Autor Tema: Lovačke priče  (Posjeta: 72872 vremena)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Lovačke priče
« u: 21. 05. 2007. 10:45:05 »
Evo za početak dvije:

I.
Ide čovjek šumom, vidi lisicu, uzme pušku a nema metaka. U džepu pronače  veči čavao, stavi ga u pušku i opali prema lisici. čavao pogodi lisicu u rep i zatim se zabije u drvo. Dok je lovac došao do lisice ostala je samo koža, jer se lisica izvukla iz kože i pobjegla.

II.
Jedan lovac ima takvog goniča koji ako nače svinju na Kordunu, 3 dana je goni do Okučana.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #1 u: 21. 05. 2007. 14:39:32 »
Ovaj s goničem je fantastičan!

Offline jkasapic

  • K 100
  • **
  • Postova: 202
  • el salvadore
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #2 u: 15. 06. 2007. 20:40:36 »
idem ti ja sumom nogom kad ugledam jelena, prikradem se i odmjerim ga. naciljam ga i opalim a on padne na zemlju, ja dojdem do njega a na rogovima jos dva zeca
el salvadore

Offline jkasapic

  • K 100
  • **
  • Postova: 202
  • el salvadore
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #3 u: 16. 06. 2007. 17:19:09 »
doso haso kod muje u bosnu a mujo pun para, ovaj ga upita: odakle ti sve te parea ovaj mu kaze prodajem medvječu kozu. mujo kaze ja ti svaki dan idem u lov na medvjeda, dodjem do spilje i kazem hhhhhhhhuuuuu a on meni hhhhuuuuuuu i izadje van a ja opalim. kad sutra dan  ode i haso u lov na medvjeda, nema ga kuci par dana a zabrinuti mujo odluci da ga potrazi.   sreo husu a ovaj mu kaze da je haso u bolnici a mujo odma ode tamo pa ga upita pa bolan sta bi: ja ti doso do spilje i kazem hhhhuuuuuuu a on hhhhhuuuu a ja opet hhhhuuu   hhhhuuuu kad i on hhhuuu  hhhuuuu i pregazi me brzi za sarajevo!!!!!!!!!!!! m4
el salvadore

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #4 u: 22. 07. 2007. 13:45:44 »
Nisam znao gdje da stavim ovo pa evo ovdje, moderator neka prebaci ako misli da nije u temi. Ali ovakav neuspjeh moram podijeliti s Vama.
Znači ovako jutros Šta mi se desilo. Sjedim na čeki sati 5.15 izlazi četvero svinja (30-50kg) lagano uz kanal dolaze ispred mene na 60 m i ja ispalim 6 kom iz steyera 7x64 (nisam stavio optiku jer sam ih upratio več dva dana da tu izlaze). I znate Šta sam pogodio. NiŠta. JoŠ gore razočarenje svinje i dalje lagano idu. Dok sam prepunio karabin   uŠle su u Šikaru. Ja joŠ sebi nemogu doči skinem se dole i za njima u taj gustiŠ lome ispred mene 30-40m. NiŠta puŠku na leča i gledam jel ima gdje krvi nije proŠlo ni pet min kad se 2 kom pojave ispred mene na 15 m. Dok sam skinuo puŠku pobjegoŠe. Vratim se ja na čeku, sjedio sam do 8 sati ali nisu se vratile. I sada joŠ nemogu vjerovat da mi se to dogodilo.     
 d6
« Zadnja izmjena: 22. 07. 2007. 14:34:34 od LOVAC »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #5 u: 22. 07. 2007. 21:17:26 »

A dogodi se dogodi samo malo ih je iskrenih.Meni nije ali znam ih vise kojima jest.To je sve draz lova i puno puta nema objasnjenja ali najcesce se radi o nepravilnom povlacenju okidaca u zurbi koje dovodi do zanosenja puske.Naravno to ne primjeytis dok pucas.
Bit ce toga jos ali ne brini jer je ocito da svinja ima kod tebe dovoljno d4

« Zadnja izmjena: 14. 08. 2007. 03:21:45 od LOVAC »

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #6 u: 22. 07. 2007. 22:01:21 »
Pa skinio sam 20-ak kom i u pogonu i sa čeke ali ovo je nevjerojatno, bit će bolje iduči vikend
 d6

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Zašto je lov bolji od....
« Odgovori #7 u: 13. 08. 2007. 22:00:51 »
SEXAč

1. Ako si ustrjelio nešto dobroga, o tome možeš svakome pričati
2. Što jednom ustrjeliš, nitko više neče gačati...
3. Najljepši trofej možeš objesiti o zid...
4. Trajati može od zore do mraka
5. Dozvolu jednostavno kupiš
6. Uvijek možeš pronači dobar grm..
7. Nakon prvog pucnja odmah repetiraš
8. Sam biraš kalibar
9. Posljedice nikad ne pokvare užitak
10. Plijen nikad ne boli glava
11. Oružje ti nikad ne omekša...


Preneseno iz knjige "Istinite lovačke priče - časna riječ" , autori Tomislav Supek i Janko Bučar.
Ovu knjigu morate imati....

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Lovac nikad neče...
« Odgovori #8 u: 13. 08. 2007. 22:10:10 »
Reči slijedeče...

1. Moj pas nevalja, uzmimo tvog
2. Sezona lova je preduga
3. Danas mi nije bilo lijepo u lovu
4. Više bih vremena trebao provoditi s ženom
5. Pokazat ću ti gdje pase kapitalac
6. Imam previše opreme
7. Ljubavi, ideš samnom u lov
8. Taj je prevelik za odstrjel, sam ga nemogu odvuči..
9. Pogrješio sam..
10. Ne, tako velikog još nisam odstrjelio
11. Draga, doašo sam kuči ranije
12. Moj džip nemože na taj teren
13. Žena je rekla da mogu s vama u lov
14. Ja sam vegetarijanac
15. Mislim da sam se izgubio
16. Previše je hladno za lov
17. Posudiš mi puškuč
18. Samo ću još ovo popiti
19. Idemo u kupovinu, lov neka čeka
20. Kupio sam taj komad srnetine
21. Draga imaš pravo, netreba mi nova puška
22. Bez ženine dozvole neidem u lov.

Takočer iz knjige "Istinite lovačke priče- časna riječ"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #9 u: 14. 08. 2007. 08:21:12 »
Dobre fore, mislim da bi svi to trebalo polagat pri lovačkom ispitu.

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #10 u: 16. 06. 2008. 17:23:21 »
Nisam znao gdje da stavim ovo pa evo ovdje, moderator neka prebaci ako misli da nije u temi. Ali ovakav neuspjeh moram podijeliti s Vama.
Znači ovako jutros Šta mi se desilo. Sjedim na čeki sati 5.15 izlazi četvero svinja (30-50kg) lagano uz kanal dolaze ispred mene na 60 m i ja ispalim 6 kom iz steyera 7x64 (nisam stavio optiku jer sam ih upratio več dva dana da tu izlaze). I znate Šta sam pogodio. NiŠta. JoŠ gore razočarenje svinje i dalje lagano idu. Dok sam prepunio karabin   uŠle su u Šikaru. Ja joŠ sebi nemogu doči skinem se dole i za njima u taj gustiŠ lome ispred mene 30-40m. NiŠta puŠku na leča i gledam jel ima gdje krvi nije proŠlo ni pet min kad se 2 kom pojave ispred mene na 15 m. Dok sam skinuo puŠku pobjegoŠe. Vratim se ja na čeku, sjedio sam do 8 sati ali nisu se vratile. I sada joŠ nemogu vjerovat da mi se to dogodilo.     
 d6

ova dva su isto tražila ima li krvi jer su vjerojatno iz njihove sanitetske službe....  d4 d4

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #11 u: 04. 11. 2008. 14:22:24 »
Dakle evo,
nakon nekog vremenskog odmaka odlučih da ispričam jedan doživljaj.
Proteklog ljeta,vikend,subota,padne dogovor da idemo na čekanje DS.Ide nas troje.
Izađosmo iz auta,svako uzima svoju opremu,tu i tamo koja doskočica i tako.
Ja posebno ponosan,nosim karabin-novo kupljen i registriran(novi je za mene ,ali inače je rabljeni).
Za svaki slučaj ponesem i položaru crv. zas. 16, jer neznam ,možda lija naiđe,karabin zaglavi i tako sto stvari s kojima me neki malo bezveze zamarali.
No u glavnom,ruksak sa opremom na leđa,jedna puška na jedno rame,druga na drugo i krenusmo po dogovoru svaki na svoju čeku.
Ja do svoje moram proći pored zapuštenog voćnjaka(samo lešnjaci),pored plota koji je više dolje nego gore i pun rupa od DS.
Bio je lijepo ljetni dan,19:30,ptice pjevaju i ja tako sa rukama u đepovima i mislima u oblacima hodam prema čeki.
!!!!!!!!!!!
iz sanjarenja se trgnem kad sam došao do jedne velike rupe u toj žici i vidim friške tragove prolaska DS.
Mnogo DS.
u tom trenu kao da postajem svjestan svoje okoline.
pa u lešnjacima na samo 15-tak metara od mene čopor svinja......
veliki,mali,krmače s prasadima....
cvile,rokću,šljapću,jedu,tuku se ......
NE MOGU VJEROVAT (glas koji sam čuo u svojoj glavi)
pa pola osam tek,veliki dan,svinje ...
MA ....
DA NISU NEČIJE DOMAČE(prvo kaj sam pomislil)jer selo je na nekih kilometar....
ma kakvi ,DIVLJE.
meni puške na leđima-PRAZNE.
kolege se razišli nikog više ni blizu.
sve to traje samo par sekundi a menu glavi čitava vječnost.
tad ko da se odmrznuh skidam jednu pušku,drugu, pa ruksak...
a k jarcu,municija za karabin u ruksaku,još u tvorničkom pakiranju....
brzo,brzo...(mislim u sebi)
otvaram municiju(GROM 11,9 g)
polako punim karabin(  ma kjadu,čuje se škljocane)
napunim, repetiram,otkočim....
lagano se šuljam uz plot da vidi gdje koja stoji..
nađem rupu od zelenjave u plotu i pogledam kroz nju a kad tamo veprić nekih 100-tinjak kila gleda u mene,pravo u oči....
ja ukočen,on ukočen..
podignem pušku prema njemu da ga uhvatim u nišan(još nije bilo optike,a tu i nebi trebala),
kad on PUUUHNE, i krene u trk od mene,popratim ga metar-dva(on krenuo kroz gusto,lijeska,agacije)i pucam.............
cijeli čopor u punom trku odlazi od mene kroz gustu i visoku travu dalje u liješnjake.....
u tom trenu gledam na mjesto šusa a jedna mlada agacija debljine moje ruke,krene da se naginje,,,,,,i pada....
JEM TI MIŠA.....od cijelog vepra ja pogodim drvo promjera 10 cm... 
stojim tako,sam,slušam tutanj svinja koje odlaze od mene.....
pošto mi je čeka na nekih 20-tak metara,polako nogu pred nogu i polako k njoj...
popnem se gore,pogled predivan,ljeto,sunce i tišina....
sav se raskomotim no neda mi vrag mira,
dan je veliki još,vruče je...
kaj ako je lego negdje nakom par metara,usmrdiće se.....
i tako ja vodim raspravu sam sa sobom neki pola sata.....
ma reko ajde da pogledam na mjesto nastrela,ko zna....
idemo tako moj karabin i ja,
da dođem do mjesta nastrela,moram se provući kroz rupu koju su svinje napravile,nema druge.
tako na sve četiri,kroz žicu,pa odmah šamar koprive u facu i  neke trave pune paučine(je..m ti ideju) brojim sam sebi,
nekak dođem do mjesta gdje je vepar bio kad sam pucao.....
češkam se iza uha,
pa kak...gdje....
nema ni kapi krvi,zaključujem;ma drvo je pojelo šus i gotovo.....
stojim tak u lešnajcima,znoj se cijedi sa čela......
iznenada krene lom....
vrhovi trave (u pravcu gdje su DS otišla)koja doseže do visine glave se počele mrdat ko površina vode kad baciš hranu ribama...
granje lomi,trava i lišće samo leti i šuška.....
A JOOOOJ.....pa DS su cijelo vrijeme bile tu na 30 metara i stajale bez da bi i zvuka ispustile...
i sad jure prema meni..
nemogu nigdje proći kroz ogradu nego baš tu gdje ja stojim..
nemaš na kaj ni pucat , ne vide se iz trave a sve su bliže....
ja brzo na sve četiri i da pobjegnem van....
NO,ko za vraga.........ZAPNEM SA ODJEĆOM U ŽICU I ZAGLAVIM  SE....
cukam naprijed nazad,nikako da se oslobodim a svinje idu sve bliže(krmače su mi prve prošle kroz glavu)
na 10 metara iz mene(još sam zaglavljen-sve to traje niti 5-10 sekundi) svinje stanu i rokću,pušu,boje se,stoje..
jedva se odglavio(sav se raskrvario na oštre rubove žice)i prođem kroz rupu zamaknem se 20 metara u stranu i čekam da krenu i one ,možda uspijem se smiriti i pucat na neko nazime ili veprića..
ja čučim,slušam.....one stoje u travi(još se nevide iz visoke trave)rokću,pušu....
u tri navrata su prasad krenula prema prolazu,no kad bi osjetili moj miris na žici,uz glasni zvuk bježe natrag u travu.
tako sam čučao,čekao,
i padne mrak.
malo po malo sve mračnije ,i ništ se više ne vidi....
tek tad kad se zamračilo,one krenu,
žica cvili od zatezanja,ja na nekih 30 metara od njih ,one jedna po jedna uz glasne zvukove prolaze kroz rupu preko puteljka  i spuštaju se niz padinu u agaciju i dalje u borik,ulaze u debelu šumu i samo glasna buka pucanja granja još odaje što je upravo prošlo pored menena nekih 30 metara.
i stojim tak sam,kmica,zvijezde se lijepo počele pokazivat,NEVJERUJEM.
ko će mi vjerovat......
odem do čeke sjednem,kaj sad,vidim vrijeme je ....uzimam stvari idem k autima...
NEVJERUJEM.
susret s kolegama.
i jesi kaj videl?
si sprobaval jel karabin radi?
tad meni sine,pa oni misle da sam ja puco od zaj.....ije.
Ja proživljavam dramu, a oni misle da se ja igram.
NEVJERUJEM.
idemo.....
tek nakon druge pivice velim ja njima:
Znate vi kaj je meni došlo većeras?????
da nisu drugi dan vidjeli tragove nebi mi vjerovali...
ne trebam ni reći da su mi se neko vrijeme više kolega rugali da me svinje oće pojest.
JA JOŠ NE VJERUJEM.
Pozdrav
« Zadnja izmjena: 05. 11. 2008. 19:28:09 od zvedris »

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #12 u: 05. 11. 2008. 21:10:29 »
 d4
Nevjerovatna priča ali naravno da vjerujem da se tako dogodilo,kada bi trebao izmisliti tako priču ,nebi mogao imati toliko ispiracije i mašte.
Takve nevjerovatne priče koje su se dešavale i meni, često nemože realizirati  ni najbujnija  mašta, samo  priroda . d1
Pouku ćeš izvuć ,ne sumljam ;) ;D,ipak utvrdio si da je puška ispravna ,puca happi.
Pozdrav prijatelju  d1  z10
« Zadnja izmjena: 05. 11. 2008. 21:12:22 od isa »

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odstrijel za "lovačku priču"
« Odgovori #13 u: 19. 11. 2008. 14:53:42 »
Svakome od nas se dogodilo u lovu ponešto što bi svi ostali nelovci (a bome i poneki lovci) vrlo rado proglasili "lovačkom pričom". Zanimaju me i vaši neki, u najmanju ruku, čudni događaji/odstrijeli. Ovu temu postavljam potaknut poslijednjim lovom gdje sam jednim hicem odstrijelio dvije svinje  z30
Prava lovačka, zar ne?  d1
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #14 u: 19. 11. 2008. 23:26:32 »
Vidim da mi je tema prebačena tu. Stvarno se ispričavam što sam istu postavio negdje drugdje, ali nije mi na pamet palo tražit neobična iskustva iz lova pod kategoriju "zafrkancija forumaša".  sor Netko me je tražio da ispričam priču kako su dvije DS platile životom u zamjenu za jedan ppu metak pa evo priče na slijedećem postu:
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...