Autor Tema: Čipiranje psa  (Posjeta: 5148 vremena)

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Čipiranje psa
« u: 10. 05. 2013. 08:26:06 »
Što smo dobili čipiranjem psa???

Po meni samo probleme. Moj slučaj je ovakav;

Pas mi je odlutao u vrijeme parenja sa čoporom pasa u 11 mjesecu prošle godine.
*U više navrata plaćao oglase na lokalnoj radio postaji
*Kontaktirao azil za pse koji su ju isto tražili
*Preko Facebook stranice razglasio svima koje poznam i ne poznam
Kako je vrijeme prolazilo, nade je bilo sve manje. Sve više smo se privikavali da je nema....
*Nakon mjesec dana neuspjeha PRIJAVLJUJEM NESTANAK PSA U VETERINARSKOJ STANICI!
(to je sve što možete napraviti, kako bi se ogradili od posljedica što čitate u daljnjem tekstu)

Jučer, nakon 6 mjeseci ujutro primam poziv od policiske postaje koja je udaljena od mene 40km. I obavještavaju me da je moj pas sudjelovao o prometnoj nesreći i da će se protiv mene podići prekršajni postupak. Za nebrigu o životinji i sanaciju štete na oštećenom vozilu. Isto tako policajac mi govori da vidi kako sam prijavio nestanak psa i da se nada da sud kada uložim žalbu, bude to uzeo u korist.

Pitam? Kolika je šteta na vozilu? On kaže manja materijalna šteta....
Pitam? Dali je pas preživio, on govori da je... I kaže gdje se nalazi i daje mi broj od veterinarske stanice.

U veterinarskoj mi kažu da je pas dobro i da sam dužan 700kn sa lječenje i hvatanje psa. Ozljeđena joj je prednja šapa, ne može stati na nju. Ali nadaju se potpunom oporavku.
Po dolasku u veterinarsku stanicu na psu nalazim neku MENI NE POZNATU ogrlicu oko vrata. I odvodim ju doma.

Sad ja Vas pitam!? Koje koristi mi imamo od čipiranja psa?
Za mene bi bilo bolje da nije čipiran. Kao prvo
*naš mentalitet ljudi nije takav da kad pronađu psa idu provjeravati dali je čipiran ili ne i vratiti ga vlasniku. Oni ga udome i hrane na lancu!!!!
*nemate pravnog lijeka koji vas bude oslobodio odgovornosti!!!!
*ljudi Vas mogu tužiti privatnom parnicom u slučaju odstrela psa ako je čipiran, bez obzira gdje se on nalazio u lovištu( zakon o zaštiti/dobrobiti životinja)

JA osobno kažem da mi je ovo prvi i zadnji pas kojeg sam čipirao u životu. Pozdrav
ŽENE I RAKIJA

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #1 u: 10. 05. 2013. 08:30:52 »
A s druge strane mafija koja se bavi krađom pasa nabavila je čitače i uklone čip za pet minuta, isto tako "recikliraju" ih tako da imate goniča od četrnaest godina koji goni kao da mu je šest-sedam  ;).
Imam upalu volje.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #2 u: 10. 05. 2013. 08:31:53 »
Novom EU osobnom kartom ćemo i mi na neki način biti čipirani,tako da sam apsolutno protiv bilo kakvog vida elektroničkog nadzora,bilo ljudi bilo životinja...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline lovac10

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #3 u: 10. 05. 2013. 09:57:24 »
Za čipiranje pasa su zaslužna osiguravajuča društva
Tko bi platio štetu na automobilu da pas nije bio čipiran

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #4 u: 10. 05. 2013. 10:06:09 »
Bolje da su ugradili GPS lokator, pa u slučaju gubitka psa, da ga mogu pronaći. Pa i to bi radije platio 1000kn, da nadjem psa nego branik neopreznog vozača. Ja kad vidim psa na bankini, usporim i malo više zaobiđem, ne vozim kao kreten. A pas nije zec da skoči pod kotače.
ŽENE I RAKIJA

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #5 u: 10. 05. 2013. 10:37:02 »
Nikad neznaš, ja sam prije par godina naletio na psa i skršio branik i maglenku.

Vozim van naselja i vidim čovjeka i psa uz cestu, lagano dignem nogu s gasa ali mi ide auto u susret i nemogu ih zaobiči u širokom luku ali idem skroz na crtu.

U momentu kada sam prolazio pored njih pas se trza i dolječe ispod prednjeg desnog točka, samo sam uspio trznut volanom stajem nakon desetak metara okrečem se gledam čovjek kleči pored psa več mi lagano muka.

Produžim pedesetak metara do proširenja da se ne stvara gužva i vratim se nazad na mjesto događaja, čovjeka nigdje!

Gledam psa, ne diše.

Zovem okolo vlasnika nigdje, u zemlju propao!

Šta sad?

Žurim se na aerodrom, poslovi čekaju, sto sr**a!

Maknem psa s ceste i produžim dalje, sutradan dolazim na mjesto događaja s vrečom i namjerom da odnesem psa do veterinara da provjerim da li je čipiran i da zbrinu lešinu, ali nema ni traga ni od psa a naravno ni od brižnog vlasnika.

Naravno pas ne da nije bio na povodcu,več nie imao ni ogrlicu.
Imam upalu volje.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #6 u: 10. 05. 2013. 11:13:30 »
Ma ok, slažem se sa tobom. Jbg, desi se....
Samo smatram ako se do sad moglo bez čipa...
U slučaju naleta vozila na lutalicu veterinarskoj ambulanti plača grad/opčina troškove lječenja. Tako bi trebalo biti i za štetu na vozilu. A onda bi njima bilo u interesu da je što manje lutalica na cesti. Tako da bi se potakno i rad službi koje su za to nadležne. I SVIMA BI BILO BOLJE OD OVOGA. Ovako se samo opet običan čovjek opali po đepu!!
ŽENE I RAKIJA

Offline lovac10

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #7 u: 10. 05. 2013. 11:42:56 »
Kakav si ti vlasnik kad pas pobjegne od tebe i nevraća se
Razumijem da zbriše zbog kurvanja (mužjak) ali to je dan dva
Imam psa godinama davno je bio na lancu, pa boks a sad ograđeno dvorište i ne izlazi van bez nadzora
PO selu ljudi nakupe po nekoliko pasa i onda ne vode brigu o njima, pa susjedima podave kokoši janjiće i slično a malo malo pa saobračajka
I ja sam osobno udario psa autom i usmrtio ga ali onda nije bilo čipiranja a vlasnik se smiješka na ulici
Definitivno sam da se psi čipiraju i da neodgovorni vlasnici snose posljedice za nedjela svojih pasa

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #8 u: 10. 05. 2013. 14:20:19 »
kolega lovac 10

ja mislim da malo pretjerujes kad kazes kakav je on vlasnik da pas bjezi od njega ,naravno da zivotinja otiđe
pogotovo u vrijeme parenja a i sama od sebe jer ipak to je zivotinja i da je najpametnija na svijetu opet je zivotinja i ne moze razmisljati ko covjek,a koliko sam ja shvatio pas je otisao i netko ga je nazovimo tako "prisvojio " jer zelenko je
napisao da je na njemu bila druga ogrlica ,zato tu on ko vlasnik nije ni malo kriv a vjerojatno ni pas jer da je mogao vjerojatno bi se vratio doma ma di god da je bio ...

a da ima nemarnih vlasnika ima ja sam osobno svjedokom toga jer kuca mi je blizu ceste i vidim kad gospoda iz unutrasnjosti dolaze na more ,kako kipaju i pse i macke jer nemaju kamo sa njima jer naravno ljeto pocinje i sad im nije vise zabavno ,
ali od svih tih slucajeva koje sam vidio nikad nije bio odbacen lovacki pas ,vecinom su to mjesanci  za koje se predpostavlja da im nije vlasnik lovac ....
i ja sam bas zbog tahvih vlasnika pasa za to da se psi cipiraju i da kazne budu jos i vece   zagi

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #9 u: 10. 05. 2013. 15:34:55 »


Ovo je njezin box, premda je stalno po dvorištu. Box je stalno otvoren da bi nesmetano se mogla kretati i koristiti kućicu.
Sve sam sam betonirao i vario. I mislim da to nije djelo čovjeka koji nema brige oko psa.

Ali dragi kolega apsolutno ti dajem pravo da kažeš svoje mišljenje. Zato i postoji ovaj forum da razmjenjujemo iskustva i mišljenja.

Što se tiče psa, mislim da je možda i odvežen od strane nekih susjeda. Jer uvjek ima ljudi kojima smeta. Ali to su samo moje insinuacije i nisam želio da tema kreće u tom smjeru. Ja radim u inozemstvu i to se desilo kada sam bio otsutan.

Topic sam otvorio prvenstveno radi debate o čipiranju.
Dali ste za to ili stvarno nužnost u današnje vrijeme?
Dali je to samo držanje koraka sa vremenom ili ne?
Dali sam stvarno odgovoran, za nastalu štetu, premda sam poduzeo sve kako bi ju našao? A pronađena je u drugoj županiji sa tuđom ogrlicom.

Možda se javi netko sa pričom koja ima sretniji završetak
Pozdrav i svako dobro
ŽENE I RAKIJA

Offline ges

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #10 u: 11. 05. 2013. 14:05:58 »
Lov negdje u prvom mjesecu ove godine, šećemo poljem kad se ispred nas digne zec. Pas od kolege pojuri za njim i ode nam izvan vidokruga. Kolega već lud,jer zna što ga čeka. Prošli puta kad se "izgubio" našao ga je u susjednom selu. Žena koja ga je našla zvala kinološko društvo gdje su ga identificirali po broju u uhu. Pas je usput napravio i malo kvara. Stradalo desetak kokoši. Ukrasnih!!! Kolegu koštalo oko hiljadarke. Nakon lova psa nema par dana,kolega lijepi plakate i oglašuje na radiju da mu je nestao pas.Nakon gotovo dva mjeseca zove ga volonterka iz azila,kaže da si je dala truda i na svoju ruku provjerila broj u kinološkom. Pronađen gotovo 25 km dalje,u jako lošem stanju. Više nije iskoristiv za lov(doduše nije baš ni bio). Pas je naravno i čipiran...međutim...kada su veterinari u azilu krenuli provjeriti čip,uređaj ga je očitao ali pod tim brojem čipa nije uveden niti jedan pas!!!!
Idemo brati,Hubert nas prati,
v jutro rano zoru plavu zbuditi.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Čipiranje psa
« Odgovori #11 u: 11. 05. 2013. 18:06:09 »
Moja kuja je stara 3 godine i nikad mi se to nije desilo, ali kada već je. Ja nisam bio te sreće da je netko provjeravao čip.
Čak je jedno vrijeme nosila na ogrlici privjesak sa graviranim podatcima i broj mog telefona. Ali to je brzo potrgala u gustišu.
Sada ne može stati na desnu šapu. Veterinarka ni govori da joj ništa nije potrgano i da se vjerojatno bude oporavila. Capa joj visi kao da je mrtva. I stvarno pas izgleda kao da je bio u paklu. Užas
ŽENE I RAKIJA