Autor Tema: MOji Ostrodlaki istarci  (Posjeta: 5422 vremena)

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #15 u: 05. 12. 2008. 12:15:01 »
Pa deane kod nas nevlada daj nacin lova gdje bi se mogao pas navesti na trag i pustati da ga obradi, bar se neradi tako u mojoj sekciji, posto su tereni minirani a i veoam teski za hodanje planinske staze nagle strane i sl. tako da pse pustam da sami pronadju trag svinje nadju je i oblajavaju do odstrijela, a sigurno se desi nekad da pronajdem trag na snijegz prvenstveno i navodim psa na njega .... pozzz

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #16 u: 05. 12. 2008. 12:26:16 »
Tako i mi radimo  d4, ali ima i onih koji rade na gore opisan način.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #17 u: 05. 12. 2008. 12:55:09 »
Tako i mi radimo  d4, ali ima i onih koji rade na gore opisan način.
ovaj ti gore opisani način pije vode:1.ako u lovištu ima dosta srneče divljači a pas još nije dobro izrađen svinjar tj.mlađi psi.2.takođe ako ima srneče divljaći ili svejedno i ako baš nema a imaš dobrog iskusnog svinjara koji uzima i stariji trag koji i nije nešto intenzivan,slijedi istrajno i pronalazi d.s.gdje su zadanile ili jednostavno tragaš za dobrim samcem zbog trofeja,pa znam da si malo "nitovao"ali i znam da znaš da je to tako,vjerovatno kontaš na prosječne pse ili one koji ne preferiraju d.s.a lovac uporan kao da je svinjar  ;)
« Zadnja izmjena: 05. 12. 2008. 12:56:42 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #18 u: 05. 12. 2008. 15:26:22 »
Pa fazon i jest naci prvo trag svinje(ciji je broj kod nas znatno spao) pa onda da pas prati, ali naravno da mislim na pse koji su bouceni da pored traga srne i ostale divljaci prati trag d svinja, a ako pas hoce goniti sve onda je za taj lov neupotrijebiv ako se lovi samo ds.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #19 u: 05. 12. 2008. 18:33:26 »
Štef jel to tvoj istarac? Mislim na ovog starijeg psa, ne na štene

 Ne, od mog kuma, ima uzgajivačnicu oštrodlakih.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #20 u: 05. 12. 2008. 21:03:29 »
Kolega Caus koliko pasa imaš što sve loviš s njima i gdje,koliko su psi stari i odakle potječu nadam se da nije previše pitanja..........

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #21 u: 05. 12. 2008. 22:09:46 »
Ja najviše volim kad pas drži vepra 5 sati, a ja bi kući. Još pogotovo ako mu ja moram naći trag na koji bi ga stavio da bi on mogao naći ds.
Dean, takvi kvare gonice....ti sto bi kuci. Za njih je neka druga rasa.
A trazenje je prica za sebe....
Stef...onaj istarac je mozda lijep, ali dlaka mu je losa za ostrodlakog istarca, mislim da ce to redzo bolje objasniti
« Zadnja izmjena: 05. 12. 2008. 22:19:13 od lovacpd »
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #22 u: 06. 12. 2008. 09:41:08 »
Sugerišem moderatoru Štefu da vrati nazad fotke istrijanera,ne vidim nijedan razlog da ih skida pa makar mu i ne pasali komentari.Ja se po sječanju sa fotke mislim na odraslog kera sječam utiska koji sam stekao i po mojoj procjeni ker je dobar i tipski i anatomski.Ne bi se usudio izreći procjenu da je dlaka loša kako tvrdi lovacpd meni na slici djeluje solidna mada još nedovoljno bujna s poddlakom ali sam obratio pažnju na okolinu i zakljućio da je u vrijeme slikanja još topli dani.Siguran sam da već sada u hladnijim danima a pogotovo do januara će pas biti u top formi s dlakom,to je po sječanju jer trenutno fotku ne vidim.Zato Štef vrati to nazad.Generalno,bilo ko da apsolutno sa sigurnošću donosi procjenu psa bez posmatranja u živo i bez provjere kretanja mislim da je u zabludi.Ja nisam toliki stručnjak i uvijek je mišljenje  kad je fotka samo u pitanju temeljeno ipak s rezervom. z2

P.S.izvinjam se,previdio sam i mislo da su skinute ali vidim tu su d4
« Zadnja izmjena: 06. 12. 2008. 09:46:13 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Zoran

  • Gost
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #23 u: 06. 12. 2008. 10:20:02 »
Evo jednog stvarno krasnog oštrodlakog istarca i jedno slučajno odabrano štene.

Sugerišem moderatoru Štefu da vrati nazad fotke istrijanera,ne vidim nijedan razlog da ih skida pa makar mu i ne pasali

redzo ima slika na predhodnoj stranici

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #24 u: 06. 12. 2008. 10:24:14 »
eno vidio sam kasnije,nekako sam previdio pa mislio da je skinuta,ali zato vidiš koliko pamtim bez nje nakon 12 sati.ha  ;) ref
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #25 u: 06. 12. 2008. 15:55:53 »
Sugerišem gospodinu kinološkom sudiji Clintu Redžswoodu da malo bolje gleda postove, a ne da mi ostali pomislimo kako ga je izdalo njegovo "oštro oko".

P.S.

Mister Redžswood svaka čast, opisali ste psa i bez slike, izgleda da je sve u redu. Nema veze što oči lete bar je pamet na mjestu.

Redžo nemoj se ljutiti, ali mi je ovo baš ispalo simpatično:
 teaa Sugerišem moderatoru Štefu da vrati nazad fotke...  teaa a ono fotke nisu ni maknute  fre



Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #26 u: 06. 12. 2008. 17:45:03 »
Ma ja nakon posta od lovacpd da pogledam ponovo na šta konta i valjda sam ih preskoćio slučajno i onda logično kontam štef se naljutio i maknuo ih a kad sam sve napisao i pusito kad ono"štef ih vratio nazad"  uf hoću reći nađem ih gdje su i bile  uf uf uf uf uh moj mawerick kad je čeljade z14  ja  :tommy: jbg.kad je tako ispalo nemaš šta krit bar se nešto događa zagi

..........ipak hvala na"sugestijama"krejzi hors" ;) ;D sor sauf .........ako ništa ono opisao sam psa po sječanju ha teaa što ti je pamet moj dragi rol rol rol ref fre
« Zadnja izmjena: 06. 12. 2008. 18:00:29 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #27 u: 06. 12. 2008. 21:35:39 »
 Ma nebi ja maknuo ni jedno jedino svoje slovo pa makar i u zatvoru završio! hao Šalim se naravno, pobrišem kako od drugih tako i svoje gluposti ako ne spadaju u temu! A to da li mi komentar paše ili ne paše to je i onako manje bitno, samo vi opletite, na smeta to mene, i onako znam da sam u pravu!  hao hao  zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #28 u: 06. 12. 2008. 21:46:11 »
pošto smo malo našminkali temu smajlijima i izgleda ko vesela sveska da se mi vratimo temi bitno je da je dobar istarac a za onog malog slike kasnije ali da ne leži pa stavi  :smil4226ce1d491b5:
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: MOji Ostrodlaki istarci
« Odgovori #29 u: 31. 05. 2009. 00:59:05 »
Poz svima, ev par slika pa da i uporedimo onon stene koje lezi i moje stnce, pozz

moja kujica Astra, slika je prije mjesec dana