Autor Tema: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...  (Posjeta: 66524 vremena)

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #360 u: 02. 06. 2017. 21:56:55 »
Nema stari ovde je nula promila!! Ovde je ličenje, klinika Bety-Ford, đigerica kao nova nakon dva miseca suše  ;D.
Pola godine bumbi, pola ne bumbi  ;D

Offline Toni_SB

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #361 u: 02. 06. 2017. 22:51:27 »
Fino je to sve...ali ja osobno, od morskih plodova, najviše volim kad prase upadne u more.

A ni plodovi TORA mi nisu mrski   hao
Bolje umrijeti od litre nego od kapi!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #362 u: 03. 06. 2017. 07:40:41 »
Lipo je jedno i drugo !! Plodovi mora su posebna uživancija... Nemam ništa protiv plodova Tora također... zagi

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #363 u: 03. 06. 2017. 08:12:42 »
Lipo je jedno i drugo !! Plodovi mora su posebna uživancija... Nemam ništa protiv plodova Tora također... zagi
                                                                                     teaa
Svaka ćast Plodovima mora ali "Plodovi tora" i to kozletina i janjetina  e to je brale ludiloo
                                                                       ludiloo

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #364 u: 03. 06. 2017. 08:22:19 »
Kolega Gabro, baš sam jučer učinija brujetić od krupnih inćuna, žena i sin su jili ka da im je zadnje...
Nema, kolega Leone, već dvadesetak godina, krupne srdele. Ka šta još duže u Jadranu nema, ili gotovo da nema, skuše. Zato posvukud ima lokarad, a i palamidi, kojih nije bilo 30 godina. Čudni su životi i puti plave ribe...

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #365 u: 03. 06. 2017. 08:40:24 »
A od kad su se u mene ponovo pojavile tune, unazad nekoliko godina, pao je ulov sve ostale ribe, kako plave, tako i bijele.
Tune se vidjaju u kraju - bacaju se po povrsini dok love, u svim toplijim mjesecima, pa tamo negjde do novembra.

Tog nije bilo nikad prije.
Gente Balcanico!

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #366 u: 03. 06. 2017. 08:58:02 »
A od kad su se u mene ponovo pojavile tune, unazad nekoliko godina, pao je ulov sve ostale ribe, kako plave, tako i bijele.
Tune se vidjaju u kraju - bacaju se po povrsini dok love, u svim toplijim mjesecima, pa tamo negjde do novembra.

Tog nije bilo nikad prije.
Je, istina, viđam ih svako lito s južne strane Drvenika velog, skoro u sami kraj. Kad tunji "igraju", zna biti spektakularan prizor.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #367 u: 03. 06. 2017. 09:01:24 »
To to šjor Ivo!! Kapula na polumjesece, dosta pelate da bude baš omo dosta pome, komadi, može i kvasine, i onda inćune malo uvalit par minuta. I pura ide sa tim baš lipo...
Tunja ima sve više, zabrana ga je oporavila samo šta sad tunj ubija srdelu. Srdela je na dnu hranidbenog lanca kod pelagične ribe i kako se poveča broj kojeg predatora tako je veči pritisak na srdelu. A jebi ga nekome svane drugome se smrkne...

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #368 u: 03. 06. 2017. 10:58:37 »
Jedino, kolega Gabro, kad smo u temi o' koga i kužine; ja sam vam malo oprezniji s kapulom. Nekako se ne ljube ta lipa i zdrava biljka i moj mrzovoljni želudac. Tako da je uvik, bez iznimke, jako sitno rižem, odma solin i duuugo šufigajem,  dok se u mliko ne učini. Ostalo sve kako i pišete, umisto kvasine stavim žlicu acetta balsamica, a umisto pelati, metnem pasate, brži su mi, a toć gušći. Na kraju popaprim, odma ugasim vatru i poklopim, da se "stanja". Klasika.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #369 u: 03. 06. 2017. 11:27:51 »
E u mene je štumik ka mišalica, mogu jist brokava i zalit benzinom i ništa  ;D, iako preferiram fine stvari. I ja večinom kapulu na sitno i dosta šufigajem, pogotovo kod nekih ribljih jela di se riba jako malo kuva, nekih 5-10 minuta. Za brujete od veče ribe (grdobina, ugor, kokot, škrpun, bešmek...) ne šufigajen kapulu neko stavim sve na "ladno" iako se može i šufigat zavisi kako ko radi.
Svako misto uz obalu ima svoju ricetu za brujet. U neka mista mora ić žbirac, negdi obavezno sipu, negdi muzgavac, na jugu jegulje i žabe, negdi šufigaju kapulu negdi ne, neko stavlja kumpir s ribom neko ne, sve varijacije na temu ali ne može se tu puno falit ako su namirnice dobre. Jedino ne mogu razumit kad neko u plemenitu ribu(ili ribu uopče) uvali 3 žlice crvene paprike, vegete, razni fantovi ili šta ti ja znam već.... to je več zločin.

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #370 u: 03. 06. 2017. 11:42:54 »
Se ovo ubraja u fine stvari?  zagi
6,5 kg. Frend ga dignuo neki dan.. roštilj na vidiku   rostilj rostilj
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #371 u: 03. 06. 2017. 11:51:40 »
Žbirac stvarno pusti onu račju slatkoću, jako zahvalan rak.
U pravu ste za brudete, koliko je mista na obali, toliko je valjda i riceti. 
Tako i sekondi gušti; vidim da puno forumaša stavlja na frišku pečenu ribu bili luk. Ljudi valjda vole. Da mi žena, pogotovo na bolju ribu, prospe taj dressing, bio bi to dosad najozbiljniji razlog za razmišljanje o uzaludnosti braka.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #372 u: 03. 06. 2017. 11:56:07 »
Krasan je, kolega Pinia !  Je li na panulu ili parangal ?  Šteta da nije isti čas iša na toplinsku obradu...

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #373 u: 03. 06. 2017. 12:05:22 »
Na panulu da, trebao sam ići s njim ali obaveze mi nisu dopustile. Kad mi je sliku poslao sam poludio, to je gušt samo takav dizat iz dubine  zagi
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #374 u: 03. 06. 2017. 12:10:39 »
E baš takav Pinia!! Ima par godina malome za rođendan smo pekli jednoga takvoga od 6.5 kila u komadu, evo slike imam dokumentirano. Inače nisam baš obožavatelj tako velike bijele ribe, bude stupavo ali ovaj je bija vrhunski, nikad bolje. Inače pekli smo ih i veče u komadu na ovaj ražanj i po 11-12 kila. Ali treba pomalo, čak i šprice pa maslinovo ulje uštrcavat ispod kože....