Autor Tema: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to  (Posjeta: 23420 vremena)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Ja sam lovac ,kinolog i uzgajivač iz Slunja,lovim u vojnom poligonu u slunju a tu i radim

Offline fazan šumeće

  • K 100
  • **
  • Postova: 113
  • bolje biciklom u kurvanje nego mercedesom na poso
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #1 u: 13. 01. 2010. 18:34:02 »
poštovanje! za početak da pohvalim temu, smatram da većina lovaca koji nemaju pse ne cjene nas koji ih imamo a jos manje da izraze zahvalnost psima koji su im svojim radom omogućili priliku da odstrijele divljač koju je pas isterao ili pronašao a mi koji smo uložili svoj rad i trud kao i da nismo tu samo je priča kako su oni odstrijelili i broje komade ( nekažem da su svi takvi, čast pojedincima )
INATI SE SLAVONIJO

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #2 u: 13. 01. 2010. 18:48:13 »
Evo i ja ću se prvi priključiti ovoj temi a jedan sam od lovaca koji nemam LOVAČKOG psa.
Inače imam dva kućna ljubimca(security) psa kod svojih roditelja ali se ne stignem njima baviti...
Zaista podržavam temu i stvarno poštivam lovce koji imaju svoje pse u lovu i koji su od velike važnosti ne samo njima nego i meni i ostalim lovcima ali to je sve što mogu reći ne znam kako drukčije podržati i zahvaliti se tim ljudima osim riječi HVALA, naravno ako netko ima kakav pametan prijedlog, kako se radi u pojedinim lovačkim društvima(kako se nagrađuje lovce sa psima) zaista bih volio čuti da se sve dobro među nama lovcima podijeli i da ostali to šire po svojim lovačkim društvima...
Pozdrav
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #3 u: 13. 01. 2010. 19:00:09 »
Pozdrav,
Ja osobno još ( s naglaskom na još ) nemam lovačkog psa. U Lovačkom društvu Jastreb Sveta Nedelja, gdje sam pretežno lovimo pernatu divljač. Ovakav lov bez psa je stvarno nemoguća misija, ukoliko ti se ne posreći pa doslovce nagaziš na divljač pa se ona digne. Nije mi se jednom dogodilo da prođem kraj nekog mjesta a zatim minutu iza mene pas markira divljač.
Kolega lovac koji ima NKP-a mi je obećao štene iz legla, tako da jedva čekam. Isto je kod lova na patke, ako nisi spreman zaplivat do lovine bolje je i ne ići.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #4 u: 13. 01. 2010. 19:08:12 »
Hvala onima koji podržavaju moju temu,a evo kako sam ja osjetio kako nas gledaju većina onih koji nemaju pse,čast izuzecima a vidim ima ih i na ovom forumu,znači kad psi odrade a lovci odpucaju pa su zadovoljni,dobijemo srdačan stisak ruke i dva tapšanja po ramenu i poslije toga zaboravljaju svoje pomagače u lovu te glasno komentiraju svoje kalibre i jedući svoj gablec i ispijajući prigodne napitke,odlaze u svoje aute te neosvrćući se putuju u toplinu lovačkih domova i ne pitaju kako će mo mi pogoniči do svojih auta i jesmo li uopće pokupili pse koji su im priredili užitak lova.

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #5 u: 13. 01. 2010. 19:11:49 »
Evo dvije slike iz lova. Ovo je Zik, pravi neumorni radni pas.
Jedva čekam potomke.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #6 u: 13. 01. 2010. 19:20:10 »
Osobno sam veliki zaljubljenik u pse. Prije sam imao labrador retrivera na socijalizaciji za psa vodiča slijepih osoba i jednostavno obožavam pse. Pas je jedini koji ti se stvarno od srca veseli kada te vidi, i tu nema lažnih osjećaja, ili te voli ili ne.
Nikada ali baš nikada nisam sam pojeo svoj gablec na terenu. Svoj dio kod mene ima svaki pas koji je u grupi, pa makar to bio samo komad kruha. Pas mora osjetiti da je punopravan član u svakom segmentu lova i bez takvog odnosa između čovijeka i psa mislim da nema onog pravog obostranog zadovoljstva u lovu. Kako i kod psa kada markira, pa do trenutka kada pun ponosa donese divljač pred svoga gazdu. Mislim da se tu vidi sav trud i ljubav koji je uložen u odgoj jednog kvalitetnog psa. Psi se prvenstveno moraju odgajati a nikako sam dresirati. Dresiran pas je čista mehanika, a odgojen pas je puno više od toga i tada pokazuje puno više u radu.
To je neko moje skromno mišljenje, ali mislim da sam u pravu kada to kažem, i molim sve kolege lovce da se prema svojim psima odnose sa ljubavlju, nažalost ima i onih koji pse tuku što služi na sramotu samim njima.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #7 u: 13. 01. 2010. 19:26:20 »
zelenadolina mislim da lovci koji nemaju pse nemaju veze sa time sindromom,,,, vec lovacko društvo kao cjelina!
to je sve fino i ljepo što kolega vi imate pse,,, a ocekivati od lovca koji nemaju psa da imaju suosjecaj sa vama,,, to necete dobiti od onoga koji nema psa! jer taj nemozo svatiti o cemu se radi kod drzanja pasa, a kamoli kod drzanja i obucavanja lovackih pasa!
pa pomeni za taj sindrom je po naj vise krivo samo lovacko društvo!
šta čak u vecini slucajeva nemoze omoguciti ni koligi koji ima psa uvjete treniga!
koji neukazuju na problem gdje ej skoro sve manje i manje pasa u lovu!
jednostvno po mome mišljenju je pre malo pasa u lovu kako prvo,
kao drugo onaj koji nema nezna ocemu se ova tema uopce zapocela,

a po tom svemu je samo opet problem lovnik i oni šta bi trebali nešto reci! poslej lova da se idu traziti psi itd itd,, i o opcoj filozofiji danas! jer kakav god lov bio kad se lov završi 70% posto je otislo u nekih 10minuta! i onda kako od njega ocekivat nesto "kad nerazumije" a niko iz društva mu neukazuje da bi trebo nešto napraviti!  
vodstvo društva TU SNOSI NAJ VECU KRIVICU! jer nema cak ni utjecaja na neke clanove! i onda ako i neko digne neki glas, dešava se sljedeci sindrom, da se prave grupice u drustvu i onda ga j................  i nastaej prepucavanje narednih 10godina a glavonje još se nisu makle!  fre

Offline fazan šumeće

  • K 100
  • **
  • Postova: 113
  • bolje biciklom u kurvanje nego mercedesom na poso
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #8 u: 13. 01. 2010. 19:37:43 »
poštovani kolega HS znaš ti dobro kakvi su kod nas oni koji nemaju pse kamo sreće da su svi bar približno odgovorni i kolegijalni kao ti. dobro znas da su nam ti koji nemaju pse i nikad ih nisu imali pa makar to bili i avlijaneri nametnuli statut udruge da lovac nesmije ići u lovište sa psom ako nema bar naj manje 5 lovaca a to je po meni apsolutna glupost pa pas mi je potrebniji skoro i od puške sad karikiram isključivo na sitnu divljač: kad smo u skupnom lovu ja idem sa psom kroz šikare kukuruz i sl a pojedinci bez pasa kao da se prikradaju i idu malo ispred mene pa malo iza kao ono da nebi lisica izašla, ok sve to stoji ali zasto pucate prije mene koji vodim psa i čiji je pas našao lovinu zašto se derete na psa kad meni aportira vašu lovinu a ne vama koji ste pucali i odstrijelili a naj češće ranili pa čiji je to pas ,tko ga hrani neke stvari mi nisu nikad bile jasne.
 naglašavam da se ovo nabrojano ne odnosi na tebe HS I NAGLAŠAVAM DA MI JE ČAST SA TOBOM LOVIT ali dobro znaš da imamo udruštvu dosta ovakvih kao što sam nabrojo
pozzz
INATI SE SLAVONIJO

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #9 u: 13. 01. 2010. 21:49:57 »
Znam kolega fazan šumeće da nas ima svakakvih ali na takve budale se ne treba osvrtati i ja sam za to da se samo napravi dobar zakon ili da se uvede u statut pojedine stavke u svakom lovačkom društvu ako nema psa iz lova idemoooo svi u potragu, nema čekanja a nema samo vlasnik psa ide sam a ostali idemo kući doći će pas ili, bla, bla, bla...
1.Primjer
Bio sam u gost u jedno lovačkom društvu, lov na DS. d7 d6
Kraj i završetak lova i svi mi lovci sa štanda krenusmo u lov.dom. kad dođoše tri psa.Lovci sa štanda znaju čiji su psi :smil4226ce1d491b5: staviše pse u svoje auto zovnuše vlasnike i dođosmo zajedno na mjesto početnog lova.
Eto mislim da je to bila lijepa kolegijalnost prijatelja lovaca bez puno truda i muke.. d4
Idemo gospodo lovci da čujemo i vaša mišljenja teaa
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #10 u: 13. 01. 2010. 22:21:42 »
I dok nisam imao pse i sad kad imam dva...NIKAD nisam otisao kuci  i ostavio nekog od mojih kolega da ceka psa sam(cak sam i kilometre prevalio sa autom da ih nadjem). Jednostavno...tako je to...moji prijatelji,njihovi psi,zajedno smo dosli a zajedno idemo nazad.Ili kako bi trebalo da bude?!
Uglavnom se radi o gonicima a njih nikad ne pustamo vise nego dva odjednom.Kad su oni na sigurnom,pustamo druge i tako....

PS.Da na pomenem..dodjoh u 22.01h  veceras... happi ....cekao sam da mi se finjkinja vrati,ali nema veze..nisam bio sam! Kolega je cekao samnom! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #11 u: 14. 01. 2010. 17:29:45 »
Ma ne želim ja na silu mjenjati zakone i regule,nego bitna je svijest ljudi a to je teško promjeniti,kad jednom bude bolje možda se neko sjeti pa kaže vidite na forumu kako je nekad bilo,onda ćemo znati da smo nešto promjenili,a inače lovim i lovio sam tamo gdje se reklamira i prikazuje velika kultura i etika a kad se publika raziđe ostaje onaj jal, nezadovoljstvo,i stvarnost,a ona je često gruba ,bezobzirna i nepravedna prema onim poštenim i iskrenim lovcima,ljudima.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #12 u: 16. 01. 2010. 17:03:00 »
razumijem one koji  nemaju uvjete pa ne dreže psa ali ne razumijem one koji imaju uvjete pa ne drže psa i onda pred tuđim psom odstrijeljuju divljač još kad pas dođe do divljači oni ga udare nogom takvi nemaju pojma koliko truda treba oko psa i koliko treba provesti sati u šumi obučavajući psa i koliko ga treba čekati po studeni kada otjera daleko:Mislim da oni koji ne love sa psom nisu iskusili pravi lov.Neznaju kako je kada prvi put čuješ svog psa kako goni, kada ti dotjera divljač,kada se odstrijeli pred njim z10

Offline fuma

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #13 u: 18. 01. 2010. 08:44:11 »
Moje je mišljenje da to nikada neće biti kako bi mi htjeli. Ja osobno ni ne očekujem previše niti me to puno zabrinjava jer pse držim isključivo zbog sebe a ne onih na štantu i lov bez njih mi je apsolutno besmislen. Ne volim da mi niko na silu pravi društvo dok ih čekam jer mi samo dodatno stvara nervozu koja naravno proizlazi iz strepnje dali će se vratiti, jeli sve u redu itd.
Znači ne očekujem previše niti su mi bitne njihove eventualne pohvale ili pokude jer ko nema psa ili više njih i nije nikad probao doći do pravog svinjara (u mom slučaju) taj nemože ni shvatiti naše probleme (vrijeme, trud, veliki često izgubljeni novac itd.).
zelenadolina, jel imate problema sa vukovima u poligonu ????

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #14 u: 18. 01. 2010. 08:54:13 »
Poštovani kolege, ja ne držim pse, a za sve Vas koji ih imate kažem-svaka čast. Tu treba imati puno ljubavi, strpljenja i pretrpiti kojekakva odricanja. Zato nastavite dalje da i ovakvi kao ja uz vas o vaše četveronožne ljubimce mogu još više uživati u lovu. samo toliko  d4 d4 d4 d4 d4
Moj Zagreb tak imam te rad...