Autor Tema: Molim pomoć !!!!!!!  (Posjeta: 9474 vremena)

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Molim pomoć !!!!!!!
« u: 21. 09. 2009. 16:04:13 »
 Zamolio bih svakog ko mi može pomoć il neko ko je imao sličnog iskustva...

 Imam psa,brakjazavčara,starog 2 i pol godine;jučer sam ga vodio u lov i bio je to uglavnom isti kao i svi ostali,odradio ga je kao što treba i kao što ga inače odrađuje. Popodne sam došao kući i nahranio ga,kako inače i radim i od umora se i ne javlja iz boksa do ponedjeljka. Danas ujutro kad sam ga htio pustiti nije htio izaći iz kućice i tada sam primjetio da teško staje na zadnje noge (u lovu nije nastradao jer svinja nije podizao) . nekako je izišao van i vukao se i cvilio. Nisam dugo razmišljao,stavio sam ga u auto i odveo ga brzo veterinaru. dao mu je vitamine i još 2 injekcije(ne znam točno kako se zovu),ugl. rekao je da je vjerojatno došlo do nezgodnog skoka i da su mu živci bili priklješteni i da ga zato ne može stat na noge.  Zasad toliko znam o ozljedi a molio bi još jednom sve koji možda znaju o čemu je riječ da mi pomogne!!!!!

 
                                                                           HVALA!!
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #1 u: 21. 09. 2009. 18:29:35 »
Neznam sto mu je i kako bih ti pomogao ali zelim sve nsjbolje tvo psu te da sutra normalo ustane.Prijateljski pozdrav i jos mnogo mnogo uspjesnih lovova.
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #2 u: 21. 09. 2009. 18:36:21 »
ovo mi zvuci ko gatanje u grah , promijeni veterinara
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #3 u: 21. 09. 2009. 18:40:51 »
Pregledaj mu jastucice na sapama i moj savjet ti je da ides drugom veterinaru....iz iskustva govorim

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #4 u: 21. 09. 2009. 18:49:13 »
Bitno da je dao vitamine ::)

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #5 u: 21. 09. 2009. 19:20:15 »
Dobro ga pregledaj da nema krpelja. Ja sam imao kučnog cucka(pekinezera happi). I imao mi je takve simptome + što je kasnije ispišavao sukrvicu. Kad je pokušavao se podići zadak ga je prevagno ljevo ili desno. Uspio sam ga spasiti
 Zubno meso ili unutrašnjost kapaka bez boje(krvi), bljedi. To je česti simptom da sa psom nešto nije kako treba.
Kod nekih otrova(facirol) izaziva krvarenje u trbušnu šupljinu, trbuh poplavi- još uvjek izlječivo. I takvom sam uspio da izvučem živu glavu.
Gle nisam veterinar, ali sam ti opisao svoja iskustva iz prve ruke.
Ovo mi najviše smrdi na krpelja.
Zajebi vitamine, ako ti je stalo do pesa a je, odi po drugo mišljenje odmah jer nemaš puno vremena.
ŽENE I RAKIJA

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #6 u: 21. 09. 2009. 19:39:24 »
Bitno da je dao vitamine ::)
;D ;D ;D hao hao
kako bi naplatio drugaćije

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #7 u: 21. 09. 2009. 19:47:57 »
ako mu nisu otoćeni limfni čvorovi ako nema visoku temperaturu
onda nije piroplazmoza "krpelj" i ako u mokraći nema krvi.
ako pak bude krvi u mokraći...nek ga stavi na terapiju..postoji preparat za to
(zove se imizol)
a ako je neki "škerac" kićme bio u pitanju
na kortizonu što mu je vjervatno i dao će mu biti bolje.....
(ako je ozljeda kićme za to će trebat vremena)
vitamini kao potpora organizmu u bolesnom stanju su uvjek dobro došli...
pogotvo  vitamin C.a moga mu je dati i malo aneurina...
pogledaj i šape na zadnjim nogama da nije pokidao,saderao....
u svakom slućaju mirovanje pošteda i promtranje da bi otkrio još neki simptom...
a i promjena veterinara bi dobro došla
pozz

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #8 u: 21. 09. 2009. 20:06:42 »
proletos kod  Slobe mlad mužjak baraka,isti simptomi,ascendentna paraliza,napredovala do bulbarne paralize,tek tada se ispoljavaju znaci ikterusa(žutica) rešenio sa o,5ml imizola u roku 12 sati počinje da ustaje  jede i za dva dana kao nov!!!
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #9 u: 21. 09. 2009. 20:35:41 »
nije pomoć ali moj događaj. Poenter 6 god. van sezone 2 puta tjedno trening , počeo s lovom u sezoni  u 10mj.  cili 11 mj. lovio svaki drugi dan top forma psa,12mj dan nakon lova pas nemože stat na noge pada ko pijan, dan mu jest on pojede klečeći odmah u dežurnog veterinara a on vitamine i kaže biće se preforsira jer je lovija cili dan, itako vitamine nekoliko dana u tjednu, pas se oporavio ali ne skroz nakon sad 2 sata lova u kamenjaru počme gubit orjentaciju i teturat nekad mi se ćini kao da nevidi na jedno oko, moj laićki zaključak jest da je pas doživio moždani.
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #10 u: 21. 09. 2009. 21:28:53 »

 puno vam hvala na svemu...sad sam bio kod njega,sjedio kojih sat vremena...sjedi al na stranu a noge kad podižem kao da nisu njegove...probao sam ga poleći al čim je počeo lijegati počeo je cviliti i dizati se u sjedeći položaj. imao je povišenu temperaturu (38 sa 5)...sutra ga opet vozim veterinaru na sljedeću dijagnozu
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #11 u: 21. 09. 2009. 21:36:05 »
Pepi18KA  DRZI SE znam kako ti je jer imam psa i zna kako bi mi bilo,mi smo samo ljudi i nekada smo stvarno bespomocni ali sutr ti ljepo njeg odvezi kod drugog vetrinara i zelim ti 100% uspjeh i drzi se prijatelju i nezaboravi uvje a bas uvjek ima nade i sanse.
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #12 u: 21. 09. 2009. 21:50:50 »

 ne možete ni zamislit kako mi je...još jučer je jurio šumom i zalijetao u šikare ne bi li našao kakv plijen za kojim bi potrčao...a danas,sve se kao prokleto okrenulo...gleda u mene bespomoćno a ja sam još bespomoćniji...samo kad bi mogao reć što mu je   paci paci

  sor na ovome al neizmjerno mi je teško
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #13 u: 21. 09. 2009. 21:57:55 »
 Svi mi koji imamo pse razumijemo te i podržavamo u svemu!!!!
Želim mu  brzo ozdravljenje!!!!! d4 d4
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Molim pomoć !!!!!!!
« Odgovori #14 u: 21. 09. 2009. 22:30:27 »
vitamini kao potpora organizmu u bolesnom stanju su uvjek dobro došli...
pogotvo  vitamin C.a

Dali to nije isto kao kad čovjeku pod visokom temperaturom daješ naranđu? Koliko to stvarno može pomoči??
Molim Vas nemojte ovo razumjeti kao provokaciju nego želim bolje razumjeti. Koliko ta "naranđa" pomaže kod ozbiljne bolesti??
Ja da svome psu nisam pronašao krpelja na vratu sigurno bi uginuo. Kada sam rekao veterinaru za krpelja odmah je počeo sa adekvatnom terapijom.
Hvala na odgovoru
ŽENE I RAKIJA