Autor Tema: Lov sa nelovačkim psima  (Posjeta: 5875 vremena)

Offline Neretvanac

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #15 u: 05. 06. 2017. 09:39:49 »
Evo kao sto vidite na slici nije lovacki pas

Offline Posavac27

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #16 u: 05. 06. 2017. 09:44:34 »
Pa vidi se da ti nisi lovac jer da jesi nebi postavljao ovako glupa pitanja. I onda se neki pitaju kuda nam ide lovstvo kad ovakvi poput tebe mogu biti lovci i kad im netko preko veze nabavi ispit bez polaganja

Offline Neretvanac

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #17 u: 05. 06. 2017. 09:47:04 »
Kao prvo ne trebas vrijedat..
Kao drugo poznajem mnoge ljude koji love sa mjesancima i drugim ne lovnim pasminama
Znam sta zakon kaze,ali sta njih briga s cime cu ja ic u lov,mogu povest i macku ako ocu.

Offline Toni_SB

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #18 u: 05. 06. 2017. 09:55:50 »
To ti misliš da možeš. Znači svi mi koji imamo čistokrvne, školovane pse smo budale a ti i ti tvoji kolege ste pametni jer "lovite" s maslijama koje po 2 dana šnjiraju po lovištu a pušteni su 365 dana u godini.
Bolje umrijeti od litre nego od kapi!

Offline Toni_SB

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #19 u: 05. 06. 2017. 10:00:03 »
I dajte admini maknite ove kretenske naslove! Šta? Ne razapinju nas i ovako dovoljno nego trebamo servirati kako bi pojedini biseri koji piskraju 7 dana a nisu se ni predstavili, išli u lov s vrhinskim njemački ovčarima  pesi
Bolje umrijeti od litre nego od kapi!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #20 u: 05. 06. 2017. 10:02:09 »
Ja ču si untrenirat hrčka za u lov... lagani transport, manji troškovi hrane, manje govana a ne lopatat za onim avlijanerima doma. A di sam dosad godine potrošio, hvala vam...

Offline Toni_SB

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #21 u: 05. 06. 2017. 10:10:45 »
Gabro legendo   hao hao hao

Razmisli i o krvoločnim vjevericama. Navodno da gone, markiraju, aportiraju čak iz vode ili ako odstrijeliš patku i ona spadne na drvo...šta ćeš onda? Priznaj da nisi razmišljao o tome
Bolje umrijeti od litre nego od kapi!

Offline Neretvanac

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #22 u: 05. 06. 2017. 10:17:32 »
Dobre su vam fore  i niko nije reka da ja idem u lov sa takvim psima nego da su prije isli   a to sto ti ne znas citat to nije moj problem

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #23 u: 05. 06. 2017. 10:18:24 »
A bogami svaka čast!! I to ču nabavit one leteče šta rašire u zraku tako da kad promašiš da stigne fazana i pridavi. I lipo kad je ladno u brdu ili na čeki, raširiš je pokriješ se po nogama  hao hao

Offline Neretvanac

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #24 u: 05. 06. 2017. 10:20:49 »
A bogami svaka čast!! I to ču nabavit one leteče šta rašire u zraku tako da kad promašiš da stigne fazana i pridavi. I lipo kad je ladno u brdu ili na čeki, raširiš je pokriješ se po nogama  hao hao
Ako mozes da objasnis jer ne kontam

Offline Neretvanac

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #25 u: 05. 06. 2017. 10:23:08 »
Neka ovu temu admini zakljucaju jer ja sam dosao ovdje da nesto saznam nesto sto mi je bilo strano a vi ode poceli napadat i svasta govorit   

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3154
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #26 u: 05. 06. 2017. 12:32:21 »
Ljudi su poceli napadat, jer postoje ljudi kojima je stalo do etickog lova, normi ponasanja i lovne struke.

Zato jer se jedino na takav nacin lov i moze odrzati u modernom Svijetu, uz ceste napade na lovce u javnosti i u medijima od strane zelenih, drustva ljubitelja zivotinja, i anti gun medija i slicno.

Ovo je sama po sebi tema koja nema svrhe, zakonske ni eticke podloge, a samim time ni edukatvine vrijedosti. Nula bodova. Pa je treba ili zakljucati, ili jos bolje izbrisati.

Ali na forumu, mozes nesto nauciti.

O divljaci, o lovstvu, etici, balistici, lovackom oruzju, lovackim obicajima, clanstvu u udrugama, zakonodavstvu - naravno, uz uvjet da budes i dalje zainteresiran postati lovac. Pravi lovac.

U HR je jedan od problema da nema spomena vrijedne prisutnosti literature na trzistu. Nove knjige slabo izlaze, i svoju strucnu biblioteku pojedini lovci skupljaju svoj cijeli lovni staz.

Pa je u nedostatku literature, utoliko veca vrijednost lovackog foruma.

Samo je na tebi da malo sustavnije proucis teme koje te zanimaju. zagi

Gente Balcanico!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #27 u: 05. 06. 2017. 15:55:42 »
Nemam šta objasnit jer pišemo gluposti, sprdamo se jer takva je i tema, nemoj se ljutit jer nema smisla. Ja prvi da vidim da mi susjedov maltezer ima sklonosti prema krvnom tragu bi ga molio da mi ga posudi prvi put kad bih ranio prase ali realno gledajuči nema smislu u lov uvodit i za lov trenirat pase koje nemaju za to genetskih predispozicija. Zakonske odredbe na stranu ali kraj današnjeg broja čistokrvnih pasa svih mogučih lovnih pasmina, velikog broja raznih uzgajivačnica te uz činjenicu da preko interneta, mobitela si svima povezan, možeš nabavit lovačkog pasa kakvog želiš.
Da ne spominjem kinologiju kojoj su neki ljudi posvetili svoj život, gdje su se potrudili da očuvaju izvorne standarde pojedinih pasmina, tako imamo naše nacionalno blago, istarce i posavce, dalmatinca, hr ovčara, međija, to treba čuvat neka prežive u takvom obliku još stolječima. Mogu razumit da se pokaže neki križanac vrhunski za lov pa ga čovjek ostavi ali ga pripuštat dalje u priplod ili namjerno križat je grijeh. Pogledaj ljude koji dolaze na kinološke izložbe izlagat, putuju tisuče kilometara da bi pokazali svoga pasa, prezentirali pasminu, družili se sa istomišljenicima, to je ljubav velika, religija.
Kad bi se počeli vodit razno razni vučjaci, boxeri, maltezeri (čast ovi pasminama sve lipi pasi ali imaju svoju namjenu) i šta ja znam šta ne sve u lov, pa onda za koju godinu malo ga naparit pod istrijanca ili tako nešto za dobit neke osobine- na šta bi to ličilo za 20-30 godina !!?? Neka je ovako kako je... 

Offline Toni_SB

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #28 u: 05. 06. 2017. 17:55:21 »
Gabro sad si ga suknio...rado bi ti išao kod SUSJEDE po pekinezericu  hao
Bolje umrijeti od litre nego od kapi!

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Lov sa nelovačkim psima
« Odgovori #29 u: 05. 06. 2017. 18:14:31 »
Štene lovne pasmine od 8 nedelja od radnih roditelja u odgajivacnicama i kod lovaca krece se sa urednim papirima u Srbiji od 40 do 80e. Nesto izvikaniji i ozbiljniji odgajivaci traze oko 200e a obicno se posao zavrsi sa 120 do 150e. Za te novce sigurno džumare ne bih uvodio u lovište. Jedino ako bih lovio medveda vodio bih Žućka mešanca jer sam dovede medu pred lovca držeći ga zubima za jaja.  ;D Obaška što u lovu prilikom kontrole pored oruzanog lista lovne karte idozvole za lov lovac mora imati ili rodovnik ili karticu za psa kojom dokazuje da je pas ispunio zakonske regule kao i u CRO. Na kraju krajeva u lov se mogu nositi pored plišanih meda i zeka i lutke na naduvavanje i bate i seke, čipkani veš, suknje i sado mazo garderoba ... jedino što će vas ostali lovci za nijansu čudnije posmatrati.  hao
« Zadnja izmjena: 05. 06. 2017. 18:24:14 od Max011 »