Autor Tema: Engleski seter  (Posjeta: 154141 vremena)

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski seter
« Odgovori #60 u: 29. 08. 2009. 11:44:28 »
Da li netko nešto zna o Pianigijani liniji setera?
Psi velikog stila, jakog nosa, tipicne marke i kulea, vodljivi, idu na divljac, lepe gradje. Ubacuju se u ostale linije da popravili duzinu pasa, stil galopa, marke i kulea i kvalitet nosa, a neki od velikih Pianigianis pasa su Roki, Saimon, Peter, Colt, Drem itd.
Momentalno u svom dvoristu imam muzjaka i zenku cist Pianigianis sa Francinisem i dva steneta od 15 dana.
Pozdrav

Offline bepo

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Engleski seter
« Odgovori #61 u: 30. 08. 2009. 16:18:00 »
Ma zanima me jer i ja imam kujicu od 4 mj. Kombinacija , otac(Pianigiani s Claus- Pianigiani Cina), majka (Amor od Pastorčića- Šagga od Baćurina).Možda kasnije postavim i koju sliku . Kakva su vam iskustva s tim psima?

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski seter
« Odgovori #62 u: 30. 08. 2009. 18:55:07 »
Ma zanima me jer i ja imam kujicu od 4 mj. Kombinacija , otac(Pianigiani s Claus- Pianigiani Cina), majka (Amor od Pastorčića- Šagga od Baćurina).Možda kasnije postavim i koju sliku . Kakva su vam iskustva s tim psima?
Ja sam sa mojim prezadovoljan. Mekan za rad, u prvom lovu na prepelice poceo da ih markira, ide na divljac i odlican stil.
Doduse ne poznajem pse po majcinoj liniji tvog steneta, a to ti je isti bitna stvar. Sto se tice oceve strane ima odlicne pse i na koga god da se baci mora da valja.
Ko su roditelji Amoru i Šaggi?

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski seter
« Odgovori #63 u: 30. 08. 2009. 19:13:39 »
Otac Pianigianis Peter
Majka Francinis Tesa

Pas dve godine ECC, CAC, ali mislim da je sa izlozbama zavrsio jer je izgubio dlaku u lovovima na prepelice.
Iskreno ne sekiramo se ni on ni ja zbog toga.



Njegova sestra iz legla momentalno ima stence sa psom koji je po ocu Talijan (Radentis Gian sa Francinis Jeff), a po
majci Francuz cist De Roc Aret.

Sta sam dobio pokazace vreme, ali da ce biti fajteri ne sumljam  :smil4226ce1d491b5:

Offline bepo

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Engleski seter
« Odgovori #64 u: 31. 08. 2009. 09:58:03 »
   Kujica dosta nalikuje na tog tvog psa ,također je crno-bijela.Što se tiće majčinih roditelja oni su OK.Amor od Pastorčića je jedan od jačih priplodnjaka u Hrvatskoj. Meni se je prvenstveno svidjela majka(rad u polju, stil, nos...), zato sam se odlućio na kupovinu šteneta.Samo ne znam kako niste čuli za pse od Pastorčića (Nesta od Pastorčića , prošlogodišnji pobjednik svjetskog kupa St. Hubert Nardi od Pastorčića... itd )?

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski seter
« Odgovori #65 u: 31. 08. 2009. 10:19:32 »
Iskreno takav tip pasa ne pratim, a za Pastorcica sa cuo i za Jagodica takodje, a Bencic i Herak su mi je poznat odavno. Cenim i postujem njihov rad.
Mene vise interesuju Trajleri  :smil4226ce1d491b5:
Ko su otac i majka Amoru i Nardi od Pastorcica?
Od kojih pasa je krenuo uzgoj?

Offline luka

  • K
  • *
  • Postova: 26
Odg: Engleski seter
« Odgovori #66 u: 31. 08. 2009. 13:32:08 »
može pitanje za sawu.. s koliko starosti puštaš pse da idu u kontakt s divljači???  d13 d13

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski seter
« Odgovori #67 u: 31. 08. 2009. 20:25:36 »
može pitanje za sawu.. s koliko starosti puštaš pse da idu u kontakt s divljači???  d13 d13
Vidi druze pocinjem sa krilom na peckalici vec sa mesec ipo dana, dva. Odnosno kada stene moze da prati pokrete peckalice jer to onda ima smisla.
Sledeca radnja je rad u dvoristu kontakt i aport fazana, prepelice, goluba zavisi sta u tom periodu smem da odstrelim i rad u dvoristu sa vazdusnom puskom. Stene povezuje radnje pucanja i shvata da ce se nesto srusiti i ide to da pronadje, a nema praska koji bi ga mozda uplasio u periodu od dva meseca zivota.
Na teren ga izvodim sa 4 meseca kada je primio sve vakcine i fizicki jaci da moze da trckara po terenu. Posto je vec imao kontakt sa divljaci u dvoristu rade bez straha od prostora i po neki vec sa 4.5-5 meseci i promarkiraju. Medjutim tada sa njima ne radim bas nista, jednostavno im je sve dozvoljeno i rade sta hoce, a pogotovo im ne bacam raznorazne predmete da idu da traze i da donose.
Prakticno od 2 meseca imaju kontakt sa nekom pticom.

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Engleski seter
« Odgovori #68 u: 04. 09. 2009. 16:48:36 »

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski seter
« Odgovori #69 u: 04. 09. 2009. 17:39:19 »
Druze jel mozes da prokomentarises taj video snimak?

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski seter
« Odgovori #70 u: 05. 09. 2009. 08:06:49 »
 z6 Jučer stigao "Moj pas" i obrađuje engleskog settera, standard, rad, povijest, ma sve, nemam skener  paci inače bih postavila  dlovac
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Engleski seter
« Odgovori #71 u: 05. 09. 2009. 09:56:38 »
z6 Jučer stigao "Moj pas" i obrađuje engleskog settera, standard, rad, povijest, ma sve, nemam skener  paci inače bih postavila  dlovac

Kljunko, valjda će ga staviti i na net na hks-ovoj stranici... svaki mjesec stave on-line verziju časopisa Moj pas... ;) Pa ako koga interesira, a ne dobija stanoviti časopis može ondje pročitati for free!  zagi

Pozdrav!!!

HunterDon

Offline bepo

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Engleski seter
« Odgovori #72 u: 06. 09. 2009. 15:41:55 »
moje štene 4 mjeseca
pianigiani-pastorčić

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski seter
« Odgovori #73 u: 06. 09. 2009. 17:21:33 »
moje štene 4 mjeseca
pianigiani-pastorčić
Je ima Pianigianis Petera u tom lepom stenetu?

Offline bepo

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Engleski seter
« Odgovori #74 u: 06. 09. 2009. 23:38:22 »
otac:Pianigiani s Ayrton, djed:Pianigiani s Claus, pradjed:Pinigiani s Arno, dalje ne znam , jer u Hrvatskim rodovnicama ne piše dalje pradjedova. Oca sam joj gledao u terenu, odličan stilist, uzima dosta terena i dosta je uporan!Takodjer je crno bijele boje, što sam primjetio da dominira u toj liniji pasa.Pitao si me za Amoreve( od Pastorčića ) roditelje , ali opet je otac od Amora ,Kroif od Pastorčića!?