Autor Tema: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVAčKI PAS  (Posjeta: 18618 vremena)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #15 u: 17. 09. 2007. 13:32:45 »
sve to stoji da hebeš lovca bez psa, no ipak, ne možemo generalizirati. ima ljudi koji jednostavno nemaju štih za odgoj i držanje pesa. ono ja mislim da i za to moraš imati nekaj u krvi i neki talent. nije to kravama jesti dati. isto tako, ima puno ljudi koji stvarno nemaju vremena za psa. a u tom slučaju bi bio veči grijeh imati psa pa da se muči u boxu ili na lancu i ne vidi svjetlo dana, nego nemati ga uopče. nemojmo generalizirati previše...  ;D

Jasna stvar, ima lovaca koji jednostavno ili nemaju smisla za obučavanje psa ili nemaju uvjeta za držanje pasa..
Netko voli kupus, netko mljeveno meso, a svi zajedno sarmu...  ;D

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #16 u: 17. 09. 2007. 13:46:08 »
Nije lov kad izadem na teren,a ne cujem da mi psi "piste" z7,to je prava muzika :D :D
To care!!!Nista dok ne piste!!!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #17 u: 19. 09. 2007. 22:05:15 »
sve to stoji da hebeš lovca bez psa, no ipak, ne možemo generalizirati. ima ljudi koji jednostavno nemaju štih za odgoj i držanje pesa. ono ja mislim da i za to moraš imati nekaj u krvi i neki talent. nije to kravama jesti dati. isto tako, ima puno ljudi koji stvarno nemaju vremena za psa. a u tom slučaju bi bio veči grijeh imati psa pa da se muči u boxu ili na lancu i ne vidi svjetlo dana, nego nemati ga uopče. nemojmo generalizirati previše...  ;D

Ako imaju u krvi dobar karabin i optiku i ne pitaju za cijenu onda neka "ubace" u krv i psa!

Sokolarenje bez psa hahahahahahhahahaahhahaha eventualno gdje ima puno kuniča pa vretan da ih istjera ali i tada se koriste psi da markiraju rupe sa kuničima da bez veze ne čekaš vretnu.

Pozdrav Viktor

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #18 u: 19. 09. 2007. 22:25:57 »
Nazalost mnogi zbog posla odselili su u grad te nemaju mjesta ili vremena za drzanje psa.Osobno mi je drazi lovac bez psa nego lovac sa zapustenim psom.
Ja nemam trenutno gdje drzati psa i ovdje mi bas i ne treba zbog drukcijeg nacina lova.U Hrvatskoj je druga prica i ako nemam sa sobom svog psa lovim sa kolegom koji ga ima ali zbog toga nikad ne dizem pusku prvi vec sa divljenjem i dozom ljubomore uzivam u promatranju tog psa i njegovog vodica d4

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #19 u: 20. 09. 2007. 08:57:24 »
I sam imam problem sto sam preko tjedna u gradu i nemam gdje drzat psa, a k tome posao mi je uglavnom putovanje po balkanu pa ne zelim zivotinju ostavljat samu...

Ali jedva cekam da se rijesim toga pa da uzmem nekog pratioca  z2

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #20 u: 20. 09. 2007. 09:06:59 »
Ja se danas ustanem pola sata ranije da prije posla prošečem psa. U boksu je, ali i pušten dnevno od 2-12 sati. Nema tih para koje mogu platit njegove veselje kad on zna da mi je na prvom mjestu. A i ja znam da smo mi tim, koji će zajedno lovit i nadopunjavat jedan drugog. Ja se njemu svaku put iz nova divim. NEMA TIH PARA!

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #21 u: 21. 09. 2007. 08:32:04 »
Nazalost mnogi zbog posla odselili su u grad te nemaju mjesta ili vremena za drzanje psa.Osobno mi je drazi lovac bez psa nego lovac sa zapustenim psom.
Ja nemam trenutno gdje drzati psa i ovdje mi bas i ne treba zbog drukcijeg nacina lova.U Hrvatskoj je druga prica i ako nemam sa sobom svog psa lovim sa kolegom koji ga ima ali zbog toga nikad ne dizem pusku prvi vec sa divljenjem i dozom ljubomore uzivam u promatranju tog psa i njegovog vodica d4

Ma to je nažalost druga priča, znam kako je kada si primoran biti tamo gdje ne možeš imati psa. Ja sam prvenstveno govorio o onima kojim imaju mjesta i uvjete ali im je to "velika obveza", no nije im obveza nešto odstrjeliti kada tuči pas stane u marku ili potjera svinje  ;)
Medo za tebe točno znam kako ti je jer sam 5 godina za vrijeme studija živio u sobi u Zagrebu i nisam mogao imat sokolove ni pse..........poludio sam.........al se sada trudim nadoknadit  ;)

Pozdrav Viktor

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #22 u: 23. 09. 2007. 13:16:54 »
Nazalost mnogi zbog posla odselili su u grad te nemaju mjesta ili vremena za drzanje psa.Osobno mi je drazi lovac bez psa nego lovac sa zapustenim psom.
Ja nemam trenutno gdje drzati psa i ovdje mi bas i ne treba zbog drukcijeg nacina lova.U Hrvatskoj je druga prica i ako nemam sa sobom svog psa lovim sa kolegom koji ga ima ali zbog toga nikad ne dizem pusku prvi vec sa divljenjem i dozom ljubomore uzivam u promatranju tog psa i njegovog vodica d4

Ma to je nažalost druga priča, znam kako je kada si primoran biti tamo gdje ne možeš imati psa. Ja sam prvenstveno govorio o onima kojim imaju mjesta i uvjete ali im je to "velika obveza", no nije im obveza nešto odstrjeliti kada tuči pas stane u marku ili potjera svinje  ;)
Medo za tebe točno znam kako ti je jer sam 5 godina za vrijeme studija živio u sobi u Zagrebu i nisam mogao imat sokolove ni pse..........poludio sam.........al se sada trudim nadoknadit  ;)

Pozdrav Viktor

E gospodo moja imam istu muku, a eto bas jucer bio na rancu i sve zamisljam gdje cu staviti bokseve za moje buduce pratioce, a za sada u najmu u Zagrebu nista...
Mali westy, ali to je vrhunac...

No jos koja godina i  z2 dolazi

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #23 u: 23. 09. 2007. 14:09:26 »
Bobi oš mi odmah dat kaparu za štene heheheheheheheheheheheheh ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #24 u: 23. 09. 2007. 14:30:39 »
Bobi oš mi odmah dat kaparu za štene heheheheheheheheheheheheh ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Biljezim se, ali ko zna do tada sto ces ti imat...

Uglavnom po meni oduvijek slika lovca je bila puska i pas!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #25 u: 23. 09. 2007. 15:34:48 »
jako važan najvažniji, važniji i od puške  z7
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #26 u: 24. 09. 2007. 09:04:50 »
Zašto se zove lovačkič
Pas je od početka zajedničkog suživota s čovjekom nadopunjavao čovjeku lovcu što ovaj nije sam mogao.Danas osim interakcije izmeču psa i vodiča u lovu važna je i ljubav koju čovjek daje i dobiva od psa.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #27 u: 24. 09. 2007. 09:35:00 »
Zašto se zove lovačkič
Pas je od početka zajedničkog suživota s čovjekom nadopunjavao čovjeku lovcu što ovaj nije sam mogao.Danas osim interakcije izmeču psa i vodiča u lovu važna je i ljubav koju čovjek daje i dobiva od psa.
Negdje sam pročitao da imaš nekoliko jazavčara, kaj nisi došao na trenig na lisicuč Bilo bi fora vidjet kakve pse imaš jer sadašnjim pravilnikom idemo ka tome da će psi izgubit temperament (nije potreban rov, boji se mraka, a da ne velim lisice), a ako znamo da ti imaš nekaj kvalitetno u dvorištu, da te gene sačuvamo.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #28 u: 24. 09. 2007. 10:37:24 »
Uistinu mi je žao što nisam bio sa vama ,ali bio sam službeno u Bratislavi i Budimpešti .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline stankosi

  • K
  • *
  • Postova: 26
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #29 u: 13. 11. 2007. 18:29:11 »
Od lovnih pasa imam,Srpske trobojne gonice i Istocno sibirske lajke.
Na prvom mestu mi je da u lovu cujem pesmu gonica,da mi se svi psi vrate posle lova a poslednje je to da li cu tog dana odstreliti nesto ili ne...
Lov bez psa je kao tiganj bez drske!