Autor Tema: Oštrodlaki jazavčari  (Posjeta: 105583 vremena)

Offline thunder 007

  • K
  • *
  • Postova: 3
Oštrodlaki jazavčari
« u: 19. 11. 2007. 18:25:12 »
Pozdrav svim forumasima. Evo, ja sam novi, i cim sam pogledao temu kinologije vidim da nema jedne vrlo zanimljive rase pasa. To je ostrodlaki jazavicar. Ja ih vodim i u lov na zeca i fazana. Bas sada u nedelju mi je jazavicar podigao 5 fazana i par koka, vise nego pojedini pticari. Za jamarenje su odlicni psi, jer rade pametnije od terijera koji izlaze uvek dosta povredjeni od lisice a jos gore od jazavca. Krvni trag rade fantasticno, divljac gone polako, smireno i izvanredno, a pogotovo svinje. Dugo sam cuvao terijere, ali od ove godine sam poceo da cuvam jazavicare, i mislim da cu prekinuti da cuvam terijere. Voleo bih da cujem i vasa misljenja.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #1 u: 19. 11. 2007. 20:25:28 »
Pas koji izuzetno brzo uci.Jako su temperamentni i svoje raspolozenje pokazuju vidljivo.Jako su dobar partner u lovu ali na odredjenim terenima bili su zakinuti svojom tjelesnom gradjom.Gone fantasticno ali bitno je da im teren odgovara.
Imao sam ga kratko ali moj tetak 8 god. i sad si je kupio drugog.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #2 u: 20. 11. 2007. 08:14:47 »
Več 30 godina samo oni!!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #3 u: 21. 11. 2007. 10:06:44 »
Moj prvi pas pred 17 godina, nažalost bio sam premlad za aktivniji lov.

Ono što ja lovim uz sokolarenje je predator, lisica pogotovo. Recite mi kakvi su oni za jamarenječ
čuo sam da je danas teško nači jazvčara koji ide u hvat-ja sam čuo nikada nisam ništa vidio i nemam puno informacija o tome. S druge pak strane rekao mi je jedan prijatelj koji je zadrti terijeraš da ako nače oštrodlakog jazavčara koji će ide u hvat odmah ga kupuje bez obzira na cijenu i da takvi psi puno vrijede za jamarenje!

Što je zapravo istinač

Pozdrav Viktor

Offline tomi

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #4 u: 21. 11. 2007. 10:31:36 »
ja ih nisam nikad uzgajao ali neki moji poznanici su ih imali a nadam se da cu uskoro i ja. odlicni su za sve vrste lova posebno za jamarenje. oblajavaju lisicu i jazu na odredenoj distanci rijde idu u zahvat, jedino dok osjete da bi mogli svladat liju tj. dok ih je vise 2,3. a ince oblajavaju liju izadu iz jame i za 15min izlazi lija,mijenja jamu lagano se istrese i  d7. to sam vidio i cuo. i jako rijtko izadu kao terijeri podrapani..

Offline thunder 007

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #5 u: 21. 11. 2007. 13:15:53 »
Pa poenta lova jazavicarima bar sto se tice jamarenja je da ne izadje sav krvar a mozda i ne izadje. Dugo sam cuvao terijere, i dosadilo mi je da ih usivam, ponekad kada izadju i kada vidim da su im oci zatvorene a njuska otekla kao glava posle okrsaja sa lisicom, ili kao da si ih sekao nozem po vratu i vilici, kada izadju posle sukoba sa jazavcem, pitam se da li vredi ovakav lov. Nekada mi dodje da zaplacem i kazem sam sebi neces ih nikada vise voditi na jamarenje, pa opet ispocetka. Sto se tice jazavicara, ne srlja u smrt kao terijer, vec oblajava i ceka priliku da ujede. Samo oblajavanje je dovoljno za kopanje, jer znas gde je divljac, ali lisica uglavnom sama izadje, pogotovo ako ima par jazavicara. Najbitnije je da jazavicara mozes u toku dana vise puta koristiti za jamarenje, i nema vecih povreda, sem nekih sitnih, a i sledece nedelje je spreman za jamarenje, znaci samo mu je potrebno malo odmora. Terijere vodim jedne nedelje, pa nekada im i mesec dana posle toga vidam rane, a da ne pricam o tome da su mi dva terijera ostala mrtva u sukobu sa jazavcima. Posle ovih reci, vidite i sami koliko je bolje cuvati jazavicara nego terijera. A inace, znaju i jazavicari da naprave zahvat 4+1, sto svedoci i Hadzi Pavlovicev dvd. Na ovom dvd imate sve, od parenja pa do stvaranja sampiona, nacin uzgoja, obuka na divlju svinju, krvni trag itd. Steta je ne pogledati ovaj dvd, ali neznam kako vi tamo mozete stici do njega.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #6 u: 23. 11. 2007. 15:48:20 »
Hvala na postu!

Pozdrav Viktor

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #7 u: 25. 07. 2008. 21:00:52 »
Mislim da je nepravedno prema ovako simpatičnim prijateljima lovaca da tema bude neaktivna ovoliko dugo vremena. Nikada nisam imao jazavčara, ali mislim da je ova "trčeća kobasica" vrlo dobar izbor za pomagača. Kakva su vaša iskustva oko upotrebe jazavčara u lovu na DS, jer sam ih do sada u skupnim lovovima rijetko susretao.
 z10  d6 d6 d6 d6,a naravno i kolegice ( d2 )
« Zadnja izmjena: 25. 07. 2008. 21:02:40 od Hubert.ctg »
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #8 u: 25. 07. 2008. 21:34:37 »
Evo ozivecemo temu zacas.Ranijih godina drzao sam ove male Dzepne Lavove.Jamario sam vrlo uspesno sa njima,a neretko su znali krenuti tragom i Svinja.
Evo prezentovacu par slika iz jedne Nemacke Odgajivacnice.
Slika 1.
Slika 2.
Slika 3.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #9 u: 25. 07. 2008. 21:45:01 »
Hvala na slikam draganco.
Moj brat je radio sa jednim takvim psom i bio je vrlo zadovoljan sto se tice lova jazavca a lisicu nije jamario.nju je lovio i jos uvijek lovi posavcem pogonom.
Da,desi se ponekad da pas bude napadnut iako nije previse "srcan"  i agresivan.jednostavno jazavac je opasna zivotinja kada je u jami ali zato kada je nocu van rupe mozes ga lako odstreliti.
svima koji love jamarenjem bih preporucio jazavicara prije nego terijera.
pozdrav

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #10 u: 29. 07. 2008. 14:14:22 »
Ovi peseki na slikama stvarno izgledaju impresivno i skladno!
« Zadnja izmjena: 29. 07. 2008. 14:48:20 od dean »

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #11 u: 29. 07. 2008. 14:43:49 »
Kako zivim u stanu i to u ZGB, a svaki vikend putujem doma u DR, razmisljao sam dosta o tome da uzmem jednoga da zici samnom, a vikendima da mi bude pratioc u lovu.

Ima li ko iskustava o tome kako se ponasaju kada se iz grada i stana odvedu u lov?

« Zadnja izmjena: 29. 07. 2008. 16:09:04 od Bobi »

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #12 u: 29. 07. 2008. 15:01:56 »
Nemoj da ti cura mazi previše ,biti će premekan za u stanu i u šumi.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #13 u: 03. 08. 2008. 21:23:58 »
Malo telo ali velika pomoc(univerzalan) lovni pomocnik.
Ostrodlaki Jazavicar u Aportu.

Slika 1.

Slika 2.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #14 u: 03. 08. 2008. 21:31:41 »
kako kaže draganco, pravi džepni lavovi