Autor Tema: Ruski pjegavi gonič  (Posjeta: 12148 vremena)

Offline Kupres

  • K
  • *
  • Postova: 32
Ruski pjegavi gonič
« u: 17. 02. 2011. 11:43:57 »
Poštovanje kolege!
Od nedavno sam postao vlasnik ruskog pjegavog goniča. Pas je izuzetan svinjar, vrhunskog glasa i odličan u radu. Nabavljen je samo za lov divljih svinja te ga vodim na povodcu i puštam isključivo na svježem tragu. U nekom od ranijih postova vidio sam da je problem u RH riješiti rodovnik odnosno dobiti papire da bi se pas mogao koristiti za lov. Zanima me kakvo je stanje po tom pitanju u BiH? Postoji li negdje u BiH uzgajivač ovih pasa jer sam zainteresiran za nabavku ženke ruskog pjegavog goniča ili za parenje sa mojim psom jer je šteta propustiti šansu da "izvučem" jedno leglo usprkos činjenici da nažalost nemam rodovnik od psa, a iz razloga što su vrlo rijetki i ne poznam nikoga tko ima iste pse. Ako netko ima više iskustava u radu s ovim psima ili neke informacije volio bih da otvorimo razgovore na tu temu. Srdacan pozdrav!

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #1 u: 17. 02. 2011. 21:07:17 »
 Ako nije tajna reci kako si postao vlasnik psa bez rodovnika.

Offline Kupres

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #2 u: 18. 02. 2011. 07:03:49 »
Dobio ga na poklon od kolege iz susjednog lovačkog društva.

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #3 u: 18. 02. 2011. 10:55:18 »
kod nas je problem dobit psa s rodovnikom!  zagi

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #4 u: 18. 02. 2011. 11:45:31 »
Mislim da nije potrebno i ovdje objašnjavati problematiku ukradenih pasa, svima je poznato da je to postao donosan posao, Kupres nemoj ovo shvatiti kao optužbu nego kao dobronamjerni savjet, dok budu lovci spremni kupovati i uzimati pse na poklon bez rodovnika bit če još više onih koji su spremni ukrasti psa. zagi

Offline Kupres

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #5 u: 19. 02. 2011. 12:46:53 »
Kolega mrki, pas nema veze s krađom jer me pajdo ne bi zajebo i poklonio mi tuđeg psa. Ne bih bio lud pa stavio slike na net da znam da je pas ukraden, a što je najvažnije ne bi sebi dopustio da držim takvog psa. I da se kojim slučajem javi netko tko ima dokaze da je pas njegov vratio bih ga istog trena, da mene netko ne proziva lopovom radi čega, hellou??!
Kako znas da nam je cijela drzava u ku... takvo nam je stanje nažalost i u kinologiji (čast izuzecima), govorim bar za područje na kojem ja lovim( hercegbosanska županija)  gdje 20-30 % svih goniča i to domaćih pasmina ima rodovnik a ostalo je sve na "divlje". Nisam mislio da će tema ići u ovom pravcu al eto,  mozemo o svemu razgovarati.
Zanima me da li jos netko posjeduje ovu rasu i kakav joj je status, jel priznat u BiH kao gonič ili ne, mogu li se legalno srediti papiri i sl?

Offline silvertip

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
  • Uvjeren sam da ćemo jednog dana svi biti bolji
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #6 u: 20. 02. 2011. 09:57:38 »
ako ti je kolega poklonio psa  vjerojatno zna o toj pasmini
valjda zna sve o njemu jedino ako je kod njega samo prenoćio i on ga dao
tebi. imate li negdje kinološki savez pa nazoveš njih oni bi bar nešto
trebali znati o toj pasmini jedino ako bi ti to moglo posle napravit
problem onda šutii nezovi nikog a bez ljutnje meni ovo baš
liči na ukradenog ili nađenog psa dali je to isto ili ne
poz

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #7 u: 20. 02. 2011. 11:03:49 »
Ljudi moji nos goni a ne papir, pola auta nam je na divlje i prekucano, a ne pas da bude legularan, papire je danas najlakse srediti isto ko zdrastvenu knjizicu otic potvrditi (to su sverceri ispraksali).a ako pas izgleda da je ukraden neka slobodno dođe covjek sa dokazim i covjek je rekao i fer ispo da ce vratiti psa. A to da lici na ukredenog smješno Čuj liči  happi happi dlaka mu se sjaji ili usi klempave pa tuzan izgleda jedino potom zakljuciti  happi. Ja lično imam pse od kad znam za sebe a otac mi ih isto uzgajo al za lova i nika nisam imo te papire rodovnike čak ih nisam htjeo uzimat od covjeka gdje bi stene uzimo jer neznam zasta ce mi stvarno, ne idem po izlozbama utakmicama i tim takvim ceremonijama, lov i samo lov  zagi zagi

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #8 u: 20. 02. 2011. 11:58:22 »
Ljudi moji nos goni a ne papir, pola auta nam je na divlje i prekucano, a ne pas da bude legularan, papire je danas najlakse srediti isto ko zdrastvenu knjizicu otic potvrditi (to su sverceri ispraksali).a ako pas izgleda da je ukraden neka slobodno dođe covjek sa dokazim i covjek je rekao i fer ispo da ce vratiti psa. A to da lici na ukredenog smješno Čuj liči  happi happi dlaka mu se sjaji ili usi klempave pa tuzan izgleda jedino potom zakljuciti  happi. Ja lično imam pse od kad znam za sebe a otac mi ih isto uzgajo al za lova i nika nisam imo te papire rodovnike čak ih nisam htjeo uzimat od covjeka gdje bi stene uzimo jer neznam zasta ce mi stvarno, ne idem po izlozbama utakmicama i tim takvim ceremonijama, lov i samo lov  zagi zagi
Slažem se s tobom, lov i samo lov, ali šta da tebi ukradu super pse ili auto, kako češ dokazat da je to tvoje ako nemaš rodovnik ili prometnu, auto još nekako preboliš ako imaš love ali godine obuke psa malo teže.
Kupres stvarno te nisam htio optužit kao što sam i napisao samo savjet sam dao  zagi.Inače dosta o papirima ako netko šta zna o tim goničima neka pomogne čovjeku, ova tema o ukradenim psima ima svoje mjesto. zagi

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #9 u: 20. 02. 2011. 15:16:19 »
Ovako je stanje ako ti neko ili mi neko ukrade pasa 99.99% da ga neces nikad naci imo ti papire ili ne, drugo nisam bar toliko mahnit da ne mogu prepoznati svog psa ako mi je ukrade,a to da bi ja trebo dokazivati za svog psa da je moj tom nekom liku volio bi i taj film pogledat   dois pljus happi . A sto se tice pjegavog gonica ja stvarno neznam da ima igdje u Bosni bar dio hercegovine odakle sam ja mada bih volio i oprobat cu tu vrstu pasa  zagi

Offline Kupres

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #10 u: 20. 02. 2011. 19:07:40 »
Ja osobno se zalažem da tezimo uzgoju cistokrvnih pasa sa poznatim podrijetlom. Osim ovog psa imam jos i posavca sa urednim rodovnikom i preferiram domaće pamine. :hundtrinkend: Međutim, ovo sad je takav slucaj da se radi o relativno nepoznatoj pasmini našim lovcima koji uglavnom love s domaćim goničima. Kao što kaže kolega hercegovac nije problem sredit papire ilegalnim putem ( U BiH sredis fakultetsku diplomu a kamoli neces papire za psa d13) al me  to ne zanima i ne mislim se bavit takvim stvarima. Kako se kaže u narodu "poklonjenu konju se ne gleda u zube" pa tako ni ja ne mislim trazit djedove i bake ovoga psa i gazde koje je promijenio u 7 god starosti. I dalje stojim kod onoga sto sam ranije rekao, ako je pas ne daj Boze ukraden, a vlasnik se kojim slucajem javi ( u sto iskreno sumnjam ), pas ce biti vracen istoga trena uz moju ispriku. Toliko o tome, da vise ne pametujem.
Uglavnom, pas je odlican u radu, super oblajava svinju i drzi se podalje, ima ekstra glas i ne cekam ga dugo nakon lova jer se uvijek vrati svojim tragom.  Po meni je vrlo zanimljiva pasmina ( impozantne građe, snažan i izdržljiv, super glas, goni sporije od domaćih goniča), odlican za divlju svinju a gledao sam neke snimke na youtube gdje radi i zeca. U nekom od ranijih postova vidio sam da kolega lovacpd poznaje nekoga tko uzgaja ove pse pa bih volio da mi se javi da razmijenimo informacije.

Offline Kupres

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #11 u: 20. 02. 2011. 19:11:19 »
Kolega silvertip, men se cini da se tebi cini he he. Zivio mi zagi

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #12 u: 20. 02. 2011. 19:36:26 »
Decki..bilo bi fino da zavrsite pricu o "kradji pasa",bar ovdje....znate da ima tema za to! zagi
Pozzz Nosler za Tim Lovac
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #13 u: 20. 02. 2011. 21:43:01 »
Zadvarje-Dalmacija

Offline anteturalija

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Ruski pjegavi gonič
« Odgovori #14 u: 12. 12. 2012. 14:44:49 »
Stenac 4 ipo mjeseca