Autor Tema: Slovački kopov  (Posjeta: 108102 vremena)

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #135 u: 09. 06. 2010. 17:21:33 »
Jel to poslije kupanja ,voli i on vodu a?
moja kuja ide u Dunav ko da je retriver,a pogotovo sad kad su ovakve vrućine!

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #136 u: 14. 06. 2010. 13:42:23 »

 nije, padala je kiša ...  zagi zagi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #137 u: 16. 12. 2010. 17:01:08 »
zamrla ova tema zanima me koliki radius traženja imaju kopovi kao brakovi ili kao goniči.kakvi su na drugoj divljači osim svinje Jesu li oštri, puštaju li glas na tragu slabo sam se susretao sa ovom pasminom jedna kuja koju sam vidio bila je izuzetno oštra ali za zecom nije htjela pustiti glas nije bila čak ni vidoglasna a druga nije bila uopče oštra ali zato je bila izuzetno dobar gonič za  sitnu divljač pa me zanimaju vaša iskustva z10

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #138 u: 16. 12. 2010. 17:22:51 »

 peca,kopovi su ti kao i ostali psi...postoje oni koji gone duže,oni koju gone kraće...ja znam par kopova koji javljaju tragove i svinje i srne i lisice i zeca...moj kopov je lud za svime navedenim...samo trag od srne slabije javlja....samo kad joj je skroz na guzici ona zvoni ko lud...na svinjama je dosta oštar,ali se čuva,ne napada na njih,ali kad se odstrijeli svinja neda ni jednom psu blizu.  jedan lovac iz susjednog lovišta ima kopova,jakog,punog mišića,sa super jakim glasom...ali pas nije za ništa drugo nego za lanac i čuvanje dvorišta...lov ga uopće ne zanima...

 tako da su šanse da naletiš na dobrog psa isto ko i kod drugih pasmina...jednostavno moraš bit kur*eve sreće da naletiš na psa koji neće gonit..   pozz
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline garo

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #139 u: 16. 12. 2010. 17:55:43 »
kolega pepi izgleda da sam ja te sriće imam kujicu od godinu ipo od toga je godinu u mene. U tih godinu dana dva puta sam je čuo da štekće, jednom nisam vidio šta je gonila trajalo je jedno 10 min a drugi put za svinjama oko pola sata u paru s terijerom i onda sam ih zvao nazad jer je bilo kasno

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #140 u: 16. 12. 2010. 21:19:42 »
ma znam ja da su svi psi različiti zanima me razlika kopova i naših autohtonih goniča jesu li oštriji ja sam čuo da su dosta oštri gotovo kao terijeri z10

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #141 u: 16. 12. 2010. 23:41:42 »

garo,kažem da sam čuo za svakakve,od onih koje gone 20 minuta i vraćaju se,pa do onih koji po 5,6 sati ne odustaju...teško je to objasnit

 ma čudni su to psi...sudeći po svemu imaju neku narav...najsličnija terijeru...samo moj kopov(2 godine star)živi sa kokošima i svim ostalim domaćim životinjama,a to je teško postić s terijerom
 
oštri jesu...ovaj moj postaje nemoguć,sve je super,miran...ma ko beba dok se lovi...kad se odstrijeli svinja on kao da ju privatizira...neda ni ljudima blizu nje a kamoli psima...čak i kad ga maknem dalje,reži na pse koji grizu svinju...izgleda da će šiba imat posla
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline garo

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #142 u: 03. 01. 2011. 18:51:23 »
Ja svoju kuju poklanjam pa ko oće nek se javi na pp

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #143 u: 12. 01. 2011. 21:34:43 »
moja kopovka( ima nazad koju stranicu i slike)ima 3god,odstrjelio sam dosta svinja(15-20)bas pred njom cak i pucao preko nje,ako ima svinja u blizini srne je nezanimaju i ako je vec lovila 2-3sata zna da jedva malo krene za njima,kad je odmorna i ako nisu svinje bas blizu krene za njima al brzo se vrati,kao mlađa bila je dosta škrta na glasu,(za zecom i srnom pogotovo),ali ove sezone jako dobro pušta glas,prije je krače i držala svinje u mjestu al ove godine je znala i po sat vremena da oblajava,a i duže ih tjera nego prošle god,2 puta mi je po mrkloj noći našla napucano krme koje je bilo mrtvo i lajala dok nisam stigao do nje!Inače mrtvo baš netrga nego samo laje! do prošlog mjeseca dao bih se kladit da nikad neće stradat od svinje,al je u 12.mjesecu dobila rez i udarac  po nozi tako da joj je sva noga otekla!(to je bilo u ogrdjenom lovistu,a tamo svinje nece lako iz gušte)sad je dobro i vec je lovila u prošlu nedjelju!mogu isto rec da kad je temp.ispod nule ona radi ko luda,čim je iznad nule vec se malo vidi  kao da joj neodgovara! imam i stene od šest mjeseci koje je prije dva tjedna prvi put sa njom oblajavalo svinje,(taj put sam bas ispred njih dvoje odstrijelio nazime)!prošli vikend je ona digla i otjerala svinje a mali je poslije sam našao i zalajao na svinje 10tak puta pa se vratio meni i režao,pa oped do njih zalaje par puta  pa natrag,sve dok  kuja nije stigla onda su ih i krenuli,ja nisam imao priliku pucat!
mogu još reć da mi se za sada kuja nije nikad izgubila,(a bio sam i u gostima u lovu),a i mali već pokazuje da imaju odličnu orijentaciju!
znao sam kuju vodit i na sitnu divljač(jer držim i ptićare) tako mi je ove godine jednom aportirala fazana,inače lopticu donosi kad joj bacim!
To je ukratko moje iskustvo s mojim kopovima,ja sam zadovoljan i neplaniram zasad svinje lovit s drugom pasminom pasa

Offline neso lovac

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #144 u: 15. 03. 2011. 20:12:00 »
cestitam i ja!! A bilo bi fino ako mozete staviti koju sliku tih kopova da ih i mi vidimo,i ja drzim kopove!!
Rodjen prije lisice...

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #145 u: 15. 03. 2011. 22:16:38 »

 pa imaš dosta slika... evo mojih nekoliko novih
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline neso lovac

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #146 u: 16. 03. 2011. 23:08:08 »
lijepi su ti kerovi,svaka cast,probacu i ja da postavim neku sliku svojih
Rodjen prije lisice...

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #147 u: 12. 04. 2011. 22:27:37 »
Evo upravo na svijet došlo 7 muških i 2 ženkice kopova!stavit ču slike za koji dan,nadam se da če bit sve uredu!

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #148 u: 17. 05. 2011. 22:41:40 »
nikako da stavim slike štenadi,ova tema nije dugo nikako aktivna,al ako koga zanima bit će dva muškića za prodaju!!

Offline lovocuvar

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #149 u: 29. 05. 2011. 21:05:44 »
Pozz, imam ja odličnog kopova, star je 4 godine. Pas je vrlo temperamentan i od dobrih je linija, sljedoglasan je, ima veliki radijus kretanja, dugo goni divlju svinju i odlično štekti, neče tjerati srne ni jelene.Iima jako krupan glas na mjestu. Iz okolice đakova sam. Cijena parenja je 1000 kn.