Autor Tema: bern 2018.  (Posjeta: 1824 vremena)

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: bern 2018.
« Odgovori #30 u: 21. 02. 2018. 20:36:59 »
pepi2 jedino od nocnih nisanskih optckih nisana sto vredi je ATN i PULSAR ali na zalost u svajcarskoj se moze kupiti i koristiti samo u nekim delovima svajcarske uz specijalno odobrenje prvo lovista a zatim Policije. U francuskoj balem u ovom delu u kome ja lovim svaka Termovizija preko koje mozes nisanit i pucat je NAJSTROZIJE ZABRANjENA.
Kazne su od 10.000€ Oduzimanje Prevoznog sretstva oruzija i trajni gubitak Licence za Lov.

Mozes koristiti Flir i Bilo koji uredjaj za osmatranje ALI SAMO ZA OSMATRANJE svi ostali kojima se okular moze skinuti i uz neki adapter prikaciti na postojeci opticki nisan je STROGO ZABRANJEN i kazne su RIGOROZNE i EKSTREMNE.

Pepi2 Dnevno - Nocni opticki  nisan ATN imas u jednoj radnji u Zagrebu kontaktirao sam ljude cena mu je oko 1250Fr



Pepi2 ja koristim Flir i jako sam zadovoljan nije zabranjeno legalan si i meni je bitno da mogu da osmotrim i da prepoznam koja je divljac i pol. Ncu pucati na nekih 150-200m to je cist AVATURIZAM. Nocu se puva na sigurno na nekih 50 max 100m i to u Glavu siguran hitac divljac na mestu nastrela. Noc je noc i savaka potraga je rizicna i opasna.

Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: bern 2018.
« Odgovori #31 u: 21. 02. 2018. 20:40:09 »
Pepi..koju nogu imas????Mislim na broj cipele..ha ha ha
Hebote radije me pitaj za cijenu , jos se sad preznojavam  ludiloo

Offline Boboo79

  • K 500
  • ***
  • Postova: 799
Odg: bern 2018.
« Odgovori #32 u: 21. 02. 2018. 20:50:29 »
ha ha te su mozda skuplje od ocuvane Lade Nive..

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: bern 2018.
« Odgovori #33 u: 21. 02. 2018. 21:01:33 »
Hvala Gorane , Flir koristim vec dosta dugo i od velike je pomoci makar ponekad trebas puno maste da bi znao sta je ispred ,ali zahvaljujuci njemu puno pajceka je palo. Dosta dugo sam se vrtio oko THOR termalnog nisana ali zbog banalnog tehnickog rjesenja mozda ne budem mogao montirati na karabin , onda uvjek ostaje opcija sa forvard nastavkom na drugi karabin samo trebam vidjeti koliko cu uloziti prema tomu koliko i sta lovim.Vidio sam jedan od ovih ciljnika koje pokazujes i sasvim slucajno i neformalno upoznao trgovca.
Znam da je zabranjeno u CH a k tebi dolazim na srnjaka (ako me pozoves naravno) a njega pucam samo po dobroj vidljivosti. zagi

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: bern 2018.
« Odgovori #34 u: 21. 02. 2018. 21:09:22 »
Hvala Gorane , Flir koristim vec dosta dugo i od velike je pomoci makar ponekad trebas puno maste da bi znao sta je ispred ,ali zahvaljujuci njemu puno pajceka je palo. Dosta dugo sam se vrtio oko THOR termalnog nisana ali zbog banalnog tehnickog rjesenja mozda ne budem mogao montirati na karabin , onda uvjek ostaje opcija sa forvard nastavkom na drugi karabin samo trebam vidjeti koliko cu uloziti prema tomu koliko i sta lovim.Vidio sam jedan od ovih ciljnika koje pokazujes i sasvim slucajno i neformalno upoznao trgovca.
Znam da je zabranjeno u CH a k tebi dolazim na srnjaka (ako me pozoves naravno) a njega pucam samo po dobroj vidljivosti. zagi

Da smo zivi i zdravi  zagi
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: bern 2018.
« Odgovori #35 u: 21. 02. 2018. 21:10:24 »
ha ha te su mozda skuplje od ocuvane Lade Nive..
Strava  d13 ,a inace smo mi zagorci malo skladnije gradjeni pa je to Iveku sad enigma.
Hebote Ivek pa vidio si me  1liga i dobro da mi nisi gledao u noge  lizi  zagi zagi

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: bern 2018.
« Odgovori #36 u: 21. 02. 2018. 21:16:37 »
[
Da smo zivi i zdravi  zagi
[/quote]
Ma zdrav sam ja ko dren zagi

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: bern 2018.
« Odgovori #37 u: 22. 02. 2018. 05:34:02 »
Slucajno poznajem Pulsar distributore a Francusku i Svicarsku i oba se muce da nabave dovoljno opreme kolika im je potraznja uprkos gore navedenim zakonskim teskocama. Francusko trziste je veliko i bogato i non stop se trazi koji proizvod vise.  Tako je skoro svugdje u svijetu a tvornica ne moze napraviti brze i vise jer je kapacitet totalno pun iako su se dodati novi kapaciteti prije 6- 7 mjeseci.  ATN prozivodi na slici su uglavnom prevazidjeni kao termalni nisan mada se jos moze koristiti a X sight se vise kvari nego sto radi. Najljepsi dio na njemu je da trazi geo poziciju i prati svako tvoje kretanje i pamti. zato mu je i slika slabija i spora jer ima toliko gluposti u njemu da processor ne moze to sve brzo odraditi i nakon nekoliko preinaka i promjena.   Samo amerikancima treba intrument da nadju isto mjesto dva puta.
Me ne bi smetalo da mi neko spoji X sight sa kompjuterom i odstampa sve gdje sam bio ali mnogima se ne svidja takva opcija. Ako imate iskljucite ovu funkciju. Covjek mora imati makar malo pa i prividne slobode.  Neke su zbog toga uhvatili u krivolovu. Meni tako nesto ne treba i nimalo mi se ne svidja dovoljno je sto prate sve preko telefona. Inace su u najnovijoj generaciji bolji nego raniej ali sve je to jos uvijek sarena laza komponente iz Kine a spajaju u Engleskoj kad izidje Brexit onda ce biti vune sa garancijom i uvozom. 

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: bern 2018.
« Odgovori #38 u: 22. 02. 2018. 11:52:30 »
Skroz si u pravu Gorane. Sa ATN nikad ne znas od kud dolazi a ono najvrijednije valjda ne izlazi iz SAD ,imao sam nekad njihov dnevni ciljnik proizveden u Ukrajini ,mucila ga je strasna paralaksa, ovo sto sam ja slucajno vidio bilo je zato sto se covjeku nesto pomijesalo u meniju pa je trgovac dosao poriktati, nezgodno kad ides na ceku i racunas na nesto a onda nemas nist. Moja paznja bila je prema THOR-HD , ima puno toga u meniju ,meni doduse nepotrebno, ali slika je odlicna i cijena je osjetno ispod usporedivog Pulsara.Unatoc svemu on vrlo vjerojatno otpada a onda cu cekati na F155 koji slikom i cijenom vise nego zadovoljava.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: bern 2018.
« Odgovori #39 u: 22. 02. 2018. 15:04:53 »
Piše u većini evropskih zemalja je zabranjeno loviti sa ovakvih čeka, a nabrojala se CH koja nije u EU i pol FR.
Njemačka nije, Hrvatska nije, pa ajmo dalje. Zasad nije dozvoljeno loviti u pol jedne zemlje EU.
Lov po noći ograničava vjerovatno drugi zakon a ne izbor čeke, bila ona mobilna ili fiksna.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: bern 2018.
« Odgovori #40 u: 22. 02. 2018. 16:17:45 »
Vidi  pricam tibo Francuskoj, koja ima preko 2 000 000 lovaca.
Dali ti mozeš shvatiti sts je 2 000 000 ljudi pod oruzijem .
Nek izsđe 10% u jednom danu na čeke to je 200 000 naoruzanih ljudi Lovsca. Kompletna Ex Yu teritorija nema toliko aktivnih lovsca.

Svaka čeka u Frsncuskoj mora biti upisana pogotovo one ns kojima se mozenloviti tokom cele noći.
Upisana u Lovnu kartu terena tacan naziv tacno mesto parcele i tacno na kojoj udaljenosti od granice sa deugom psrcelom putem sumom i sve sto je potrebno.

Ceku mozeš izgraditi gde god ti dozoli vladnik parcele ali sa nje ne mozeš lovit sved ok se ne zavede sve dog je opstins koja gszduje tim terenom ne upise u svoje kazaststske karte i sve dok Federacija za tu lovnu regiju ne uradi isto i tek da oni to imaju i Rendžeri imsju u svojoj evidenciji dobija se dozvola da se sa te ceke moze loviti tokom citave noći.

Nikakva pimoćna sredstva Merdevine versnje po drvecu parkiranje auta Tetenskog pa sesti na krov NISU dozvoljena i jako su kažnjiva.

Sta je dozvoljeno dozvoljeno je uzeti Stolicu tronožnu i sesti na ivici psrcele i cekati ali to samo dokntrsje dan cim se smraci ne smeš vise takvim nacinom loviti.
Mislim smeš ti ali se tad tretiraš davi u krivolovu a za takvu radnju kidaju usi.

Isto ns svim cekama koje su u Šumi u sumskom terenu nocu nema lova. Lov je dozvoljen odnosno odstrel 1 sat ore izlaska sunca preko citavog dana i 1 sat nakon zalaska sunca.
Svski jedsn lovac ima knjizicu u kojoj je za svski mesec za svaki dan jasno tabeliski upusan datum u koliko sati izlazi sunce i u koliko minuta i ksd u koliko svskog dsns zalazi sunce u koliko minuta.

Rendžeri su rigorozni dozvoljavsju 5min odstupsnja od tabele i to sko su dobre volje. Ako ne mozes izgubit lisens ns odrrđeno ili na trajno + novcsna kazna koja sevkrece od 1000€ pa nagore.

Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: bern 2018.
« Odgovori #41 u: 22. 02. 2018. 21:55:43 »
U vecini Evropskih Drzava takve mobilne čeke nisu dozvoljene za lov preko noći.


Ukoliko ti nitko nije pisao post pogledaj malo što si napisao.
Onda se molim te ispravi, jer to važi samo za teren gdje ti loviš a to je Francuska.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: bern 2018.
« Odgovori #42 u: 22. 02. 2018. 22:15:21 »
Svakom se moze desiti stamparska greska ali ovo  je stvarno  svrakopis. Nek neko prevede sa francuskog!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: bern 2018.
« Odgovori #43 u: 22. 02. 2018. 22:21:53 »
Ovo je mlaćenje prazne slame  z12, priča se o nečemu o čemu se nema pojma  :pferd:

Inače ima kod postanja i opcija Pregled, a ne samo Pošalji
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: bern 2018.
« Odgovori #44 u: 22. 02. 2018. 23:21:50 »
Vidi  pricam ti o Francuskoj, koja ima preko 2 000 000 lovaca!

Dali ti mozeš shvatiti sta je 2 000 000 ljudi pod oruzijem ?

Nek izađe 10% u jednom danu na čeke to ti  je već 200 000 naoružanih ljudi Lovaca.!
Kompletna Ex Yu teritorija nema toliko aktivnih lovaca.

Svaka čeka u Frsncuskoj mora biti upisana pogotovo one na kojima se moze loviti tokom cele noći!

Upisana u Lovnu kartu terena, tacan naziv tacno mesto parcele i tacno na kojoj udaljenosti od granice sa drugom parcelom, putem ,sumom i sve sto je potrebno.da ni se tačno tnslo gde je data Čeka!


Čeku mozeš izgraditi gde god ti dozoli vladnik parcele ali sa nje,nemozeš lovit sve dok se ne zavede sve dok je opština koja gazduje tim terenom ne upise u svoje katastarske karte!
 Sve dok Federacija za tu lovnu regiju ne uradi isto i kad to Rendžeri imaju u svojoj evidenciji tek tada se  dobija dozvola da se sa te Čeke moze loviti tokom citave noći!

Nikakva pomoćna sredstva Merdevine veranje po drvecu parkiranje auta Tetenskog pa sesti na krov istog NISU dozvoljena i jako su kažnjiva!

Sta je dozvoljeno dozvoljeno je uzeti Stolicu tronožnu i sesti na ivici parcele i čekati ali to samo dok traje dan, čim se smrači, više ne smeš  takvim nacinom loviti!

Mislim smeš ti ,ali se tad tretiraš da si u krivolovu a za takvu radnju kidaju uši!

Isto na svim cekama koje su u Šumi, u šumskom terenu nocu nema lova!
Lov je dozvoljen odnosno odstrel 1 sat pre izlaska sunca. Preko čitavog dana i 1 sat nakon zalaska sunca!

Svaki jedan lovac ima knjizicu u kojoj je za svaki mesec za svaki dan jasno kroz tablicu upusan datum u koliko sati izlazi sunce i u koliko minuta i kad u koliko svakog dana zalazi sunce u koliko minuta!

Rendžeri su rigorozni dozvoljavaju 5min odstupanja od tabele i to ako su dobre volje!
 Ako ne mozes izgubit lisensu na određeno ili na trajno + novcana kazna koja se krece od 1000€ pa nagore!
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!