Autor Tema: Slovački kopov  (Posjeta: 108106 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #90 u: 04. 07. 2009. 20:37:36 »
panj naučno dokazano da psi jačeg nosa gone visokim nosom .. a ja nisam rekao da pas presjeca po par stotina metara nego po par metara od traga .. Tako goni a šta vam ja više da velim a divljač nikad nije izgubio . telll
U kojoj knjizi si to pročitao? I ja bi htio svoje znanje proširit...
Inače, i ja osjetim miris ds u zraku, a miris zeca... Sa visokim nosom... Budimo ozbiljni...

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #91 u: 04. 07. 2009. 22:47:19 »
Ja sam prije ima pse koji su gonili dignute glave. Obično su takvi gonili brže od drugih, a zeca bi na prvom ili drugom skretanju izgubili, i to bi bia kraj gonje. Oni koji bi gonili sa nosom u podu gonili bi sa manje prekida i osjetno duže. Ovi koje sad imam gone uvijek sa nosom u podu, bez obzira bia trag svjež ili star. Moje mišljenje je da je to urođeno u psu. Sićam se kad sam polaga lovački da su nam i na predavanjima govorili da psi sa spuštenim nosom gone sigurnije i duže.

A nije ni lipo vidit psa kako goni dignute glave. To goniču ne sliči. Djeluje da goni vidom,a ne nosom.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #92 u: 05. 07. 2009. 20:13:52 »
Tak je... Ja tražim ds okom, a pas traži mirisni zapis nosom, pa gleda koji je svježiji, pa ga otpetljava.. itd, itd...

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #93 u: 07. 09. 2009. 19:31:16 »
pozdrav, evo malo slika mog kopova (8 mj) i odstrijeljenog vepra, čim sam ga naveo na trag primio se posla i obavio to kako treba...   


Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #94 u: 07. 09. 2009. 20:34:53 »
Lijepi pas, nema kaj!!! Kaj si tražio vepra po krvnom tragu?

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #95 u: 07. 09. 2009. 21:51:10 »
 Nisam ga tražio krvnim tragom,vepar je odstrijeljen dočekom,moj otac ga je "dočekao" na čeki...kad ga je dopeljao doma htio sam vidit kako reagira na odstijeljenu divljač...prvo ga je počeo oblajavat a onda je počeo grist i režat na njega.

 sve u svem,ja sam i time zadovoljan,a s time što je pokazao probat ću ga učit i na krvni trag!




                                                                                     pozdrav i dobra kob!!
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #96 u: 08. 09. 2009. 08:42:31 »
Probaj da ga ne grize, nego ga stavi na povodnik i na 2 metra od divljači... Pas će htjeti doći do divljači i lajati će, a tebi je cilj u šumi da laje na divljač, a ne da ju hvata, kaj ne? Ako malo smanji intenzitet, onda ga pustit da dođe na metar od divljači, pa akmo stane malo ga bodrit. Is početka ga nemoj bodrit da vidiš kako će radit sam i kaj ima u sebi, jer ako ga hrabriš on se osjeća sigurniji, a opet, tebe u šumi nema pored njega... I tako po malo.... Još ove sezone će se pucat pred njim. Napravi mu koju vlečku, pa na kraj vlečke ono kaj vukao sveži na drvo da pas to vidi a da to toga ne može i opet će on lajati, a to ti je cilj...

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #97 u: 08. 09. 2009. 21:02:51 »
kolega od koga je kopov,di je kupljen?

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #98 u: 08. 09. 2009. 21:54:14 »
 Pozdrav,kupljen je u mjestu Rečica kraj Karlovca,rodovnica mi nije pri ruci da vam kažem kako se vlasnik zove.

 DEAN:
              hvala na savjetu,budem probao i to napravit.   z1 z1
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #99 u: 10. 09. 2009. 19:11:44 »
bio sam u recici,kolega mi tamo kupio braka..

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #100 u: 10. 09. 2009. 21:33:09 »

 Čovjek se zove JANKO BOŽJAK,kad sam išao po kopova imao je i brakove,koliko je star taj brak što je kolega kupio?
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #101 u: 10. 09. 2009. 22:29:34 »
Evo da vam ja predstavim moj način obuke samostalnog "svinjara".

Prije početka obuke potrebno je na dva mjesta, za koja samo vi znate, prihranjivati divlje svinje, i tako ste sigurni da će uvijek na barem jednom od njih biti sinoćnjeg traga. Dovedite svog mladog psa u povodcu i pustite ga na to mjesto. Važno je znati da prvih nekoliko puta neće biti nekih rezultata. Pas će malo njuškati, istraživati, i naposljetku krenuti za sinoćnim tragom. Najprije krene 100 metara, pa sljedeći put počme javljati, i sve bolje i bolje. Pošto se radi o mladom psu, najvažnija stvar od svega je da ga stalno pratite. Pas će na kraju pronaći zaleglu divljač, malo če oblajavat pa će natrag k vama. Al svaki put ga morate pratit koliko god možete. I onda na kraju kad dovedete psa na to vaše mjesto, on će bez problema pronać svinje, oblajavat, bez straha gonit... Jer je siguran da ste vi u blizini. Kad odstrijelite pred njim prvu svinju obuka je gotova, a vi imate savršenog svinjara koji je već dovoljno napaljen da ga više nije potrebno pratit.

Važno je znati da svinje u pravilu ne zalegnu daleko od mjesta gdje ih prehranjivate pa to još više olakšava posa.
Eto to su moja kratka iskustva kod obuke svinjara.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #102 u: 10. 09. 2009. 23:29:08 »
Hrvoje fino si to napisao i obrazlozio.Sigurno ce se pojaviti tipovi koji ce reci da to ne ide tako i sl. ali iz mog iskustva takodje proizilazi ideja da se pas mora susretati s svjezim tragom i s svinjama a sto prije pred njim odstreliti je prioritet.
« Zadnja izmjena: 17. 03. 2010. 00:35:21 od KOBI »

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #103 u: 11. 09. 2009. 19:13:02 »
ovaj covijek di mi je kolega uzeo braka se zove bermarija ivan.cini mi se da je dobar covijek i lovac..

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #104 u: 12. 09. 2009. 10:22:51 »
 Nije mi poznato ime... Hrvoje,hvala na sažetom opisu obuke,mlad sam i nemam iskustva i takvi savjeti mi uvijek dobro dođu...

                                                       POZDRAV
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.