sa prijemom u FCI nebi bilo problema ovako smo 100% taoci nekolicine ljudi koji po svaku cijenu hoče da "dominiriju" i da (ničim zaslužno) imaju monopol . pesi pesi pesi
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #96 u: 20. 11. 2012. 17:35:45 »
E moj Avdjija....ima u Bosni drugih problema..kad se to rijesi i ako se "raja" opameti moze se krenuti sa kinologijom...na zalost. sor
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #97 u: 21. 11. 2012. 18:57:53 »
Krajnje je vrijeme da ti ljudi odu a dođu drugi neopterečeni pa da sve okupe i nađu konsenzus kako funkcionirati ravnopravnije  u BiH kinologiji i sa prijemom u FCI nebi bilo problema ovako smo 100% taoci nekolicine ljudi koji po svaku cijenu hoče da "dominiriju" i da (ničim zaslužno) imaju monopol . pesi pesi pesi

pa pustite nas...ima nas dosta mladih koji mozda nesto i mogu napraviti...ovako sjedimo i camimo jer se ne vrijedi nadvikivati sa zasluznim!!!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #98 u: 27. 11. 2012. 19:12:37 »
Što se mene tiće imate punu podršku sa moje strane mada je malo ljudi koji praktično i konkretno rade u kinologiji u BiH (u usporedbi i samnom) nemam nikavih namjera da se otimam za bilo kakvo mjesto osim da nam se obezbjedi pravi prostor koji nam i pripada klupski da se bavimo pasminom barak bez ometanja i u punom kapacitetu  od postoječih kvalitetnih odgajivača..
Što se tiče organa u nekoj jedinstvenoj kinološkoj organizaciji kao što rekoh meni ne smetaju ni neka nova imena ljudi neopterečenih budalaštinima i egoizmom a Boga mi i potrebom da od kinologije i to dobro živi.Pa gdje ste onda mladiči  što ne pokrenete inicijativu da se ponovo skupe svi (ili savezi ) ili klubovi.Moja malenkost če podržati sve dobre ideje koje če riješiti postojanje svih i okupiti bar sa minimumom interesa u jedinstvenu organizaciju koliko je potrebna po pravilima FCI .
U međuvremenu je osnovan Lovno kinološki savez u Federaciji BiH sa sjedištem u zgradi SLO BiH u Sarajevu i več funkionira.
Tako da se monopol BKS (čitaj R.H.) DRASTIČNO UMANJUJE.Pa kako sada pored SKOF-a LKSFBiH može tu kinologiju sa "prostora" gdje djeluje i BKS predstavljati samo BKS i to sa 10 delegata???????????Može kad ga biraju iz bdrugih saveza kao KSHB  a Boga mi i KSRS.Stvari se neče srediti čak ni prijemom KS u BiH u ovakvom obliku u FCI .......to mora svakom biti jasno i što prije svi shvate utoliko če tražiti novo rješenje i to ŠTO PRIJE TO BOLJE..........
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #99 u: 21. 12. 2012. 19:05:15 »
pd pa šta se sad čeka trebalo je davno da se bude u članstvu FCI ili se prvo mora srediti dio sa okruženjem BKS -a jer sada ima osnovan LOVNO KINOLOŠKI SAVEZ U FEDERACIOJI BiH  a oni neće sa Refetom Hadžićem .rekoh li ja nema lik legitimitet i legalitet da predstavlja populaciju bošnjačke populacije a ostala dva saveza ga forsiraju ,neče ići dok se ne "sredi"tamo na prostoru gdje je večinaska bošnjačka kinološka populacija a refet hadžić sebi uzurpirao vlast tpo je tkz." bošnjačko pitanje " u kinologiji..M.Bošnjak (po prezimenu) bi to trebao da zna,,,pa čak i da KS u BiH bude primljen u FCI brzo bi ga ponovo izbacili jer ne mogu se ostali "sahranit" pa da ih nema po željama r.hadžića ,oni postoje i ne mogu se ignorisat............a Boga mi i sada su i " mišičaviji" od lika iz saveza BKS .
pa zato treba to pogurat nema od priče prijema u FCI ništa u ovim okolnostima ništa se neće suštinskin unuztra riješit na navedenom prostoru...........Znam samo da zahvaljujući tome liku " pati" svaki projekat vezano za baraka i pasminskio udruženje protiv kojeg ima sve protiv...........
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #100 u: 21. 12. 2012. 21:22:41 »
Lovno kinoloski savez  BiH moze da se uclani lagano u BKS ili da podnese zahtjev za prijem u KSuBiH!!! A to sto oni nece sa refetom je opet tvoje djelo i tvojih drugara  koji svoje mjesto koje nisu mogli izganjati preko SKOF-a sad lukavo kroz LKS BiH guraju pravdajuci se brojem clanova tj lovaca!!! Znas sam da lovca zanima da pas goni a ne da li ima rodovnik i da li ce biti i gdje izlozba. :-) (toliko o podrsci). Mislim dobra vam je ideja ali pomalo se lovci zloupotrebljavaju opet u licne satisfakcije.
Da ne budem pogresno shvacen, nemam nista protiv LKS BiH! svaka cast na ideju ali vrijeme ce da pokaze ciljeve tog organizovanja, to sam javno rekao i na fb stranici bih lov ili lovac.ba
LKS u BiH kad se uclani u BKS ima tu snagu na osnovu broja legala, broja clanova (imace najveci broj delegata u skupstini , samim tim i u UO....)da se lagano i polako izbori sa svim tim unutar samog BKS ali opet je problem izmedju onih u BKS i onih u SKOF-u ili LKS-u, nemogu da se gledaju a kamoli da sjednu za isti sto!!! Lijepo ja rece nedavno ovdje vrijeme je da se mnogi okrenu od svega toga da dodju mladi neoptereceni "poznanstvima"
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #101 u: 25. 12. 2012. 16:43:07 »
lovac pd ti znaš da sam mogao da sam htio ostati "funkcioner" u BKS  ali nisam htio biti poltron niti iči protiv svojih ubjeđenja i principa da podržavam nečije perfidne lukavštine da dođe do apsolutne vladavine u BKS -u.Što se tiče SKOF .a on jen osnovan zato što su ljudi izbačeni (koliko zakonski i to če se pokazati) a ti ljudi nsu bili na strani koju si ti podržavao.
Napominjem da sam ja lično dao ostavku na položaj povjerenika za autohtone pasmine u BKS -u i drugo i sam se povukao i ogradio od postupaka refeta hadžića a to nema veze s aostalim događanjima .Formalno klub je bio član odnosno i sada je do 31.12.o.g i u BKS -u( ne može do te mjere biri privatizovan ni od refe) ako misli da može nađemo se na sudu..Što se tiče SKOF -A pa ne mogu ljudi "umrijeti" zato što neki sdrugi tako hoče i oni nsu dio kinologije BiH i ništa manje jaki od BKS -a.Što se tiće osnivanja LKS FBiH ja nisam osnivač niti sam učestvovao u tome )kao uostalom ni SKOF -a)samo iznosim relevantne činjenice .Što će reći koliko oholost jednog"čojeka" može dovesti do komplikacija u kinologiji u cijeloj državi  a tu oholost stalno pojedini "hrane"i eto uzroka što smo svi taoci.
Što se mene tiče lično u svakom trenutku sam spreman povući se iz "ovakve kinologije" samo to neču sada učiniti dok se neke stvari ne dovedu u red nebi da "olakšavam" nekim likovima ...........LKSBiH je nastao iz praktičnih i praktičnih razloga a treba imati na umu da je to ipak i slijed nekadašnjeg Savjeta za kinologiju pri SLO bIH kojeg je "jedan ćova"svakako izigrao i iskoristio pa se ljudi sjetili da ne može više tako .
Ipak da nije "narcisoisdnosti" u BKS -u stvari su mogle da se srede kako valja a ovako ............

"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #102 u: 25. 12. 2012. 16:47:02 »
I još jedna konstatacija NE VIDIM ZAŠTO BI SE LKS FBiH učlanjivao u BKS ??????????Da mu da "legitimitet" koji mu očigledno sve više nedostaje šta li ? E to bi neki tako zato im se žuri u FCOI ne radi kinološkog puka u BiH nego radi vlastitog monopola i "ucjena"........
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #103 u: 26. 12. 2012. 15:52:05 »
I još jedna konstatacija NE VIDIM ZAŠTO BI SE LKS FBiH učlanjivao u BKS ??????????Da mu da "legitimitet" koji mu očigledno sve više nedostaje šta li ? E to bi neki tako zato im se žuri u FCOI ne radi kinološkog puka u BiH nego radi vlastitog monopola i "ucjena"........
zato sto je takav statut KS u BiH!!! A opet napominjem , sve sto se desava danas ti si to znao u vrijeme kad je doslo do raskola, super ako si se osvjestio na vrijeme  d4
 sauf

Opet aj kazem uclaniti se u bks da predjete kriticnu masu i rasturite taj monopol!!!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #104 u: 28. 12. 2012. 18:10:04 »
o tome je ve4č pisano i objavljivanjo a oruginal dopis poslat i KS RS I KS HB a i javnost treba da zna:u nekoj formi inicijative lično sam pokušao da sazovem prwedstavnike klubova oba saveza i BKS I SKOF da se dogovore oko eventualnog ujedinjenja i sastanak je zakazan u jednom restoranu u KAKNJU.Naravno (na intervenciju) iz BKS niko nije došao.Takođe je na inicijativu SKOF-a zakazan sastanak predstavnika BKS -a i SKOF -.a u prostorijama BKS - (lično sam pokušao ponovo inicijativom uvezeti interese i dovesti do zaključka nekog spajanja ili dogovor4a oko nekog ujedinjenog nastupa pri osnivanju KS u BiH (jer sam i kao član kroz klub Barak ali i kao počasni član BKS -a po0 mome mišljenju imao tu i moralnu obavezu i pravo.BKS strana:"direktor "Hadžić.Đapoi Jusuf Kulovac(predsjednik skupštine) koji je izabran na tu funkciju kao član i delegat klubaBarak su bili kategorično protiv bilo kojeg spajanja ( Refet Hadžić je bio protiv da u redovima ima ljude kojih se riješio u vremenu onih turbulentnih događanja)Dakle BKS neče u svojim redovima "opoziciju" odnosno neče je R.Hadžić .O .K. Problem je što istovremeno oba ostala saveza prihvataju to bez mogučnosti da prihvate dio delegata odvojeno u" krovni"savez nego je sve na tom principu izmanipulisano udovoljavajući još jednom refinim željama i težnjama a to je za suprotno odredbama zakona no udruženjima i fondacijama i još nekim zakonima pa je imalo i drugačiji epilog .Naravno da određene kinološke strukture nisu kinološki spremne " umrijeti" za rad potreba R -H adžića i njegovih sljedbenika.
Dakle moj lovac pd sva nastojanja oko ujedinjenja u BKS su propala i nisu ni bila aktuelna .Naravno da svi pravimo greške napravio sam i ja svojevremeno jer sam srcem i tijelom ali i intelektom štitio čovjeka kojem je jedino stalo do sebe(dok su i i oni sada oko njega bliski snovali kako če ga "zavalit" i uzeti neku funkciju" umjesto njega ,zije.......... Lovci "delegati" u pojačanom "punjenju" tj4 umjesto 1 delegat (što i nije bilo po statutu bks ) su odnijeli prevagu u korist r.hadžića pa je opstao na glasanju ali odmah potom se polako rješavao ljudi koji su mu donijeli prevagu i naravno "članova SLO BIH koje je pretvarao u partnere sa sporazumom o izdavanju rodovnikaa ne članicom.Normalono je onda dase ljudi samoorganiziraju dosta im je manipulisanja iz BKS -a koji je djl.
Kako naponjšeš statut KS u BiH evo pokušat ču da prenesem skenirani sadržaj iz tužbe na takvu "odredbu" statuta koja nije zakonita.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović