Autor Tema: Jel tko lovio sa biglomč  (Posjeta: 73267 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #45 u: 07. 05. 2008. 19:09:41 »
opet ja.

Nekako pokušavam naci odgovor na pitanje sta opravdava cijenu šteneta beagl-a do nekih 900 Eura, kojima roditelji nisu lovni?

Nezelim uporediti beagla sa NLT, ali cijene NLT sa lovnim porijeklom su daleko prihvatljivije.

Kad uzmemo u obzir da se štenci daju sa nekih 12(i vise) sedmica starosti ispada da to stene dnevno kosta nekih 10 Eura, sto hrane sto Veterinar itd... Jeli to moguće da toliko kosta?

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #46 u: 07. 05. 2008. 19:26:38 »
slazem se s tobom to je prevelika cijena, al sve pasmine kojih ima malo u hrvatskoj su skupe. mislim da je to previse i ta cijena nije nikakva garancija da ce pas biti bolji od onog koji je placen 200 e, pa ga nebi nikad toliko platio

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #47 u: 07. 05. 2008. 19:33:09 »
slazem se s tobom to je prevelika cijena, al sve pasmine kojih ima malo u hrvatskoj su skupe. mislim da je to previse i ta cijena nije nikakva garancija da ce pas biti bolji od onog koji je placen 200 e, pa ga nebi nikad toliko platio

u tome i jeste problem, ja uvjek kazem da se trud treba naplatiti.ali kad mi se kaze."ljubimci,prelijepi" pa na kraju cijena da ti dah nestane. mozes zamisliti jedna kuja osteni do 8 stenaca x 900 eurona pa to je cista racunica. Nema tu ljubav,psici itd.. To su necija godisnja primanja.
Znam da tu ima obaveza i da to nije za svakog, ali da se takav kapital udara, malo mi je to apstraktno.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Gala

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #48 u: 07. 05. 2008. 23:16:06 »
Cijene beagla u cijeloj Europi se krecu od cca 600-1500E, naravno iz registriranih uzgajivacnica, samo se od svercera i kod kojeg zalutalog, slucajnog legla stene moze dobiti jeftinije.
Misljenja sam da je zalosno sto je cijena npr. NLT-a tako mala, i bila sam neugodno iznenadjena kada sam to prvi puta cula. Mora postojati razlika izmedju uzgajivaca, koji polaze ispite, izlaze i rade sa psom i svercera inace ode nama kinologija kvragu! Gdje je motiv nekom uzgajivacu koji ulaze puno truda i slobodnog vremena, zasto bi uzgajao ako to nitko ne cijeni!
Kod nas cijena nije bas 900 E ali tu i tamo se naidje na neko tako skupoo leglo.
Ako mislite da se sa njima mlate pare, to rade samo oni koji imaju puno kuja a takvih u Hr ima jako, jako ,jako malo.Ja znam da cu slijedece lelgo imati za godinu i pol ili mozda cak i vise, ovisno o tome kako ce Gala to sve podnjeti i odraditi. Necu stavljati cijenu ispod udrugih uzgajivaca u Hr jer mogu mirne duse reci da ce to biti leglo od roditelja sampiona koji su to posteno zaradili i koji odlicno rade.
Moj savjet svima Vama sa drugim pasminama je da pocnete malo vise cijeniti svoje pse i svoj trud, te tako dignete i vrijednost svojih pasa.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #49 u: 08. 05. 2008. 08:48:49 »
Podizanjem cijena pasa ne postize se suprotan efekt,svercanje itd. sto za trziste nije dobro.
Kad bi cijene bili primjerene standardu Hrvata onda bih kupio radije od uzgajivaca nego od nekog tko nema prijavljen uzgoj. Ovako prisiljen sam snalaziti se sto ne znaci da imam vrhunske pse bar u exterijeru.
 Treba trziste poticati pozitivnim smjernicama i napraviti balans izmedju ponude i potraznje.
Koliko mi se cini u RH misle da nabrijavanjem cijena postizu prestiz,kvalitetu i bolju zaradu medjutim nije tako.
 Nazalost ni kinoloska udruge bas ne pmazu puno u svemu tome jer ili ne znaju ili gledaju iskljucivo svoj interes.
 Ja nisam kompetentan da kazem previse o kinoloskoj problematici ali trziste pratim vec godinama.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #50 u: 08. 05. 2008. 11:20:35 »
...uz to treba dodati da beagle kao lovacki pas, kao takav i nastao selektiranjem, sve vise postaje pas za modu i nedjeljne izlaske na kaficu itd..

To me manje smeta koliko me smeta da se nama LOVCIMA pripisuju kojekakvi pridjevi, ko mi smo brutalni.

ali to nije samo slucaj u HR nego i u Njemackoj,Austriji i ostalim zap. zemljama. Sve mi to lici kao neki loby protiv lovaca u sustini.
A sto se tice cijene za lovca je jedan pas neprocijenjiv, samo sto mi lovci izmedju sebe imamo nepisani zakon pa se te astronomske cijene ne pojavljuju cesto. Mi cijenimo ideale a ne profit, jer gdje je profit u pitanju tu nema zeljene kvalitete, tako da sa sigurnoscu mogu reci da se za tih 900 eura ili vise, kupuje "mačak u vreci".

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #51 u: 08. 05. 2008. 11:23:20 »
kde neka netko da 1000 E za nekaj staro 2 mjeseca, teško 5 kg i onda ispadne da to nije ni sjena onoga kaj si očekivao ili kaj ti je netko rekao da se očekuje. Bedasta situacija moramo svi to sami sebi priznat.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #52 u: 08. 05. 2008. 11:38:26 »
kde neka netko da 1000 E za nekaj staro 2 mjeseca, teško 5 kg i onda ispadne da to nije ni sjena onoga kaj si očekivao ili kaj ti je netko rekao da se očekuje. Bedasta situacija moramo svi to sami sebi priznat.

upravo tako  d4
deane vec sam se pitao sto te nema da das svoj komentar  ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #53 u: 08. 05. 2008. 12:11:41 »
kde neka netko da 1000 E za nekaj staro 2 mjeseca, teško 5 kg i onda ispadne da to nije ni sjena onoga kaj si očekivao ili kaj ti je netko rekao da se očekuje. Bedasta situacija moramo svi to sami sebi priznat.
Istina potpuna, a naknadni troskovi obuke i odgoja kostaju i ne zna se koliko.
 Stene se ne treba cijeniti kao gotov pas niti itko moze garantirati da ce to stene biti "odlicni" kao roditelji.

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #54 u: 08. 05. 2008. 13:31:04 »
A onda je najbolje kupiti gotovog psa

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #55 u: 08. 05. 2008. 16:23:50 »
A onda je najbolje kupiti gotovog psa
Ako te ne smeta sto neces aktivno sudjelovati u odgoju i pratiti rast psa najisplativije je kupiti gotovoga ;)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #56 u: 11. 05. 2008. 15:17:45 »
A onda je najbolje kupiti gotovog psa
Ako te ne smeta sto neces aktivno sudjelovati u odgoju i pratiti rast psa najisplativije je kupiti gotovoga ;)

u svakom slucaju je ova solucija bolja, nego sad dati novac za nesto sto nije sigurno. Nadam se da cemo imati jos diskusija na ovu temu  ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #57 u: 12. 05. 2008. 10:11:52 »
Najbolji dokaz lovne upotrebljivosti bilo kojeg psa je da prelovi lovnu sezonu i onda se izvuku zaključci. Koliko puta je pas bio u lovu, koliko puta u kontaktu sa kojom divljiči, koja divljač je pred njim lovljena, koliko puta je tjerao, koliko puta predugo, prekratko...

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #58 u: 12. 05. 2008. 14:16:45 »
Najbolji dokaz lovne upotrebljivosti bilo kojeg psa je da prelovi lovnu sezonu i onda se izvuku zaključci. Koliko puta je pas bio u lovu, koliko puta u kontaktu sa kojom divljiči, koja divljač je pred njim lovljena, koliko puta je tjerao, koliko puta predugo, prekratko...
To je tacno 100% tacno, samo sto mislim da iskusni lovci - odgajivaci, mogu da procene kera za veoma krace vreme! tj. na osnovu predhodnog iskustva...
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Jel tko lovio sa biglomč
« Odgovori #59 u: 12. 05. 2008. 14:22:09 »
Naravno Nikola da iskusniji uzgajivači mogu to procijeniti i vjerojatno sa većom točnošću, ali vidi temu. Svega par ljudi se javilo da je lovio sa biglima. Znači da nam je uzorak 0 bodova.