Autor Tema: Slovački kopov  (Posjeta: 108119 vremena)

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #300 u: 18. 11. 2013. 17:43:11 »
Ja sam Vlado lopatara trknuo s autom,drugo je montaža i fotošop.
I smiri živce,šalimo se malo dobronamjerno,znaš onu "tko se ljuti uvalim mu kruti"... zagi zagi
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #301 u: 18. 11. 2013. 20:25:33 »
jelo ovo neki kviz-- ko je pametniji-- ili lovački forum-ako sam ja stavio grančicu na ljevu stranu onda je to moja sramota,a stavio sam je, jer je na desnu za taj šešir nebi mogao zakačit al zar se ja trebam nekom stalno pravdat ,zašto skoro svi na ovom forumu vole pametovat i to većina što su jućer lovci postali,a FRATT postavi sliku sa odstrijeljenim lopatarom i uopće nema grančicu na kapi,nemogu vjerovat da sam takvo zlo napravio,a rezanja mojih slika se ostavite!



 d4

Offline peko

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #302 u: 23. 12. 2013. 17:59:47 »
Jel ti lauferu njusis po slikama i trazis glupave razloge da bi mogo zajebavat prave lovce kao sto vidim da Vlado je. Ti si vjerojatno pic... koja se nijednom nije okrznula u glogu i kupini nego za finim vecerama u speglanoj kosulji raspravljas o lovackom bontonu. Vlado nedaj se zestit ovakvim curicama, nego samo nastavi lovit i u pjesmi gonica uzivat. Nikad to laufer i takovi nece moc, nema u njima krvi becarske!

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #303 u: 23. 12. 2013. 21:49:39 »
pozdrav peko
moš mislit jel grančica tu il tamo i jel treba bit klen,brijest il šta ti ja znam (bitno da je tu),ja znam lovačke običaje ,etiku i pravila i njih se i držim,kod nas svakoj divljači odajemo počast poslije odstrijela od prepelice pa do svinje,
a nisam ništa objavljivao u zadnje vrijeme nemam vremena,al materijala ima,lovi se svaki vikend hvala Bogu a i kopovi imaju posla!pozdrav i DOBRA KOB svima (valjda se tako kaže-nadam se da nisam i to pogriješio)

Offline peko

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #304 u: 24. 12. 2013. 07:22:53 »
Tako je prijatelju lovi i uzivaj!

Offline boni

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
  • evo mene prijatelji moji dobri stari
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #305 u: 24. 12. 2013. 10:35:45 »
vlado  just just,ovo sve treba   pljus

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #306 u: 24. 12. 2013. 14:51:49 »
Kolege lovci da se pohvalim pojačanjem svoga čopora i svoje obitelji. Nadam se da će od ove dvomijesečne kuice biti odličan lovački pas. Ja ću dat sve od sebe da tako i bude.
Lov, lov i samo lov.

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #307 u: 24. 12. 2013. 18:27:38 »
Lp!

Neka vama bude, sa srećom. d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #308 u: 25. 12. 2013. 19:52:47 »
pozdrav sus scrofa ,dobro su se sprijateljili već,ona i kolega brak.
nesumnjam uopće da će joj bilo što falit kod tebe -pozdrav!
i sretan Božić svima!!

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #309 u: 25. 12. 2013. 20:22:16 »

evo jedna od štenića u igri na prvom snjegu

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #310 u: 25. 12. 2013. 21:33:59 »
Uziva ona Vlado sa brakom kao velika. Odlična je istraživa sve oko sebe a brak joj pomaže u svemu. Već dolazi na moj poziv ma prezadovoljan sam. Prekrasno je cijelo leglo nema zamjerke. A samo rad i odricanje će od svakog psa izvući ono najbolje. Hvala i tebi i tvojima sve najbolje za Božić.
Lov, lov i samo lov.

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #311 u: 26. 12. 2013. 17:15:27 »
 happi
Jel ti lauferu njusis po slikama i trazis glupave razloge da bi mogo zajebavat prave lovce kao sto vidim da Vlado je. Ti si vjerojatno pic... koja se nijednom nije okrznula u glogu i kupini nego za finim vecerama u speglanoj kosulji raspravljas o lovackom bontonu. Vlado nedaj se zestit ovakvim curicama, nego samo nastavi lovit i u pjesmi gonica uzivat. Nikad to laufer i takovi nece moc, nema u njima krvi becarske!
Uvijek me nasmije sirov (da ne kažem primitivan komentar iako mislim da je to odraz osobne kulture), ali u pravilu volim kad mladi lavovi riču, iako je ta rika nekad
samo izlijevanje žući sa ciljem skretanja pažnje na sebe.
U ovom životu rođen sam kao homo sapiens pa tako ne njuškam već čitam i dobronamjerno ukazujem na pogreške pojedinaca nastale iz nedovoljne edukacije. Postovi sa ovog portala idu u svijet od Švedske, Australije, Amerike, Novog Zelanda, čita ih čitava Evropa. pa zar moraju svi vidjet nisku razinu naše lovačke kulture. Nedavno čitam otišao ranjeni vepar pogođen iz papovke i pp. I to se javno prikaže i ode u svijet. Ma molim Vas.
Na greškama se uči i zato u dobroj namjeri ukazujem na njih, iako se pri tom nečiji ego ili lovna veličina nađe povređen. Nije lov samo trajbanje branjevina sa psima, ima nešto što se zove lovna kultura,lovna etika, a to je ogledalo lovca pojedinca i lovstva uopće.
Ako uzimaš divljači život učini to na najbrži i najbezbolniji način i odaj joj počast po lovnim regulama. Iz postova i slika gperića i 7 rem mag ako se hoće može se puno naučiti, a oni su mladi ljudi, a sve znaju. Pa kako. Pa žive lov, dali su si truda i naučili.
E sad gospodine Peko prije nego počnete vređati nekog pročitajte njegov profil da vidite koliko je čovjek star i koliko je dugo u lovstvu. Dakle lovom sam se počeo aktivno baviti nakon položenog lov. ispita 1976 god. a to je punih 37 godina, i mislim da je puno više nego što mnogi učesnici ovog foruma imaju godina. Držim da smo po godinama lovačkom stažu i iskustvu kolega Fazan i moja malenkost među najstarijim i najiskusnijim članovima ovog foruma.
U početku moje lovačke karijere držao sam pse (terijere) i zbog pasa i mladosti učestvovao u svim pogonima u matičnom društvu, poderao mnoge jakne, upoznao amorfu, glog, crni trn (trninu). Izvlačio svinje, nosio pse na šivanje. Dobro mi je poznat put uzgajivača od šteneta do dobrog radnog psa, zato cijenim i poštujem trud tih ljudi. Pogonom sam prestao lovit svinje (prešao na doček) kad je u mojoj blizini u branjevini dakle u pogonu još prije rata teško ranjen lovac. Kad se svinje pokrenu svi pucaju, sa svačim i u svim smjerovima, a ne želi mi se baš biti invalid do kraja života. Imam odstreljenih nešto preko 400 svinja no to je sitnica u odnosu na prave lovce Vašeg kalibra. No ja sam zadovoljan mali skromni čovjek koji je zadnjih 37 godina svog života podredio lovu i koji  će možda već u narednoj godini ako Bog i financije dozvole upisati svoj 1000 odstrel visoke divljači.
Umalo zaboravih. Speglane košulje najčešće bijele ispod lovačkog svečanog odijela nosim na lovačkim sprovodima, lovačkim balovima, lovačkim skupštinama. Zar je to grijeh?
O ponašanju i lovačkoj kulturi pravih lovaca mogao bi još puno, ali ne ću kvarit blagdanski ugođaj.
Želim Vam sretne i ugodne blagdane i dobru kob.

Offline peko

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #312 u: 26. 12. 2013. 18:32:09 »
I ja Vama zelim sretan Bozic. Bez obzira koliko imate godina dragi moj gospon nije neka ljudska vrlina traziti dlaku u jajetu posebno mladim lovcima koji zive lov i kinologiju na Vama nedokuciv nacin. Koliko ste komada visoke divljaci odstrijelili sacuvajte za sebe, pa niste ih valjda odstrelili da biste se time hvalili, to takav uvazeni lovac ne bi ucinio, ili se varam? Ne zelim polemizirati s Vama, jednostavno me dirne kad se mladim i kvalitetnim lovcima soli pamet. I ne nemojte molim Vas usporedivati tzv. lovce koji love s papovkama s deckima koji lov razumiju i koji lov zive. Svjestan sam da Vas je strah biti u pogonu, mnogo je lakse pljuvati sa strane!Dobra Vam Kob.

Offline peko

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #313 u: 26. 12. 2013. 18:42:24 »
Samo jos nesto dragi gospodine, bez imalo patetike, ispricavam se ukoliko sam Vas osobno i najmanje povredio. Zaista se ne obracam Vama kao gospodinu imenom i prezimenom jer vas i ne poznajem, jer Vi uistinu mozete biti a ja vjerujem i da jeste predivan covjek, vec se obracam svima koji prvi komentar na odstrijejeljenu divljac upucuju na nacin da umjesto posalju svoju cestitku i priznanje lovcu odstreljivacu negdje duboko u sebi moraju pokazati malo tog prokletog jala i nekoim cudom pronaci detalj koji ce pokvariti ukupnu sliku lovackog dozivljaja. Jos jednom sve najbolje i Dobru Kob!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #314 u: 26. 12. 2013. 18:44:39 »
Da malo zaustavimo raspravu. teaa
Nije ovom ovdje mjesto a nije nam ni puno vazno...
Mozete rasprave nastaviti na PP(privatne poruke a ne krupna sacma).
Unaprijed zahvaljujem! d4
Uzivajte u blagdanima! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.