Autor Tema: Trobojka BRNJA  (Posjeta: 12421 vremena)

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #30 u: 20. 05. 2008. 19:30:11 »
otac od pasa je pas od Staklenog iz Korenice.
Taj pas je pobjedio na utakmici na DS u Koz.Dubici prije 10-tak dana!!!
pas od staklenoga i nije tako dobar kao sta se prica,nego je pas dresiran do bola i tu dobija najvise bodova.ima pasa koji rade ki on al nisu poslusni pa gube bodove na tome odnosno ne dobivaju ih..jedan od takih pasa je trobojac nike stipinovica s hvara..

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #31 u: 20. 05. 2008. 20:34:48 »
evo naletih na netu na jedan tekst o psima. nisam znao gdje da ga stavim, al svejedno je srceparajuci :'(

Molbe jednog lovackog kera

1. Moj zivot traje deset do petnaest godina. Svaki rastanak od tebe , za mene znaci patnju. Razmisli o tome prije nego što me uzmes.

2. Voli me onakvog kakav jesam, jer si ti mene birao. Ja nemam tu mogucnost da biram prijatelja i gospodara.

3. Daj mi vremena da shvatim što od mene trazis Prije nego što me u toku obuke izgrdis, preispitaj sebe, možda ti griješiš ili ja ne mogu da shvatim što ti zelis.

4. Voli me, ja zivim od tvoje ljubavi.

5. Nemoj da se ljutiš na mene i nemoj me kaznjavati. Ti imas svoj posao, svoje prijatelje, svoju razonodu, a ja imam samo tebe.

6. Pricaj sa mnom. Iako se tebi cini da te ne razumijem, ipak znam što mislis i osjecas.

7. Znaj, da ja ne zaboravljam kako se sa mnom postupa.

8. Razmisli prije nego što me udaris. Sa lakocom te mogu ugristi, ali to nikada ne cinim.

9. Ne smatraj me igrackom dok sam mali i sladak, da bi me kasnije odbacio, jer je moja ljubav prema tebi vjecna.

10. Brini o meni kad ostarim, ostanem bez zuba, ogluvim, oslijepim, prestanem da se krećem. I o tebi ce se neko brinuti – starost je ista za sve.

11. Prati me na mom posljednjem putu. Nemoj nikada reci : “Ja to ne mogu da gledam”, ili “Neka se to dogodi u mom odsustvu”. Za mene je s tobom sve lakse.

12. Kad me vise ne bude bilo, nemoj tugovati, već usreci nekog novog psa i voli ga kao sto si mene volio

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #32 u: 21. 05. 2008. 08:31:52 »
otac od pasa je pas od Staklenog iz Korenice.
Taj pas je pobjedio na utakmici na DS u Koz.Dubici prije 10-tak dana!!!
pas od staklenoga i nije tako dobar kao sta se prica,nego je pas dresiran do bola i tu dobija najvise bodova.ima pasa koji rade ki on al nisu poslusni pa gube bodove na tome odnosno ne dobivaju ih..jedan od takih pasa je trobojac nike stipinovica s hvara..
Da li j edobar ili ne, to je suvisno pricati!
Neki dan sam ga gledao kako ne nadje vepra u 15-20 dunuma gatera, ali ne samo on, taj dan samo 2 psa su ga nasla.
A ovdje kod nas suska se o promjeni pravilnika o ocjenjivanju pasa u radu na DS, mislim da cemo tad insistirati da se smanji koeficijent na poslusnost, bas zbog toga
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #33 u: 21. 05. 2008. 08:36:29 »
Zašto u Slo nemaju problema sa poslušnosti?! zato kaj sa psima rade. Ajde kod nas organiziraj tečaj poslušnosti za lovačke pse pa ćemo vidjeti koliko ljudi bi se javilo.
Za mnoge je pas da tjera i da ćami u boksu 350 dana godišnje. Grozno, ali nije daleko od istine, kaj ne?

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #34 u: 21. 05. 2008. 08:47:42 »
dean , ovdje sad dovodimo u pitanje osnovnu odliku gonica - istrajnost u gonjenju! Pricali smo o tom vec.Ok je poslusnost dok pas ne goni, ring dresura, ali onog momenta kad je na tragu i kad goni ne treba ga prekidati!!! Pas se lomi! suzbijas mu osnovu osobinu
Opet da napomenem rijec je o gonicima!
Mada se moze primjeniti i na drugim rasama..recimo terijer u jami, drzi, jazu, lisicu i ti ga zoves da ostavi...jednom, dvaput...i tako mu postane navika pa ce jos malo da te sam potrazi...
zar ne?
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #35 u: 21. 05. 2008. 09:40:59 »
Tako je! Kad goni, ne treba ga sjeckat! Ali hodati uz nogu, da se ne kolje sa drugim psima, odloživost su sve stvar treninga i socijalizacije. U 99% slučajeva!

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #36 u: 21. 05. 2008. 10:07:19 »
Zašto u Slo nemaju problema sa poslušnosti?! zato kaj sa psima rade. Ajde kod nas organiziraj tečaj poslušnosti za lovačke pse pa ćemo vidjeti koliko ljudi bi se javilo.
Za mnoge je pas da tjera i da ćami u boksu 350 dana godišnje. Grozno, ali nije daleko od istine, kaj ne?
hehhhee, sad bi nešto rekao, ali nebudem, meni koliko poznato slovenci slabo rade s goničima, više igraju krvosljednici, jamari i sl...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #37 u: 21. 05. 2008. 10:16:07 »
Ma rade oni sa goničama, ali nemaju toliku potrebu za njima kao mi. Oni imaju uzgojne preglede za goniče, a mi? Čija je budućnost bolja onda? Kad kod nas svaki ker pari, a ne zna se ni podrijeklo jer su zmuljani papiri, a IPO se polaže u gateru. Kako smo skrenuli sa teme, grozno!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #38 u: 21. 05. 2008. 10:40:50 »
Ma rade oni sa goničama, ali nemaju toliku potrebu za njima kao mi. Oni imaju uzgojne preglede za goniče, a mi? Čija je budućnost bolja onda? Kad kod nas svaki ker pari, a ne zna se ni podrijeklo jer su zmuljani papiri, a IPO se polaže u gateru. Kako smo skrenuli sa teme, grozno!
Na IUO u gateru smo osudjeni, zbog toga sto nemamo dovoljan broj divljaci u lovistima, konkretno zeca, lisice,....
A svi psi ne rade DS! Ja bih volio da se ima dovoljno divljaci da se svi psi probaju na svim vrstama divljaci, pa tako i oni koji nerade DS imaju priliku da poloze IUO na zeca, recimo...
A mislim da se lagano i sigurno ide ka uzgojnim pregledima...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #39 u: 21. 05. 2008. 10:47:36 »
Ono lovište koje nema dovoljno divljači ne bi trebalo imati pravo da drži IPO. Pa zamisli fore da dođemo u gater a u njemu dva muflona i jedan lopatar a utakmica na ds?! Tako se radi kod nas. Treba nam zec, ali ćemo to odraditi na srni i lisici.

Offline Niko L.

  • K
  • *
  • Postova: 38
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #40 u: 07. 06. 2008. 22:54:05 »
Ako ste primjetili ovog pasa već sam ga prije predstavlja.Njegovog gazdu sad vežu samo lipa sjećanja na njega,koja mu je pružio u malo vremena.Sinoć ga je vuk zadavia 100m od kuće.Koliko ga je njegovom gazdi žao,meni je možda malo manje,ali isto tako ću ga se zguštom prisjećat.Jer je pas bio veliki potencijal.

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #41 u: 08. 06. 2008. 15:20:12 »
e tako je to s vukom, imas odlicnog pasa i onda naleti na vuka i gotovo

Offline lovacsm

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #42 u: 26. 06. 2008. 10:06:52 »
Zdravo dečki,

također uzgajam trobojce,pa me intersuje gdje ima dobrih mužijaka za parenje kuja koje bi vi preporučili.Inače sam iz Bosne tačnije iz Sanskog Mosta.Čuo sam za tog psa iz Korenice ali takodjer i za psa od Acija iz Bihaća.Znate li vi šta o tim psima?

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #43 u: 26. 06. 2008. 13:03:21 »
Stakleni (vujanovic Milan) - Korenica
Sljepcevic Dragan - Koz.Dubica
Sekulic Zeljko - Teslic....
Mislim da je dovoljno za parenje.....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline lovacsm

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Trobojka BRNJA
« Odgovori #44 u: 27. 06. 2008. 00:22:45 »
Cuo sam za tog psa u K.Dubici.Navodno je odlican svinjar i daje radne stence.?Kakav je taj pas u Teslicu,mislim kao prvo u radu a onda eksterijerno?Sta preferira od divljaci?