Autor Tema: Rodovnik lovačkog saveza  (Posjeta: 17082 vremena)

Offline crosfirebalkan

  • K
  • *
  • Postova: 78
Rodovnik lovačkog saveza
« u: 04. 04. 2020. 18:22:31 »
Pitanje, da li je rodovnik hls isto kao rodovnik hks? Jel taj rodovnik zadovoljava potrebe psa u lovu?

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Rodovnik lovačkog saveza
« Odgovori #1 u: 04. 04. 2020. 21:31:24 »
Zadovoljava zakonski sve, puno pasa je s tim rodovnikom i ja tu ne vidim problem ako je sve uredno. Inače članovi i poklonici HKS-a to ne smatraju valjanim dokumentom. A zakonski im je vrijednost jednaka, bar za nas lovce.

Offline Arctos

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: Rodovnik lovačkog saveza
« Odgovori #2 u: 05. 04. 2020. 00:51:17 »
Pitanje, da li je rodovnik hls isto kao rodovnik hks? Jel taj rodovnik zadovoljava potrebe psa u lovu?
Nije isto jer hls-ov rodovnik nije priznat nigdje osim u Hrv. tj. nije priznat od strane FCI-a (međunarodni kinološki savez), tako da to šta netko ima psa sa "papirima" hls-a kao da iste ni nema.
Taj rodovnik zadovoljava uvjete za lov i manifestacije organizirane od strane hls-a kao i za uzgoj nažalost.

Zadovoljava zakonski sve, puno pasa je s tim rodovnikom i ja tu ne vidim problem ako je sve uredno. Inače članovi i poklonici HKS-a to ne smatraju valjanim dokumentom. A zakonski im je vrijednost jednaka, bar za nas lovce.
Pa zapravo i je problem (neću ulaziti u politiku koja se odvija između hks-a i hls-a jer upravo je zbog pohlepe i došlo do svega toga) a najveći od svih je to da ozbiljno ugrožava opstanak naših autohtonih pasmina (lovnih naravno) ali to je ljudima teško pojasniti jer im je sve preko hls-a povoljnije (iako nigdje priznato osim u Hrv )

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Rodovnik lovačkog saveza
« Odgovori #3 u: 05. 04. 2020. 00:53:44 »
Zadovoljava za lov međutim, mislim da, ukoliko bi danas, sutra imao leglo i htio prodati štence u inozemstvo, tada bi ti valjao samo rodovnik HKS-a, za nekoga ko bi se dalje bavio uzgojem. I mislim da se već dugo godina savezi natežu upravo oko toga. Vani su ti priznati samo rodovnici članica FCI a kod nas je član samo HKS