Autor Tema: Lovačke priče  (Posjeta: 72903 vremena)

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Dvije DS vs. jedan PPU 9.7g
« Odgovori #15 u: 19. 11. 2008. 23:32:43 »
Petak, 07.11.2008., državno otvoreno lovište I/3 Črnovščak.
Jutarnje čekanje u društvu CZ .30-06 (PPU 9,7g 910 m/s). Dan već svanuo i počela kiša, u lovištu sam već 5 dana i ništa, a sutra odlazim pa odlučih to vrijeme maksimalno iskoristiti. Napuštam čeku i po kiši lagano lutam okolnim terenom i nastavljam uz rub kukuruza na kojem sam čekao. Čujem glasanje svinja u trku na susjednoj livadi, potrčim prema rubu kukuruza i kroz gusto obrastao kanal vidim kako se 5 nazimadi uputilo baš na taj kukuruz. Procjenjujem mjesto izlaska na 50-ak metara, na brzinu optiku na x3 (još od čeke bila je na x9), kleknem i čekam, čekam, čekam… Pa ušle su u kanal prije 5 sekundi, ali takvim tempom da sam mislio da će izletiti za sekundu! Napokon izlaze-svih 5. Popratim jednu, pucanj i gotovo istog trena povratak tupog zvuka pogotka. Siguran sam u pogodak i prije nego što vidjeh da je jedna pala. Prepunim da pucam na jednu koja bježi, a nije ušla u kukuruz i krajičkom oka vidim da se ova prva diže, na brzinu vraćam končanicu i upućujem jedan vrlo loši hitac. Idem sada rubom kukuruza do mjesta. Nema krvi, ali čujem je u kukuruzu! Uđem i vidim kako odlazi od mene, polagano, ali odlazi. Obilazim je u luku i dolazim joj u susret oči u oči na 3 m. Trenutak prekida zvuk mog S&W .357 mag koji više nego uspješno obavlja zadatak (slika 1).


Gledam je, 50-ak kg i samo jedna rana-potvrda, drugi je bio promašaj. Hm.. prostrijelna rana vrata-velik promašaj na 50m mislim si… Ali sreća do neba, slikam se (slika 2),


izlazim na rub kukuruza, zovem lovočuvara Dragu, i krećem prema UAZ-u. Nakon 20-ak m obilni krvni trag (slika 3)!


Pomislim da je od ove prije, ali nemam mira. Opet puška na leđa, .357 u ruke i u kukuruz! 15-ak m u kukuruzu leži druga (cca 60kg) s pogotkom točno u «desetku» i stvari postaju jasnije… Opet zovem lovočuvara.
Pregledom smo ustanovili da je ova prva bila kolateralna žrtva i da je dosta usporila zrno pošto na drugoj nije bilo izlazne rane. Kako? Ne znam! Znam da nije neka priča, ali dvije s jednim hicem - mislim da se ne događa svaki dan i da pripada ovoj kategoriji pravih «lovačkih priča»

Lovočuvar i ja nakon svega:



Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #16 u: 19. 11. 2008. 23:43:32 »
Znam ja jednog koji je sa jednim metkom troje odstrelio...(nije zeza)
Al nije se o karabinu radilo.
Steta samo sto je jedno od tih 3 nasao tek poslije 10 dana beruci kukuruz.
Od tada znam da je svasta moguce u lovu a ta se prica ponavlja i pamti dugo vremena a sada sto neko mozda pomisli da je lovacka(laz) to je njegov problem...

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #17 u: 19. 11. 2008. 23:50:37 »
Ma znaš šta Kobasan?
Kao što u lov ne idem bez puške tako ne idem ni bez fotoaparata!
Nikad! Istina, ne možeš sve ni pofotkat, a niti fotografijom pokazati sve što želiš, ali veliki dio toga i možeš!
Na kraju krajeva, pa lijepo je imati uspomenu i u tom obliku jer često je fotografija jedini trofej koi se donese iz lova.  z30
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #18 u: 20. 11. 2008. 00:01:52 »
Ma znaš šta Kobasan?
Kao što u lov ne idem bez puške tako ne idem ni bez fotoaparata!
Nikad! Istina, ne možeš sve ni pofotkat, a niti fotografijom pokazati sve što želiš, ali veliki dio toga i možeš!
Na kraju krajeva, pa lijepo je imati uspomenu i u tom obliku jer često je fotografija jedini trofej koi se donese iz lova.  z30

Isti sam ti takav...digitalnu kameru nosim obavezno a i pusku izostavljam samo kad moram.zaista se lijepi stvari moze dozivjet a i slikat a ako si spretan i sa jednim i sa drugim onda mozes jos puno toga.  happi
a kako bi se reklo najljepse su friske slike tj one koje se naprave odmah poslije odstrela (kao ove tvoje).
pozdrav i dobar ti pogled i za ubuduce...

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #19 u: 20. 11. 2008. 00:06:26 »
Pozdrav i tebi dobra kob  ;)
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #20 u: 20. 11. 2008. 15:38:03 »
Lep uspeh VEThunter d1.

Ja sam samo jednom prilikom odstrelio dva Fazanska Petla jednim Patronom ;).
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline miroslav_dabic

  • K 100
  • **
  • Postova: 277
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #21 u: 20. 11. 2008. 16:48:33 »
ja znam jednoga koji je sa dva metka(duplirao) skinuo devet gusaka...A moj deda je tri patke jednim metkom...
Nije car u lovu,car je u hajci...

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #22 u: 20. 11. 2008. 17:26:35 »
pustite sad  ja zanam jednog koji je.....
tema je lovačke priče.
dakle svako svoju neka napiše.

valdop

  • Gost
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #23 u: 20. 11. 2008. 19:38:22 »
pitanje za VEThuntera: na zadnjoj slici napisao si- lovočuvar i ja nakon svega.
a ko su ona dvojica iza?  happi sor

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #24 u: 20. 11. 2008. 19:51:11 »
 hao dobra just
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #25 u: 20. 11. 2008. 19:56:43 »
pitanje za VEThuntera: na zadnjoj slici napisao si- lovočuvar i ja nakon svega.
a ko su ona dvojica iza?  happi sor
hao    hao    hao     hao     hao     hao    hao    hao

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #26 u: 21. 11. 2008. 09:33:55 »
pitanje za VEThuntera: na zadnjoj slici napisao si- lovočuvar i ja nakon svega.
a ko su ona dvojica iza?  happi sor

Ma neka dvojica željna slikanja nam se prikrala s leđa...  happi
 z10
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #27 u: 21. 11. 2008. 19:12:39 »
pitanje za VEThuntera: na zadnjoj slici napisao si- lovočuvar i ja nakon svega.
a ko su ona dvojica iza?  happi sor

Ma neka dvojica željna slikanja nam se prikrala s leđa...  happi
 z10
Sta ces kada si popularan z10.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #28 u: 21. 11. 2008. 21:32:55 »

[/quote]
Sta ces kada si popularan z10.
[/quote]

E da mi je i to doživit jednom...
Pa bar na 5 min da vidim kak' je to...  sauf
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lovačke priče
« Odgovori #29 u: 19. 07. 2009. 21:32:47 »

Bio ja juče kod prijatelja pa malo  rostilj malo  sauf i ja poduro svi refleksi mi odkazali;
probudim se danas poslije podne i mislim ajd malo u lov pošto sam zgužvan
ko konjski k... možda dođem sebi. I tako dođem na polje hoču na čeku kad sve se ljulja,
 bojim se na čeku popet mislim ko ga j... bolje da legnem ispod čeke pa ako šta dođe dođe.
Dobro sam i postupio nije prošlo pola sata meni tutnji u trbuhu neznam hočel gore il dole
 kad vidim postoji mogučnost da serem na usta, nadulo me umalo nisam eksplodiro, ja ostavim pušku ispod čeke i gas u grm mislim bolje da se sklonim da me netko ne vidi, neču od sramote moč pred ljude par mjeseci.
I tako ja  slL bljujem u grmu kad.... Bum...  puče puška... e da nisam imo otvorena usta krenulo bi i na
stražnji izlaz. Mislim ko je sad da nije netko u krivolovu? Kad nije prošlo 5 minuta opet BUM
E tad me obišo neki strah mislim netko od krivolovaca 100% još če me i ubit...može svašta da misli
trese se grm (od straha) pa malo prije i rika bila ubit če me pod jelena, mislim bolje da me i ubije
pod rogonju nego da mi nabije rogove.... odmah se sjetih žene, pa mislim gdje je... Kad u tom trenutku
BUM e uši mi se začepile samo otkucaje čujem oče srce da mi iskoči kad stavim ruku na srce i napipam fotoaparat, reko sad je gotovo; da ga ubijem nesmijem a boga mi nemam ni sa čim kad sam pušku ostavio. Preostaje mi da ga uslikam pa nek mu okružni sudija kaznu odredi. I tako šuljam se ja prema čeki
kad ispod čeke....