Autor Tema: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?  (Posjeta: 18450 vremena)

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« u: 02. 05. 2008. 07:57:36 »
Raspravljajuči sa Medom o plašljiviosti na pucanj, palo mi na pame da otvorim ovu temu. Svi koji smatraju da im je pas pošteno položio, poštujuči pravilnik o radu nek se uključe. Ako nije problem neka kažu koju pasminu drže, gdje su polagali, tko im je sudio, na kakvim terenima, koliko je bilo divljači i na kojoj divljači su položili?
Mislim da bi se mogla otvoriti interesantna rasprava, a došli bi i do podataka o kvaliteti održavanja i suđenja Ispita!

 

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #1 u: 02. 05. 2008. 08:24:07 »
Raspravljajuči sa Medom o plašljiviosti na pucanj, palo mi na pame da otvorim ovu temu. Svi koji smatraju da im je pas pošteno položio, poštujuči pravilnik o radu nek se uključe. Ako nije problem neka kažu koju pasminu drže, gdje su polagali, tko im je sudio, na kakvim terenima, koliko je bilo divljači i na kojoj divljači su položili?
Mislim da bi se mogla otvoriti interesantna rasprava, a došli bi i do podataka o kvaliteti održavanja i suđenja Ispita!

 
Podrzavam temu i nadam se da ce ekipa biti iskrena mada ocekujem da ce svi reci kako su posteno polozili.
  Svaki cigan svoga konja hvali ;)

Zoran

  • Gost
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #2 u: 02. 05. 2008. 08:44:47 »
ja nisam polago ipi, samo sam vodio svoga psa da on polozi!  z11
to je bila zadnja utaknica za 2007god koja je odrzana u hr.koliko se sjecam!
u kupineckom kraljevcu je se odrzala, sad mi je pre rano da se sjetim imena od sudca!
ali stoji njegovo ime vec na forumu! anni ga polje zna jeli je i ona bila taj dan sa kujom svojom!
pasmina srebrena metakik!
dali je pas moj tad polozio posteno ili neposteno fucka mi se
taj dan je bilo puno strucniji ljudi od mene da procjene psa!
a ako neko misli da nije posteno polozio  neka sad nesto kaze  :laugh: ili neka zauvjek suti!!  :tommy:
a ja divljac bila tri fazanke koje je  z6

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #3 u: 02. 05. 2008. 21:16:00 »
Ja sam svoj IPO polagao u Brezovici u organizaciji Kluba jamara i goniča Zagreb! Sudili su kinološki suci Ivan Grd i Goran Deanović. Uvijeti odlični, divljač kvalitetna!
Kuja je za svoj prikazani rad zaslužila  I.nr. nad zemljom i I.nr. pod zemljom.
S obzirom na druge pse najbolje je odradila i zaslužila ocjenu, al drugima je poklonjen Ispit! Bilo je cca. 10 pasa!
 
 

Zoran

  • Gost
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #4 u: 02. 05. 2008. 21:27:21 »
pa svak voli kad dobije poklon  cool

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #5 u: 03. 05. 2008. 07:18:19 »
Hvala ti na takvom poklonu! Meni pas koji ima poklonjen IPO, ne treba! Imao sam takvih pa sam ja njih odmah poklonio.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #6 u: 03. 05. 2008. 08:04:39 »
Ja sam svoj IPO polagao u Brezovici u organizaciji Kluba jamara i goniča Zagreb! Sudili su kinološki suci Ivan Grd i Goran Deanović. Uvijeti odlični, divljač kvalitetna!
Kuja je za svoj prikazani rad zaslužila  I.nr. nad zemljom i I.nr. pod zemljom.
S obzirom na druge pse najbolje je odradila i zaslužila ocjenu, al drugima je poklonjen Ispit! Bilo je cca. 10 pasa!
 
 
Cestitam d4
Zalosno je da se zbog takvih "poklona" umanjuje vrijednost truda onih koji vrijede.
To je i jedan od razloga zbog kojaga vecina lovaca ,ukljucujuci i mene, nije zainteresirana za IPO i sl. utakmice.
 S obzirom da nismo uzgajivaci treba nam samo dobar lovacki pas bez dodatnih muka. Nekad se pitam kako ti i slicni tebi imate volje sve to raditi u ovakvom sustavu "poklanjanja".

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #7 u: 03. 05. 2008. 12:18:06 »
kod mene u dalmaciji se unaprid zna prije cacit-a i cacib-a kome idu ko ce biti pobjednik..to svi znaju al se niko ne smi suprostavit sucima jer se ne valja s rogatim bost...zato mene ne zanimaju izlozbe i tako to jer jedino psa priznam ako odradi u prirodi..bilo na ds bilo na zeca...

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #8 u: 03. 05. 2008. 17:09:56 »
kod mene u dalmaciji se unaprid zna prije cacit-a i cacib-a kome idu ko ce biti pobjednik..to svi znaju al se niko ne smi suprostavit sucima jer se ne valja s rogatim bost...zato mene ne zanimaju izlozbe i tako to jer jedino psa priznam ako odradi u prirodi..bilo na ds bilo na zeca...
dobro kazes, zato odvedes pasa ocjenis izgled i polozi IPO da zadovoljis proceduru, (jer papir ne cini pasa), i onda lovis s pasom i gustiras. ko ce drzat pasa ako nije dobar, a svi drugacije gledamo kvalitetu pasa, sta je nekom dobro nije meni i obrnuto. na izlozbama se friziraju rezultati za nekog pasa a te titule ne znace nista, pusti pasa u sumu pa se vidi kakav je. neki ga drze u kuci ne smiju ga od stra pustat u lov da mu nesto ne bude i onda ga samo vode po izlozbama i utakmicama i friziraju njegovu kvalitetu, a u sumi bio 10 puta, i onda prodaju stence od vrhunskih lovnih roditelja. unaprid se ispricavam vlasnicima pasa koji stvarno imaju odlicne i radne pase i love s njima i postizu odlicne rezultate na izlozbama i utakmicama i u lovu jer je sve troje gust, i najveci ponos vlasniku kad je dobar u svemu.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #9 u: 04. 05. 2008. 22:51:28 »
kod mene u dalmaciji se unaprid zna prije cacit-a

Jel se to odnosi na sve pasmine lovačkih pasa ili na pojedine pasmine?

Pozdrav Viktor

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #10 u: 05. 05. 2008. 06:36:50 »
Sve pasmine! Tko god misli da je položio pošteno, onako kako nalaže pravilnik, a da su ga i suci također odradili fer i korektno!
Do sad se baš i nije netko pohvalio??

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #11 u: 05. 05. 2008. 07:33:15 »
Jesam sa obje kuje sa jednom u Petrinji kod Vujanovića izrazito korektan i sigurno čovjek koji zna što je kratkodlaki njemac i u Zagrebu u KPŠ kod Šalkovića sve je bilo više nego izvrsno.
Na oba mjesta divljači dovoljno, obje kuje su imale pretraživanje, marku ...... obje na oba mjesta proglašene kao u tom trenu najperspektivnije od svih pasa koji su bili s time da je mala kuja od Harija napravila i zapaženi rezultat na CACT-u u Vrbovcu  i čak bila spomenuta na Zovu prirode z14

Pozdrav Viktor

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #12 u: 05. 05. 2008. 18:52:09 »
Svaka čast! To nas je tek dvoje, kaj je sa ostalima?

Zoran

  • Gost
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #13 u: 05. 05. 2008. 20:01:59 »
Sve pasmine! Tko god misli da je položio pošteno, onako kako nalaže pravilnik, a da su ga i suci također odradili fer i korektno!
Do sad se baš i nije netko pohvalio??

dovoljno je da smo se ja i viktor pohvalili!!!
sad jos imam kuju koja treba na ipo pa cemo vidjeti sta ce njoj reci....

ali svakako taj pas koji je polozio nije vise kod mene pa se i nemam sa cim hvaliti hheheeh

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Koliko nas ima pošteno položen IPO sa psom?
« Odgovori #14 u: 05. 05. 2008. 20:34:00 »
Ja ne znam prvo kakvo je to pitanje koliko ima pošteno položen IPO? Mislim jel sam lud ili šta?
Ne znam šta je to poklonjeno  a šta nije.
Koliko imam pse nikad nisam tražio da mi se nešto pokloni i svaku sam ocjenu, IPO i utakmicu polagao kod drugog suca, i sve su bile pozitivne, e sad ne znam jesu li suci korumpirani pa su mi svi dali takvu ocjenu ili su moji paseki dobri. Taj IPO je i ovako napravljen da se zadovolji forma i da ljudi mogu loviti s njima a ne da se sad još i pita kako je položio. Pa ljudi najbolje znaju šta taj pas vrijedi i kad se dođe na utakmicu a i u lovu odmah se zna koji pas vrijedi. Kad dođem sa psom u lov na DS i digne se srna i psi za njom a moj se vrati za nekoliko minuta (obično 1-2) i nastavi tražiti šta treba, ostali ju gone cijelo dopodne ne treba meni nikakav sudac da mi kaže šta koji pas vrijedi.
Prestanimo tražiti dlaku u jajetu i gledam ovaj forum kuda smo skrenuli u PM od puške zrna do ne znam čega. Pa ljudi su i prije lovili i pucali i uvijek se znalo tko ima dobre pse i dobro oružje i tko dobro puca a tko je kokošar i mesožder.   
I mislim da ako ja sad napišem da sam pošteno položio svi će mi vjerovati jel da, kao da će netko napisati da mu je poklonjen IPO, mislim glupost.   
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading