Autor Tema: Egzotične pasmine za lov  (Posjeta: 7242 vremena)

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Egzotične pasmine za lov
« Odgovori #15 u: 16. 08. 2017. 18:04:07 »
Ovog puta je riječ od Švedskog goniča losova. Pas mi je prelijep i ako budem ikako u mogućnosti jednom ću ga i nabaviti. Pas se koristi za lov na veliku divljač isključivo na losove. U povijesti je korišten i za lov na medvjede,vukove i risove. Sada,ako ga budem nabavio hoće li biti problem mjesto gdje živim ? Živim u pregrađu gdje ljeta nerijetko dosegnu i 40 stupnjeva,a zime ponekad budu ispod 0. Psi su jako popularni u Švedskoj i tamo se isključivo koriste za lov ( što se meni jako sviđa ). Mislim da nema uzgajivačnica izvan Švedske pa će biti problem ako ga budem mogao nabaviti. U moderno vrijeme pas se koristi za lov na losove,medvjede,veprove a negdje i na sitnu divljač kao na zečeve,kunu,...

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Egzotične pasmine za lov
« Odgovori #16 u: 26. 10. 2017. 21:29:42 »
Istočno-Sibirska lajka je pas iz Rusije. Po izgledu se može prepoznati da je iz FCI 5 skupine. Ovaj pas se koristio za sve što se može,za veprove,medvjede,vukove i ostalu uglavnom krupnu divljač. Razlika između ovog psa i ostalih lovačkih pasa je ta što lajka ne goni,nego traži. Počinje lajati tek kada vidi divljač te je pokušava zadržati dok ne dođe lovac i učini svoje. Ova vrsta nije baš popularna kao Zapadno-Sibirska lajka,ali mislim da je ima i na našim prostorima.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Egzotične pasmine za lov
« Odgovori #17 u: 27. 10. 2017. 09:45:30 »
Sada sam se sjetio Českog fouseka. Imao ga je moj lovnik ranih 80-tih. Odličan i svestran pas.
Nisam ga od poslije vidio nigdje u lovu.Ima li ga netko ?
I
Hrvatske Domovine Sin.

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Egzotične pasmine za lov
« Odgovori #18 u: 19. 12. 2017. 14:58:30 »
Finski špic je jedan od najrjeđih lovačkih pasa u svijetu. Ima ih u svojoj domovini oko 700 registriranih. Izgledom podsjeća na lisicu. Koristi se uglavnom za lov na pernatu divljač ( iako meni ne izgleda baš kao ptičar već gonič ). Sličnog je temperamenta kao i svaki nordijski špic,uglavnom miran pas,a za lov dovoljno žestok.

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Egzotične pasmine za lov
« Odgovori #19 u: 24. 12. 2017. 13:31:53 »
Jindo je pas koji dolazi iz Južne Koreje. Pripada u FCI 5 skupinu. Kao lovački pas se koristi za lov na divlje svinje i jelene. Izgledom jako podsjeća na Akitu. O ovoj vrsti postoji i legenda u kojoj tri Jinda ubijaju sibirskog tigra kako bi spasili svoga vlasnika.