Autor Tema: Da li lovacki pas sorte Epanjel Bretona treba da davi kokoske  (Posjeta: 2791 vremena)

Offline DjoleTarot

  • K
  • *
  • Postova: 1
Evo  jednog  pitanja , voleo bi da se  svi ukljuce  u ovu  temu jer  sam se ja  skorije  pre  3  meseca susreo prvi put sa ovom rasom pasa, kupio sam zenku od  3,5 god. od odgaivaca Labovica iz Aleksandrovca koji tvrdi da je  najbolji odgaivac u Srbiji ,  njegov  pas  davi kokoske  i on mi tvrdi da tako to treba i nece  psa nazad  , pa me  zanima sta drugi lovci i ljudi koji se bave odgajanjem pasa kazu da li lovacki pas treba da davi kokoske ?

Offline .44 ML

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Da li lovacki pas sorte Epanjel Bretona treba da davi kokoske
« Odgovori #1 u: 25. 11. 2012. 17:30:45 »
pa naravno da ptičar voli pernato, znam ja i dosta goniča koji dave kokoške ali sve je stvar socijalizacije i odgoja u mladosti, tako npr moj pas spava s mačkom a susjedov je hoće udaviti  zagi
Ne puštaj ga u dvorište već samo u lovištu i nemaš problema a doma napravi boks

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Odg: Da li lovacki pas sorte Epanjel Bretona treba da davi kokoske
« Odgovori #2 u: 25. 11. 2012. 18:14:11 »
Lovni pas nema šta tražiti sa kokošima! Koja je razlika Bretonu između Fazana i domaće kokoške ? z6

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Da li lovacki pas sorte Epanjel Bretona treba da davi kokoske
« Odgovori #3 u: 25. 11. 2012. 20:17:52 »
mozes ti njega nauciti da to ne radi,samo malo volje,truda i vremena..zna on sta je fazan a sta kokos,ak nezna, bu naucil..
eto ti primjer kad pas nece ni pogledati macke iz svog dvorista,al nedaj bog da dojde neka druga(tudja)u dvoriste il da ju sretne u polju il na cesti..

Offline ika

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: Da li lovacki pas sorte Epanjel Bretona treba da davi kokoske
« Odgovori #4 u: 25. 11. 2012. 22:31:47 »
Sa stariji psima je malo teže, i teže će im se utuvit u glavu nešto što nebi smjeli, al opet treba truda i puuuno uloženog vremena... srećom pa ja svog koristim za spremanje koka na spavanac... kad bi one malo duže tulumarile...

imam jedan primjer sa psom koji nije moga smislit mačke... pa ja donjela mačku (naravno bila u mom krilu ) i svaki puta malo po malo sam je puštala i grdila ili nagrađivala psa,  naravno sve po zasluzi...
dok nije uvidio da je biti s mačkom sasvim ok, et sad i skupa spavaju...

s kokama je ipak drugačije... al ono nikad se ne zna možda i upali... al važno je znati što se radi i kako psu to prikazat...

sretno sa psom i da kokoške ostanu žive  z5
The cat has too much spirit to have no heart.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Da li lovacki pas sorte Epanjel Bretona treba da davi kokoske
« Odgovori #5 u: 26. 11. 2012. 14:43:41 »
Neznam za bretonca, no za mog posavca je ovako:
blizu njega je boks sa nesilicama, Jurek mu svaku noć spava iznad njegove kućice, a kokoši koje su "slobodne" po danu redovito prođu kraj njega i sve je u redu. JEDINI PROBLEM je kad pas dobije zdjelicu sa hranom, a kokoš je blizu njegovog obroka, onda ju redovito "režanjem upozori  z5" i to je sve....
Pas je već bio odrastao kad su kokoši stigle u dvorište,  ali nisam ni napočetku svega primjećivao neku nakanu...
Em ti sumpor.....

Offline fruškogorac

  • K 100
  • **
  • Postova: 135
Odg: Da li lovacki pas sorte Epanjel Bretona treba da davi kokoske
« Odgovori #6 u: 27. 11. 2012. 22:12:31 »
Pas bi trebao da zna što je domaće a što divlje, pogotovo u tim godinama.
Da si ga pitao da li njegovi psi hoće dirati domaće životinje on bi ti sigurno odgovorio ne.
Zato vam savjetujem da se pazite tih velikih uzgajivača, to je tvornica koju zanima samo profit.