Autor Tema: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...  (Posjeta: 66562 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #600 u: 28. 04. 2021. 06:35:57 »
riba se lovi a i lignje.

Offline Mladen.M

  • K 100
  • **
  • Postova: 308
  • Bu-ba
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #601 u: 28. 04. 2021. 14:21:03 »
 1liga
Što OČI vide RUKE naprave! Ili?...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #602 u: 25. 05. 2021. 05:49:04 »
Sezona ja polako krenula i svasta se nadje....

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #603 u: 06. 06. 2021. 15:15:57 »
Plavi rak?? I kod nas ga ima dosta, došao prije par godina i sad ga ima od Neretve skoro do Makarske.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #604 u: 14. 06. 2021. 08:18:26 »
Ovo je mud crab kod nas i nije isti kao taj plavi rak.  zagi

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #605 u: 14. 06. 2021. 08:21:57 »
ja i dalje lovim lignje i po neku sipu i hobotnicu.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #606 u: 14. 06. 2021. 12:09:05 »
ja i dalje lovim lignje i po neku sipu i hobotnicu.
Da li loviš sa kraja ili barke, i ako sa kraja koju veličinu skosavice stavljate za lignje . Sipa je predpostavljam pohlepna na pušću (skosavicu )ko i tu.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #607 u: 14. 06. 2021. 23:39:24 »
Sa mola obicno 2.2 i 2.5 incha duzine peskafonda  a sa camca 3 i 3.5.  zagi  Zavisi od vremena, cistoce mora, struja i plime.  Ove godine vise Daiwa i starije Yamashita peskafonde ili soskavice/ pusce.
 

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #608 u: 14. 06. 2021. 23:50:50 »
Sa mola obicno 2.2 i 2.5 incha duzine peskafonda  a sa camca 3 i 3.5.  zagi  Zavisi od vremena, cistoce mora, struja i plime.  Ove godine vise Daiwa i starije Yamashita peskafonde ili soskavice/ pusce.
Znači sve uglavnom isto ko i tu. Inače lignjolov s kraja (kad nemaš barku ) popularno zvan eging je jedna vrsta mogu slobodno reć ovisnosti. Kad se čovjek navuče treba dosta volje da se toga riješi . Još imam iako već godinu dana rijetko idem Jamashitinih i drugih skosavica jednu kašetu od kartona krcatu novih pušći . Naravno rabljene tj one sa kojim trenutno lovim su u ruksačiću uvjek spremne.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #609 u: 15. 06. 2021. 00:41:35 »
Lov lignji je zarazan pa sam i ja tako godinama nakupio dobru kolicinu starih, ostecenih, koristenih i novijih varalica ali nema veze odmara zivce, nadmudrivanje je interesantno a i ulovi se dosta. Nema veze ko ih jede meni je lov najdrazi. Dosta se podijeli prijateljima, nosi u lov i tako... Sjecam se davno u neko drugo vrijeme Ribomaterijal nije imao peskafonde pa si morao kupovati u Italiji  i cekati sezonu...

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #610 u: 15. 06. 2021. 08:04:36 »
Lov lignji je zarazan pa sam i ja tako godinama nakupio dobru kolicinu starih, ostecenih, koristenih i novijih varalica ali nema veze odmara zivce, nadmudrivanje je interesantno a i ulovi se dosta. Nema veze ko ih jede meni je lov najdrazi. Dosta se podijeli prijateljima, nosi u lov i tako... Sjecam se davno u neko drugo vrijeme Ribomaterijal nije imao peskafonde pa si morao kupovati u Italiji  i cekati sezonu...
Ne znam koliko imaš godina no bilo je upravo tako. Nekad se išlo u Trst jako jako često po sve i svašta . Sljedom toga kupovale su se i pušće , jedan mali dućančić je bio gdje sam obavezno kupovao . Onda su u Trstu i celim ovim područjem carovale pušće od Yo Zurija, najprije one koje su napred imale omču od špage a već su se i pojavile ove sa đogulinom kakve imamo i danas .Koliko su bile kvalitetne da sam lani izvukao pri kačenju jednu broj 3 Yo Zuri sa špažićom i čuvam je u dobrom stanju ko relikt.
Inače jako se dobro sjećam cjene od 12800 lira za 1 komad .
Lani sam sa ženom išao u naše konzularno prestavništvo u Trstu pa obišao da vidim jeli dućan živ, naravno nestao je a i njegov vlasnik je već u ono doba bio u godinama, tako da me nekako rastužilo .

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #611 u: 15. 06. 2021. 09:14:40 »
Imaš dučančič u Muggi kod Trsta.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #612 u: 15. 06. 2021. 09:18:34 »
Do Trsta 9 sati u busu, kupiš dvoje levisice, jedne espadrile  i dva yozuri kalamuća.

Niko sretniji od tebe.

Još ako prođeš carinu mukte...
Imam upalu volje.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #613 u: 15. 06. 2021. 11:38:49 »
Do Trsta 9 sati u busu, kupiš dvoje levisice, jedne espadrile  i dva yozuri kalamuća.

Niko sretniji od tebe.

Još ako prođeš carinu mukte...
Nami je bilo  toliko lakše jer je bilo blizu (73km) pa se stalno za svaki k...c išlo . Znam da ima dućana u Trstu i okolici te namjene (ribolov) , no sad ima svega tog i kod nas pa nije toliko važno ko prije.A kad smo kod skosavica na jednom višednevnom izletu u Barcelonu u jednom malom gradiću pored Barce dok su žene gledale nekaakav ogromni rasadnik cvjeća vidim dućančić sa ribarskim priborom . Sav nabrušen uletim misleć kako ću kupit nešto novo što kod nas nema .
Ma vraga sigurno više od 90% skosavica naše proizvodnje od DTD -a. Da nisam sam svojim očima vidio ne bi ni vjerovao.
No da se vratimo temi jedenja tih proizvoda , lignje ,sipe i hobotnice su pune holesterola a ja sam ih baš dosta jeo . No sad moram piti tablete protiv masnoće pa moram pazit i ne konzumirat previše . A od nečeg se i tako mora otegnut.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Jela od riba i ostalog koje živi u vodi...
« Odgovori #614 u: 16. 06. 2021. 03:41:44 »
Nemojte zaboraviti lazne La Costa i Benetton majice, Amigo po kili neprzene za 38 maraka, odlicne banane i prelijepe sendvice i salame u jednom delikatesu. u Trstu sam popio prvi cappucino u zivotu! Do tada Divka i nasa crna ljuta. Najbolja mortadela na svijetu i sirevi koje samo Italijani znaju spakirati. To si bili dani...Yamaha 20KS motor za camac na zadnjem sicu, ( dugostedjenja) rola DAM, role dlake, norveske udice, blinkeri za pastrmku, peskafondi, mali parangal u kanti i za 100 maraca i toblerone cokoladu  me pusti carinik. Kad sam stavio motor na elana citavo selo se skupilo da vidi...