Autor Tema: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?  (Posjeta: 18491 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #45 u: 08. 05. 2008. 09:39:23 »
Slazem se da se trebao predstaviti ali isto tako madhunter moze sam nastaviti argumentiranu verbalnu bitku.
 S obzirom da je forumas vepric svoju tvrdnju naveo argumentima iz tiska itd. mislim da treba uvaziti njegov nastup.
 Vepric je htio reci da madhunter nema postene ocjene itd. za neke pse.
Sad sto je istina znaju madhunter i vepric.
 Ja poznajm madhuntera povrsno i znam da su mu psi jako kvalitetni i bez obzira na neke pizdarije oko zuba ja bih ih koristio u lovu.

nisam te htjeo vec duze vrjeme citirati! ali jednostavno evo sad cu!
sto se tice ikakve kinologije i tvog razmisljanja o njoj! necu reci da nemas pojma!
vec neznam koju bi rjec upotrebio za to! bolje receno tvoj odmjer kvalitete!

nepostoji kvaletitetan pas, a da mu je zubalo skartno! to je u jednu ruku srot! ( po meni )
 e sad sta je taj pas kvalitetan za rad to opet nema veze sa opcom kvalitetom!
a kad i ti vec znas da je od mad... pas imo tako zubalo i on ga odma poslje toga poklonijo!
zakljucujemo da je pas nekvalitetan ni za njega ni za kinologiju!
a kad bi se neko malo poceo baviti sa  tim nekim propisima i zadanim uzorima!
odaklen ta pasmina potice onda, bi se svi slozili sa tim istim!
sad trenutno po ovome sta je mad... dao toga psa dalje on radi po tim zadanim propisima!
sta je on prije radio i sta radi neznam!
ja sta sam vidjo jeste to da on najvise ulaze truda u to o novcu necu jer novac i kinologija nemaju veze jedno sdrugim!
a sto je mad... kako se veli mad.. za tim! zato je i mad!!!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #46 u: 08. 05. 2008. 09:59:41 »
Slazem se da se trebao predstaviti ali isto tako madhunter moze sam nastaviti argumentiranu verbalnu bitku.
 S obzirom da je forumas vepric svoju tvrdnju naveo argumentima iz tiska itd. mislim da treba uvaziti njegov nastup.
 Vepric je htio reci da madhunter nema postene ocjene itd. za neke pse.
Sad sto je istina znaju madhunter i vepric.
 Ja poznajm madhuntera povrsno i znam da su mu psi jako kvalitetni i bez obzira na neke pizdarije oko zuba ja bih ih koristio u lovu.
Ja branim interese foruma, a to je pristojno komuniciranje i da svak stoji iza svojih riječi, a ne da osoba sa prvom postom odmah nekog proziva. To nije ni lijepo, ni kulturno, ni pristojno, a takvoj incidentnoj osobni možda nije ni mjesto na našem pitomom forumu.  z10

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #47 u: 08. 05. 2008. 10:08:44 »
A kakve veze ima to što su madhunterovi psi dobili pošteno/nepošten ocjene sa bilo čim??? Kaj vas to ima biti briga? Ako su dobili nepošteno, to je njemu na dušu, vama to tak ne igra nikakvu ulogu. Osim ako ste direktna konkurencija?

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #48 u: 08. 05. 2008. 10:15:24 »
Ljudi, ne treba da se kacimo oko ovakvih stvari!
Podsjeticu vas da se isto ovakvo prepucavanje pocelo desavati i na temi CACT Prijedor, samo sto ja nisam htio da polemisem o tome vise i ostatak se smirio.
IUO ili IPO bi trebalo "posteno poloziti", a isto tako trebalo bi posteno i zivjeti, raditi....
BITI POSTEN, nije fraza, to je karakterna osobina!
Ali , zalosna istina je da mi, ljudi nismo svi isti, moralna nacela nisu svima ista,karakteri takodje, a svi zivimo skupa, radimo iste poslove, imamo iste hobije....
Sa stava kinologije, uzgoja trebalo bi tu biti sto vise "posten", posteno odraditi izlozbe, utakmice, ispite, te tako unaprdjivati  i kinologiju i lovstvo na ovim prostorima i tako bi to vjerovatno i bilo da nije neke druge strane, one komercijalne(za novac sve...)
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #49 u: 08. 05. 2008. 10:21:54 »
Treba dati mjesto i sansu svakome na forumu ako koristi argumente,isto tako i svima ostalima da se brane.
 Posteno ili ne IPO je za neke spansko selo,a za neke san, a neki ga i poloze na ovaj ili onaj nacin.
Ja pristupam psima kao obican lovac koji zna sto zeli od psa i kako bi pas trebao izgledati.
 Kinologija i lov se nadopunjuju do odredjene granice. Ja prije svega trebam za lov lijepog i radnog psa.Ako pas ima neku manu,poput zuba, ne smeta mi za lov sigurno i ako je pas izuzetan u lovu isao bi u moj privatni uzgoj,nikada za prodjau ili sl. Osim toga ako psu fali zub ne znaci da ce i stencima faliti taj zub.
 Sa psima sam proveo cijeli zivot i otac mi je imao samo pse od vrhunskih svjetskih linija. Samo jedno stene je kupio,a prodao nijedno. Za nas je lov ljubav,psi isto tako da nas utakmice itd. gdje se sudi po babi i po stricevima ne zanimaju.Sto valja je kod nas sto ne valja je kod nekoga kome to ne smeta. Ocjene imaju svi psi ali jebes to.
 Najvise vrijedi kad dodjes u lov i lovci ti kazu da ti je pas jako lijep i odlican u lovu.
 Zoki ni ja ne znam koliko ti o cemu znas niti me zanima ali ako znas nesto reci jer uvijek dobro dodje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #50 u: 08. 05. 2008. 10:22:58 »
Ljudi, ne treba da se kacimo oko ovakvih stvari!
Podsjeticu vas da se isto ovakvo prepucavanje pocelo desavati i na temi CACT Prijedor, samo sto ja nisam htio da polemisem o tome vise i ostatak se smirio.
IUO ili IPO bi trebalo "posteno poloziti", a isto tako trebalo bi posteno i zivjeti, raditi....
BITI POSTEN, nije fraza, to je karakterna osobina!
Ali , zalosna istina je da mi, ljudi nismo svi isti, moralna nacela nisu svima ista,karakteri takodje, a svi zivimo skupa, radimo iste poslove, imamo iste hobije....
Sa stava kinologije, uzgoja trebalo bi tu biti sto vise "posten", posteno odraditi izlozbe, utakmice, ispite, te tako unaprdjivati  i kinologiju i lovstvo na ovim prostorima i tako bi to vjerovatno i bilo da nije neke druge strane, one komercijalne(za novac sve...)
d4

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #51 u: 08. 05. 2008. 10:46:46 »
Hm, da počnem redom....
MADHUNTER- u zadnjih nekoliko polemika koristio si neke ružne riječi(neću spominjati koje, niti ću ih citirati), i takav način komunikacije nije primjeren FORUMU LOVAC, nadalje dopusti ostalima da iskažu svoje mišljenje....
veprić - isključi CAPS LOCK, predstavi se ostalim FORUMAŠIMA, pa možemo dalje komunicirati, u protivnom ću smatrati da si se na FORUM uključio samo da radiš FLAME i izazivaš probleme....
 Ovo gore je bio admin dio posla u ovoj temi, a sad ću se s nekoliko riječi osvrnuti na samu temu...

Teško je postaviti granice između tzv. kinologije i "lovačke kinologije", smatratm da oni koji se bave uzgojem lovačkih pasmina, moraju uzgoj bazirati na psima koji pokazuju lovačke karakteristike....
Žalosno je da neki uzgajivači uzgajaju lovačke pasmine pasa i da ovdje tvrde da je taj pas prevrijedan  da ide  u lov....LOL, pa taj pas uživa u lovu.....
Na ovakav način zatrte su mnoge lovačke pasmine i pretvorene  u kućne ljubimce...

e sad ono što se neslažem s mnogima i nekima u ovoj temi je to, da koliko mogu zaključiti neki smatraju da SAMO EKSTRERIJERNO VRHUNSKE JEDINKE i JEDINCI mogu u uzgoj... KRIVO
Zbog toga i postoje OCJENE OD 1-5, zbog toga postoji i institut ZABRANE PARENJA..
Zbog takvih stavri postoji i STANDARD PASMINE, i u njemu stoje DISKVALIFIKACIJSKE MANE, TEŽE GREŠKE , LAKŠE GREŠKE ili itd.....
Zašto ja kao lovac, koji imam radnu kuju, koja ima IPO (bez priče o tome kakav je to IPO bio!!!!), i ocjenu eksterijera 4, nebi tu kuju pario i radio s njom uzgoj?????????????????
A na kraju krajeva zašto da meni netko soli pamet o tome kakve radne i lovne karakteristika ima moj pas, valjda ja znam o tome najbolje
Da se razumijemo, imam doma 6 istaraca (2 kuje, 2 odrasla i 2 štenca).....i nesmatram se "vrhunskim kinologom" niti moji štenci koštaju bogatstvo, TU NEMA ZARADE, najveća zarada je kad se novi vlasik javi i kaže da je pas odličan u radu.... i piza za novo leglo, onda SRCE IGRA, meni srce neigra niti na ŠAMPIONATE, CACIBE i I.NR, meni srce igra kad lovac kaže da je zadovoljan s psom i da zadovoljava njegove prohtjeve....
Možda sam presentimentalan.....ALI ZAŠTO SE LOVCI OVDJE ETIKETIRAJU KAO NEZNALICE I LOŠI KINOLOZI??? Zapravo kad se pogleda od kud kreć afere po HKS-u i našoj kinologiji, vidjet će se da su lovci negdje na margini
DA se razumijemo nisu lovci krivi za stanje u našoj kinologiji, dio krivice ima ali je marginalan....
NE DIRAJTE MI LOVCE

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #52 u: 08. 05. 2008. 10:52:27 »
Nikola odlicno d4

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #53 u: 08. 05. 2008. 11:46:59 »
Btw. MADHUNTER - nema razloga da se isključuješ s ovog FORUMA zbog nekoliko polemika.... i kritika
DA se razumijemo  - SVAKA ČAST----Bio sam kod tebe prisutan i ja i Dean i znam kako si postupio s CARLOSOM i BARCCA MADHUNTER i ovdje treba prestati rasprava o tome kakav je MADHUNTER uzgajivač, jer ja sam na svoje oči vidio i tvrdim da su svi kao on da nebi bilo frke s uzgojem ne samo s NLT nego i drugim pasminama, nije problem MADHUNTER nego neki drugi

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #54 u: 08. 05. 2008. 12:11:20 »
Citat:
e sad ono što se neslažem s mnogima i nekima u ovoj temi je to, da koliko mogu zaključiti neki smatraju da SAMO EKSTRERIJERNO VRHUNSKE JEDINKE i JEDINCI mogu u uzgoj... KRIVO
Zbog toga i postoje OCJENE OD 1-5, zbog toga postoji i institut ZABRANE PARENJA..
Zbog takvih stavri postoji i STANDARD PASMINE, i u njemu stoje DISKVALIFIKACIJSKE MANE, TEŽE GREŠKE , LAKŠE GREŠKE ili itd.....
Zašto ja kao lovac, koji imam radnu kuju, koja ima IPO (bez priče o tome kakav je to IPO bio!!!!), i ocjenu eksterijera 4, nebi tu kuju pario i radio s njom uzgoj?????????????????
Bas tako, Nikola!!!
4 je velika ocjena, treba teziti ka vrhunskim psima, peticama, ali...
IUO je samo stepenica ka kvalitetnijem uzgoju pasa, utakmice su vec pomalo gust, zelja za nadmetanjem sa sebi istim zaljubljenicima
A praktican lov je ono gdje se sve to ulozeno u uzgoj, obuku treba i vidjeti i uzivati plodove tog rada.
Lovne rase lovci se uglavnom kupuju ili nabavljaju po tome kako im rade roditelji, sa nadom da ce sa sto manje ulozenog rada imati kvalitetne radnike(sto nije tacno - dijete Pelea nije vrunski fudbaler!) te im cesto nisu ni rase bitne(a to je vec lose po kinologiju, i ne samo po nju)
Ipak to su samo moji stavovi i pogledi na ovaj segment lovstva
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Zoran

  • Gost
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #55 u: 08. 05. 2008. 12:32:36 »
Treba dati mjesto i sansu svakome na forumu ako koristi argumente,isto tako i svima ostalima da se brane.
 Posteno ili ne IPO je za neke spansko selo,a za neke san, a neki ga i poloze na ovaj ili onaj nacin.
Ja pristupam psima kao obican lovac koji zna sto zeli od psa i kako bi pas trebao izgledati.
 Kinologija i lov se nadopunjuju do odredjene granice. Ja prije svega trebam za lov lijepog i radnog psa.Ako pas ima neku manu,poput zuba, ne smeta mi za lov sigurno i ako je pas izuzetan u lovu isao bi u moj privatni uzgoj,nikada za prodjau ili sl. Osim toga ako psu fali zub ne znaci da ce i stencima faliti taj zub.
 Sa psima sam proveo cijeli zivot i otac mi je imao samo pse od vrhunskih svjetskih linija. Samo jedno stene je kupio,a prodao nijedno. Za nas je lov ljubav,psi isto tako da nas utakmice itd. gdje se sudi po babi i po stricevima ne zanimaju.Sto valja je kod nas sto ne valja je kod nekoga kome to ne smeta. Ocjene imaju svi psi ali jebes to.
 Najvise vrijedi kad dodjes u lov i lovci ti kazu da ti je pas jako lijep i odlican u lovu.
 Zoki ni ja ne znam koliko ti o cemu znas niti me zanima ali ako znas nesto reci jer uvijek dobro dodje.

kako ti razmisljas o lovackim psima u lici! cak ni u bosni nemaju takvo misljenje za tjesenje!
meni se fucka zivo sta ce mi ko reci za moga psa!
dali je grdan ili nije dali slusa ili neslusa dali je dobar u lovu ili nije!
meni je dovoljno da neke moje kriterije zadovolji!
ali to ne znaci da je sa tim zadovolijo ostale!
samo sto ja nemam pse za raplod pa tako mogu da pricam!
mislim mogu ih pariti ali nevidim da je to dobro za tu pasminu sta ja drzim da je razmozavam ko zeceve. ko vecina uzgajivaca u rh. bas sad od te pasmine ima nekoliko legla koje jadnici nemogu prodati! i stenci odma pisi propalo!
jer se prodaju kao modni psi!

sta se mjesa previse ovdje je ljubav prema psima!
niko nemoze voljeti vise moje pse od mene ali zbog toga samo sta ih ja volim, neopravdami da ih ih mogu razmnozavati!
prvo pas treba da bude vrhunski da bi se neko mogo igrati doktora ili uzgajivaca! to je moje misljenje!

kao sta ti medo kad vides bjelo ili sareno svince u lovistu ostrelis ga odma bez razmisljanja!
zasto to radis neka zivi mozda za par god.oprasi sa 30 prascica koji ce biti sareni!
nece biti cisttokrvni ali ce biti broj povecan! u svakom zlu ima i doro!
na koj nacin ti gledas na to!

negovrim sad da se pse koji imaju neke urođene greske treba uspavati! ili nesto slicno!
moje misljenje je da imaju zabranu izlazka na ipo, i zabranu uzgoja!
a sta ti volis deformirane pse to nema veze sa kinologijom!
« Zadnja izmjena: 08. 05. 2008. 12:38:47 od Zoran »

Zoran

  • Gost
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #56 u: 08. 05. 2008. 12:50:42 »
a da sta se tice mojih pasa svi znaju sta imam i kakve sam probleme imo i kakve probleme imam! tj.probleme koje sam imo, vise nemam! jedino kad mi se kuja tjera poludim! koliko je cuvam! i poludim kad vidim koliko bi ona htjela a ja je patim! jer po meni je premlada!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #57 u: 08. 05. 2008. 13:13:49 »
Zoki ne shvacam te ali to je moj problem. d1
Ja se nisam bavio kinologijom vec sam nekad uzgajao pse za sebe i to bez mana.Isto tako kazem ako pas i ima neku malu manu,meni osobno ne tako vaznu,da bih ostavio stence od takvih pasa za svoje potrebe u slucaju da imaju kvalitete koje trazim.
 I ja sam za zabranu u IPO i uzgoja ali samo ako se ne radi o uzgoju za privatne svrhe.
Jos nijednom svom psu nisam nasao da nema zub niti mu je sudac ikad brojao.Isto tako znale su biti mane poput kracih usiju,nepravilno drzanje repa i sl. Sto bih ja trebao s njima ako ne uspavati ili dati prijatelju.
 Obicno bih dao gotovo sve jer sto ce mi previse pasa,a ako netko dalje pari pse koji imaju manu ide na dusu njima ne meni.
 Kad ti drugi lovci kazu koliko ti je dobar pas onda to samo potvrdjuje koliko si i ti dobar kao lovac. Puno je prosijecnih pasa i malo onih pravih tako da to jos vise vrijedi.Osim toga lovci love zajedno,a lazu pojedinaco.To znaci da bez obzira koliko ti ili ja hvalili svoje pse ne vrijedi dok ih ne pohvali i netko drugi. Sto mislis sto lovca zanima kad se nesto odstrijeli?
 Uglavnom ciji je pas gonio.
 S obzirom da to vjerojatno nisi dozivio i ne znas koliko je to veselje. Ipak slazem se sa tobom da moj pas najprije uveseljava mene.

Zoran

  • Gost
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #58 u: 08. 05. 2008. 13:39:10 »
citat.medo;;; Kad ti drugi lovci kazu koliko ti je dobar pas onda to samo potvrdjuje koliko si i ti dobar kao lovac. Puno je prosijecnih pasa i malo onih pravih tako da to jos vise vrijedi.Osim toga lovci love zajedno,a lazu pojedinaco.To znaci da bez obzira koliko ti ili ja hvalili svoje pse ne vrijedi dok ih ne pohvali i netko drugi. Sto mislis sto lovca zanima kad se nesto odstrijeli?Uglavnom ciji je pas gonio.


---KAFANSKE PRICE
to meni nereba da meni neko hvali sta je u mom vlasnistvu i da podize meni neko samopouzdanje!
JER DA JE TAKO IMO BI JAKO VELIKE KOMPLEKSE!
to treba madhanteru jer covjk siromah bavi se sa uzgojom da si zaradi koji novcic!
« Zadnja izmjena: 08. 05. 2008. 13:47:45 od Zoran »

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #59 u: 08. 05. 2008. 14:14:23 »
Hm, da počnem redom....
MADHUNTER- u zadnjih nekoliko polemika koristio si neke ružne riječi(neću spominjati koje, niti ću ih citirati), i takav način komunikacije nije primjeren FORUMU LOVAC, nadalje dopusti ostalima da iskažu svoje mišljenje....
veprić - isključi CAPS LOCK, predstavi se ostalim FORUMAŠIMA, pa možemo dalje komunicirati, u protivnom ću smatrati da si se na FORUM uključio samo da radiš FLAME i izazivaš probleme....
 Ovo gore je bio admin dio posla u ovoj temi, a sad ću se s nekoliko riječi osvrnuti na samu temu...

Teško je postaviti granice između tzv. kinologije i "lovačke kinologije", smatratm da oni koji se bave uzgojem lovačkih pasmina, moraju uzgoj bazirati na psima koji pokazuju lovačke karakteristike....
Žalosno je da neki uzgajivači uzgajaju lovačke pasmine pasa i da ovdje tvrde da je taj pas prevrijedan  da ide  u lov....LOL, pa taj pas uživa u lovu.....
Na ovakav način zatrte su mnoge lovačke pasmine i pretvorene  u kućne ljubimce...

e sad ono što se neslažem s mnogima i nekima u ovoj temi je to, da koliko mogu zaključiti neki smatraju da SAMO EKSTRERIJERNO VRHUNSKE JEDINKE i JEDINCI mogu u uzgoj... KRIVO
Zbog toga i postoje OCJENE OD 1-5, zbog toga postoji i institut ZABRANE PARENJA..
Zbog takvih stavri postoji i STANDARD PASMINE, i u njemu stoje DISKVALIFIKACIJSKE MANE, TEŽE GREŠKE , LAKŠE GREŠKE ili itd.....
Zašto ja kao lovac, koji imam radnu kuju, koja ima IPO (bez priče o tome kakav je to IPO bio!!!!), i ocjenu eksterijera 4, nebi tu kuju pario i radio s njom uzgoj?????????????????
A na kraju krajeva zašto da meni netko soli pamet o tome kakve radne i lovne karakteristika ima moj pas, valjda ja znam o tome najbolje
Da se razumijemo, imam doma 6 istaraca (2 kuje, 2 odrasla i 2 štenca).....i nesmatram se "vrhunskim kinologom" niti moji štenci koštaju bogatstvo, TU NEMA ZARADE, najveća zarada je kad se novi vlasik javi i kaže da je pas odličan u radu.... i piza za novo leglo, onda SRCE IGRA, meni srce neigra niti na ŠAMPIONATE, CACIBE i I.NR, meni srce igra kad lovac kaže da je zadovoljan s psom i da zadovoljava njegove prohtjeve....
Možda sam presentimentalan.....ALI ZAŠTO SE LOVCI OVDJE ETIKETIRAJU KAO NEZNALICE I LOŠI KINOLOZI??? Zapravo kad se pogleda od kud kreć afere po HKS-u i našoj kinologiji, vidjet će se da su lovci negdje na margini
DA se razumijemo nisu lovci krivi za stanje u našoj kinologiji, dio krivice ima ali je marginalan....
NE DIRAJTE MI LOVCE


E ovo je sjelo za desetku.Bilo bi dobro samo da neki takozvani uzgajivaci koji se jave na forum, malo procitaju sta se ovdje radi.Neki eto samo se registriraju da dodaju svoj komentar a i ne predstave se tamo gdje treba. Ni ja se nisam odmah predstavio jer sam se malo ko "sramio", ali nisam udarao po LOVCIMA kako to neki ovdje rade. Ovim nemislim na madhuntera i bilo bi dobro da se vrati na forum.Za dobrobit sviju nas.

Samo mogu ponoviti ono sto je Nikola napisao" NE DIRAJTE MI LOVCE" i sa ovim zamoljavam sve ne lovce da nas malo bolje upoznaju prije nego nas pocnu osudjivati.

Dobra nam kob  d1
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"