Autor Tema: Njemački kratkodlaki ptičar  (Posjeta: 156255 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #15 u: 26. 07. 2007. 10:55:14 »
Pa nije samo za ravnicu jer dobar je i za brda ali u Dalmaciji-obala ili na otocima breton je bolji bar vecini.
Za sljuke sam uvijek vodio njemca u sume po Lici ali po otoku nikad jer bi za 2 h bio jadan rasturen.
E sad ima ionih koji imaju po 10 njemaca pa su mu psi svaki dan svjezi.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #16 u: 26. 07. 2007. 11:11:23 »
Bretonac je lakši, što puno znači za terene gdje je sve kamen. Niže mu je težište pa lakše ide preko stijena, a i češče su promjene pravca kretanja, a to mu opet ide u prilog zbog veličine.

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #17 u: 26. 07. 2007. 11:34:52 »
Sumo, medo i deane, kao i svugdje pasa ima različite naravi, temperamenta i kvaliteta tako da ne možemo suditi po jednom primjerku cijelu vrstu.
Drago mi je da smo zaključili da svaka pasmina ima svoje kvalitete tako i prednosti i mane, zbog toga pogoduju različitim uvjetima i načinima lova.
Na nama je da odaberemo najpogodniju pasminu po poznatim kriterijima u odnosu na uvijete i želje našeg lova i da mu pržimo puno ljubavi koju će on višestruko vratiti.
Stoga, kao i kod ljudi, nema superiornije rase ili pasmine!

Pozdrav.

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #18 u: 26. 07. 2007. 11:43:49 »
ja nisam nikad bio bez 2 nemca za mene :)
Ali da se razumemo - ne mogu se porediti tereni u Srbiji i Dalmaciji, Lici itd...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #19 u: 26. 07. 2007. 11:47:13 »
Ja sam imao oštrodlakog nijemca bio je 50 kg i za vodu i za gustiš jer bio nezamjenjiv ali ako bi bilo vruče vani kad se lovi ne bi dugo radio ubijala ga vručina. Po strnjaku na prepelice sve je noge izranjavao na strnjak. Ali u vodi - nije mu bilo premca.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Zoran

  • Gost
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #20 u: 26. 07. 2007. 11:48:20 »
Opet ću izvaliti jedan klasik; Nema lošeg psa, nego samo lošeg gospodara.
To kažem samo zato jer se ne slažem da je jedna pasmina najbolja a druge niže rangirane.
Svaka pasmina, pogotovo kod lovnih pasmina ima svoje glavne karakteristike a to se odnosi na način rada i uvijete( teren i ponedeblje ) lova ostale osobine su dosta slične a to je prvenstveno radi zajedničkih korijena.
Osobno smatram da su sve pasmine lovačkih pasa ravnopravne a razlika je samo u načinu i području lova. Znači odabrati onu vrstu psa koji će se na domačem terenu dati najviše.
Široka tema,...uh!
 

ja sam mislio na njepacke pasmine opcenito! a pticari posebno od svih izdvajam!

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #21 u: 26. 07. 2007. 11:51:46 »
Ok, dobro,...

Sada kad smo sve dogovorili, ko će da plati pivuč

Zoran

  • Gost
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #22 u: 26. 07. 2007. 11:54:52 »
ja pivu i ako treba janje

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #23 u: 26. 07. 2007. 12:05:24 »
Pivo ne pijem, a kako sam svoju farmu ovaca skoro celokupnu prodao, moze i prase z10
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #24 u: 26. 07. 2007. 14:06:11 »
Ajd dobro,..

Bitno je da je ekipa vesela,...

Pozdrav

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #25 u: 26. 07. 2007. 14:53:12 »
Uvek to bilo najbitnije :D
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline kostoberstocher

  • K
  • *
  • Postova: 35
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #26 u: 12. 08. 2007. 18:45:44 »
 z4  z4  z4


  Imao sam pre osamnaest godina vrhunskog bretona, lovio sa njim i bio zadovoljan, sve dok u moju kucu nije stiglo stene kratkodlakog nemca....
  Verujte mi kratkodlaki psi su vrhunski lovni psi -pticari  i sve mane koje im se prilepljuju su iz drugog faha, a sto rece Sumo , nemac+springer, moze i breton je u nekim situacijama prava stvar

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #27 u: 13. 08. 2007. 08:55:16 »
z4  z4  z4


  Imao sam pre osamnaest godina vrhunskog bretona, lovio sa njim i bio zadovoljan, sve dok u moju kucu nije stiglo stene kratkodlakog nemca....
  Verujte mi kratkodlaki psi su vrhunski lovni psi -pticari  i sve mane koje im se prilepljuju su iz drugog faha, a sto rece Sumo , nemac+springer, moze i breton je u nekim situacijama prava stvar

Ja ne bi nikad lovio nemac+springer, jer je jedan pričar koji stoji na divljač, drugi je šunkavac koji u pravilu ne stoji (moj prepeličar stane ravno 2-3 sekunde, makar to od njega ne tražim)več ju diže i to najavljuje lajanjem kad doče na vruči trag. Ne puštanje glasa je teška mana kod šunjkavaca. Ako sa svakim loviš posebno, onda je to sigurno prekrasno jer možeš vidjet kako rade, kako imaju različite uročene osobine i svakom se divit zbog onog što mu je priroda dala.

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #28 u: 14. 08. 2007. 08:54:44 »
Kod mene kazu - ne kudi konja koga nisi jahao :-\
U principu springer kvari nemcu marku - pri lovu prepelica. Ali u gustisu i sumarcima gde nemac precesto ode za srnom ili zecom springer ti je uvek tu oko nogu - ulov zagarantovan :D
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #29 u: 14. 08. 2007. 10:01:46 »
Ja ne bi nikad lovio nemac+springer, jer je jedan pričar koji stoji na divljač, drugi je šunkavac koji u pravilu ne stoji (moj prepeličar stane ravno 2-3 sekunde, makar to od njega ne tražim)več ju diže i to najavljuje lajanjem kad doče na vruči trag. (Dean)
ILI
U principu springer kvari nemcu marku - pri lovu prepelica. (Sumo)

Nismo li rekli istoč