Autor Tema: Američki lisičar  (Posjeta: 1561 vremena)

Offline Neretvanac

  • K
  • *
  • Postova: 11
Američki lisičar
« u: 26. 05. 2017. 20:38:43 »
Čitam po internetu malo o psima i slučajno naletim na pasminu Američki lisičar,psa kojeg možemo nazvati egzotičnim na našim područjima.I prije sam bio upoznat sa tom pasminom,ali sad sam detaljno "istražio".Pas mi je jako lijep i vidim da je jako poznat u Americi gdje ga ljudi koriste uglavnom za lov.Pa sam se pitao ima li te pasmine na našem području.I ako ima,kakav je u lovu ? Volio bi čuti što više o ovoj pasmini pa možete pisati sva svoja mišljenja i svo svoje znanje.Hvala

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: Američki lisičar
« Odgovori #1 u: 26. 05. 2017. 22:20:49 »
Nema ih kod nas. Je produkt engleskih goniča, bigl, lisičar, zajčar (harier).

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3157
Odg: Američki lisičar
« Odgovori #2 u: 27. 05. 2017. 05:51:55 »
Čitam po internetu malo o psima i slučajno naletim na pasminu Američki lisičar,psa kojeg možemo nazvati egzotičnim na našim područjima.I prije sam bio upoznat sa tom pasminom,ali sad sam detaljno "istražio".Pas mi je jako lijep i vidim da je jako poznat u Americi gdje ga ljudi koriste uglavnom za lov.Pa sam se pitao ima li te pasmine na našem području.I ako ima,kakav je u lovu ? Volio bi čuti što više o ovoj pasmini pa možete pisati sva svoja mišljenja i svo svoje znanje.Hvala

Prijatelju,
izvini, nemoj se ljutiti, ali kao prvo nisi se predstavio sto je obicaj i pravilo ovog foruma.
Ako si vec lovac, onda ti je upitna izobrazba za lovca, obzirom na pitanja o kinologiji i psima, koja su barem malo cudna. Da ih tako opisem.

Ako nisi lovac, onda su ti neprimjerena pitanja oprostena, jer ni ne moras znati o lovackim psima, ali zato si se u prvom redu trebao predstaviti u rubrici za predstavljanje.

To je ovdje:
http://forum.lovac.info/predstavljanja_novih_clanova_foruma_lovac/

A, ovo ti je o lovackim psima, i vrstama vec prema zakonu:
II. LOVAČKI PSI
 
Članak 2.
1) Lovački psi, u smislu ovog Pravilnika, jesu svi psi koji udovoljavaju potrebama za lov i imaju položen IPO.
2) U lovu se mogu koristiti lovački psi koji su, u skladu s člankom 67. stavkom 1. Zakona o lovstvu, registrirani kod Hrvatskog kinološkog saveza ili Hrvatskog lovačkog saveza (u daljnjem tekstu: ovlaštene osobe), s položenim IPO-om, a psi za rad na krvnom tragu moraju imati položen i radni ispit na krvnom tragu.
3) Iznimno od odredbe stavka 2. ovog članka, radi uvježbavanja za obavljanje određenih radnji u lovu, mladi lovački psi mogu sudjelovati u lovu i bez položenog IPO-a, do navršenih 18 mjeseci života.
 
Članak 3.
Pasmine lovačkih pasa koje se u Republici Hrvatskoj najčešće koriste razvrstavaju se po sljedećim skupinama:
– terijeri: njemački lovni terijer, foksterijer kratkodlaki i foksterijer oštrodlaki;
– jazavčari: standardni, patuljasti i kunićar u sva tri tipa dlake;
– goniči: istarski kratkodlaki gonič, istarski oštrodlaki gonič, posavski gonič, dalmatinski pas, bosanski oštrodlaki gonič (barak), srpski gonič, trobojni gonič, planinski gonič, slovački gonič (Kopov), tirolski gonič, alpski brak-jazavčar, bigl i baset;
– krvosljednici: bavarski i hanoverski;
– ptičari: njemački ptičar kratkodlaki, njemački ptičar oštrodlaki, njemački ptičar dugodlaki, pudlpointer, vajmarski ptičar, talijanski ptičar kratkodlaki, talijanski ptičar oštrodlaki (spinon), mađarska vižla kratkodlaka, mađarska vižla oštrodlaka, mali minsterlander, veliki minsterlander, epanjel breton, kortalsov grifon, češki fousek, pointer, engleski seter, gordon seter i irski seter,
– donosači divljači: labradorski retriver, zlatni retriver, retriver ravne dlake i retriver kovrčave dlake;
– dizači divljači: engleski koker španijel, engleski špringer španijel, velški špringer španijel, klamber španijel i njemački prepeličar.
« Zadnja izmjena: 27. 05. 2017. 05:54:32 od roger »
Gente Balcanico!

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Američki lisičar
« Odgovori #3 u: 14. 07. 2017. 13:43:53 »
Po imenu bi svatko normalan zaključio da se koristi za lov na lisice. Ali u Americi se oni koriste za lov na jelene. Pas je odličan,ima duge noge pa može trčati i goniti cijeli dan. Jedino mi je čudno u lovu u Americi sa ovom pasminom je to što oni povedu 10-15 pasa u lov. Ja nikad nebi poveo više od 3-4.