Autor Tema: Nisu lovačke, al lovčina svira...  (Posjeta: 49435 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #30 u: 13. 08. 2020. 04:14:44 »
Bravo 7 mice!
evo i jedne stare lovacke pjesme iz davnih dana. nekad su to lovci redovno pjevali poslije lova

https://www.youtube.com/watch?v=XUk9O8tyO-0

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #31 u: 13. 08. 2020. 09:42:10 »
Dobra stara!! U nas omiljena.... zagi zagi

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #32 u: 13. 08. 2020. 22:19:28 »
Tooooooo !

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #33 u: 30. 08. 2020. 11:27:53 »
Evo još malo autorskih od mog benda...
https://www.youtube.com/watch?v=_p45o7Dc9wA
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #35 u: 30. 08. 2020. 11:29:36 »
I konačno prvijenac u izdanju Croatia Recordsa...
https://www.youtube.com/watch?v=sPFBoNfWsjs
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #36 u: 30. 08. 2020. 23:40:27 »
Cestitke na novoj pjesmi i record deal! Fina video produkcija spota i dobar aranzman. Harmonikas mora daje ucio harmoniku u Bosni ima onaj prepoznatljiv triler kojeg ne moze izbjeci.  Dobre tambure! Nek vam uspije  i dobro prodje  i pjesma i CD! Sto je tuga veca to raste sve veci broj ovakvih bendova po Slavoniji ali ni jedan nema neku novu lovacku pjesmu ( tematiku) a lov ima toliko tradicije u Slavoniji. d4

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #37 u: 31. 08. 2020. 00:00:08 »
Cestitke na novoj pjesmi i record deal! Fina video produkcija spota i dobar aranzman. Harmonikas mora daje ucio harmoniku u Bosni ima onaj prepoznatljiv triler kojeg ne moze izbjeci.  Dobre tambure! Nek vam uspije  i dobro prodje  i pjesma i CD! Sto je tuga veca to raste sve veci broj ovakvih bendova po Slavoniji ali ni jedan nema neku novu lovacku pjesmu ( tematiku) a lov ima toliko tradicije u Slavoniji. d4
Hvala na lijepim riječima! Nažalost,moram te ispraviti, nema baš u zadnje vrijeme tamburaških bendova, ako pratite scenu i nema nekih novih a dobrih pjesama. Dosta je mladih otišlo, zaposlilo se, tako je i dosta tamburaških sastava prestalo s radom. Nema više, bar u mojoj okolici, vikend svirki, nema ni nekog druženja. Čak je nekad i potražnja za dobrim tamburaškim sastavima ili drugim bendovima.  Baziraju se svirke uglavnom na obiteljske svečanosti, svadbe, a one kafanske, što mi kažemo, su rijetkost. Došli neki ludi dani.
Lovačku ću jednu ja napisati, u "izradi" je...
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #38 u: 31. 08. 2020. 00:45:05 »
Ja sam daleko i nisam u toku sigurno - ono sto se meni cini novo vama je vec staro. Dodju nam Mejasi jednom godisnje i mozda jos neko ali rijetko - mada oni nisu klasican tramburaski bend..  Povremeno prevrnem You tube i poslusam sta ima novo.   Steta da je tako i da se rasipa talent i nestaju bendovi. I kod nas je isto. Ja odem nekad jer volim svirku samo ako je neki dobar bend.  Ludi dani se pretvorili u luda vremena.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Nisu lovačke, al lovčina svira...
« Odgovori #39 u: 18. 11. 2020. 23:31:44 »
Svaka čast kolega na ove tri pjesme.
Kao profesionalac harmonike i saksofona mogu reći da su mi pjesme osobno odlične,jednostavne,pjevne i za društvo.
Ne volim kad tamburaški sastavi sa harmonikom slavonske pjesme pretvaraju u nešto što zaista nije i ne može.
Pohvale harmonikašu koji se iskreno ne prenemaže sa trilerima i ostalim narodnjačkim foršpilima,trilerima,
već je tu u pozadini,drži ,harmu, i povede kad treba.
Tko je donekle stručan u glazbi ,zna šta pričam.
Ne želim se praviti pametan ali još jedno svaka čast kolega na pjesmama i sretno u budućnosti. bravooo
Mogu se s tobom djelimično i složiti kako nema dobrih tamburaša,međutim,kolega Goran je jednom rekao,
vježba,vježba i samo vježba...isto tako je i sa svirkom i dobrim bendovima i tamburašima, ali toga danas nema kod mladih.
Samo daj nešto na brzinu da to složimo,sklepamo, pa idemo zaradjivati...
Tako se to ne radi,nažalost tako to ne ide...(5-7% talenat,ostalo je sve rad i vježba, tako je kod mene u glazbenom poslu,a mislim da je tako svagdje-riječi jednog mog prof.glazbe)
« Zadnja izmjena: 18. 11. 2020. 23:45:03 od HS-2000 »
Odavno smo graničari stari!!!!