Autor Tema: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA  (Posjeta: 20265 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #15 u: 04. 05. 2007. 21:03:10 »
Dobra ideja, okupljanje forumaša. Po mom mišljenju, Ključič brdo je dobro mjesto za to.
Ima veliki gater, mislim i mogučnost roštiljanja.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #16 u: 04. 05. 2007. 21:06:42 »
Zadni put sam bio na klupskom prvenstvu jamara i goniča. Mislim prije 2 godine.
« Zadnja izmjena: 04. 05. 2007. 21:20:39 od LOVAC »

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #17 u: 05. 05. 2007. 08:04:32 »
Nazime, ja sam blizu Galgova ali ne znam gdje je tamo gater. Si blizu doma, gdje si članč Ja u Srni Samobor.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #18 u: 05. 05. 2007. 22:51:40 »
Nazime, ja sam blizu Galgova ali ne znam gdje je tamo gater. Si blizu doma, gdje si članč Ja u Srni Samobor.
Kak neznašč Sa stare karlovačke, kod birtije "K lovcu" skreneš desno(ako ideš u smjeru Jaske) i voziš se par km. S lijeve strane češ naiči na birtiju "Tri lovca"(mislim da se tak zove). E, gazda ima mali gater par stotina metara prije birtije. Uvučeno u šumu 100m.
Imao je vepriča, krmaču i dva praščiča. Vepra je morao odstrijeliti jer je netko pustio svinje van(strgao ogradu) i nije se dao uloviti.Ostali su se vratili. Nisu jako opasni, daju se i maziti. Možemo jednom otiči skupa da ti pokažem. Uzme 20-30kn po psu. Tek toliko da ima za kuruzu, ali uvijek je donio par piva da popijemo dok se psi zabavljaju sa svinjama.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #19 u: 06. 05. 2007. 14:15:37 »
čovjek zna sve  :D :D :D :D

istina je i za pive on ih uvijek donese  :D :D :D a to vrijedi  ;D ;D ;D

Pozdrav Viktor

Offline maja krcelic

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #20 u: 06. 05. 2007. 16:49:58 »
Zasto lovci ne preferiraju KBD,da li je to zbog toga sto ne poznaju pasminu ili postoji neki drugi razlogčNisam lovac,pse drzim iz ljubavi prema pasmini koju dobro poznajem a i ljubitelj sam prirode.
Karelijanci jesu tvrdoglavi no kada se od malena dobro i dosljedno odgoje za lov perfektno rade(ovo nisu moja iskustva,vec iskustva finskih lovaca i uzgajaca od kojih sam kupila kuju a oni ih uzgajaju za lov i tamo obavezno polazu radni ispit-kod nas ne treba.)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #21 u: 06. 05. 2007. 19:53:01 »
Znam za tu pasminu i da se koristi u lovu ali ne u ovom dijelu europe. Nisam vidio ali sam čuo i da su dobri lovački psi , ali ne za naše "potrebe". "Nama" treba pas koji daje dobar glas dok goni, da ne goni dugo(što će mi pas koji goni 3km od mene, kome on goni, MENI treba pas koji mi je uvijek blizu), da dobro drži na mjestu.
Imao sam kuju ruskog pjegavog goniča, ali sam je morao zamijeniti, jer nije imala "papire". Sad imam o. jazavčarku i zadovoljan sam.
Kod nas ljudi vjeruju samo u "provjereno"-posavac,istarac,brak. To ti je kao i sa autima-samo nek je švabo i to po mogučnosti golf. Ljudima se mora okrenuti prekidač u glavi da bi mogli probati nešto novo i drukčije. Meni su za rusa u lovištu rekli da je to neka čukela i da ju pazim jer da je neko slučajno ne ubije. Neko vrijeme smo lovili i bila je dobra(1.5g je imala kad sam je mijenjao).

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #22 u: 06. 05. 2007. 19:59:32 »
Istina je da naši ljudi vole provjereno, zato sam ja uzeo malo drukčijeg psa, da probam.  Naši lovci obožavaju puno glasa i da pas lovi par stotinu metara ispred njih, a ne za cijelo društvo. Ja hoču pucat ispred svog psa, zato ga imam, a ne da puca ekipa na štandu koja ni nema psa ni ne zna koliko ljubavi, vremena, znanja, nergije, novaca treba da se uštima jednog četvreonožnog ljubimca da nam bude pomagač u lovu.

Offline maja krcelic

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #23 u: 06. 05. 2007. 21:31:47 »
Steta,mozda se i to jednog dana promijeni.U svakom slucaju KBD su vrlo pametni i zanimljivi psi.Kako se kaze tko voli nek izvoli.Meni su super,obozavam ih.
Svima vama zelim dobru kob.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #24 u: 06. 05. 2007. 21:49:51 »
Istina je da naši ljudi vole provjereno, zato sam ja uzeo malo drukčijeg psa, da probam.  Naši lovci obožavaju puno glasa i da pas lovi par stotinu metara ispred njih, a ne za cijelo društvo. Ja hoču pucat ispred svog psa, zato ga imam, a ne da puca ekipa na štandu koja ni nema psa ni ne zna koliko ljubavi, vremena, znanja, nergije, novaca treba da se uštima jednog četvreonožnog ljubimca da nam bude pomagač u lovu.
Ah da Deane, ali lov je skupni, i isto tako oni na štantu  vole nešto odstrjeliti. Ja sam malo meču jednima malo meču drugima. Malo gonim malo štantam.  ;D ;D


Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #25 u: 06. 05. 2007. 21:58:41 »
i ja sam malo meču jednima i malo meču drugima. I ja volim da pas goni za mene, a ne za tko zna koga.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #26 u: 07. 05. 2007. 11:19:06 »
Naravno da treba biti i u pogonu i na štandu, da se doživi lov u punom smisli i iz svake pozicije. Ali ja kad sam na štandu moj pas je doma, neču da ga vodi nitko drugi osim mene.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #27 u: 07. 05. 2007. 11:31:11 »
A sto za nas goste koji putujemo iz dr. drzavač
Ne mogu ja vodit i psa pa se nadam kad ja budem s vama da cete goniti malo i za mene  ;D ;D
Ja sam radio i jedno i drugo tako da mi je svejedno ko puca,bitno da ne pogodi pogonica i psa, a kad bih ja odstrijelio na standu meso se opet dijelilo.Ma meni je vazno da sam ja u lovu sa ekipom,da slusam pse i cisto mi se je... za citav svijet.Karelijce sam gledao u lovu preko CD-a i sve sto se moze postici s drugima moze i s njima.Lovili su svinje u Skandinaviji sve je bilo isto kao i s obicnim gonicima.E sad,razlka je lovis li u Slavoniji ili Lici.Za Liku treba pravi radni pas koji ima veci radijus kretanja i uglavnom pogon bas i ne puca.Probavsi nekoliko pravih svinjara iz Slavonije u Lici su bili losi,a oni lijeni iz Like bili su dobri u Slavoniji jer se lakse nadju svinje.Osim toga pas treba biti u jako dobroj kondiciji i otporan na zimu tako da bi Karelijac mozda bio pravi izbor za Liku i planine.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #28 u: 07. 05. 2007. 13:48:14 »
Pa kad budeš gost kod mene onda ja gonim samo za tebe, to se podrazumijeva! Makar ti je bolje kod mene ič na fazane, onda pucaš pred mojim psom i fazana im ko u priči, a svinje se ne naču svaki put, znaš i sam. 
A kaj se tiče Karelaca i bilo kojih drugih vrsta, pustimo priče i idemo u gater. Kak vele Ameri: talk is cheap!

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: KARELIJSKI GONIč MEDVJEDA
« Odgovori #29 u: 07. 05. 2007. 13:51:13 »
Kak vele Ameri: talk is cheap!

 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)