Autor Tema: Slovački kopov  (Posjeta: 108196 vremena)

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #315 u: 25. 01. 2014. 20:41:31 »

[IMG]http://i39.tinypic.com/j153xi.jpg[/IMG
evo malo friških slika,ja i moj gost Nemanja kojeg sam preko ovog foruma i upoznao iz današnjeg lova,božica Dijana nam je obojici bila naklonjena,slike su netom po odstrijelu slikane pa će sigurno bit i "pametnih"komentara al ko zna što je lov u pogonu shvatit će kakav je ugođaj danas po ovom snjijegu i uz neprestan lavež bio!!

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #316 u: 25. 01. 2014. 20:43:07 »

Offline Brane

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1363
  • ... Lovac - Vrbje ...
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #317 u: 25. 01. 2014. 20:56:16 »
Tko je danas u branjevini odstrijelio, uistinu je maher !!    zagi   zagi
iskrene čestitke !!
.... Lijepo je biti lovac ovoga našeg kraja ....

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #318 u: 25. 01. 2014. 21:41:01 »
ma nije im jednom za vrat zapalo  hao hao hao

to me i onak ujutro čeka happi happi

 čestitke  zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline lovac sa zmajevca

  • K 100
  • **
  • Postova: 109
  • pljuni gore, past ce dolje
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #319 u: 26. 01. 2014. 06:17:09 »
Lovacki cestitam zagi
I los dan proveden u lovu, bolji je nego na poslu.

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #320 u: 26. 01. 2014. 20:59:40 »
Vlado čestitam. zagi Kopovi rade kao ludi. z2. To mora da si odstrijelio taman kad sam te zvao.
Lov, lov i samo lov.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #321 u: 26. 01. 2014. 22:25:07 »

[IMG]http://i39.tinypic.com/j153xi.jpg[/IMG
evo malo friških slika,ja i moj gost Nemanja kojeg sam preko ovog foruma i upoznao iz današnjeg lova,božica Dijana nam je obojici bila naklonjena,slike su netom po odstrijelu slikane pa će sigurno bit i "pametnih"komentara al ko zna što je lov u pogonu shvatit će kakav je ugođaj danas po ovom snjijegu i uz neprestan lavež bio!!

Vlado čestitam !  d1   zagi

Bez uvrede ali imaš pomalo krivi pristup forumu .
Ako je netko malo komentirao vjerovatno ti ne želi zlo .

Mlad si lovac , imaš kako vidim , dobre pse , dobru volju i samim tim nekakve
rezultate i to se cijeni  d1   zagi

Ali ako ti netko nešto kaže , nemora odmah značiti da ti želi nešto loše .

Recimo ... ponešto sam vremena proveo u pogonu i svaki ozbiljniji
pogonič zna da se ako ideš u pogon sa puške skida to što ti imaš na
prednjem ciljniku ili nišanu  jer to ti ne služi ničemu u pogonu osim kao
tebi u ovom slučaju za sakupljanje snjega i zaklanjanje mušice .

Još jednom čstitke na odstrjelu !   d1    zagi

Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #322 u: 27. 01. 2014. 19:29:04 »
hvala svima na na čestitkama  i tebi šokac naravno,ali na tvoj komentar moram odgovoriti još nešto:
što se tiće mog "krivog" pristupa forumu mislim da se varaš,upravo ove zadnje moje slike to i dokazuju-ovog dečka Nemanju sam upoznao preko ovog foruma i evo ovo je bio naš prvi (iskreno se nadam prvi od mnogih u buduće) zajednički lov i druženje u "živo" a ne preko _interneta,on je radi ovog foruma i vlasnik jednog šteneta slovačkog kopova od moje kuje,a to mi je i bio cilj kada sam se prijavio na forum-druženje i razmijena iskustava o lovu!

,svaki normalan savijet ili komentar uvažavam i poštujem,ali neću zato prihvatit baš sve i svašta od svakoga!
niti jedna slika ni napisana priča nemože do kraja dočarati događaj odnosno lov koji je netko doživio, i naravno da če neki od nas nekad nešto i krivo protumačiti ,ali i to poštujem i kroz daljnje komentare i to se da ispraviti!
"mlad sam lovac" i tu jesi a i nisi u pravu-kako se uzme,član sam lovačkog društva već 13-godina,a u lovovima sudjelujem mnogo duže jer mi je i otac dugogodišnji lovac,uz kojeg  mogu slobodno reć -oduvijek volim lov i imam lovačke pse,(prvo moje vlastito štene njemačkog kratkodlakog ptićara mi je kupio kada sam završio prvi osnovne!)ali ni to ništa neznači ka ni to da kažem broj koliko sam do sada u životu odstrijelio krupne divljači,jer netko može biti čitav život lovac i odstrijeliti brdo divljači a da nikad nenauči što je to lovačka etika i istinsko značenje lovca!
onda si napisao da imam- kako vidiš dobre pse i dobru volju tu si u pravu,ali oped se neslažem kada si rekao
 "i nekakve rezultate" za tebe su oni -nekakvi- a vidiš za mene su ti rezultati vrhunski jer sam uspio od vlastite štenadi iz svog nekakvog skromnog uzgoja odhraniti i dobiti jako dobre lovno uporabne pse ,koji love onu vrstu divljači za koju su i namjenjeni i odgajani-naravno da uvijek može bolje i tome treba i težiti.
i na zadnje nikako nemislim da mi želiš nešto loše jer nemaš ni razloga za to ali kažeš ponešto si vremena proveo u pogonu(ja svo svoje lovačko vrijeme-jer nemogu zamislit lov na neku vrstu divljači a da ja u njemu nesudjelujem sa svojim psom)" i svaki ozbiljniji pogonić zna da se skida to što ja imam na pušci"-vjerojatno si mislio na onaj zaštitni lim što neke puške imaju preko prednje mušice(nišana)-ali iskreno se nadam da i ti pogonići nemaju tako "oštar vid kao i ti jer jednostavno neznam gdje si ti to na mojoj pušci vidio ,a to sam evo odmah otrčao da ti uslikam da vidiš,a u krajnjem slučaju da ga i imam ,a nemam na pušci ako ponovno pogledaš sliku i vidiš ponovno taj lim(neznam kako ,al ako ga ti vidiš) vidićeš da mi nebi (ili nije)smetao,
i na kraju oprosti ako ti smeta što sam te oslovljavao sa ti i iskreno se nadam da čemo i ja i ti nekada zajedno negdje lovit,pa češ vidjet da nisam ako oped shvatiš iz teksta niti svađalica niti pametnjaković,nego običan lovac koji obožava lov ,prirodu pse i druženje s lovcima i prihvača svakakve korisne i dobronamjerne savjete,ali evo voli i odgovoriti na njih.
P.S-oprostite svi i moderatori jer znam da je ova tema slovački kopov!
a evo i slika

Offline peko

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #323 u: 27. 01. 2014. 20:58:14 »
Ma bravo majstore, žao mi je što ne živimo jedan blizu drugog, s tobom bi volio zajedno loviti svinje!

Offline lovac102

  • K
  • *
  • Postova: 72
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #324 u: 27. 01. 2014. 21:03:37 »
I ja pesi

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #325 u: 28. 01. 2014. 15:26:43 »
peko nikad se nezna možda nekad i budemo u istom lovu,a nadam se i sa šokcem,
 a ti 102 ma nebi s tobom više otišo u lov,jer poučen iskustvom kakve si sreće poslije lova s tobom obavezno moram na piće pa na kakvu mezu i sve to dok gulimo kavog vepra jer na tebe idu ko čoravi!
šala naravno ,vidi kakva je vani trenutno bijela idila ,a sjeti se prošli put kad je zabijelio,a!

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #326 u: 01. 02. 2014. 22:47:33 »

mladić- od moje tare 3.5 mj.star-čisti svinjar,šala naravno zasad vidio samo papak i komad kože od DS

Offline vladolovac83

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #327 u: 01. 02. 2014. 22:48:43 »
mlada nada,a vrijeme će pokazat!!

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #328 u: 02. 02. 2014. 14:50:44 »
Bemti je narastao momčina veliki. Vrijeme ce pokazati svoje ali uz onaj čopor što ga okružuje teško da će biti loš. Dona je ovaj mjesec spucala brat bratu 10 kg hrane ja nemam pojma gdje joj stane, mislim ne zalim ja hrane ali kako moze toliko pojesti. Velika je još malo pa će prerast braka.
Lov, lov i samo lov.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #329 u: 02. 02. 2014. 18:11:33 »
ovako na prvu ... možda i griješim ...

Obadva uha previsoko usađena i previše odmakuta , za kopova po meni preduga , usne previše spuštene,
njuška prekvadratična  , prednje noge poprilično iskrivljene, zadnje su u "kravljem stavu "
na slici se nevidi najbolje ali mislim
da je štenac poprilično nadgrađen .
Koliko sam pratio od od kvalitetnih je lovnih roditelja i po meni ... ako je baš linija ... ostavi .... ako nije ....

Naravno ako se smije iskreno reći ...






 






« Zadnja izmjena: 02. 02. 2014. 18:26:02 od šokac »
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...