Autor Tema: Trap ili lovački trap ?  (Posjeta: 52124 vremena)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Trap ili lovački trap ?
« u: 10. 06. 2013. 10:03:43 »
 Kao što znate, svake godine se odvijaju takmičenja u disciplini trap po lovnim uredima i najbolja šestorica su predstavnici lovnog ureda za županijsko takmičenje interesira me kako je bilo ovu godinu. Pošto je HLS propisao da će se takmičenja od ove godine vršiti u disciplini lovački trap interesira me da li su takmićenja bila po lovnim uredima u trapu ili lovačkom trapu?
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #1 u: 10. 06. 2013. 10:23:42 »
Mi ligu pucamo na stari način ! Nemamo novaca niti energije da preuređujemo strelište , a i za koga ? Za nas 10-tak koji si puknemo seriju -dvije .
Na županijskom i državnom sigurno će biti sukladno odluci HLS-a  , a domaćini mogu biti samo oni koji ispunjavaju tehničke uvijete za tu disciplinu . Opet voda na mlin nekima , kroz organizaciju   ( prodaja hrane i pića ) i dotaciju Saveza.
No , u istinu se pitam koliko je društava u ovoj situaciji  spremno i u stanju financirati  preinaku strelišta da bi u potpunosti odgovarao disciplini lovački trap.
Neka si Kireta zakirna  ideju o raširenosti lovačkog trapa za šešir !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #2 u: 10. 06. 2013. 11:18:06 »
Lovni ured Samobor imao je 2.6.2013 na streljani u Strmcu takmičenje u disliplini "lOVAČKI TRAP" na kojem sam i sam sudjelovao. Streljana je bila prilagođena samo tolko da su mjesta strijelaca pomaknuta na 11 m. Mi smo imali informaciju da će takmičenje biti "TRAP", te smo se tako i pripremali. Ujutro nas je organizator izvijestio da se puca lovački trap. Naš rezultat je bio relativno loš, ali disciplina mi je fenomenalna - meta kreće sa zadrškom, a ti je čekaš pa onda d7 d7 d7. Treba vježbati i bit će OK. Ne znam jel je propisana brzina mete?????? - potražit ću, možda negdje piše zagi

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #3 u: 10. 06. 2013. 12:32:36 »
Gledaj Miro , nije to problem kada je lijep dan . No što onda kada imaš cijeli dan kišu ? Lijeva za vrat jer nemaš nadstrešnice , obuća do gležnja u blatu , a da o prepravkama mašine i ne govorim . Mi imamo vrhunski stroj Matarelli i ne pada mi na pamet šarfiti po njoj .
Tko hoće pucati na streljani kakva je   . OK , a tko to ne želi , zna gdje može komforno otpucati lovački trap.
Mi smo svjesni da je strelište mjesto okupljanja , druženja i da su za moju generaciju  važniji ispijeni zajednički  gemišti i oglodana kakva glavuša no borba za rezultat.
To mi je bilo bitno kada se pucalo na Diavolo Rosso  mašinu .poput trofeja Kumrovec u čast  70-tog rođendana najvećeg sina naših naroda i narodnosti !

S.F.- S. N.
« Zadnja izmjena: 10. 06. 2013. 12:34:09 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #4 u: 10. 06. 2013. 14:19:19 »
Točno takvo je vrijeme i bilo - prvo seriju otpucali smo po kiši i blatu. Što se tiče rezultata i meni nije najvažnije, ali postoji onaj lokalni takmičarski duh  hao hao sa Zoranom, Štefom, itd., u biti rekreacija i nije mi važno jel ću biti 4 metra napred ili nazad, ali kao disciplina sviđa mi se baš zbog načina pucanja - puška na boku, kašnjenje mete. Što se tiče same streljane mislim da se i naša neće obnavljati u skorije vrijeme  zagi

Offline Mali Matek

  • K 500
  • ***
  • Postova: 636
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #5 u: 10. 06. 2013. 15:51:27 »
lovački trap je u RH uveden prvenstveno da se sa državnog prvenstva maknu lovci koji u ovaj sport ulože koju kunu više i pucaju i treniraju kroz cijelu godinu i natječu se i na natjecanjima HSS, a tek onda da bi se eto promoviralo lovstvo i da se streljaštvo približi lovcima, bili živi pa vidjeli kako će ovo proć ove godine na državnom, ali prvaci će biti ekipe koje su jake u lovačkom parkuru koji se puca na sličan način (ima još koju mašinu više a ima i ovu od trapa)

ja sam prvi (a znam još dosta ljudi) koji neće poćeti pucati lovački trap, prvenstveno jer su unazad par godina uložili u trap puške, streljivo i treninge, i sad ići zbog nečijeg hira mjenjati pušku, trenirati nešto što je teško izvedivo (jer nemamo streljana za isto) ne hvala

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #6 u: 11. 06. 2013. 07:45:28 »
postoji onaj lokalni sa Zoranom, Štefom, itd.,
I ja bi rado lokal  s obojicom . no moram priznati da mi je neugodno  , jer gdje god da dođeš  osoblje ih traži osobnu da bi im dalo alkoholno piće .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #7 u: 11. 06. 2013. 09:17:41 »
postoji onaj lokalni sa Zoranom, Štefom, itd.,
I ja bi rado lokal  s obojicom . no moram priznati da mi je neugodno  , jer gdje god da dođeš  osoblje ih traži osobnu da bi im dalo alkoholno piće .
......a dečeci moj fazan hao hao hao zagi

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #8 u: 15. 05. 2014. 00:15:27 »
Iskoristit ču priliku da pozovem sve zainteresirane ekipe da nam se pridruže.
. L. D. Priroda organizira memorijalni kup "Stjepan Brusek" koji će se održati
08. 06. 2014 na streljani lovačkog društva" Priroda" u Sesvetskom Kraljevcu.
Očekuju vas bogate nagrade i ukusni specijaliteti. d7 rostilj zagi

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #9 u: 15. 05. 2014. 02:02:53 »
kolega lovac1 daj malo točnije informacije kako doći do tog doma u sesvetama malo pogledati takmičenje... :smil4226ce1d491b5:
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #10 u: 15. 05. 2014. 07:32:41 »
Iskoristit ču priliku da pozovem sve zainteresirane ekipe da nam se pridruže.
. L. D. Priroda organizira memorijalni kup "Stjepan Brusek" koji će se održati
08. 06. 2014 na streljani lovačkog društva" Priroda" u Sesvetskom Kraljevcu.
Očekuju vas bogate nagrade i ukusni specijaliteti. d7 rostilj zagi

Svakako dolazimo mi iz Šestina . Inaće termin je zabilježen u kalendaru LS grada Zagreba.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Mali Matek

  • K 500
  • ***
  • Postova: 636
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #11 u: 15. 05. 2014. 11:16:56 »
GPS kordinate 45.818863,16.184941

s petlje na držićevoj pa do streljane

http://goo.gl/maps/CMKUw

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #12 u: 15. 05. 2014. 12:07:30 »
Vidimo se!  zagi
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #13 u: 15. 05. 2014. 18:15:22 »
Mali Matek , fala ti od srca kaj si si dal truda, imaš od mene litru i vodu + kotlovina.
Javite se svi forumaši, plačam cugu. zagi

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Trap ili lovački trap ?
« Odgovori #14 u: 16. 05. 2014. 06:58:29 »
Mali Matek , fala ti od srca kaj si si dal truda, imaš od mene litru i vodu + kotlovina.
Javite se svi forumaši, plačam cugu. zagi
A kaj bum ja gledal dok moj član pije i jede , U ostalom Matek je mlađi punoljetnik i mora paziti na jelo i piće , a ja nemam takvih briga i srama !
Ako niš drugo popit će mo po gemišt za velikog čovjeka koji nas je nedavno ostavil  Tomu Mitaka.
Hrvatske Domovine Sin.